Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

clomiphene???


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 761
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Cristy μη το πολυσχεδιαζεις το μελλον τα καλυτερα ερχοντε μονα τους και αφου αυτον το μηνα εχει μονο σεξ σου προτεινω να το ευχαριστηθεις και να του αλλαξεις τα φωτα!!

 

Επίσης ξεκινάω μαθήματα χορού της κοιλιάς που θεωρείται κ χορός της γονιμότητας...

Το τερπνόν μετά του ωφελίμου!!!

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalhspera koritsia xreiazomai thn bohtheia sas!!!!!!!!!o giatros mou mou edwse ta xapia Clomiphene citrate na ta pernw apo thn 3 mera periodou gia 5 meres sunolika k mou eixe pei na paw thn 10h mera na me dei alla den phga giati eleipa....ton phra thl k mou eipe twra na grafw kathe mera thn thermokrasia mou k etsi ksekinhsa apo tis 26-10 3 meres twra alla kanw test oreksias to theme mou einai oti periodo eixa stis 11-10 k arxisa apo exthes pote peripou einai h oreksia??????????????exw kuklo 29 me 30! logika perimenw ksana stis 11-11!egw hrhta se epafh stis 22 k 24 k stis 24 eixa kati enoxlhseis sthn epafh uparxei periptwsei na hmoun stis gonimes?please apnthste mou giati exw mperdefth arketa!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-(

gatoyla:smile:

Link to comment
Share on other sites

kalhspera koritsia xreiazomai thn bohtheia sas!!!!!!!!!o giatros mou mou edwse ta xapia Clomiphene citrate na ta pernw apo thn 3 mera periodou gia 5 meres sunolika k mou eixe pei na paw thn 10h mera na me dei alla den phga giati eleipa....ton phra thl k mou eipe twra na grafw kathe mera thn thermokrasia mou k etsi ksekinhsa apo tis 26-10 3 meres twra alla kanw test oreksias to theme mou einai oti periodo eixa stis 11-10 k arxisa apo exthes pote peripou einai h oreksia??????????????exw kuklo 29 me 30! logika perimenw ksana stis 11-11!egw hrhta se epafh stis 22 k 24 k stis 24 eixa kati enoxlhseis sthn epafh uparxei periptwsei na hmoun stis gonimes?please apnthste mou giati exw mperdefth arketa!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-(

 

Δεν κατάλαβα: κάνεις και τεστ ωορρηξίας? αν το κάνεις σωστά θα σου δείξει την πιο γόνιμη μέρα.

Τη θερμοκρασία ποτέ δεν την είχα καταλάβει ακριβώς.

Η ωορρηξία συνήθως συμβαίνει προς το μέσο του κύκλου, οπότε θεωρητικά είσαι γόνιμη τώρα.

Όμως, για τον ίδιο κύκλο, γυναίκα με γυναίκα είναι διαφορετικά.

Θα μπορούσες πχ να κάνεις ωορρηξία από 12η έως και 16η ή ακόμη και 18η μέρα.

Επίσης τη μέρα της ωορρηξίας μας οι βλέννες μας είναι πιο "πλούσιες" εκεί κάτω...

Αν δεν πρόκειται να κάνετε ένεση pregnyl ή/και σπερματέγχυση, προσπάθησε να έρχεστε σε επαφή οπωσδήποτε κάθε δεύτερη μέρα: είναι η πιο σίγουρη "συνταγή" για να υπάρχει πάντα σπέρμα ζωντανό μέσα σου (με την προϋπόθεση καλού σπέρματος πάντα) για κάθε περίπτωση...

Ελπίζω να σε βοήθησα.

s-age.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

se euxaristw polu!!!kanw mono test worrhkseia!!!!!!!!!!

shmera einai tetarth mera alla pali arnitiko!!!!!!!den kserw apelpizomai elpizw na mou diksei! egw gia kalo k gia kako hrtha se epafh!!!!!

den exw blennes alla polla ugra!!!!!!!!!!

makari na ginei to thaumataki panagitsa mou,an k xwris na ksereis pote exeis oreksia diskola!!

pantos se euxaristw polu euxomai na ginoume grigora manoules!!!!!!!!!!!!!!!!!

gatoyla:smile:

Link to comment
Share on other sites

Παει και αυτος ο μηνας ...τεστ αρνητικο σημερα..!παμε στον επομενο παλι με χαπια..Αντε τουλαχιστον να αδιαθετησω να ξεκινησω παλι.Φτου και απ'τη αρχη!!!!!!

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites

αστα Luna82 και εγώ μαζί σου!!! Δυστυχώς αδιαθέτησα και ξεκίνησα πάλι την διαδικασία με τα χάπια και τους υπέρηχους. Για να δούμε!!! Αμάν πια!!!:(

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Luna82 τι έγινε?? Ξεκίνησες τα χάπια??Εγώ τα πήρα κανονικά και πήγα σήμερα (11η μέρα του κύκλου μου) για τον υπέρηχο. Έκανα 7 αυγουλάκια!!! Καλά λένε οτι τον 2ο μήνα με τα χάπια ο οργανισμός αντιδρά καλύτερα (τον 1ο είχα κάνει μόνο 2). Λογικά σε λίγες μέρες θα κάνω και την ένεση.

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Elenaki25... 7 αυγουλακια νομιζω ειναι οτι καλυτερο!Κοιτα να τα εκμεταλευτεις τωρα αλλα μην γονιμοποιηθουν και ολα ε???Με το μαλακο αντε μεχρι δυο γονιμοποιημενα καλα ειναι νομιζω..........!

Εγω θα παω την αλλη βδομαδα, τωρα περνω ακομα χαπια και υπολογιζω να παω την αλλη Παρασκευη ελπιζω να ειμαι το ιδιο τυχερη με εσενα και να εχω πανω απο 1 αυγουλακια αυτο το μηνα ....Θα δουμε!

Ελπιζω να ειναι ο τυχερος σου μηνας !θα περιμενω νεοτερα και ευχαριστα παρακαλω......

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Luna82, αν γονιμοποιηθούν και τα 7 θα αρχίσω να χαρίζω!!!!:Ρ

Εδώ κάνουμε τόσο κόπο να πιάσουμε ένα.....και το άτιμο δεν μας κάθεται!!! Τελοσπάντων, θα κάτσει, που θα μας παει, θα κάτσει θέλει δε θέλει!!!

Τη Δευτέρα θα πάω να δω αν και πόσα μεγάλωσαν και περιπου στα μέσα/τέλη της εβδομάδας θα κάνω την ένεση. Σου εύχομαι και εσένα καλά αποτελέσματα και θα τα πούμε με νεότερα τη Δευτέρα!! Καλό ΣΚ!!!:)

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Elenaki25 διαβασα οτι πας για σπερματεγχυση???Εσυ το ηθελες ή ο γιατρος?? Εγω θα παω αυριο στο γιατρο να δουμε τι εγινε με τα χαπια και ο θεος βοηθος και αυτο το μηνα!!!!!

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!

το προβλημα μου ειναι το εξης:

ο αντρας μου εχει κιρσοκυλη οποτε μικρη κινητικοτητα, προσπαθουμε 6 μηνες για να κανουμε μωρακι αλλα τιποτα.

ο γυναικολογος μου ειπε να αρχισω να filicin και οταν ερθει η περιοδος μου να παρω τα clomiphen...........θελω να με βοηθησετε υπαρχει περιπτωση εγκυμωσυνης?????

ολες γυρω μου ειναι εγκυες και εχω φρυκαρει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Luna82 εγώ είπα στον γιατρό για σπερματέγχυση και παρόλο που στην αρχή δεν ήταν και τόσο ζεστός γιατί θα προτιμούσε να το είχαμε κάνει κανονικά με τις ενέσεις, όταν είδε οτι είχα καλή ανταπόκριση με τα χάπια αυτό το μήνα, μου είπε οκ να το κάνουμε. Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και μακάρι να πετύχουμε τον πολυπόθητο στόχο αυτόν τον μήνα!!!:))

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

theofania pat τα filicin είναι κάτι σαν βιταμινούλες που κάνουν καλό για το έμβρυο όταν με το καλό μείνεις έγκυος. Τα ξεκινάς λένε κανα 3μηνο πριν μείνεις έγκυος και ακόμη και όταν συλλάβεις τα συνεχίζεις και μάλιστα σε αυξημένη δόση. Τα clomiphene θα σου εξασφαλίσουν παραγωγή ωαρίων και με τα συχνά υπερηχογραφήματα θα παρακολουθήσεις την ανάπτυξή τους. Όταν φτάσουν σε ικανοποιητικό μέγεθος(περί τα 20χιλ.), τότε κάνεις την ένεση Pregnyl, γίνεται ωορρηξία εντος 36ωρών, κάνεις σεξ ασταμάτητα και ίσως πιάσεις παιδάκι!!!:Ρ

Ελπίζω να σε βοήθησα!!!:)

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα 2-3 ωοθηλακια και μικρα θα τα δουμε ξανα απο Τριτη αν μεγαλωσαν και να δουμε αν κανουμε ενεση...Δεν ξερω τελικα αν το αντεχω αυτο για 4μηνες ακομα μου προκαλει καθε μηνα πιο πολυ αγχος!!!!!

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites

luna82 κάνε υπομονή!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ έτσι σκέφτομαι τις περισσότερες φορές αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο!! Εγώ την σπερματέγχυση την είχα για την έσχατη λύση και τώρα που την έκανα νιώθω λίγο χάλια γιατί όλο σκέφτομαι πόση απογοήτευση θα νοιώσω αμα αποτύχει!! Έτσι ήλπιζα και με την υστεροσαλπιγγογραφία, που είχα ακούσει πως μόλις την κάνεις εντος 2μήνου μένεις έγκυος! Πουν'το?? Εγώ πάντα θα αποτελώ την εξαίρεση ρε γαμώτο!!!:(

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

luna82 κάνε υπομονή!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ έτσι σκέφτομαι τις περισσότερες φορές αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο!! Εγώ την σπερματέγχυση την είχα για την έσχατη λύση και τώρα που την έκανα νιώθω λίγο χάλια γιατί όλο σκέφτομαι πόση απογοήτευση θα νοιώσω αμα αποτύχει!! Έτσι ήλπιζα και με την υστεροσαλπιγγογραφία, που είχα ακούσει πως μόλις την κάνεις εντος 2μήνου μένεις έγκυος! Πουν'το?? Εγώ πάντα θα αποτελώ την εξαίρεση ρε γαμώτο!!!:(

 

Εχουν πεσει μαζεμενα και σκεφτομαι σοβαρα να γυρισουμε στις προσπαθειες στο χαλαρο και οτι γινει...Τι να πω τα οικονομικα χαλια μαυρα ..και αγχωνομαι με ολα τωρα!! Θα ρωτησω και το γιατρο αν μπορω να τα συνεχισω αργοτερα....

Λοιπον δεν εισαι η εξαιρεση οι περισσοτερες πλεον δυσκολευονται να μεινουν εγκυες !Με την σπερματεγχυση παντως νομιζω οτι εχεις πολλες πιθανοτητες να εισαι αισιοδοξη και ολα θα πανε καλα!!

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχουν πεσει μαζεμενα και σκεφτομαι σοβαρα να γυρισουμε στις προσπαθειες στο χαλαρο και οτι γινει...Τι να πω τα οικονομικα χαλια μαυρα ..και αγχωνομαι με ολα τωρα!! Θα ρωτησω και το γιατρο αν μπορω να τα συνεχισω αργοτερα....

Λοιπον δεν εισαι η εξαιρεση οι περισσοτερες πλεον δυσκολευονται να μεινουν εγκυες !Με την σπερματεγχυση παντως νομιζω οτι εχεις πολλες πιθανοτητες να εισαι αισιοδοξη και ολα θα πανε καλα!!

καλημέρα!!! Το ξέρω οτι οι περισσότερες δυσκολεύονται να αποκτήσουν παιδί αλλά το θέμα είναι πως όταν το αποκτούν μετά ξεχνάνε τι είχαν τραβήξει και το παίζουν έξυπνες!!! Καλά πόσο είχα συγχιστεί όταν η κουμπάρα μου, η οποία παρεπιπτόντως παντρεύτηκε πριν από εμάς και όταν της έλεγες για παιδί έλεγε είμαι μικρή ακόμα(η μπέμπα 30 χρονών ήταν!!!), μας ανακοίνωσε οτι είναι έγκυος!!! Μάλιστα όποτε έφερνε ο άντρας της την κουβέντα για παιδί έκανε αυτή α-πα-πα δεν είμαι εγώ για τέτοια πράγματα!!! Και να τη!!! Της προάλλες παντρεύτηκε μια φίλη μου και όταν της είπα να ζήσετε και καλούς απογόνους, μου είπε ' οχι καλέ τώρα, είναι πολύ χάλια περίοδος οικονομικά!!!'. Αυτομάτως σκέφτηκα από μέσα μου, να άλλη μια πονήρω που έτσι λέει αλλά άλλα κάνει!!! Όχι σαν εμένα το κουτορνίθι που μόλις παντρεύτηκα έλεγα σε όλους οτι θέλω να κάνω παιδάκι!!!Μου φαίνεται θα αυτομουτζωθώ!!!:)

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

theofania pat τα filicin είναι κάτι σαν βιταμινούλες που κάνουν καλό για το έμβρυο όταν με το καλό μείνεις έγκυος. Τα ξεκινάς λένε κανα 3μηνο πριν μείνεις έγκυος και ακόμη και όταν συλλάβεις τα συνεχίζεις και μάλιστα σε αυξημένη δόση. Τα clomiphene θα σου εξασφαλίσουν παραγωγή ωαρίων και με τα συχνά υπερηχογραφήματα θα παρακολουθήσεις την ανάπτυξή τους. Όταν φτάσουν σε ικανοποιητικό μέγεθος(περί τα 20χιλ.), τότε κάνεις την ένεση Pregnyl, γίνεται ωορρηξία εντος 36ωρών, κάνεις σεξ ασταμάτητα και ίσως πιάσεις παιδάκι!!!:Ρ

Ελπίζω να σε βοήθησα!!!:)

 

 

kalhmera koritsia,

 

elenaki s euxaristw gia tis xrhsimes plhrofories................ax makari panagitsa mou na ta kanoume ola auta kai na meinoume egues!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!! Το ξέρω οτι οι περισσότερες δυσκολεύονται να αποκτήσουν παιδί αλλά το θέμα είναι πως όταν το αποκτούν μετά ξεχνάνε τι είχαν τραβήξει και το παίζουν έξυπνες!!! Καλά πόσο είχα συγχιστεί όταν η κουμπάρα μου, η οποία παρεπιπτόντως παντρεύτηκε πριν από εμάς και όταν της έλεγες για παιδί έλεγε είμαι μικρή ακόμα(η μπέμπα 30 χρονών ήταν!!!), μας ανακοίνωσε οτι είναι έγκυος!!! Μάλιστα όποτε έφερνε ο άντρας της την κουβέντα για παιδί έκανε αυτή α-πα-πα δεν είμαι εγώ για τέτοια πράγματα!!! Και να τη!!! Της προάλλες παντρεύτηκε μια φίλη μου και όταν της είπα να ζήσετε και καλούς απογόνους, μου είπε ' οχι καλέ τώρα, είναι πολύ χάλια περίοδος οικονομικά!!!'. Αυτομάτως σκέφτηκα από μέσα μου, να άλλη μια πονήρω που έτσι λέει αλλά άλλα κάνει!!! Όχι σαν εμένα το κουτορνίθι που μόλις παντρεύτηκα έλεγα σε όλους οτι θέλω να κάνω παιδάκι!!!Μου φαίνεται θα αυτομουτζωθώ!!!:)

 

elenaki mhn niotheis xalia koritsi mou kai mhn dineis shmasia.........kai me na mou th dinoun auta...........ti na pwwwwwww!!!! h koumparoula sou to paizei paneksupnh alla pekse ki esu mazi ths kai me ton kathena pou sou kanei tetoia paixnidakia..........egw epatha to eksi tis proalles- phga sto xwrio stous goneis mou kai me vlepei mia gitonisa mou leei ti tha ginei koritsi mou pote tha kaneis paidi ena xrono eisai pantremenh!!!!!!!!!!!!!!!!ax thee mou hthela aplos na th skotoso.........ths apantaw opote thelhsei o theoulhs.....paei thn epomenh hmera sth mama mou kai ths leei to koritsi na to pate stous giatrous gia na kanei paidi kapoio problhma tha exei sigoura.......peite mou ti na apanthsw se auth th gunaika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι τύπος ανθρώπου είσαι!!!Δύο λύσεις υπάρχουν: είτε να την αγνοήσεις τη βλαμένη (γιατί σιγα μην κάθεσαι να ανοίξεις το κεφάλι του καθενός και να του δώσεις να καταλάβει!!), είτε να τη σκυλοβρίσεις την επόμενη φορά που θα τη δεις!!! Εγώ θα ακολουθούσα τη δεύτερη οδό γιατί είμαι και πιο φασαριόζα!!!:Ρ

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι τύπος ανθρώπου είσαι!!!Δύο λύσεις υπάρχουν: είτε να την αγνοήσεις τη βλαμένη (γιατί σιγα μην κάθεσαι να ανοίξεις το κεφάλι του καθενός και να του δώσεις να καταλάβει!!), είτε να τη σκυλοβρίσεις την επόμενη φορά που θα τη δεις!!! Εγώ θα ακολουθούσα τη δεύτερη οδό γιατί είμαι και πιο φασαριόζα!!!:Ρ

 

 

 

ti na pw vre paidi, egw bebaia den dinw shmasia se kanenan kakoproaireto, h mama mou ta akouei kai stenaxwrietai akomh pio polu giati perimenoun ki autoi ena mikro mwroulaki pws kai pws!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να της πεις της μαμάς σου να μη στεναχωριέται και όταν την πλησιάζουν τέτοια άτομα να τα απομακρύνει!!! Και αν εξακολουθούν να λένε βλακείες, να μη σκύβει το κεφάλι αλλά να τους απαντάει καταλλήλως!!! Ακούς εκεί!!! Δουλειά δεν έχουν και δουλειά βρίσκουν!!! Κοίτα μαντάμ το σπίτι σου και άσε το δικό μου!!!

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...