Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.Γνωριζει καμια σας το γαλα Ηumanna 2?ειναι καλο?η μπεμπα μου εινι 6μηνων καιπηραμε τωρα το 2,αλλα ειναι πολυ πικτο!!με αποτελεσμα να ζοριζεται να το πιει.Εχω δοκιμασει ολες τις θηλεσ αλλα δεν εχω καταφερει κατι.Το 1 παλι το πιναμε κανονικα!Μηπωσ να αλλαζα γαλα?Τι μου προτεινεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το γαλα αυτο το περναμε και εμεις και ειναι οντος πικτο , αν δεις το κουταλακι (η μεζουρα) ειναι τεραστιια σχετικα με άλλα γαλατα .

Ασε που δεν συμφερει γιατι τελειώνει αμέσως

Πάντως λένε ότι είναι καλο παρότι καινούργιο στην Ελλάδα

Εγω πήρα το ΝΑΤΙVΑ και είμαι πολύ ευχαριστιμένη

προσπαθώ και ελπίζω να τα καταφέρνω να είμαι καλή μαμά

ΝΙΚΟΛΑΣ 13/01/2006

ΧΑΡΗΣ 21/10/2007

Link to comment
Share on other sites

το γαλα αυτο το περναμε και εμεις και ειναι οντος πικτο , αν δεις το κουταλακι (η μεζουρα) ειναι τεραστιια σχετικα με άλλα γαλατα .

Ασε που δεν συμφερει γιατι τελειώνει αμέσως

Πάντως λένε ότι είναι καλο παρότι καινούργιο στην Ελλάδα

Εγω πήρα το ΝΑΤΙVΑ και είμαι πολύ ευχαριστιμένη

Κατερινα μου πηρα και εγω το NATIVA το 1 αλλα ηταν πολυ ελαφρυ,οταν το ανακατεβα εκανε παρα πολυ αφρο.σαν σαπουναδα!!το 2 δεν ξερω?Για το gold 2 εχεις ακουσει κατι?

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι πάρα πολύ καλό

το θέμα είναι να αρέσει και στο μικρούλι

προσπαθώ και ελπίζω να τα καταφέρνω να είμαι καλή μαμά

ΝΙΚΟΛΑΣ 13/01/2006

ΧΑΡΗΣ 21/10/2007

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το πίνουμε ευχάριστα. Πρίν παίρναμε το almiron 1, αφού είχαμε δοκιμάσει ένα σωρό (πρωτης βρεφικής ηλικίας), αλλα μας προκαλούσαν δυσκοιλιότητα.

Άλλα δευτερης βρεφικής ηλικίας δεν έχουμε δοκιμάσει...

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αυτο με την σαπουνάδα βρε κορίτσια πως το λύσατε γιατί και εγώ τώρα σε αναζήτηση σκόνης που να μην της προκαλεί δυσκοιλίότητα (ξεκινήσαμε με frisolac, frisolac Ha,Novolac it,S gold 26 ) τώρα της ξεκίνησα Almiron 1 αλλά ρε παιδί μου πολύ σαπουναδα κάνει και δεν μου αρεσει... Καμία ιδέα απο καποια ποιο εμπειρη από μένα?

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμηση..απ οσα γαλατα δοκιμάσαμε το s26 ειναι το καλυτερο.Με το almiron επαθε 3 μηνων παλινδρομηση και το κοψαμε..δεν το θεωρω ΚΑΛΟ γάλα.Τώρα συνεχίζουμε το s26 το 3 και το πινει σαν τρελη..δεν θελει κανενα αλλο γαλα..και ποτε δεν της εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.Όλα βέβαια ειναι υποκειμενικα! :)

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις παιρναμε Humana απο την αρχη..είναι παρα πολύ καλο..έχει χαρουπόλευρο μεσα γι αυτό είναι πιο πηκτο και υποτίθεται ότι είναι κατά των αναγωγικών..μια χαρά είναι..από 12 μηνών όμως φρέσκο γάλα και πάλι φρέσκο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμηση..απ οσα γαλατα δοκιμάσαμε το s26 ειναι το καλυτερο.Με το almiron επαθε 3 μηνων παλινδρομηση και το κοψαμε..δεν το θεωρω ΚΑΛΟ γάλα.Τώρα συνεχίζουμε το s26 το 3 και το πινει σαν τρελη..δεν θελει κανενα αλλο γαλα..και ποτε δεν της εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.Όλα βέβαια ειναι υποκειμενικα! :)

 

Σε εμάς πάλι το s26 gold μας έφερε τρελή δυσκοιλιότητα,εμείς πήνουμε το guigoz 1 τελικά όλα όπως λέει η elepet όλα είναι υποκειμενικά :wink:

Link to comment
Share on other sites

Εμείς της δίνουμε Humana από την αρχή. Τώρα πίνει Ηumana 2. Της το δίνω με μπιμπερό της nuk και τη θηλή της nuk με το σταυρό. Το μυστικό για να διαλύεται καλά το γάλα είναι να μην βάζετε όλη την ποσότητα σκόνης από την αρχή, αλλά πρώτα τη μισή, να τη διαλύετε και μετά την αλλή μισή. Έτσι δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα.

Φιλιά σε όλους!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμείς μείναμε πολύ ευχαριστημένοι από το Humana 1. Με αυτό το γάλα λύσαμε ένα προβληματάκι δυσκοιλιότητας, που είχε παρουσιαστεί. Όταν όμως φτάσαμε 6 μηνών και δοκιμάσαμε το Ηumana 2, νομίζοντας ότι θα είναι εξίσου καλό, απογοητευτήκαμε εντελώς. Έχει απαράδεκτη σύσταση :!: Δε διαλυόταν με τίποτα σε καμιά θερμοκρασία νερού και ήταν τόσο πυκτό που βούλωνε τις τρύπες των μπιμπερό και το μωρό δεν μπορούσε να το ρουφήξει. Αναγκαζόμασταν στη μια βδομάδα περίπου που το χρησιμοποιήσαμε να βγάζουμε το μπιμπερό από το στόμα του μωρού, όταν καταλαβαίναμε πως είχε βουλώσει η θηλή (με το μωρό να σπαράζει στο κλάμα, επειδή πεινούσε), και να την αλλάζουμε με μια άλλη, που κι αυτή με τη σειρά της βούλωνε πολύ γρήγορα (και να φανταστείτε πως τις θηλές τις είχαμε ανοίξει πολύ μεγάλες τρύπες, αφού, όταν πια αγανακτήσαμε κι αλλάξαμε γάλα, τις αντικαταστήσαμε όλες, γιατί με το νέο γάλα είχαν πολύ μεγάλη ροή και το μωρό συνέχεια πνιγόταν). Μετά δοκιμάσαμε το Αlmiron 2, που όσο καιρό το έπινε της δημιούργησε μεγάλο πρόβλημα δυσκοιλιότητας και στη συνέχεια για λίγο διάστημα το Novolac IT (κάπως καλύτερο). Όταν πλέον φτάσαμε 12 μηνών, αρχίσαμε το φρέσκο (ΟΛΥΜΠΟΣ βιολογικό ή τώρα τελευταία ΒΙΟΡΑΝ βιολογικό) και ησυχάσαμε επιτέλους με τα εντερικά μας (δεν είναι και ό,τι το καλύτερο να κλαίει το μωρό σου επειδή το κάνουν δυσκοίλιο τα γάλατα) :!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια γεια σαs εγω με το humana 1 ηρεμισα, το παιδι μου με τα υπολοιπα γαλατα επαθε δυσκιλιοτητα και συχρονοs σπαρταραγε απο το κλαμα πιναγε και την ενοχλουσε η κοιλια τηs τωρα πηραμε το humana 2 ναι ειναι πιο πιχτο ελεγα να αλαξω θυλη αλλα ανακατευετα μια χαρα.το κοριτσακι μου το πινει ευχαριστα και κανει και κακακια και ειμαστε μια χαρα.το θεωρο το καλυτερο γαλα.φιλακια σε ολεs

ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ

 

tdbweddingda9.png

Link to comment
Share on other sites

εγω απο την αρχη χρησιμοποιω το ΗUMANA και ειμαι ευχαριστημενη.Το HUMANA 2 ειναι πιο πηχτο αλλα για να μην πηζει, το νερο δεν πρεπει να ειναι καυτο,να ειναι χλιαρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Να ρωτησω κατι οσες μαμαδες χτησιμοποιουν humana 2? Το βρισκετε στο super market και σε τι τιμη? Το δοκιμασε η μικρη απο δειγμα και της αρεσε. Ειναι πηχτο μα με τις θηλες με 123 τις chicco τρεχει μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Να ρωτησω κατι οσες μαμαδες χτησιμοποιουν humana 2? Το βρισκετε στο super market και σε τι τιμη? Το δοκιμασε η μικρη απο δειγμα και της αρεσε. Ειναι πηχτο μα με τις θηλες με 123 τις chicco τρεχει μια χαρα!

 

Καλημερα ! Μονο στο φαρμακειο το βρισκεις και η τιμη ειναι συνη8ως στα 10.90. Χτες μια εξυπνη μου το πουλησε 11.70 αλλα τι να εκανα που ηταν Σαββατο. Εμεις χρησιμοποιουμε μονο ΝΥΚ θηλες και μας εχουν βγαλει την πιστη.!!!!:twisted:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εμεις απο τα ιδια! Με το humana 1 ημασταν παααααρα πολυ ικανοποιημενοι! Το τελειο γαλα απο ολες τις αποψεις!!! Με το humana 2 εχουμε ενα 8εματακι. Εινα πολυ πυχτο. Εχω δοκιμασει τα παντα. Με κρυο νερο, με χλιαρο νερο, με καυτο νερο, λιγο κουνημα, πολυ κουνημα, λιγη ποσοτητα πρωτα και μετα η υπολοιπη, ....... τιποτα τιποτα τιποτα, γινετε σαν κρεμα. Με μεγαλυτερη θυλη πνιγετε το μωρο. Μας εχει σπασει εμας τα νευρα να του το τραβαμε απο το στομα κα8ε τρεις και λιγο για να κα8αρισουμε την τρυπα και να συνεχιστει η ροη του γαλακτος. Δεν 8ελω να αλλαξω μαρκα αλλα τι να κανω??? Ποιο δοσατε εσεις αντι του Humana 2?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Για το δυο δεν ξερω της εχω δωσει το ενα κι επειδη ειναι κι αυτο πυχτο,εβαζα 1 κουταλακι,ανακατευα καλα,εβαζα δευτερο κουταλακι,παλι ανακατευα κ.ο.κ..Ενω το μωρο το αλλο γαλα το πινει με θηλες της chicco simply fun 0+ ,το Humana της το διναμε με θηλες nuk σαν αυτες http://www.mychildmagazine.com.au/SHOPPING/mumstobe/nukfirstchoice/tabid/280/Default.aspx παλι 0+ ..ειναι λιγο μεγαλυτερη η τρυπα αλλα δεν πνιγεται

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

επειδη ειχαμε κ μεις το ιδιο προβλημα με το HUMANA2,βαζω το νερο πιο νωρις για να κρυωσει κ οταν ειναι χλιαρο τοτε βαζω την σκονη,βαζω κ την ταπα στο μπουκαλι κ ειναι ολα μια χαρα,το πινει ανετα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...