Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δωρο κουμπαρας


poukis

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια,τι κανετε?εγω οπως εχετε καταλαβει απο το θεμα ειμαι πολυ προβληματισμενη.βαπτιζω τον γιο μου τελος του μηνα κ ακομη δεν εχω παρει δωρο για τη νονα του κ ουτε ξερω τη να τις παρω.την ρωτησα τη θα ηθελε κ τι θα της ηταν χρησιμω αλλα δεν μου ειπε.στο γαμο τις πηρα λευκοχρυσο στο λαιμο,σκουλαρικια κ στο χερι.πεστε μου καμια ιδεα!ειναι ελευθερη,34 χρονων κ μενει με τους γονεις της,οποτε ουτε για το σπιτι μπορω να της παρω κατι.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ki ego to idio provlhma exo...vaftizo to gio mou to noemvrh mazi me ton gamo mou kai exo na skefto ta dora ton koumparon opos kai to ti na mas paroun emas, ksero omos oti sth nona einai oraio na kaneis kati prosopiko pou menei kai tha exei na thumate oti einai apo thn vaftish... ego skeftomai na vro ena sxedio daxtulidiou apo kanena gnosto oiko opos gucci ktl. kai na to pao se kapoion na mou ftiaksei, na einai kati idiaitero kai entyposiako alla oxi polu epishmo. Etsi tha einai kati pou tha to exei mono ayth kai tha to foraei sunaixeia. Tha vrona mou valloun kai kalles petres pano kai tha einai ena fantastiko doro kai opoios thn rotaei tha leei oti einai apo to vaftisthri ths. :)

Link to comment
Share on other sites

Στο γάμο έκανα στους κουμπάρους μας δώρο ένα ταξίδι. Διάλεξαν τον προορισμό & όλα τα υπόλοιπα τα κανονίσαμε εμείς.

 

Πολυ καλο!!!!!

Θελεις να γινουμε κουμπαρες και να διαλεξω προορισμο;;;;;;;; :D:D:D

 

Ωραιο δωρακι και διαφορετκο αλλα πιστευω οικονομικα.......!!!

Link to comment
Share on other sites

το ταξιδακι καλο αλλα μονη?δεν εχει ουτε σχεσει,ασε που δουλευει σε τουριστικο γραφειο κ εχει γυρισει ολη την ευρωπη!το θεμα ειναι οτι δεν διαθετο κ πολλα χρηματα,ειμαστε οικονομικα λιγο στενα.υπολογιζω γυρω στα 200 με 300 ευρω.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω ακούσει σε άλλη περίπτωση ότι η κουμπαρα διάλεξε ρουχα που τελικ ατα εβαλε και στο μυστήριο... Ίσως μπορούσες να κανονίσετε κάτι τετοιο...

 

Αλλιώς καμερα, ψηφιακή φωτ. μηχανή ή κατι αναλογο...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα προτεινα μια ωραια ψηφιακη κορνιζα (να βαλει και τις φωτο της βαφτισης) η μια ασημενια κορνιζα να βαλει το βαφτιστηρι της.

Θα μπορουσατε ακομα να παρετε καποιο κλασικο δωρο νονας οπως π.χ. ρολοι, σετ κολιε - βραχιολι, βραχιολι η καποιο τρεντι γκατζετ οπως π.χ. ψηφιακη καμερα, ψηφιακη φωτογραφικη, i pod nano.

Τωρα που αρχιζουν και οι εκπτωσεις θα μπορεσετε να παρετε σιγουρα κατι πολυ καλο.

Εμεις παντως στη νονα μας ειχαμε παρει ενα DKNY ρολοι απο τα hondos με 165 ευρω(στη γειτονια μου το βρηκα 200 χωρις αποδειξη και με μετρητα) με ατοκες στην πιστωτικη.Ειχε πολυ καλες ευκαιριες εκει και η νονα μας το φορα συνεχεια.

Με το καλο η βαφτιση!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον κατι σε ρολοι λεω,πειραζει ομως που τις ειχα παρει πριν απο κανα 2χρονια στα γενεθλια της?βεβαια τωρα θα παρω πιο ακριβω.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Μία 2ήμερη περιποίηση σε κάποιο χλιδάτο spa. Θ'ανανεωθεί μια χαρά!! Άλλωστε δεν είναι κάτι συνηθισμένο, ίσως να μην το έχει κάνει ποτέ!

(Προσπαθώ να βρω πρωτότυπες ιδές...)

Link to comment
Share on other sites

θα μου λυσετε κ μια απορια?το δωρο της κουμπαρας στα βαφτισια το στολιζουμε οπως κ στο γαμο?με κουφετα,κρυσταλιερα κ μπομπονιερα?

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

εγώ αυτό δεν το έκανα ούτε στο γάμο ούτε στη βάφτιση του βασίλη. δεν το ήθελε ούτε η νονά. στο γάμο της πήραμε ένα πολυμίξερ και στη βάφτιση τη πρέσα με το σίδερο της στιρέλα που ήταν αυτά που μας ζήτησε. τι να στολίσω? τώρα στη βάφτιση της μπέμπας θα πάρω ένα timberland ρολόι στο νονό και μάλλον θα πάρω κι ένα ασημένιο κουτί να το στολίσω.

 

δεν είναι όμως απαραίτητο. αν δε θέλεις δεν το κάνεις. και όποιος θέλει ας πει ότι δεν έκανες δώρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για swarovski τι θα λεγατε?

Εχει και εκπτωσεις τωρα!!!

 

 

 

 

 

εννοεις κατι σε κοσμημα?

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τι δωρο να κάνουμε που η νονά μας είναι 16 χρονών...;;; :shock:

 

Νομίζω οτι το δωρο που θα πρέπει να της κάνεις να είναι κατι που μένει στο πέρασμα του χρόνου...

δηλαδή σε 15 χρόνια απο τώρα, ενω το ταξίδι είναι πρωτότυπο και ωραίο σαν δώρο, δεν σου μένει όμως κάτι που οταν το κοιτάς να σου φέρνει το βαπτιστηρι σου στην μνήμη...

αρα το κόσμημα, και πάντα διαλεγμένω σύμφωνα με τον χαρακτήρα του νονού/νονάς είναι κάτι διαχρονικό...

(ταπεινή αποψή μου... :wink: )

Link to comment
Share on other sites

εννοεις κατι σε κοσμημα?

oxi kosmima alla auta ta mikra diakosmitika pou einai teleia kai anaparistoun diafora zwa - atikeimena ktl.

(grafw me latiikous xaraktires dioti kati epa8e to pc kai den kanei tin allagi, den to exw pei akoma kai sto mastora-sizigo na to ftiaksei)

Link to comment
Share on other sites

Αφου διαθέτεις 300 ευρώ μπορεις να της πάρεις μια βιντεοκάμερα ή φωτογραφική μηχανή...έχουν πέσει οι τιμές τους τώρα και θα βρεις σε αυτή την τιμή πολύ καλή μάρκα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Μία 2ήμερη περιποίηση σε κάποιο χλιδάτο spa. Θ'ανανεωθεί μια χαρά!! Άλλωστε δεν είναι κάτι συνηθισμένο, ίσως να μην το έχει κάνει ποτέ!

(Προσπαθώ να βρω πρωτότυπες ιδές...)

 

Αυτό!!Τέλειο!!Εμένα θα μου άρεσε πολύ αν ήμουν στη θέση της!!Και απο τη άλλη πάλι δε θα ήθελα με τίποτα κοσμήματα και λοιπά μπιζού...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εκπτώσεις σε όλα τα είδη αλλά όχι στα κοσμήματα πήρα ρολόι και δεν μου έκαναν καμμία απολύτως έκπτωση, οι τιμές λέει στα επώνυμα ρολόγια είναι στάνταρ όλο το χρόνο!

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...