Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικός Σταθμός -Ν.Κόσμος, περιοχή ΦΙΧ


Recommended Posts

Rania, σε ευχαριστώ πολύ!Η συνδρομή που πληρώνουμε πάει βάσει του εκκαθαριστικού μας ή είναι fixed το ποσό?Θα σε ενοχλήσω και με πμ αν χρειαστώ λεπτομέρειες.

Όσο για τους "πολλούς σταθμούς" το είπα γιατί στο site του Δήμου Αθηναίων μου εμφάνισε αρκετά αποτελέσματα, όπως αυτόν στην Κριναγόρου που αναφέρει η theolvas, επίσης στην Γ.Σεφέρη κοντά στον Άγιο Ιωάννη,στον Άγιο Αρτέμιο επίσης...εμένα με βολεύουν και αυτές οι επιλογές καθότι είναι πολύ κοντά στο σπίτι των γονιών μου.

 

Theolvas, αν θες πες μου και για τους παιδικούς στην Κριναγόρου, είναι οι πιο κοντινοί μου, είναι τρεις τελικά και ποιο το ωράριο λειτουργίας τους?

Φαντάζομαι όσον αφορά στην εγγραφή ισχύουν ότι μου προανέφερε η Rania....

 

ASMARIA καλή αρχή!Θα με ενδιέφερε και η δική σου εμπειρία από το σταθμό!

 

καλημέρα το ποσό βγαίνει με βάσει το εκκαθαριστικό μην φανταστείς τρελλά ποσά ,αν και είναι απαράδεκτο να πληρώνουμε τελοσπάντων,το περισσότερο αν είσαι υψηλόμισθος ειναι 150 ευρώ καμία σχέση με τις αμοιβές των ιδιωτικών σταθμών φαντάσου εκεί που έστελνα την μικρή μου εδώ και 2 χρόνια έφτασε φέτος γύρω στα 480 ευρώ γι'αυτό και αποφασίσαμε να προσπαθήσουμε να την στείλουμε σε κάποιον σταθμό του δήμου.οτι χρειαστείς στείλε μου πμ θα χαρώ να σε βοηθησω.φιλιά καλό σ/κ

αγαπάω εσένα μαμά..................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα σας.απο τους παιδικους στην κριναγορου(πισω απο το σκλαβενιτη) εχω εμπειρια απο το 2δ/13 (το βρεφονηπιακο)λειτουργησε περισυ για πρωτη φορα,κ ηταν λιγο χυμα τα πραγματα (μια φορα τις ειχα πιασει κ με τσιγαρο κ εγινε χαμος),αλλα φετος ξεκινησαν με πολυ σωστες βασεις.ενα αλλο παραπονο περισυνο ειναι οτι σχεδον ποτε δεν ετρωγαν αυτο που ελεγε το προγραμμα με πολυ μεγαλες αποκλεισεις (πχ αντι για χορτοσουπα,κοτοπουλο με πατατες).φετος ομως ειναι πιο καλα,εχουν προσλαβει περισσοτερο προσωπικο,κι εχουν κ περισσοτερα παιδακια,επισης ο χωρος εχει γινει πιο ευχαριστος.γενικα η βενετια δειχνει ευχαριστημενη εκει.δεχονται παιδακια απο 8 μηνων μεχρι 20 μηνων χωρισμενα σε 3 τμηματα).το ωραριο ειναι 7.00πμ μεχρι 16.00 το αργοτερο.το αρνητικο ειναι οτι αφηνεις το καροτσι στην εισοδο κ ανεβαινεις σκαλια (ειναι στον πρωτο οροφο,αλλα τα παιδια δεν εχουν προσβαση στην πορτα,ουτε στη σκαλα.

οι αλλοι δυο ειναι παιδικοι κ δεχονται παιδακια απο 2,5 ετων,στον ενα ειχα κανει αιτηση για το δημητρη μου,αλλα δεν εγινε δεκτος λογω πολλων αιτησεων απο οτι μου ειπαν (αλλα εγω πιστευω οτι εγινε λογω του "θεματος" που εχει ο δημητρης μου με τη συμπεριφορα του).η εντυπωση μου ειναι αρκετα καλη απο αποψη χωρων κ ασφαλειας,δεν εχω αποψη για τις δασκαλες,αν κι εχω ακουσει καλα λογια

το δημητρη μου τον εγραψα τελικα σ εναν ιδιωτικο παιδικο στη δαφνη,με παααρα πολυ λογικες τιμες απο τον οποιο με λιγα λογια ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη,απο ολες τις αποψεις.εκει παιρνουν παιδακια απο 2 ετων.του χρονου θα παω κ τη βενετια (πρωτα ο θεος)

αυτα.ειμαι στη διαθεση σας για τυχον διευκρινισεις κ βοηθεια

γιωτα,συμφωνω μαζι σου (για τον παιδικο)

για την εγγραφη,πας κ κανεις μια αιτηση (φυσικα κ σηκωνει βυσμα,χωρις αυτο δεν κανεις τιποτα)στο βρεφονηπιακο εχουν θεσεις σιγουρα,για τους αλλους δυο μου ειπαν οτι συμπληρωθηκαν,κι εχω κανει κ ενσταση,αλλα δεν μ εχουν ειδοποιησει ακομα.δεν χανεις τιποτα να πας μια βολτα κατα εκει.

 

καλημέρα μπορώ να μάθω περισσότερα σε προσ.μήνυμα για τον σταθμό στην Δάφνη,γιατί σκέφτομαι κι εγώ να κάνω ένσταση αλλα το πιο σίγουρο είναι οτι δεν θα καταφέρω τίποτα.πρέπει να στείλω την μικρή μου σταθμό οπωσδήποτε η μαμά μου επιασε δουλεια και πρεπει να παει σχολειο η μικρη.σ'ευχαριστω θα περιμενω ανυπομονα απαντηση γιατι οι λογικες τιμες που ειπες μου κινησαν το ενδιαφερον

αγαπάω εσένα μαμά..................

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Giota!

Εμάς τελικά μας δέχθηκαν στην Παιδική Στέγη & ξεκινήσαμε σταδιακή προσαρμογή από την περασμένη εβδομάδα.

Προς το παρόν δείχνουν καλά τα πράγματα... Για να δούμε!:)

 

Καλημερα θα μπορουσες να μαθεις αν ισχυει αυτο που εμαθα οτι η παιδικη στεγη εγινε και ιδιωτικου δικαιου και μπορουν να πηγαινουν παιδακια πληρωνοντας .προθυμοποιηθηκε η giota.να μαθει αλλα μια και πας εκει μηπως θα μπορουσες να ρωτησεις?η παιδικη στεγη δεν ειναι που ειναι στην φωτομαρα?κι αν ηταν ευκολο να μου δωσεις και το τηλ?

σ'ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων φιλια Ρανια

αγαπάω εσένα μαμά..................

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Rania,

 

ναι πράγματι στην Παιδική Στέγη μπορείς να πας και ιδιωτικά, δηλ. με πληρωμή.

Τα στοιχεία τους είναι 210-9222869, Φωτομάρα 48

.png.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Rania,

 

ναι πράγματι στην Παιδική Στέγη μπορείς να πας και ιδιωτικά, δηλ. με πληρωμή.

Τα στοιχεία τους είναι 210-9222869, Φωτομάρα 48

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πάρα πολυ δεν ξέρεις πόσο με βοήθησες....

αγαπάω εσένα μαμά..................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

RANIA σε ευχαριστώ για όλα!Ευτυχώς μας χορηγούν στη δουλειά μου επίδομα για τη φύλαξη τέκνων είτε σε παιδικό σταθμό είτε από babysitter, μη φανταστείτε κανένα τρελό ποσό, 280 ευρώ ,αλλά σίγουρα είναι ένα καλό βοήθημα δεν το συζητάω....

 

theolvas, αν δεν σε κουράζω θα ήθελα και εγώ πληροφορίες για τον παιδικό στη Ν.Σμύρνη καθότι ακόμη δεν έχω καταλήξει σε δημόσιο ή ιδιωτικό.Θέλω να επισκεφτώ μερικούς και δημόσιους και ιδιωτικούς έτσι ώστε να αποφασίω...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 3 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σε όλους σας. Να επαναφέρω λίγο το θέμα θέλω. Έχουμε ένα μικρούλη 27 μηνών τώρα και από σεπτέμβριο λέμε να τον στείλουμε σε παιδικό. Μένουμε κοντά στον σκλαβενίτη του ν. Κόσμου στη μπακνανά. Ο δημοτικός είναι κοντά στην κριναγόρου. Είναι καλός, αξίζει!? επίσης κοιτάμε και για το αερόστατο που είναι επίσης κοντά. Θα ήθελα σχόλια και απόψεις για όποιο παιδικό σταθμό ξέρετε τριγύρω

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...