Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αδυνατα μωρα


minion

Recommended Posts

περαστικα σας!

προχτες η Α εκανε 3 φορες εμετο

την παω εχτες στο σταθμο λεω προσεξτε της λιγο

με κοιταγαν με μισο ματι

μη μας αρρωστησουν κλπ κλπ

 

ο λογος????

πηγαμε εκδρομη , γυρισαμε μεσημερι

δε κοιμηθηκαν, γκρινια κακο

δεν ηθελε γιαουρτι η Α, γκρινια

πανω που τελειωνει....παειιιιιιιιι

πανε και τα κεφτεδακια αααααααα

τρωει μετα απο λιγο αλλο...παειιιιιιιιιι

γαλα το βραδυ....παειιιιιιιιιι

τελικα πινει μισο τσαγογαλα και μια φρυγανια

ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ ΕΓΩ να λεει

δεν ειχε τιποτα απολυτως φυσικα

μια τα νευρα μια η αρνηση κατι λιγο η ΓΟΠ

τα εβγαλε ολα η σκατουλα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περαστικά στο καστοράκι g.stone :P

και η δικιά μου χθες το βράδυ είχε ολονυχτία, βγάζει τους κάτω κυνόδοντες και είχε τρελή γκρίνια :?:-?

Γατούλα όλα καλά με την μικρή? λένε ότι κυκλοφορεί επιδημία γαστρεντερίτιδας :(

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια, εγω της δινω advance και γαλα και γιαουρτι.........

 

επειδη το πινει πολυ αυτο το γαλα, και τα γιαουρτια με τα δημητριακα μας εχουν σωσει σε δυσκολες στιγμες που δεν ετρωγε τιποτα αλλο, και βοηθαει και στα κακα της...

 

ξερω οτι δεν ειναι ιδανικα, αλλα τι να κανω..... ο,τι τρωει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξερω οτι δεν ειναι ιδανικα, αλλα τι να κανω..... ο,τι τρωει!!

 

Εννοείται ότι τρώει μην είμαστε και υπερβολικοί καλό είναι να προσέχουμε αλλά από το να μην φάει ..........

με μέλι δοκίμασες το γάλα ??? εμένα έτσι άρχισε να το πίνει.........(όχι δεν είμαι μελισσοκόμος:mrgreen::mrgreen:)

Δημητριακά δεν τις έχω δώσει ακόμα πως τα δίνεται ?? τα μουλιάζεται καλά στο γάλα πρώτα εε???

Link to comment
Share on other sites

και εγώ μέλι δεν δινω ακόμη...γιατί είναι και ψιλοααλλεργική...τώρα έχουμε αλλεργία μόνο ατο αβγό βέβαια...αλλά το φοβάμαι και το μέλι

Culte, fistikaki από όσο ξέρω το μέλι δεν τον δίνουν σε παιδιά κάτω του έτους γιατί φοβούνται την αλλαντίαση (βασικά είναι τροφική δηλητηρίαση και όχι αλλεργία) μία γρήγορη ματιά που έριξα στο ιντερνετ τώρα, με άφησε έκπληκτη σχετικά με τις ευεργετικές ιδιότητες του μελιού ακόμα και με το βάρος. Θα το ψάξω ακόμα περισσότερο όταν έχω χρόνο για να βρώ και βιβλιογραφία

http://www.melisseus.gr/products/melikaipaidia.html

http://hamomilaki.blogspot.com/2008/01/blog-post_11.html

http://209.85.135.132/search?q=cache:OyQIm3Ww12oJ:vita.dolnet.gr/html/ent/782/ent.5782.asp+%CE%BC%CE%AD%CE%BB%CE%B9+%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%AC&cd=3&hl=el&ct=clnk&gl=gr&client=firefox-a

Επίσης έχω αρχίσει να της δίνω και σταφίδες (μασάει η δικιά μου κανονικά έτσι) της λατρεύει και ψάχνοντας βρήκα ότι κάνουν και αυτές καλό:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Culte, fistikaki από όσο ξέρω το μέλι δεν τον δίνουν σε παιδιά κάτω του έτους γιατί φοβούνται την αλλαντίαση (βασικά είναι τροφική δηλητηρίαση και όχι αλλεργία) μία γρήγορη ματιά που έριξα στο ιντερνετ τώρα, με άφησε έκπληκτη σχετικά με τις ευεργετικές ιδιότητες του μελιού ακόμα και με το βάρος. Θα το ψάξω ακόμα περισσότερο όταν έχω χρόνο για να βρώ και βιβλιογραφία

http://www.melisseus.gr/products/melikaipaidia.html

http://hamomilaki.blogspot.com/2008/01/blog-post_11.html

http://209.85.135.132/search?q=cache:OyQIm3Ww12oJ:vita.dolnet.gr/html/ent/782/ent.5782.asp+%CE%BC%CE%AD%CE%BB%CE%B9+%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%AC&cd=3&hl=el&ct=clnk&gl=gr&client=firefox-a

Επίσης έχω αρχίσει να της δίνω και σταφίδες (μασάει η δικιά μου κανονικά έτσι) της λατρεύει και ψάχνοντας βρήκα ότι κάνουν και αυτές καλό:-P:-P

το μελι δεν κανει να το δινεις σε παιδακια πριν να χρονισουν επειδη λογω ενος ενζημου μπορει να παρουσιασει αλλαντιαση που απο ο,τι εχω καταλαβει ειναι ενα ειδος δηλητηριασης.τωρα δεν ξερω κατα ποσο στεκει γιατι π.χ. η μπισκοτοκρεμα που εγω προσωπικα δεν εχω δωσει ποτε στον μικρο εχει μεσα μελι.να μου πεις για τα λεφτα τα παντα κανουν,απλα ειναι καλυτερα το μελι μετα τον χρονο!!!αυτα:D
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα στις μαμαδες των αδυνατων μωρων!!!!!

πως πανε τα ταισματα?????

εμεις δυστυχως εκει που καναμε τον σταυρο μας οτι κατι αρχισε να τρωει η κυρια μας ξανα τα ιδια!!!!! απο την κυριακη τα κοψαμε ολα και χτες Τριτη που πηγαμε για ζυγισμα και μετρημα........ μου ηρθε........ αστε αστε...... ειμαστε στασιμοι στο υψος 75 εκ και απο βαρος παλι εκτος καμπυλων ειμαστε 7200!!!!!

θα παμε ηρακλειο την αλλη παρασκευη σε παιδογαστρεντερολογο και ο θεος βοηθος..... θα μας ξεσκονισει καλα καλα.....

ηθελα να ηξερα πως την ζυγισα εγω 7500......

αγαπητη δεσποινα που εισαι?????? ποσο ειστε εσεις απο βαρος????

ελπιζω να ειναι δοντακι και να παρει παλι λιγο τα πανω της γιατι περναμε εβδομαδα των παθων με την ψυχολογια μας υπο του δαπεδου!!!!!!

ευχομαι η ανασταση του κυριου να μας φερει ανασταση και στα πιατακια των μπουμπουκιων μας και να μην μας βγαζουν τον αδοξαστο με τις ιδιοτροπιες τους στο φαγητο!!!!!

πολλα φιλια σε ολες σας

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites

εσυ θα το σβησεις φυσικα εεεεε?

στα δυο η Α τα καταφερε και φυσηξε

ο Β κοιταζε και εκανε φου απο μεσα του

μετα απο δυο μηνες ομως στα δικα μου γενεθλια

τα εσβησε αυτος χαχαχαχαχα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

εσυ θα το σβησεις φυσικα εεεεε?

στα δυο η Α τα καταφερε και φυσηξε

ο Β κοιταζε και εκανε φου απο μεσα του

μετα απο δυο μηνες ομως στα δικα μου γενεθλια

τα εσβησε αυτος χαχαχαχαχα

 

να σαι καλα που μου ανεβαζεις την διαθεση ρε γατουλα.....

σ ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!!

 

θα βαλω τον αντρα μου να τα διαβασει γιατι χτες ηταν η πρωτη φορα που τον ειδα τοσο αγχωμενο και στεναχωρημενο..... αυτος συνηθως μου εδινε κουραγιο και τωρα ειναι αυτος στα πατωματα και του δινω εγω.....

 

σημειωτεον σημερα το πρωι και αφου με ειχε τρελανει ολη νυχτα στο πηγαινελα..... (ανα δυο ωρες θηλασμος το βραδυ....) της δωσαμε με συριγγα 60μλ ξενο γαλα.... μαλλον στερευει το τζιτζι απο γαλατακι ή ημουν πολυ αγχωμενη-στεναχωρημενη και δεν ειχα γαλα.....

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι καλε με συριγγα?

και χαλαρωσε..η Α ηταν 72 π και 7800 στα γενεθλια

δε σωζομαστε με 600 γρ. Τωρα βεβαια μιλαω απο την απεξω γιατι τρωει πια καλα

αλλα 20 μηνες ταλαιπωρια δε ξεχνιονται ...ποτε!!!!!:D

 

 

δε δουλευεις?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

γιατι καλε με συριγγα?

και χαλαρωσε..η Α ηταν 72 π και 7800 στα γενεθλια

δε σωζομαστε με 600 γρ. Τωρα βεβαια μιλαω απο την απεξω γιατι τρωει πια καλα

αλλα 20 μηνες ταλαιπωρια δε ξεχνιονται ...ποτε!!!!!:D

 

 

δε δουλευεις?

 

 

τωρα οχι αλλα τον Ιουλιο θα γυρισω.... ειμαι προνομιουχα (βλ δημ. υπαλληλος....) τοτε να δω τι θα κανω που αρνειται πεισματικα το ξενο γαλα και το μπιμπερο.....:roll:

λες κι εμεις να στρωσουμε στους 20μηνες??????

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

σημειωτεον σημερα το πρωι και αφου με ειχε τρελανει ολη νυχτα στο πηγαινελα..... (ανα δυο ωρες θηλασμος το βραδυ....) της δωσαμε με συριγγα 60μλ ξενο γαλα.... μαλλον στερευει το τζιτζι απο γαλατακι ή ημουν πολυ αγχωμενη-στεναχωρημενη και δεν ειχα γαλα.....

 

Η ήταν κάνα παλιόδοντο που πάει να σκάσει......... και είχε ανησυχία

 

:mrgreen::mrgreen:το τζιτζι δεν στερεύει έτσι απλά, όσο το παιδί θηλάζει έχουτε έχουτε....:mrgreen::mrgreen:

ακόμα και αν έχεις μείωση στην παραγωγή βάζοντας περισσότερο το μωρό στο στήθος θα αυξηθεί σε 2-3 μέρες ...:D:D

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω...τα στατιστικα δεν ειναι ευοιωνα

μονο η Α με το που πηγε σταθμο αλλαξε τοσο θετικα!

δεν εχουμε και πολλα που να πηγαινουν

το καστορακι παιδευει ακομα αποτι ξερω

ο Β το πηγε χαλαρα, εκανε κανα τριμηνο για να στρωσει

ηθελαν τα αλιωτα

 

εχτες παω σε φιλεναδα, 9 μηνων ο μπεμπης και 8 κιλα

για ζουπηγμα! μαγουλα χειλια, αχχχχχχ

του εδινε κομματακια μικρα μπανανα και τα εκανε να

τι να πω, τυχη, ευτυχια

θα στρωσουν τα σκασμενα, που θα παει πια

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

μωρε age εγω θηλασα μονο ενα μηνα και δεν εχω αποψη σιγουρα...και αυτο με θηλαστρο

τιποτα δεν εβγαινε αλλα με τοση κουραση και μονη τι να βγει

το βραδυνο ταισμα και το θηλαστρο μου επαιρνε 2 ωρες

κοιμομουνα αλλες 2 και ξανα μανα!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Όντως κυκλοφορεί ίωση με 1 μέρα πυρετο, εμετό και διάρροια, έτσι ήταν και ο Δημητράκης. Ευτυχώς πυρετό έκανε μόνο τη νύχτα και μετά δεν ξαναέκανε αλλά τον καημενούλη η διάρροια τον τάραξε...

 

Μαρτύρησα πάλι εχτές να τον ταϊσω!!!!!!!!!!

Από αυριο θα τον έχω όλη μέρα σπίτι που κλείνει ο σταθμός, μαζεύω δυνάμεις...

 

Κορίτσια να σας ρωτήσω εσείς που δεν δίνετε αλεσμένα πόσο τρώνε τα παιδάκια σας; π.χ πόσα κεφτεδάκια;ή κοτόπουλο με πατάτες πόσες πατατούλες;

Link to comment
Share on other sites

3 μεγαλα γιουβαρελακια και 4 πατατες κανονικα κομμενες

μιση παλαμη περιπου στηθος κοτοπουλο κομματακια και 5 πατατουλες φουρνου

γενικα οσο γεμιζα τα πιτακια με αλεσμενο στα 250 μλ καπου τοσο ειναι παλι

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η ήταν κάνα παλιόδοντο που πάει να σκάσει......... και είχε ανησυχία

 

:mrgreen::mrgreen:το τζιτζι δεν στερεύει έτσι απλά, όσο το παιδί θηλάζει έχουτε έχουτε....:mrgreen::mrgreen:

ακόμα και αν έχεις μείωση στην παραγωγή βάζοντας περισσότερο το μωρό στο στήθος θα αυξηθεί σε 2-3 μέρες ...:D:D

?

παντως πριν κανενα μηνα που ηταν αρρωστη και το μονο που ετρωγε ηταν τζιτζι και αντε κανενα μπισκοτακι μιραντα..... δοκιμασα να βγαλω ξανα με το θηλαστρο ετσι για να δω τι γαλα υπαρχει αλλα εβγαλα μονο 20μλ:-( (στο 15λεπτο) ενω οταν η μπεμπα ηταν 6 μηνων και εκανα μια δυο φορες αντλησεις εβγαζα και 150μλ στο ιδιο χρονικο διαστημα.... σιγουρα λοιπον εχω πολυ λιγο γαλα γιατι λιγο θελει και τρωει το ζουζουνι μου:evil:..... το θεμα ειναι οτι με το να θηλαζουμε αποκλειστικα απο το τζιτζι δεν μπορω να ξερω τι πινει ......:roll:

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...