Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κρεατακια.. Πεζες ερωτησεις..


Recommended Posts

Βερα σου εστειλα απαντηση ελπιζω να ηρθε...Θα στα πω κι εδω...

Τωρα που μου λες οτι ειναι καιρο το υγρο στο αυτι θα σου ελεγα να το κανεις το χειρουργειο...δεν μπορει να μην δει καμια βελτιωση το παιδι ειναι αδυνατον αυτο...

Η κορη της ξαδερφης μου τελικα εγχειρηστικε οπως σου ειπα μονιμως με μια μυξα και μονιμως κακοφαγη και μονιμως με αντιβιωσεις που δεν εκαναν τιποτα!Τωρα λοιπον εκανε το χειρουργειο και η διαφορα ειναι απιστευτη!!!Το παιδι για ποτε τρωει,ακουει μια χαρα...

Ειχε παρα πολυ υγρο στο αυτι...

Αρα πιστευω να το κανεις το χειρουργειο μονο και μονο για το υγρο που εχει το παιδι γιατι αυτο φερνει πολλα προβληματα απο οσο ξερω εαν μεινει χρονια...Και ουτε ειναι λυση συνεχεια σπρευ εγω τουλαχιστον λιγο που μας εδωσαν να κανουμε συντηρητικη θεραπεια φρικαρα...καμια βελτιωση και τσαμπα το ταλαιπωρουσα το παιδι...

το υγρό απλά φεύγει το καλοκαίρι με τα μπάνια έτσι κι αλλιώς. Δε σου λέει κανείς ότι δε θα ξαναγεμίσει υγρό στο αφτί. Μόνο με τα σωληνάκια έχεις απαλλαγή για κάποιο πιο μεγάλο διάστημα. Επίσης για να έχει βαρυκοία το παιδί μου είχε πει αυτός στο Παίδον πρέπει να μη μιλάει και καλά. Εμάς μιλάει από 18μηνών τέλεια!!!! Μήπως δεν ισχύει αυτό που λέω και μπορεί αν έχει βαρυκοϊα και να μιλάει παρόλα αυτά τέλεια? Καλά ο άλλος βλάκας είναι στο Παίδον????

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το υγρό απλά φεύγει το καλοκαίρι με τα μπάνια έτσι κι αλλιώς. Δε σου λέει κανείς ότι δε θα ξαναγεμίσει υγρό στο αφτί. Μόνο με τα σωληνάκια έχεις απαλλαγή για κάποιο πιο μεγάλο διάστημα. Επίσης για να έχει βαρυκοία το παιδί μου είχε πει αυτός στο Παίδον πρέπει να μη μιλάει και καλά. Εμάς μιλάει από 18μηνών τέλεια!!!! Μήπως δεν ισχύει αυτό που λέω και μπορεί αν έχει βαρυκοϊα και να μιλάει παρόλα αυτά τέλεια? Καλά ο άλλος βλάκας είναι στο Παίδον????

 

Δεν ξερω για τα μπανια εαν φευγει οντως το καλοκαιρι τι να σου πω...Αλλα μου φαινεται δυσκολο εαν ειναι χρονιο...Επισης γιατι να ξαναμαζεψει υγρο το αυτι εαν γινει η επεμβαση κ στα κρεατακια κτλ?αυτο δεν το προκαλουσε?Εμεις δεν ειχαμε ποτε ωτιτιδες καιποτε δεν πονεσε το αυτακι του να φανταστεις ηταν το σιωπηλο ειδος και αυτο εμφανιστηκε λογω αυτου του εντονου προβληματος στα κρεατακια που αντιμετωπισαμε τον δεκεμβρη...Αρα τωρα ευελπιστω οτι θα ειμαστε καλα!Και να πω και κατι μου φαινεται λιγο κουλο εμενα να λενε ολοι οτι με τα μπανια θα περασει κτλ.Δηλαδη αυτη η δουλεια θα γινεται?Θα πηγαινει για μπανιο θα καλυτερευει και μετα παλι τα ιδια απο σεμπτεβρη?Και δωστου αντιβιωσεις και κορτιζονες?Δεν ξερω βρε Βερα μου ψαξτο μηπως την κανεις τελικα εαν θες κι αλλη γνωμη να παρεις αρκει να γλιτωσετε απο την μονιμη ταλαιπωρια κι εσεις...

Επισης της ξαδερφης μου το κοριτσακι μιλαει απιστευτα και ειναι πανεξυπνη

σου μιλαω για πολυ τωρα κι ομως ειχε μεγαλο θεμα με το αυτακι της..κι αυτο το καλοκαιρι κανει πολλα μπανια.Αλλα ξερεις τι ειχε πει στη μαμα της καποια φορα?"Μαμα ακουω μεσα στο αυτι μου θαλασσα"και δεν ειχε δωσει σημασια γιατι δεν ειχε καταλαβει.Τωρα μετα το χειρουργειο που ειδαν τη διαφορα συνειδητοποιησαν οτι υπηρχε πραγματι μεγαλο θεμα...

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για τα μπανια εαν φευγει οντως το καλοκαιρι τι να σου πω...Αλλα μου φαινεται δυσκολο εαν ειναι χρονιο...Επισης γιατι να ξαναμαζεψει υγρο το αυτι εαν γινει η επεμβαση κ στα κρεατακια κτλ?αυτο δεν το προκαλουσε?Εμεις δεν ειχαμε ποτε ωτιτιδες καιποτε δεν πονεσε το αυτακι του να φανταστεις ηταν το σιωπηλο ειδος και αυτο εμφανιστηκε λογω αυτου του εντονου προβληματος στα κρεατακια που αντιμετωπισαμε τον δεκεμβρη...Αρα τωρα ευελπιστω οτι θα ειμαστε καλα!Και να πω και κατι μου φαινεται λιγο κουλο εμενα να λενε ολοι οτι με τα μπανια θα περασει κτλ.Δηλαδη αυτη η δουλεια θα γινεται?Θα πηγαινει για μπανιο θα καλυτερευει και μετα παλι τα ιδια απο σεμπτεβρη?Και δωστου αντιβιωσεις και κορτιζονες?Δεν ξερω βρε Βερα μου ψαξτο μηπως την κανεις τελικα εαν θες κι αλλη γνωμη να παρεις αρκει να γλιτωσετε απο την μονιμη ταλαιπωρια κι εσεις...

Επισης της ξαδερφης μου το κοριτσακι μιλαει απιστευτα και ειναι πανεξυπνη

σου μιλαω για πολυ τωρα κι ομως ειχε μεγαλο θεμα με το αυτακι της..κι αυτο το καλοκαιρι κανει πολλα μπανια.Αλλα ξερεις τι ειχε πει στη μαμα της καποια φορα?"Μαμα ακουω μεσα στο αυτι μου θαλασσα"και δεν ειχε δωσει σημασια γιατι δεν ειχε καταλαβει.Τωρα μετα το χειρουργειο που ειδαν τη διαφορα συνειδητοποιησαν οτι υπηρχε πραγματι μεγαλο θεμα...

 

Με τα μπάνια όντως έφευγε. Δεν είναι απλή υπόθεση αυτό. Το Σεπτέμβριο είμαστε παντα καθαρές. Αλλά αμέσως ξαναμπουκώνουμε!!! Τι να πω ... πώς είναι αυτό το χειρουργίο? Δεν έχει επιπτώσεις? Δεν έχει κινδύνους? Παρενέργειες? Φοβάμαι λίγο μωρέ ...

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου ειναι να κανεις την εγχειρηση και εγω ειδα μεγαλη βελτιωση στο παιδι και περιμενω πως και πως να παει ο μικρος 3 ωστε να τον προγραμματισω τουλαχιστον για κρεατακια.Η αναρρωση ειναι γρηγορη και ειδα παιδια που εκαναν μονο κρεατακια οτι ουτε εκλαιγαν ουτε ποναγαν απλα εμεις καναμε και αμυγδαλες και ηταν κομματακι δυσκολα αλλα και αυτο 3-4 μερες κρατησε

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τα μπάνια όντως έφευγε. Δεν είναι απλή υπόθεση αυτό. Το Σεπτέμβριο είμαστε παντα καθαρές. Αλλά αμέσως ξαναμπουκώνουμε!!! Τι να πω ... πώς είναι αυτό το χειρουργίο? Δεν έχει επιπτώσεις? Δεν έχει κινδύνους? Παρενέργειες? Φοβάμαι λίγο μωρέ ...

 

Εγω δεν φοβηθηκα νομιζεις?Τα παιξα γιατι δεν ειναι και ευκολο να κανει ενα παιδακι 27 μηνων επεμβαση στα καλα του καθουμενου.Ομως μπροστα στο προβλημα που ειχαμε ηρεμησα και ειχα εμπιστοσυνη οτι ολα θα πανε καλα..Ειναι ενα χειρουργειο σιγουρα αλλα ειναι ρουτινας και η αναρρωση ειναι παρα πολυ ευκολη...Κανεις τις εξετασεις σου τσεκαρεις ορισμενα πραγματα ασε που εγω ειχα και παραπανω φοβο γιατι ο γιος μου εχει πολλες αλλεργιες και ετρεμα με τα φαρμακα ομως τον προσεξαν παρα πολυ τσεκαραν τα παντα.Παρενεργειες δεν εχει ενταξει κανει ολικη ναρκωση το παιδι αλλα τι να κανουμε ασε που ολοι μου ειπαν οτι η ολικη ειναι σαφως καλυτερη και μου το εξηγησαν καπως και οι ωρυλα που πηγα.Μην φοβασαι εσενα ειναι και μεγαλυτερη η κορη σου και οπως και να χει θα ειναι και πιο συνεργασιμη.Εμενα ειναι μωρο ακομη και τι μωρο κολλημενο πανω μου και οσο να ναι φρικαρε το καημενο στην αρχη.Ομως πραγματικα ξεπεραστηκε πολυ γρηγορα.Την ιδια μερα σου λεω χορευε!Μετα απο λιγες ωρες χοροπηδαγε στο σπιτι...

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

οσο για τους γιατρους και ο Παρπουνας και ο Κουδουμνακης αλλα και ο Χουλακης που καναμε εμεις θεωρουνται top

 

Ναι αλλά αυτό είναι που μ' έχει προβληματίσει... ότι ο Παρπούνας που την παρακολουθεί τόσο καιρό μου είπε ότι δε θα δω διαφορά με την επέμβαση γιατί δεν έιναι τόσο έντονα τα κρεατάκια (τα είδε βέβαια με ακτινογραφία και όχι με ενδοσκόπηση). Ο Τσακανίκος στο Αγλαϊα που επίσης θεωρείται top ήταν απόλυτος στο να κάνουμε.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε Βερα διευκρινησε μου κατι ...εφευγε το μπουκωμα με τα μπανια η και το υγρο στο αυτι?πως το καταλαβαινατε οτι δεν υπαρχει αλλο υγρο μεσα?

Καλα για το μπουκωμα το καταλαβαινω αλλα το υγρο στο αυτι πως εφευγε?Το κοιταζατε στο γιατρο?Γιατι συζητουσα με τη μαμα μου που ο μπαμπας μου ειχε χρονια προβλημα με υγρο στο ενα του αυτι και εκανε παρα πολλα μπανια στη θαλασσα αλλα παντα το αυτι το εκλεινε γιατι απαγορευεται να μπει νερο μεσα.Μετα οδηγει σε χρονιες ωτιτιδες...Επισης της ξαδερφης μου η πιτσιρικα καθε καλοκαιρι περναει 3 μηνες σε νησι και κανει μπανια αλλα ποτε δεν ηταν καθαρη.Ισως ηταν και πιο βαρια περιπτωση βεβαια...Αλλα ξερω γω τσεκαρε το μωρε καλα μηπως παντα μενει μεσα λιγο λιγο και δεν κανει?

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε Βερα διευκρινησε μου κατι ...εφευγε το μπουκωμα με τα μπανια η και το υγρο στο αυτι?πως το καταλαβαινατε οτι δεν υπαρχει αλλο υγρο μεσα?

Καλα για το μπουκωμα το καταλαβαινω αλλα το υγρο στο αυτι πως εφευγε?Το κοιταζατε στο γιατρο?Γιατι συζητουσα με τη μαμα μου που ο μπαμπας μου ειχε χρονια προβλημα με υγρο στο ενα του αυτι και εκανε παρα πολλα μπανια στη θαλασσα αλλα παντα το αυτι το εκλεινε γιατι απαγορευεται να μπει νερο μεσα.Μετα οδηγει σε χρονιες ωτιτιδες...Επισης της ξαδερφης μου η πιτσιρικα καθε καλοκαιρι περναει 3 μηνες σε νησι και κανει μπανια αλλα ποτε δεν ηταν καθαρη.Ισως ηταν και πιο βαρια περιπτωση βεβαια...Αλλα ξερω γω τσεκαρε το μωρε καλα μηπως παντα μενει μεσα λιγο λιγο και δεν κανει?

 

Λες??? Κοίτα πηγαίναμε στο γιατρό μετά το καλοκαίρι, το Σεπτέμβριο πάντα και μας έβρισκε καθαρές από υγρό. Νομίζω και σε άλλες φάσεις μας είχε βρει καθαρές απλά τις πιο πολλές φορές έχουμε υγρό. Αυτός ο Παρπούνας δεν τον απασχόλησε ποτέ το θέμα ιδιαίτερα. Είχε πει ότι είναι λογικό λόγω του ότι είναι μπουκωμένη τόσο συχνά.

 

Πάντως ποτέ δεν προβληματίστηκα λόγω του ότι μίλαγε τέλεια από μικρή και πιο μικρή άκουγε και τα πάντα. Αφού γελάγαμε με τον άντρα μου που δεν της ξέφευγε τίποτα. Τώρα τελευταία βέβαια (πάει κανένας χρόνος μας λέει πολλά "τι" αλλά φανταστήκαμε ότι είναι καμώματα γιατί πολλές φορές φαίνεται ότι έχει ακούσει? Λες να μιλάει τόσο δυνατά λόγω αφτιών???????

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

εαν μιλαει δυνατα κ τλ ειναι συμπτωμα οτι εχει κατι αλλοιωθει στην ακοη.καλα κ αφου ο γιατρος βλεπει οτι εχει παντα υγρο μκ απλα το θεωρει λογικο να μενει μηνες μεσα στο αυτι?νομιζω πως πρεπει να σκεφτεις το ενδεχομενο της επεμβασης σιγουρα!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον... εμεις χειρουργηθηκαμε κ πολυ το αγχος μου ηταν παρα το χειρουργειο!!!

βερα , αν το παιδι εχει προβλημα , να την κανεις.. αλλα πανω απο ολες τις ακτινογραφιες κ τις εξετασεις αυτο που παιζει ρολο ειναι η εικονα που δινουν οι γονεις στον γιατρο. αυτο μας ειπε ο δικος μας που μας χειρουργησε. οσο για τα μπανια (επειδη περισυ εμεις καναμε παρα πολλα κ δεν ειδα να μας βοηθησαν καπου ) μας ειπε οτι με τοσο μεγαλο προβλημα λογικο ειναι... σκοπος ειναι ομως να κανουμε κ απο εδω κ περα.

κ κατι αλλο ... δες ποιος γιατρος θα σου εμπνευσει εμπιστοσυνη...

t7XLp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας !

Την Τετάρτη ο γλυκός μου μικρούλης θα κάνει εγχείριση κρεατάκια και αφαίρεση υγρού απο τα αυτιά ...στο Αγ. Σοφία, ο γιατρός ειναι ο Οικονομίδης, αν τον έχει καμία ακουστά.

Περιττο να πω οτι μόνο αυτο σκέφτομαι όλη την ημέρα,

Παρακαλώ όσες έχετε πληροφορίες κυρίως για το διαδικαστικό κομμάτι ας με καθησυχάσετε καπως. Δηλ πάμε εκεί πρωι, μας εχουν ζητήσει μόνο μια γενική εξέταση αιματος, μετά τι γινεται?

Κάνουν και άλλες εξετάσεις εκεί στο παιδί πριν την εγχείριση? Μέχρι ποιο σημείο μπορώ να ειμαι μαζί του?

όταν ξυπνήσει θα τον δω αμέσως?

WDWSp2.png

 

TAlMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Χειρουργηθήκαμε κι εμείς το καλοκαίρι, όταν ήμασταν 4 ακριβώς.

Δύο ημέρες πριν από την επεμβασούλα είχαμε πάει για εξέταση αίματος και για να μιλήσουμε με την αναισθησιολόγο που μας ζήτησε αρκετά αναλυτικά το ιστορικό του παιδιού.

Το πρωί της επέμβασης πήγαμε, μας έδωσαν το δωμάτιό μας, του έβαλαν ένα τοπικό αναισθητικό στο χεράκι και του έβαλαν την πεταλούδα. Σε λίγη ώρα του έδωσαν με μία σύριγγα σιροπάκι μέθη και περιμέναμε να αρχίσει να ενεργεί για να περάσει στο χειρουργείο.

Μπήκαμε μαζί στον προθάλαμο, φορέσαμε την πράσινη φόρμα για το χειρουργείο και περιμέναμε όση ώρα χρειαζόταν μαζί. Συζητούσαμε, ήμασταν αγκαλίτσα, ήταν ήρεμος. Σ' εμάς άργησε λίγο να πιάσει, υπήρχαν άλλα παιδάκια που παρατήρησα ότι επηρεάστηκαν γρηγορότερα. Νομίζω ότι όταν πια τα παίρνουν είναι σε πολύύύ χαλαρή κατάσταση γιατί ο δικός μου που τον ρώτησα μετά πώς ήταν μέσα ή τί τον ρώτησε η γιατρός θυμόταν πάρα πολύ λίγα πράγματα.

Όταν τελείωσε (περίπου 10-15 λεπτά κρατάει) μιλήσαμε με χειρουργό και με αναισθησιολόγο και μετά από αρκετή ώρα βγήκε το αγοράκι μας. Ήταν μισοκοιμισμένος ακόμα, πήγαμε στο δωμάτιο, μας βοήθησαν να τον ντύσουμε και κοιμήθηκε σχεδόν δύο με δυόμιση ώρες. Και όταν ξύπνησε ζήτησε να φάει ένα γιαουρτάκι από το κυλικείο, φόρεσε τα παπούτσια του και με αισθητά αλλαγμένη φωνούλα είπε: "Άντε, πάμε στο σπίτι τώρα". Απλά χρειάστηκε να περιμένουμε μέχρι τις 6.30 το απόγευμα να τον ξαναδούν οι γιατροί για να μας επιτρέψουν να φύγουμε.

Ανάρρωσε πάρα πολύ γρήγορα, δόξα τω Θεώ.

Οι σκέψεις που έχεις είναι φυσιολογικές. Κι εγώ είχα ένα μούδιασμα..

Σας εύχομαι καλή επιτυχία και ταχεία ανάρρωση.

Τον γιατρό που ανέφερες δεν τον γνωρίζω, εμείς χειρουργηθήκαμε στο Αγλαΐα Κυριακού.

Καλή επιτυχία και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

τον κ.Οικονομιδη ετυχε να τον δω απο κοντα και μου εκανε πολυ καλη εντυπωση οσον αφορα το διαδικαστικο κομματι εκτος απο την εξεταση αιματος δεν καναμε καμμια αλλη ,πηραν εμενα και το παιδι μεσα για να τον ξεντυσω και με εβγαλαν εξω ,οταν τελειωσαν την επεμβαση με φωναξαν να μπω μεσα ετσι και αλλιως ενας απο τους γονεις θα ειναι μεσα οταν ξυπνησει , μπηκα και περιμενα στο δωματιο που τα φερνουν μετα την εγχειρηση, τον εφεραν και εμεινα κοντα του μεχρι να φυγουμε.Επισης πριν φυγετε θα τον δει παλι ο γιατρος και θα σας δωσει οδηγιες για το σπιτι

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεια σας κι από εμένα ξανά!!!

 

Λοιπόν, πέρασε το καλοκαίρι και πήγαμε στο Παίδον και τελικά αυτή τη φορά το υγρό δεν έχει φύγει παρά τα μπάνια ... οπότε μας είπε ο γιατρός να κάνουμε χειρουργείο να βάλουμε σωληνάκια και θα βγάλουμε και τα κρεατάκια. Η μικρή είναι 5παρά 3μήνες. Μήπως είναι λίγο αργά που κάνουμε αυτή την επέμβαση? Μήπως τώρα θα υποχωρούσαν τα κρεατάκια από μόνα τους?

 

ΕΠίσης άκουσα κάποιες κοπέλες που λένε ότι τα παιδιά τους έβαλαν 10κιλά μετά την επέμβαση!! Είναι έτσι??? Ελπίζω να μη γίνουμε χοντρές ... :)

 

Τέλος πείτε μου λίγο για την επέμβαση. Πονάει μετά? Πρέπει να τη σταματήσω από το νήπειο κάποιες μέρες?

Επίσης πολύ σημαντικό: Μας είπε να μην κάνουμε κολυμβητήριο ... αλλά τα σωληνάκια πέφτουν 8μήνες με 1χρόνο μετά που τα βάζεις. Αν δεν έχουν πέσει του χρόνου το καλοκαίρι δε θα μπορούμε να κάνουμε μπάνια?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εμείς κάναμε την επέμβαση την προηγούμενη Τετάρτη (σωληνάκια και κρεατάκια). Όλα καλά πήγαν αλλά εγώ δεν έχω δει καμία διαφορά στο παιδί . Περίμενα να μιλάει πιο σιγά πχ. Μη σας πω ότι κοιμάται και λιγότερο ...

 

Μήπως είναι νωρίς?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πανω απο 2 χρονια μετα δεν εχω δει καποια διαφορα. Η ορεξη του δεν αλλαξε, ροχαλιζει ακομη... Μπορει να μην κρυωνει τοσο ευκολα αλλα μεγαλωνει κιολας..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως παρά την επέμβαση σήμερα το πρωί μου ξύπνησε τελείως μπουκωμένη. Είναι λογικό να έχει κάνει κρεατάκια και σωληνάκια και παρόλα αυτά να εχει μύξες??

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις 7 μηνες μετα κ εχω να πω οτι με το που εγινε η εγχειρηση σταματησε μαχαιρι το ροχαλητο κ το μπουκωμα....Απο το πρωτο μισαωρο μιλαμε αθορυβος.κοιμαται σαφως καλυτερα κ αρχισε πια τον συνεχομενο υπνο κ ναι πηρε αμεσως τα πανω του σε βαρος κ υψος.

ΟΜωςσε πολλα παιδακια χρειαζεται χρονος για να καλυτερευσουν.Ειναι φυσικο κ να βγαζει καμια μυξα στην αρχη.Θα καθαρισει...

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ,

 

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΡΕΑΤΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΦΑΙΡΕΣΑΜΕ ΠΕΡΥΣΙ-4 ΕΤΩΝ- ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΙΔ. ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕ ΦΟΒΕΡΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑΙΔΟΩΡΛ.

Η ΝΑΡΚΩΣΗ ΕΓΙΝΑ ΜΕ ΜΑΣΚΟΥΛΑ ΠΟΥ ΜΥΡΙΖΕ ΦΡΑΟΥΛΑ.

ΚΡΑΤΗΣΕ 1 ΩΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ , ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ. ΤΟ ΡΟΧΑΛΗΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ .

ΑΝ ΘΕΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΠΜ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ , ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.

ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ , ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ .

 

καλησπέρα σας. θα ήθελα να μου πείτε τα στοιχεία του Γιατρού γιατί αντιμετωπίζουμε και εμείς το ίδιο πρόβλημα (κρεατάκια και αμυγδαλές μεγάλες) στον μικρό μου που είναι τεσσάρων. Θέλουμε επίσης να μην πονέσει το παιδί και γ' αυτό θα έρθουμε Αθήνα απο επαρχία. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα κι απο μένα μανούλες!Πριν απο δύο μέρες έκανε ο γιός μου αφαίρεση σε αμυγδαλές και κρεατάκια.Τον Νοέμβριο κλείνει τα 4 χρόνια.Η διαφορά στην αναπνοή του τεράστια...ξαλάφρωσε το παιδάκι μου.Η ερώτηση μου έχει να κάνει με την αλλαγη της φωνής.Ο γιατρός που τον χειρούργησε,μας είχε πεί ότι θα λεπτύνει η φωνή του μετά απο το χειρουργείο(όπως και έγινε),αλλά σε λίγες μέρες θα φτιάξει πάλι.Σήμερα είμαστε στην 3 μέρα μετα το χειρουργείο και μιλάει σαν το Φρού-Φρού(για όσες τον θυμούνται).Η αλήθεια είναι οτί είναι πολύ γλυκούλης αλλα δεν θα ήθελα να παραμείνει έτσι.Εχει καμιά μανούλα εμπειρία πάνω σε αυτό το θέμα?Θα επανέλθει η φωνή του???

4Marp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Πριν 8 ημέρες η μικρή μου που ειναι σχεδον 5 εκανε κρεατακια και περιορισμό στις αμυγδαλές.Από την πρώτη μέρα ξεμπούκωσε το παιδί κι επιτέλους αναπνέει.Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι από χθες το απόγευμα ξαναμπούκωσε.Αυτό σημαίνει κάτι;Μήπως άδικα κάναμε την επέμβαση;Αγχώθηκα γιατί είχα πάρει θάρρος που την έβλεπα να αναπνέει άνετα.

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3,5 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ..ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΕΝΤΟΝΟ ΡΟΧΑΛΗΤΟ,ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΙΩΣΕΙΣ-ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ.ΟΙ ΩΡΛ ΜΑΣ ΣΥΝΕΣΤΗΣΑΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΊΟ ΓΙΑ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΚΡΕΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΨΑΛΙΔΙΣΜΑ ΑΜΥΓΔΑΛΩΝ..ΘΑ ΗΘΕΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑΡΚΩΣΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΟΒΑΡΕΥΟΥΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ο γιος μου ειναι 18 μηνων και δεν κοιμαται καλα...ροχαλιζει...δεν ανοιγει το στομα του και προσπαθει να αναπνευσει απο τη μυτη και δυσκολευεται!Πηγαμε σε ωριλα και μας ειπε οτι τα κρεατακια του εχουν διογκωθει και του αφηνουν πολυ μικρο ελευθερο χωρο για να αναπνεει σωστα!Του κανουμε πλυσεις με φυσιολογικο ορο αλλα η διαφορα ειναι ελαχιστη!Εχει καποιος καποια αναλογη εμπειρια με το παιδι του σε τοσο μικρη ηλικια;Θα ηθρλα επισης να μου προτεινετε εναν καλο ωριλα στην Αθηνα!Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...