Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ??


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΕΣ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ....ΕΙΧΑ ΟΩΡΗΞΙΑ ΣΤΙΣ 28/03.ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ....ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ?ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ,ΤΟ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ?:confused::confused:

 

Παράθεση

edit admin  Μπορείτε να δείτε στον πίνακα που υπάρχει εδώ, πότε ξεκινά η χοριακή η οποία αναδεικνύει και ύπαρξη εγκυμοσύνης. 

 

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/18550-times-choriakis/

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα σου πω τι συνεβει σε μενα.Εγω πηγα και εκανα χοριακη 2-3 ημερες πριν μου ερθει η περιοδος αλλα ημουνα σχεδον σιγουρη γιατι ειχα κατι τσιμπιματακια δεξια και αριστερα χαμηλα στη κοιλια που δεν τα ειχε ποτε ξανα πριν και τελικα ειχα δικιο και τωρα ειμαι στον 8ο μηνα και περιμενω τον πριγκιπα μου.Ειναι νωρις να πας ακομα γιατι το ωαριο θελει 7 ημερες για να γονιμοποιηθει και αν γινει αργοτερα η συλληψη θελει περισσοτερες ημερες.Γνωμη μου ειναι να πας καμια εβδομαδα πριν την περιοδο που θα δειξει σιγουρα.Αυτο που εχω να σου πω σχετικα με τη δουλεια απο εμπειρια ειναι να προσεχεις και αν εχει να κανει με βαρη να τα αποφευγεις γιατι εγω αν και το περιμενα και τα ειχα κοψει τα πολλα βαρη εξαιτιας της δουλειας μου εχω συσπασεις απο την 5η εβδομαδα περιπου.Δεν σημαινει οτι θα συμβει και σε σενα αλλα καλο ειναι να το εχεις στο μυαλο σου.Την περιοδο που προσπαθουμε για μωρακι πρεπει ΠΑΝΤΑ να προσεχουμε!!!!Σου ευχομαι να εχεις τα αποτελεσμτα που επιθυμεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ...ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΠΑΙΡΝΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΩΣ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΛΛΗΨΗ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΟΥΦ!!!!ΘΑ ΣΚΑΣΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΘΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω τι συνεβει σε μενα.Εγω πηγα και εκανα χοριακη 2-3 ημερες πριν μου ερθει η περιοδος αλλα ημουνα σχεδον σιγουρη γιατι ειχα κατι τσιμπιματακια δεξια και αριστερα χαμηλα στη κοιλια που δεν τα ειχε ποτε ξανα πριν και τελικα ειχα δικιο και τωρα ειμαι στον 8ο μηνα και περιμενω τον πριγκιπα μου.Ειναι νωρις να πας ακομα γιατι το ωαριο θελει 7 ημερες για να γονιμοποιηθει και αν γινει αργοτερα η συλληψη θελει περισσοτερες ημερες.Γνωμη μου ειναι να πας καμια εβδομαδα πριν την περιοδο που θα δειξει σιγουρα.Αυτο που εχω να σου πω σχετικα με τη δουλεια απο εμπειρια ειναι να προσεχεις και αν εχει να κανει με βαρη να τα αποφευγεις γιατι εγω αν και το περιμενα και τα ειχα κοψει τα πολλα βαρη εξαιτιας της δουλειας μου εχω συσπασεις απο την 5η εβδομαδα περιπου.Δεν σημαινει οτι θα συμβει και σε σενα αλλα καλο ειναι να το εχεις στο μυαλο σου.Την περιοδο που προσπαθουμε για μωρακι πρεπει ΠΑΝΤΑ να προσεχουμε!!!!Σου ευχομαι να εχεις τα αποτελεσμτα που επιθυμεις!!!!

 

πολύ δεν είναι μία βδομάδα πριν την περίοδο; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το σκεπτικό-χωρίς συμπτώματα, χωρις καθυστέρηση κλπ-κάθε μήνα θα πρέπει να κάνεις χοριακή!Αυτό μόνο περισσότερο άγχος θα σου προσθέσει. 4-5 ημέρες καθυστέρηση είναι οκ για να κάνεισ ένα Hpt.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα,

 

η καλυτερη στιγμη για να γινει η εξεταση β χοριακης ειναι απο την ημερα περιοδου και μετα. η μικροβιολογος που εχω μου ειχε πει πως 2-3 ημερες πριν την περιοδο το αποτελεσμα βγαινει οριακα. παιζει ρολο και το ποτε εγινε η εμφυτευση. εγω προσωπικα ειμαι της αποψης πως οτι γινεται πριν την ωρα του δεν ειναι αξιοπιστο σαν αποτελεσμα.

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα,

 

η καλυτερη στιγμη για να γινει η εξεταση β χοριακης ειναι απο την ημερα περιοδου και μετα. η μικροβιολογος που εχω μου ειχε πει πως 2-3 ημερες πριν την περιοδο το αποτελεσμα βγαινει οριακα. παιζει ρολο και το ποτε εγινε η εμφυτευση. εγω προσωπικα ειμαι της αποψης πως οτι γινεται πριν την ωρα του δεν ειναι αξιοπιστο σαν αποτελεσμα.

 

Ναι συμφωνώ απόλυτα. Κι εγώ έκανα τη βλακεία κ έκανα νωρίς χοριακή και μου βγήκε αρνητική. Την έκανα 6 μέρες μετά την "υποθετική μέρα σύλληψης". Και τώρα είμαι στην 33η μέρα του κύκλου μου και περιμένω να ξανακάνω πάλι χοριακή την άλλη Παρασκευή για να είμαι σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Γεια σας κορίτσια!Είμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά το παρακολουθώ εδώ και 1 χρόνο περίπου!Το τελευταίο διάστημα έχω αρκετά μεγάλο κύκλο (40-45 ημερών) αν και πάντα δεν ήταν σταθερός και δεν μπορούσα να εντοπίσω τις γόνιμες μέρες!Τελικά πήρα τεστ ωορρηξίας και κατάλαβα πως έχω ωορρηξία την 30η με 33η περίπου μέρα του κύκλου μου.Δηλαδή με τελευταία περίοδο 23/5/2014 και ωορρηξία 25/6/2014 πότε προτείνετε να κάνω χοριακή?Γιατί δεν ξέρω πότε περίπου περιμένω περίοδο για να υπολογίσω καθυστέρηση λόγω αυτής της αστάθειας στον κύκλο μου.Αν σας έχω μπερδέψει συγχωρέστε με...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Είμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά το παρακολουθώ εδώ και 1 χρόνο περίπου!Το τελευταίο διάστημα έχω αρκετά μεγάλο κύκλο (40-45 ημερών) αν και πάντα δεν ήταν σταθερός και δεν μπορούσα να εντοπίσω τις γόνιμες μέρες!Τελικά πήρα τεστ ωορρηξίας και κατάλαβα πως έχω ωορρηξία την 30η με 33η περίπου μέρα του κύκλου μου.Δηλαδή με τελευταία περίοδο 23/5/2014 και ωορρηξία 25/6/2014 πότε προτείνετε να κάνω χοριακή?Γιατί δεν ξέρω πότε περίπου περιμένω περίοδο για να υπολογίσω καθυστέρηση λόγω αυτής της αστάθειας στον κύκλο μου.Αν σας έχω μπερδέψει συγχωρέστε με...

 

Καλημέρα,αυτό που γνωρίζω εγω χωρίς να ειμαι ειδικός ειναι πως απο την ημέρα της ωορηξιας μεχρι να έρθει η περίοδος μεσολαβουν 14 μέρες. Ταιριάζει κ με τον κύκλο σου πάντως αυτό. Εγω θα περίμενα λοιπόν τουλάχιστον 10 για να κάνω χοριακη για να μην απογοητευτω. Σου εύχομαι να έχεις θετικά νέα σύντομα!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αυτό που γνωρίζω εγω χωρίς να ειμαι ειδικός ειναι πως απο την ημέρα της ωορηξιας μεχρι να έρθει η περίοδος μεσολαβουν 14 μέρες. Ταιριάζει κ με τον κύκλο σου πάντως αυτό. Εγω θα περίμενα λοιπόν τουλάχιστον 10 για να κάνω χοριακη για να μην απογοητευτω. Σου εύχομαι να έχεις θετικά νέα σύντομα!!!!:D

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...συνηθως κι εγώ περιμένω να περάσουν 10 μέρες απλά είμαι λίγο ανυπόμονη αυτή τη φορά ίσως γιατί επιτέλους εντόπισα τις γόνιμες μέρες μου!Όσον αφορά συμπτώματα θα έλεγα οτι από την 4η-5η μέρα μετά την ωορρηξία είχα αναδιαστήματα πόνους(σαν κράμπες/τσιμπηματα) χαμηλά.Μετά σταμάτησαν...Να ελπίζω άραγε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...συνηθως κι εγώ περιμένω να περάσουν 10 μέρες απλά είμαι λίγο ανυπόμονη αυτή τη φορά ίσως γιατί επιτέλους εντόπισα τις γόνιμες μέρες μου!Όσον αφορά συμπτώματα θα έλεγα οτι από την 4η-5η μέρα μετά την ωορρηξία είχα αναδιαστήματα πόνους(σαν κράμπες/τσιμπηματα) χαμηλά.Μετά σταμάτησαν...Να ελπίζω άραγε?

 

Φυσικά κ να ελπίζεις ! Στο εύχομαι να πάρεις ενα γερό θετικο αποτέλεσμα αλλά κι αν οχι το καλοκαίρι ειναι μπροστά μας ! :D

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...συνηθως κι εγώ περιμένω να περάσουν 10 μέρες απλά είμαι λίγο ανυπόμονη αυτή τη φορά ίσως γιατί επιτέλους εντόπισα τις γόνιμες μέρες μου!Όσον αφορά συμπτώματα θα έλεγα οτι από την 4η-5η μέρα μετά την ωορρηξία είχα αναδιαστήματα πόνους(σαν κράμπες/τσιμπηματα) χαμηλά.Μετά σταμάτησαν...Να ελπίζω άραγε?

 

Ειναι νωρις για να εχεις συμπτωματα απο την 4η-5η μερα οπως ειπε και η κοπελα η περιοδος ερχεται μετα απο 14-16 μερες μετα την οωρηξια, οποτε εσυ περιμενεις περιπου 11/7 χοριακη τωρα μπορεις να κανεις γυρω στις 7/7 δειχνει σιγουρα αποτελεσματα...Ενω τα τεστ πρεπει να γινονται μετα απο καθυστερηση για σωστο αποτελεσμα...και δεν υπαρχει προβλημα με την δουλεια ισα ισα ξεχνιεσαι κιολασ αλλα το αγχος δεν ειναι οτι καλητερο προσπαθεισε να το αποβαλεις οσο μπορεις, και κοιτα να απολαμβανεις την καθε στιγμη με τον αντρα σου!!!Σου ευχομαι να μας πεις τα ευχαριστα πολυ συντομα...Αμα επιτρεπετε προσπαθητε πολυ καιρο?

dwTUp3.png

wmFfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι νωρις για να εχεις συμπτωματα απο την 4η-5η μερα οπως ειπε και η κοπελα η περιοδος ερχεται μετα απο 14-16 μερες μετα την οωρηξια, οποτε εσυ περιμενεις περιπου 11/7 χοριακη τωρα μπορεις να κανεις γυρω στις 7/7 δειχνει σιγουρα αποτελεσματα...Ενω τα τεστ πρεπει να γινονται μετα απο καθυστερηση για σωστο αποτελεσμα...και δεν υπαρχει προβλημα με την δουλεια ισα ισα ξεχνιεσαι κιολασ αλλα το αγχος δεν ειναι οτι καλητερο προσπαθεισε να το αποβαλεις οσο μπορεις, και κοιτα να απολαμβανεις την καθε στιγμη με τον αντρα σου!!!Σου ευχομαι να μας πεις τα ευχαριστα πολυ συντομα...Αμα επιτρεπετε προσπαθητε πολυ καιρο?

 

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου!Με τον άντρα μου προσπαθούμε από πέρσυ σχεδόν και τον Ιανουάριο είχα μια βιοχημική κύηση,ευτυχώς χωρίς απόξεση!Επειδή όμως ο κύκλος μου άλλαξε μετά την αποβολή και πάντα δεν ήταν σταθερός δεν μπορούσα να εντοπίσω τις γόνιμες μέρες!Πήρα τεστ ωορρηξίας και από Τετάρτη 25/6 μέχρι Παρασκευή 27/6 είχα τις γόνιμες μέρες.Εχθές 1/7 εμφάνισα λίγο αίμα το μεσημέρι,μετά ροζ εκκρίσεις και το βράδυ ξανά λίγο αίμα.Σήμερα το πρωί ελάχιστο αίμα πάλι.Τι να ναι αυτό άραγε?Πήρα το γιατρό και μου είπε οτι είναι περίοδος και μου ήρθε πιο νωρίς...ΑΛΛΑ ΡΩΤΩ ΑΝ Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ 14-15 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ 7 ΜΕΡΕΣ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΔΟ?:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου!Με τον άντρα μου προσπαθούμε από πέρσυ σχεδόν και τον Ιανουάριο είχα μια βιοχημική κύηση,ευτυχώς χωρίς απόξεση!Επειδή όμως ο κύκλος μου άλλαξε μετά την αποβολή και πάντα δεν ήταν σταθερός δεν μπορούσα να εντοπίσω τις γόνιμες μέρες!Πήρα τεστ ωορρηξίας και από Τετάρτη 25/6 μέχρι Παρασκευή 27/6 είχα τις γόνιμες μέρες.Εχθές 1/7 εμφάνισα λίγο αίμα το μεσημέρι,μετά ροζ εκκρίσεις και το βράδυ ξανά λίγο αίμα.Σήμερα το πρωί ελάχιστο αίμα πάλι.Τι να ναι αυτό άραγε?Πήρα το γιατρό και μου είπε οτι είναι περίοδος και μου ήρθε πιο νωρίς...ΑΛΛΑ ΡΩΤΩ ΑΝ Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ 14-15 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ 7 ΜΕΡΕΣ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΔΟ?:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

 

Αμα ηταν περιοδος θα ειχες κανονικη ροη οχι λιγες σταγονες που και που...Συνηθως αυτο γινεται οταν γινεται η εμφυτευση μπορει καλιστα να εχεις πιασει το σπορακι σου...Μπορει ομως να ειναι και ανωμαλια...Περιμενε λιγο ακομα μπας και σου ερθει κανονικα αλλιως πας γρηγορα για χοριακη...Παντα η περιοδος ερχετε 14-16 μερες μετα την οωρηξια και αμα θες ψαξε και στο ιντερνετ...Απο κει και περα αμα ερθει κανονικα τωρα τοσο νωρις αλλα με κανονικη ροη ειναι λογο αγχους, που πρεπει να το αποβαλεις!!!

Δηλαδη περιπου ενα χρονο και κατι προσπαθειτε?

dwTUp3.png

wmFfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αμα ηταν περιοδος θα ειχες κανονικη ροη οχι λιγες σταγονες που και που...Συνηθως αυτο γινεται οταν γινεται η εμφυτευση μπορει καλιστα να εχεις πιασει το σπορακι σου...Μπορει ομως να ειναι και ανωμαλια...Περιμενε λιγο ακομα μπας και σου ερθει κανονικα αλλιως πας γρηγορα για χοριακη...Παντα η περιοδος ερχετε 14-16 μερες μετα την οωρηξια και αμα θες ψαξε και στο ιντερνετ...Απο κει και περα αμα ερθει κανονικα τωρα τοσο νωρις αλλα με κανονικη ροη ειναι λογο αγχους, που πρεπει να το αποβαλεις!!!

Δηλαδη περιπου ενα χρονο και κατι προσπαθειτε?

 

Ακριβώς ένα χρόνο προσπαθούμε αλλά όπως σου είπα χωρίς να γνωρίζω γόνιμες μέρες(δεν τις υπολόγιζα σωστά)!

Προσπαθώ να μην αγχώνομαι...ξέρω πως και μόνο το άγχος που έχω δεν θα μου βγει σε καλό!Τη Δευτέρα λέω να κάνω τη χοριακή αν μέχρι τότε δεν έχω κανονική ροή!Μακάρι δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φυσικά κ να ελπίζεις ! Στο εύχομαι να πάρεις ενα γερό θετικο αποτέλεσμα αλλά κι αν οχι το καλοκαίρι ειναι μπροστά μας ! :D

 

Σ'ευχαριστώ!!!Μακάρι!Τη Δευτέρα θα πάω να κάνω χοριακή!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ένα χρόνο προσπαθούμε αλλά όπως σου είπα χωρίς να γνωρίζω γόνιμες μέρες(δεν τις υπολόγιζα σωστά)!

Προσπαθώ να μην αγχώνομαι...ξέρω πως και μόνο το άγχος που έχω δεν θα μου βγει σε καλό!Τη Δευτέρα λέω να κάνω τη χοριακή αν μέχρι τότε δεν έχω κανονική ροή!Μακάρι δηλαδή!

 

Μακαρι να μας πεις τα ευχαριστα στο ευχομαι!!!

Για να βρισκεις την οωρηξια σου θα μετρα 14 μερες απο την αρχη της περιοδου σου και απο την 14η εως και 16η ειναι η οωρηξια με περισοτερα κοριτσια που εχω μιλησει και πιο εμπειρα απο μενα ετσι μου εχουν πει...Και ακομα πιο σημαντικο ακριβως το ιδιο μου εχει πει και ο γυναικολογος μου και ο ουρολογος του αντρα μου...Καλη σου τυχη...Περιμενουμε νεα σου!!!

dwTUp3.png

wmFfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μας πεις τα ευχαριστα στο ευχομαι!!!

Για να βρισκεις την οωρηξια σου θα μετρα 14 μερες απο την αρχη της περιοδου σου και απο την 14η εως και 16η ειναι η οωρηξια με περισοτερα κοριτσια που εχω μιλησει και πιο εμπειρα απο μενα ετσι μου εχουν πει...Και ακομα πιο σημαντικο ακριβως το ιδιο μου εχει πει και ο γυναικολογος μου και ο ουρολογος του αντρα μου...Καλη σου τυχη...Περιμενουμε νεα σου!!!

 

Μα έτσι κι εγώ το υπολόγιζα αλλά σε μένα δεν ισχύει...αυτή τη φορά για παράδειγμα (όπως κι όταν είχα μείνει έγκυος) είχα ωορρηξία την 30η-32η περίπου μέρα του κύκλου μου!Κατάλαβες γιατί τόσο καιρό έκανα λάθος?Που να ξέρω όμως οτι κάνω τόσο αργά ωορρηξία!Και πάντα έλεγα...ε πονάω οπότε θα μου'ρθει!Ελα όμως που ήταν η ωορρηξία αυτοί οι πόνοι κι εγώ δεν μπορούσα να το χωνέψω!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μας πεις τα ευχαριστα στο ευχομαι!!!

Για να βρισκεις την οωρηξια σου θα μετρα 14 μερες απο την αρχη της περιοδου σου και απο την 14η εως και 16η ειναι η οωρηξια με περισοτερα κοριτσια που εχω μιλησει και πιο εμπειρα απο μενα ετσι μου εχουν πει...Και ακομα πιο σημαντικο ακριβως το ιδιο μου εχει πει και ο γυναικολογος μου και ο ουρολογος του αντρα μου...Καλη σου τυχη...Περιμενουμε νεα σου!!!

.

 

Αυτό ισχύει σε σταθερο κύκλο 28 ημερών κ οι γόνιμες ειναι πολύ παραπάνω εφόσον το σπερμα μπορει να ζήσει μεχρι κ 3 εικοσιτετράωρα. Οπότε αν υποθέσουμε πως έχεις ωορηξια στις 14 μέρες είσαι γόνιμη απο τις 11 η 12.;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Magda24,

 

Θα σου πω τι μου είπε ο γιατρός μου, όταν τον ρώτησα τότε (τον Μάιο του 2013) τι πρέπει να κάνω (εξετάσεις κλπ) λόγω του ότι είχα το 2012 μία βιοχημική.

 

"Χαλάρωσε και σεξ. Πολύ σεξ"

 

Σκέψου τότε ήμουν ήδη 35 χρονών, 10 χρόνια παντρεμένη και παιδί τζίφος. Και είχα και τέλειο κύκλο! Που να ξεαγχωθώ! Για ένα χρόνο, μέτραγα μέρες, σημείωνα φορές, τα πάντα.Μέχρι που βαρέθηκα, έπεσαν και κάτι δουλειές στα τέλη του Μαϊου και δεν είχα μυαλό για τίποτα.

Στις 12/6 περίμενα. Καθυστέρηση 1 εβδομάδα και τεστ δεν έπαιρνα, τόσο σίγουρη ότι αποκλείεται. Τελικά έκανα ένα τέστ, βγήκε θετικό, το είπα στο γιατρό και πήγα να με δει στην 6η εβδομάδα ακριβώς (ούτε χοριακή, ούτε τίποτα). Χαλαρά η δικιά σου, ότι είναι να γίνει θα γίνει. Την Πέμπτη είδαμε καρδιακή λειτουργία και χθες ξαναπήγα και ακούσαμε 120 παλμούς/λεπτό (6w5d).

 

Μην αγχώνεσαι, ευχαριστήσου την σχέση σου και θα έρθει. Ακούγεται τόσο κοινότυπο αλλά είναι πραγματικά έτσι.

Link to comment
Share on other sites

 

Μην αγχώνεσαι, ευχαριστήσου την σχέση σου και θα έρθει. Ακούγεται τόσο κοινότυπο αλλά είναι πραγματικά έτσι.

 

Σ' ευχαριστώ για τις συμβουλές σου!Ξέρω οτι έχεις απόλυτο δίκαιο κι όλοι αυτό μου λένε βέβαια...

Σου εύχομαι τα καλύτερα για τη ζωούλα που έχεις μέσα σου!Όλα να πάνε καλά!

Το αστείο ποιο είναι?Με την κολλητή μου(αυτή τώρα προσπαθεί για παιδάκι) περιμένουμε την ίδια μέρα περίοδο κι αυτή είναι πολύ πιο αγχωμένη(μου θυμίζει εμένα στις αρχές), είμαστε όλη μέρα στα τηλέφωνα και προσπαθώ να την συμβουλέψω να χαλαρώσει...χιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα μου έρθει περίοδος :(!Είχα εναν δυνατό πόνο που διήρκησε μια ώρα και μετά αίμα(οχι φυσιολογική ροή ακόμα)!Μ'έχει πιάσει κι ένας πονοκέφαλος!!!!

Δεν ξέρω πραγματικά γιατί γίνονται αυτές οι ανωμαλίες στον κύκλο απο τη στιγμή που ξεκινάει κάποιος προσπάθειες για παιδί!Υπάρχει κάποια εξήγηση???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θα θελα να σας ρωτησω αν σας εχει συμβει το εξης και τι πιθανοτητες υπαρχουν.

Ειχα τελευταια περιοδο στις 6/6. Ο κυκλος μου παντα σταθερος απο μικρη, μεσα σε ολα αυτα τα χρονια αντε να ειχα 2-3 φορες καθυστερηση της μιας μερας.

Παντα αδιαθετουσα σταθερα στις 26-28 μερες.

Στις 21/6 ειχαμε μια μικροαπροσεξια, μεσα στην ωορρηξια μου, κ σημερα ειναι η πρωτη μερα καθυστερησης. Χθες βραδυ ειδα απειροελαχιστο ροζ, κ ακομα να μου ρθει. Νιωθω ενα πονακι χαμηλα στην κοιλια.

Λεγαμε να ξεκινησουμε τις προσπαθειες απο αυγουστο κ μετα εντελως συνειδητα αν κ ειμαστε 5 χρονια παντρεμενοι!

Σας εχει τυχει να μεινει κοπελα εγκυος ετσι;

Κ να ειμαι που δεν το νομιζω, θα ναι καλοδεχουμενο κ δωρο θεου!

Link to comment
Share on other sites

Κι ελεγα να κανω ενα τεστ πρωτα! Ας περασει το σκ και δευτερα οντως πρεπει να το τσεκαρω! Αν και τα προγραμματιζαμε αλλιως, στη σκεψη μονο... Ξετρελαθηκαμε! Και να μη συμβει, απο δω και περα θα το βαλουμε μπρος! Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...