Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τιμες ιασω-λητω!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 49 δημοσιεύσεις

  • nat-left

    nat-left 40 δημοσιεύσεις

  • TARA

    TARA 39 δημοσιεύσεις

  • Jen.

    Jen. 37 δημοσιεύσεις

Κοριτσια εγω πριν ενα χρονο και κατι που γεννησα στο λητω ημουν απολυτα ικανοποιημενη,παντα υπηρχε νοσοκομα κοντα μου

οι κοπελες ερχονταν αμεσως οταν τις χρεαζομουν

ολοι ηταν ευγενεστατοι,το φαγητο μια χαρα (ειχα κατσι 4μερες,καισαρικη)

και οταν ειχε κρεας ,επειδη δεν το πολυτρωω μου εφτιαχναν κατι αλλο.

Ο παιδιατρος του μωρου αψογος (αυτον εχουμε ακομα)

Απλα σας δηνω μια εικονα :wink::D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Αλτσχάιμερ με έχει καταστρέψει.... Οι τιμές είναι για το Λητώ και σε κάθε δωμάτιο είναι πρώτα η τιμή για φυσιολογικό τικετό και η δεύτερη για καισαρική τομή... :D

Μαμά της Ναταλίας και της Λυδίας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και δευτερον πρωτα λενε 1700 ευρω για τρικλινο χωρις τα παρελκομενα

και μετα 2400 που και παλι δεν καλυπτουν τις εξετασεις? δηλαδη η διαφορα 700 ευρω τι ακριβως ειναι? και συγκριτικα με το Ιασω ποσα θα κοστιζε ενα τρικλινο με Φ.Τ. με ολα πληρωμενα και ποσα στο Λητώ?

Link to comment
Share on other sites

γιατι ζητουν χρηματα για την ληψη βλαστοκυτταρων?για τον ιδιο λογο που χρεωνουν ενα σωρο αλλα πραγματα.......

 

εμενα χθες μου ειπαν 1700 ευρω για το 3κλινο...δεν ξερω μηπως παιζει ρολο η ασφαλεια που εχει η καθε γυναικα

 

το πρωτο πραγμα που με ρωτησαν ηταν αν εχω ιδ.ασφαλιση.....ειπα οχι κ'μου εδωσαν αυτες τις τιμες

 

τι να πω.....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό με τα βλαστοκύτταρα δεν το έχω καταλάβει.... Δηλαδή θα πάω (λέμε τώρα) εγώ το κιτ συλλογής της εταιρείας που έχω επιλέξει, θα το συλλέξει ο γιατρός μου, θα το στείλουμε εμείς με κούριερ και θα δώσω σε αυτούς 200ε για ποιό λόγο;;; Επειδή τί;;;

Πάντως για τις τιμές και εμένα με ρωτήσαν αν έχω ασφάλεια, είπα όχι και μου είπαν αυτά. Οι εξετάσεις του μωρού που κάνουν όλοι και οι εξετάσεις της μαμάς και τα φάρμακα είναι μέσα. Τα άλλα 160ε είναι ένα πακέτο προαιρετικών εξετάσεων για το μπεμπέ όπως πχ ακοόγραμα.

Συγκριτικά πάντως το τρίκλινο με Φ.Τ στο ΙΑΣΩ έχει τιμή εκκίνησης 2820 βάσει του επίσημου τιμοκαταλόγου. Απο κει και πέρα υπολογίζεις και κανένα κατοστάρικο τουλάχιστον επιπλέον χρεώσεις... Υποθέτω όμως οτί τη μεγάλη διαφορά την κάνει η αμοιβή του γιατρού. Αν δηλαδή θέλει στάνταρ ποσό ανεξάρτητα το που θα γεννήσεις ή σε τί θέση, ή αν θέλει όσα θα πάρει το μαιευτήριο... Άλλοι έχουν στάνταρ τιμή για εξάκλινο και ανάλογη του μαιευτηρίου στις άλλες θέσεις...

Θέλει πολύ σκέψη το πράγμα....

Μαμά της Ναταλίας και της Λυδίας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα :D , καλώς σας βρήκα!

 

Θα ήθελα να μάθω μερικές πληροφορίες για το Αττικο Νοσοκομείο στο Χαϊδαρι!

 

Όποια εχει γεννήσει εκει ..ας μου πει ορισμενα πράγματα!

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΜΕΣ ΙΑΣΩ

 

Φυσιολογικός τοκετός (4 διανυκτερεύσεις, με επισκληρίδιο)

 

6κλινο: €2300

4κλινο: €3150

3κλινο:€ 3300

2κλινο: €4100

1κλινο: €6500

Lux: €8600

Σουίτα: €13800

 

 

Καισαρική (5 διανυκτερεύσεις με επισκληρίδιο)

 

6κλινο: €2300

4κλινο: €3500

3κλινο: €3600

2κλινο: €4400

1κλινο: €6800

Lux: €9400

Σουιτα: €14000

 

Στην καισαρική με ολική νάρκωση οι τιμές διαφοροποιούνται

 

 

ΤΙΜΕΣ ΛΗΤΩ

 

Φυσιολογικός τοκετός (4 διανυκτερεύσεις, με επισκληρίδιο)

 

3κλινο:€ 1700

2κλινο: € 2800

1κλινο: € 4200

 

Καισαρική (5 διανυκτερεύσεις με επισκληρίδιο)

 

3κλινο: € 1900

2κλινο: € 3000

1κλινο: € 4600

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:D Δεν ειχα κανενα προβλημα,

ολοι ευγενεστατοι,παντα ειχα καποια κοπελα να με βοηθαει,με το μωρο με βοηθησαν,οταν δεν μου αρεσε το φαγητο μου φερνανα αλλο,οταν μου αρεσε το γλυκο μου φερεναν κι αλλο :lol:

καθαρα ολα,δεν θυμαμαι κατι ασχημο (εκτως απο τον πονο...)

και στο δωματιο ωδινων η προισταμενη συνεχεια διπλα μου (εκατσα αρκετες ωρες...)

εσυ?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστουμε πολυ!!

Αν ειναι ετσι οπως τα γραφεις, εννοειται πως το ΛΗΤΩ ειναι πολυ πιο οικονομικο απο το ΙΑΣΩ. Εμενα ο γιατρος μου ειναι και στα 2 οποτε μαλλον θα προτιμησω το ΛΗΤΩ.

Εξαλλου εχω παει και ειναι παρα πολυ ομορφο , περιποιημενο και καθαρο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο Λητω γέννησα!

Ευχαριστημένη απο όλα έμεινα... εκτος απο καποιες κοπέλες στο προσωπικο που η δουλεία τους μάλλον φαινόταν σαν αγγαρεία και δεν ήταν καθόλου πρόθυμες!

Έμεινα σε 6κλινο το οποίο ουσιαστικα ήταν σαν δυο τρίκλινα, με ξεχωριστές τουαλέτες και τοίχο ενδιάμεσα, μόνο με μια πορτούλα επικοινωνούσαν τα δωμάτια και έτσι γινόταν 6κλινο!

Απο ότι ξέρω το Λητώ δεν ενημερώνει για 6κλινα αν τους πάρεις τηλ (έχει μόνο δυο αν θυμάμαι καλά) και ο γιατρός σου μεσολαβεί για να το κλεισεις.

Και αν δεν έχουν θέση - γιατι είναι μόνο 2 - πας αυτόματα σε τρίκλινο και πληρώνεις 6κλινο...

G9FN.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...