Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΩΡΑ ΜΟΝΤΕΛΑ??????


Recommended Posts

  • 6 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 147
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το θεμα της φωτο γράφισης των παιδιών ειναι πάρα πολύ ευαισθητο και προσωπικό...στην αρχη ημουν θετική με την εκθεση των παιδιών στον φωτογραφικό φακό η τον φακό της κάμερας αλλά ειδα κάποια σημαδια και οπισθοχώρησα...

Σε μεγάλο κανάλι που ημουν δημοσιογράφος ειχα αναλάβει σε εκπομπή να χειριστώ παιδική πασαρελα με ρουχα και να κουμαντάρω τα παιδάκια ουσα μανα λίγων μηνων τοτε...

Οι ψωνισμενοι τελικά ειναι οι γονεις...οχι τοσο τα παιδάκια...σοκαριστικα να βλέπω μικρομέγαλα κοριτσάκια...μπιμπο στιλ να σουφρωνουν χειλάκια και να πλασάρονται στην καμερα με ναζι...ουτε εγω δεν ξερω να χειριζομαι ετσι την καμερα...δεν χαναν ενσταντανες, για πόζα...

Γνωρισα μητερα γνωστης τωρα mini τραγουδιστριουλας που τραβολόγαγε την κόρη της με το cd στο χερι απο εκπομπή σε εκπομπή ενω κατα βαση το κοριτσάκι δεν γουσταρε και πόλύ...

 

Πάντως υπάρχει ενα πολύ μεγάλο πρακτορειο μοντέλων παιδιών στην Ακροπολη που ειναι πολύ προσεγμένο και απολυτα διασφαλισμένο...εγω μαυτους συνεργαζόμουνα και ηταν ολα καλά...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου στείλεις με pm τα στοιχεία αν τα έχεις;;;

 

 

Το θεμα της φωτο γράφισης των παιδιών ειναι πάρα πολύ ευαισθητο και προσωπικό...στην αρχη ημουν θετική με την εκθεση των παιδιών στον φωτογραφικό φακό η τον φακό της κάμερας αλλά ειδα κάποια σημαδια και οπισθοχώρησα...

Σε μεγάλο κανάλι που ημουν δημοσιογράφος ειχα αναλάβει σε εκπομπή να χειριστώ παιδική πασαρελα με ρουχα και να κουμαντάρω τα παιδάκια ουσα μανα λίγων μηνων τοτε...

Οι ψωνισμενοι τελικά ειναι οι γονεις...οχι τοσο τα παιδάκια...σοκαριστικα να βλέπω μικρομέγαλα κοριτσάκια...μπιμπο στιλ να σουφρωνουν χειλάκια και να πλασάρονται στην καμερα με ναζι...ουτε εγω δεν ξερω να χειριζομαι ετσι την καμερα...δεν χαναν ενσταντανες, για πόζα...

Γνωρισα μητερα γνωστης τωρα mini τραγουδιστριουλας που τραβολόγαγε την κόρη της με το cd στο χερι απο εκπομπή σε εκπομπή ενω κατα βαση το κοριτσάκι δεν γουσταρε και πόλύ...

 

Πάντως υπάρχει ενα πολύ μεγάλο πρακτορειο μοντέλων παιδιών στην Ακροπολη που ειναι πολύ προσεγμένο και απολυτα διασφαλισμένο...εγω μαυτους συνεργαζόμουνα και ηταν ολα καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Τι εννοεις μονο το ένα? Ενα μωρο εχουμε, επομενως μονο το ενα θα κανουμε διασημο!

Περα απ την πλακα, ακου(κοιτα) να δεις τι προεκυψε

Γενικα ολοι τον θεωρουν ιδιαιτερα ομορφο. Αλλαξα ψηφιακη πριν λιγες μερες, ε και ξαναφουντωσε το θεμα στο μυαλο μας!!!

Του παει πολυ ο φακος... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις μονο το ένα? Ενα μωρο εχουμε, επομενως μονο το ενα θα κανουμε διασημο!
ωχ ναι μωρε... μπερδεύτηκα! γράψε λάθος :lol:

 

να του κρεμάσετε και κανένα ματάκι :wink: ε;

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενα???? Δυο εχει στο καροτσι του...και λιγα ειναι!!!

Θα περιμενω απαντηση για τα πρακτορεια μοντελων - μωρων...γιατι σε 3 σελιδες θεμα, δεν διαβασα καμια απαντηση!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

chocolate puma

 

 

Πάντως υπάρχει ενα πολύ μεγάλο πρακτορειο μοντέλων παιδιών στην Ακροπολη που ειναι πολύ προσεγμένο και απολυτα διασφαλισμένο...εγω μαυτους συνεργαζόμουνα και ηταν ολα καλά...

 

Δεν της στελνεις ενα Pm μπορει να ξερει...αντε και στο πρωτο τευχος να μας βαλεις να δουμε το κουκλι..... :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

έχει καμία ιδέα για το baby modeling στην Αθήνα??? πως και που????

 

το έχω απορία μεγάλη, γιατί εγώ σαν μάμα πιστεύω πως ο γιος μου είναι πιο όμορφος από τα μωρά που βλέπω σε διαφήμισης..:oops::oops:(φυσικά όλες το λέμε αυτό για τα παιδία μας....):):):)

.png.png
Link to comment
Share on other sites

σωστά! αν κι έχω ακούσει διάφορα για το μοντελινγ σε αυτήν την ηλικία, όχι κάτι κακό απλά ότι κουράζονται και περισσότερο τα μεγαλύτερα παιδάκια που πάνε και σχολείο και πρέπει να συνδιάσουν μόντελινγ και διάβασμα! μου αρέσει πολύ το θεματάκι που άνοιξες! ελπίζω κάποια μανούλα να έχει ασχοληθεί και να γράψει τις εντυπώσεις να τις μάθουμε κι εμείς! σαν αρχή θα σου έλεγα να απευθυνθείς στην green olive films, εδώ στην Κύπρο κάνουν καστ και σε παιδάκια πολύ μικρά για διαφιμήσεις, εμένα έκανε, αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμη!

Παναγιώτης 4,5 χρονών

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα μεγάλα πρακτορεία έχουν και παιδιά μοντέλα.

Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει στη Θεσσαλονίκη.

Εγώ ασχολούμαι με τη διαφήμιση και έχω κάνε πολλές φορές κάστινγκ σε παιδιά. Θέλω να πω τα εξής χωρίς παρεξήγηση:

 

α. όλες οι μαμάδες πιστεύουν οτι τα παιδιά τους είναι όμορφα! Μερικά ΔΕΝ είναι και τόσο! είναι γλυκά, χαριτωμένα, έξυπνα αλλά όχι όμορφα για μοντέλα!

β. πολλά παιδιά ΔΕ κάνουν για μοντέλα, οχι μόνο γιατί δεν είναι τόσο όμορφα αλλά γιατί είναι ζωηρά, δεν βγαίνουν καλά στις φώτο, βαριούνται εύκολα, είναι πολύ ζωηρά κλπ κλπ

γ. δεν είναι εύκολο για τα παιδιά να είναι μοντέλα. Ταλαιπωρούνται πολύ καμιά φορά κάνουν φωτογραφήσεις στο κρύο ή στη ζέστη για πολλές ώρες κλπ

δ. τα πιο μεγάλα παιδιά που καταλαβαίνουν αποκτούν μία μικρή έπαρση με το μόντελινγκ.

ε. Αν το παιδί ΔΕ κάνει για μοντέλο και πηγαίνει στα κάστινγκ και το απορρίπτουν στεναχωριέται πολύ

q8SSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω λοιπον κοριτσακια μου σαν μαμα κουκουβαγια που ειμαι την πηγα πολυ μωρο(5 μηνων-ηταν υσηχη και οπως βλεπετε πανεμορφη;)) σε ενα γραφειο-την ειδαν την φωτογραφησαν και αφουταλαιπωρηθηκαμε καμποσεσ ωρεσ με τα τοσα παιδακια μασ ειπαν οτι θα δειξουν τισ φωτο στον πελατη και θα μασ ειδοποιησουν.Τελικα μας ειδοποιησαν.ξαναπηγαμε να δοκιμασουμε τα ρουχαλακια και να ξανακλεισουμε ρνβ -ειχαν διαλεξει την αλεξανδρα και ενα αγορακι για χειμερινη σεζον ρουχων..μου ειπαν ομως οτι οταν παμε δεν πρεπει να βιαζομαστε και να εχουμε ολητη μερα στη διαθεση μας γιατι μπορει εμεις υσηχες αλλα το αλλο παιδακι να κλαιει ή οτιδηποτε ....και το γυρισμα καπου στου διαολου το κ...και ολα αυτα για 50-80 ευρω απο οτι μου ειπανε...και εγω λεω ε οχι ολη αυτη η ταλαιπωρια για το ψωνιο μου

και στη τηλεωραση τι νομιζεις ?ποσσες διαφημισεις βγαινουν καθε σεζον και φαντασου ποσσα καστινγκ πρεπει να περασεις για να σε βαλουν τελικα...

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο γραφείο γιαυτές τις δουλειές ειναι η Μαθαρίκου που ειδικεύεται σαυτη την δουλειά...

Καποια αλλη φορά θα σας αναπτύξω την αποψη περι του παιδικου μοντελινγκ-εχω ασχοληθει ελαφρώς με το θεμα...:-D- αλλά να ειναι ξεκουραστη και να εχω διάθεση να περιγράψω

Πάντως αν θέλετε το τηλέφωνο ευχαρίστως σας το δίνω...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελουδια σε βρισκω στα παντα κατατοπισμενη...τι γινεται με εσενα βρε κοριτσι μου??????(αστεια το λεω, ελπιζω μην παρεξηγξσεις και ξεκινησουμε μαχη τωρα με π.μ. και ατελειωτα ποστς!!!!!!!!!!!χι χι!!!!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...