Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΜΟΥΤΖΟΥΡΕΣ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ-ΡΟΥΧΑ -ΜΠΑΝΙΑ?


Recommended Posts

δαχτυλομπογια πως βγαινει απο υφασματα? ειχα παρει τις μικρης απο τα τζαμπο και της χυθηκε πανω στο κρεβατι εβαψαν δυο σεντονια και το καλυμα στρωματος, εβαλα υγρο πιατων πανω στο λεκε δε βγηκε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Η μαμα μου οταν ειχε πεσει στον καναπε του σαλονιου

μελανι το ειχε βγαλει με καθαρο οινοπνευμα.Εχω την εντυπωση οτι υπαρχει στο εμποριο κ ο διαβολακος που ειναι για μελανι,οπως επισης πολυ καλο ειναι vanis oxi actions.

 

Αφησα την ατζεντα μου με το στυλο μεσα πανω στον καναπε του σαλονιου το βραδυ πριν κοιμηθω κ ξεχασα να την παρω. Την βρηκε ο γιος μου,πηρε απο μεσα το στυλο κ εγραψε τον μισο καθισμα κ ολο το μπρατσο του δερματινου καναπε. Επαθα 100 εγκεφαλικα. Μπορει κανεις να μου πει τι θα κανω;; Εβαλα δηλα σε ενα σημειο καθαρο οινοπνευμα κ ενω βγαινει το στυλο βγαινει παραλληλα κ χρωμα απο τον καναπε οποτε θα μου κανει σταμπες. Τι κανουμε;;; Να τον βαλω να ζωγραφισει κ τον υπολοιπο;; :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ο μικρός έβαψε όλους τους τοίχους προχτές που ήταν με την γιαγιά με ότι βρήκε μπροστά του - μολύβια,ξυλομπογιές και στυλό.Δοκίμασα γόμα άσπρη, υγρά μωρομάντηλα, AVA σε wettex, spark... τι άλλο να δοκιμάσω;Οι τοίχοι είναι μπεζ και φοβάμαι το Cif μην μου τον ξεβάψει

[sIGPIC][/sIGPIC]22-11-2010

Link to comment
Share on other sites

To Cif είναι το καλύτερο (το άσπρο Cif, όχι το κίτρινο). Αλλά θα βάλεις λίγο και δεν θα τρίψεις πολύ. Καλό είναι πρώτα να δοκιμάσεις σε ένα σημείο του τοίχου που δεν φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ για το Cif και υπενθυμίζω και το μαγικό σφουγγαράκι για καθάρισμα τοίχων.. που είναι λευκό απο τη μια πλευρά ;)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγω απο τους τοιχους εχω σωθει με το μαγικο ασπρο σφουγγαρακι και απο τα ρουχα με τον διαβολακο του λεκε :) εχει για απ'ολα για λαδια , για μελανια για γρασα για μαρκαδορους κι καθε φορα επαιρνα και ενα απο αυτα και ετσι απεκτησα ολη την συλλογη ;);) Οποτε τωρα δεν αγχωνομαι μια σταγονα λιγο τριψιμο ,τ'αφηνεις κανα 15λεπτο και μετα πλυντηριο και εξαφανιζεται :)

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια απελπισία... ένα σφουγγαράκι άσπρο έλιωσε στην κυριολεξία, μόνο η μπλε πλευρά έμεινε. Έλεγε μόνο με νερό αλλά δεν έκανε τίποτα.Έβαλα και cif. Ότι έκανε μόνο στη μισή κολώνα...Πόσα πρέπει να πάρω και για τις υπόλοιπες μουτζούρες;;;;Μάλλον πιο οικονομικά θα μου έρθει να πάρω χρώμα να τα βάψω :o ...

Μόλις μπήκε ο άντρας μου και του λέω κοίτα την κολώνα. Μου λέει : ε τι;

Το καθάρισα δεν έχει μουτζούρες... Απαντάει : η απο δω πλευρά φαίνεται κι από την άλλη, αν το κοιτάξεις από πολύ κοντά φαίνεται λίγο. ΓΓΓΓκκκκρρρρ και μου βγήκε το χέρι στο τρίψιμο... :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]22-11-2010

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...