Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να μείνουμε έγκυες: μικρά μυστικά..!!


Nadine

Recommended Posts

Καθόλου σταθερό..! Είμαι ανάμεσα στις 30-32 μέρες μέσο όρο, Κάποιες 29, έχω κάνει και 37 μέρες ν' αδιαθετήσω... δεν ξέρω τι μου γίνεται με λίγα λόγια..!! :? Το τελευταίο τρίμηνο σα να σταθεροποιήθηκε στις 31. Μακάρι η επόμενη να είναι σε 9 μήνες..!! :wink:

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 929
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτός είναι ο 3ος μήνας προσπαθειών. Η επόμενη ακατονόμαστη (δεν) αναμένεται στις 6/10 και σήμερα είμαι σε γόνιμη μέρα, την 16η του κύκλου μου των 32 ημερών..! Εννοείται πως ήρθα σε επαφή.. :oops:

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

και πολυ καλα εκανες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

 

και 1 και 2 και 3 να ρθεις

 

αντε τουλαχιστον δεν εχεις πολυ αναμονη

 

εγω ειμαι στο 4ο μηνα τωρα καθαρισα οποτε περιμενω 15/10

 

εχω ακομα................

 

βγαινω παω βολτουλα

θα τα πουμε αυριο(η μπορει να μπω κ πιο μετα)

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι πάλι..! Άκουσα ότι δεν είναι καλό οι συχνές επαφές, γιατί αδυνατίζει το σπέρμα κι εμείς αυτό δεν το θέλουμε.. οπότε sabrina, μία και καλή.!! Από την άλλη, μήπως υπάρχουν τρόποι ενδυνάμωσης του σπέρματος; :wink:

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να 'μαι πάλι..! Άκουσα ότι δεν είναι καλό οι συχνές επαφές, γιατί αδυνατίζει το σπέρμα κι εμείς αυτό δεν το θέλουμε.. οπότε sabrina, μία και καλή.!! Από την άλλη, μήπως υπάρχουν τρόποι ενδυνάμωσης του σπέρματος; :wink:

 

NADINE μου εγω θα σου πω μια περιπτωση ξαδελφης μου που με τον αντρα σας επι ενα χρονο κανανε μερα παρα μερα σεξ ελευθερα και λογω αγχους δεν επιανε παιδι

και μολις το απεβαλε και ειπε τερμα τοτε επιασε και με επαφες μερα παρα μερα οποτε δεν πιστευω οτι αδυνατιζει το σπερμα τοσο πολυ πια

line_line_typew12_beg_d_typew11_time_1195880400_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι πάλι..! Άκουσα ότι δεν είναι καλό οι συχνές επαφές, γιατί αδυνατίζει το σπέρμα κι εμείς αυτό δεν το θέλουμε.. οπότε sabrina, μία και καλή.!! Από την άλλη, μήπως υπάρχουν τρόποι ενδυνάμωσης του σπέρματος; :wink:

 

NADINE μου εγω θα σου πω μια περιπτωση ξαδελφης μου που με τον αντρα σας επι ενα χρονο κανανε μερα παρα μερα σεξ ελευθερα και λογω αγχους δεν επιανε παιδι

και μολις το απεβαλε και ειπε τερμα τοτε επιασε και με επαφες μερα παρα μερα οποτε δεν πιστευω οτι αδυνατιζει το σπερμα τοσο πολυ πια

 

 

 

Eγώ πάλι που ρώτησα τον γιατρό γι' αυτό το θέμα μου είπε ότι όντως μικραίνει ο αριθμός των σπερματοζωαρίων αλλά είναι πολύ καλύτερη η ποιότητα και η κινητικότητα τους, οπότε ειδικά όσες έχουμε πρόβλημα με την κινητικότητα είναι καλύτερα κάθε μέρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, ΜΠΕΜΠΑ μου, θα εξαρτάται κι από την περίπτωση, απλά αυτή πρέπει να είναι μια γενική διαπίστωση.. Εσύ έχεις παιδάκια ή προσπαθείς μαζί μας;

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες! πολύ ενδιαφέροντα όλα όλα διάβασα! είμαι καινούρια στην παρέα σας... αλλά όχι εκτός θέματος. προσπαθουμε κι εμείς για το....... τρίτο, δε λέω είναι πολύτιμο που έχουμε ήδη παιδάκια, όμως το άχγος άγχος, κάθε φορά είναι ξεχωριστή! τον προηγούμενο μήνα λοιπόν πήγε τζίφος η υπόθεση. έχω γίνει κι εγώ εξπέρ στη θεωρία αλλά στην πράξη πως; δεν είναι πολύ γελοίο να κανεις έρωτα με ραντεβού; σήμερα είναι η πρώτη μέρα που θα προοσπαθούμε μέρα παρά μέρα και για τις επόμενες 14 μέρες!!! ε και λίγο αλκοόλ θα παίξει, κάνει και κρύο..... :)

τέλοσπάντων ευχηθείτε μου και μένα να πάνε όλα καλά αυτό το μήνα...

και συγχωρέστε μου την βιασύνη γιατί απ' ότι καταλαβαίνω μερικές από σας το προσπαθείτε μήνες, αλλά και μας από κάποιες επαγγελματικές και οικονομικές απόψεις ο χρόνος πιέζει... καλή επιτυχία λοιπόν και ας το ΓΛΕΝΤΗΣΟΥΜΕ!! :!:

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, tao..! Το γεγονός ότι έβαλες μπρος για 3ο παιδάκι, λέει πολλά..!! Τα παιδιά είναι ευτυχία, όσο κι αν πρόκειται να μας κουράσουν ή να μας πονέσουν στο μαιευτήριο.. :wink: Καλή επιτυχία, λοιπόν, με τις προσπάθειες..!! :D

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, επειδή έχω μπερδευτεί αρκετά, η γονιμοποίηση δεν γίνεται κατευθείαν, δηλαδη εάν το σπερματ/ριο μπει μέσα στο ωάριο, δεν γονιμοποιείται αμέσως, θέλει χρόνο;

Και κάτι άλλο, υπάρχει περίπτωση να έχει συλλάβει μια γυναίκα, να έρθει σε επαφή (μη γνωρίζοντας ότι έχει συλλάβει) και να αποβάλει λόγω της "έντασης" της επαφής; Μπορεί να ακούγονται γελοίες αυτές οι ερωτήσεις, αλλά θα ήθελα να ξέρω τί μου γίνεται.. :wink:

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, ΜΠΕΜΠΑ μου, θα εξαρτάται κι από την περίπτωση, απλά αυτή πρέπει να είναι μια γενική διαπίστωση.. Εσύ έχεις παιδάκια ή προσπαθείς μαζί μας;

 

αααααααααααααχ προσπαθω κι εγω nadine μου οπως κι εσεις

ειμαστε στην ιδια φαση

line_line_typew12_beg_d_typew11_time_1195880400_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο, υπάρχει περίπτωση να έχει συλλάβει μια γυναίκα, να έρθει σε επαφή (μη γνωρίζοντας ότι έχει συλλάβει) και να αποβάλει λόγω της "έντασης" της επαφής; Μπορεί να ακούγονται γελοίες αυτές οι ερωτήσεις, αλλά θα ήθελα να ξέρω τί μου γίνεται.. :wink:

 

γεια σου Nadine μου για το αυτο που λες δεν γνωριζω αλλα αν ηταν ετσι οι πιο πολλες κοπελες που μενανε χωρις να το καταλαβαινουνε θα επρεπε να

αποβαλουν μετα, οποτε δε νομιζω να ισχυει κατι τετοιο, εκτος αν εχεις ακουσει κατι ιατρικο πανω σε αυτο???

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω ακούσει κάτι, απλά αναρωτιόμουν..! Εσύ, sabrina, πώς τα πας; Εμείς αυτό το μήνα ξεκινήσαμε προσπάθειες από την 6η μέρα, που περιέργως, είχα αρκετά υγρά και το έχουμε ξεφτιλίσει, τις τελευταίες μέρες καθημερινά σε επαφή.. :oops: μπας και πετύχουμε το πολυπόθητο.. Αυτό το μήνα έχω αρκετά κολπικά, ενώ γενικά είμαι στεγνη, εντύπωση μου κάνει..

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α κ γω στεγνη ειμαι γενικως

 

ασε κ μεις ψωτοτυρο το χουμε βρει, ετσι να περναει η ωρα ενα πραγμα

ευτυχως τον ξεσηκωνω ευκολα το καλο μου

 

κ γω επειδη 3 μερα σχεδον καθαρισα ξεκινησα απο την 5

 

αλλα δε ξερω γιατι μετα απο το ξενερωμα που εφαγα των διακοπων

(ειχε κολλησει το κεφαλι μου οτι τοτε πρεπει να πιασω)

τωρα ειμαι πολυ χαλαρη,

αν δε κατσει κιολας δε θα με χαλασει ενα πραγμα , δεν ξερω πως την ειδα ετσι

ισως επειδη πιεσα πολυ ψυχολογικα τον ευατο μου το προηγουμενο μηνα κ ειδα οτι δεν βγηκε σε καλο

τωρα εχω χαλαρωσει παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι, όπως σε ακούω, νομίζω πως διανύεις πολλή καλή φάση, χωρίς αγωνίες, προγραμματισμούς κτλ, κάτι μου λέει πως είναι η σειρά σου να μας ανακοινώσεις σε λίγες μέρες την εγκυμοσύνη σου..!! :D:D:D

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

παντως αν οντως γινει ετσι βλεπε να μαθαινεις!!!!!!!!

 

αληθεια κουραστικα πολυ τον προηγουμενο μηνα, κ ειδικα τις τελευταιες μερες πριν την περιοδο σε σημειο που ημουνα σιγουρη!!!!!!!

ενιωθα τα παντα πανω μου διαφορετικα, κοιμομουν κ ξυπνουσα με τη σκεψη αυτη!!!!

ειχα μιλησει κ με 2-3 ατομα πολυ δικοι μου ανθρωποι αλλα τελικα χωρις να φταινε αυτοι μου εκαναν την εμμονη μου πιο εντονη ,απλα αγονηουσαν μαζι μου!!!!

 

οποτε μολις εφαγα τη σφαλιαρα μου (της περιοδου)συνηλθα!!!!

 

εκτοτε δεν ξαναμιλησα "με το στομα μου" σε κανεναν ουτε καν με τον αντρα μου(γιατι ευτυχως αυτος το χει δει χαλαρα κ δεν το πολυσυζηταει)

μονο γραφω εδω και ειμαι πολυ καλυτερα κ πολυ πιο ηρεμη

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Η επιθυμία μας να μείνουμε έγκυες μας οδηγεί στο να υπερβάλουμε με τα συμπτώματα ή ακόμη και να τα φανταζόμαστε..!! Ασ παραμείνουμε νηφάλιες μέχρι και την πρώτη μέρα της καθυστέρησης κι ας αφήσουμε την αγωνία για τότε..!! Επίσης, όσο λιγότερο το συζητάμε με συγγενείς και φίλους, τόσο το καλύτερο, όπως κι εσύ, έτσι κι εγώ προτιμώ να τα συζητάω μαζί σας, γιατί και συμπάσχετε και δε με αγχώνετε.. :D:D:D

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ πρέπει να σας μοιάζω αρκετά Nadine και Sabrina, εκτός του ότι από Οκτώβριο θα βρίσκομαι στην ίδια φάση με σας, της προσπάθειας!!, μοιραζόμαστε τα ΙΔΙΑ άγχη, αφού διάβαζα όσα λέτε και νόμιζα πως τα γράφω εγώ...

Περιμένω αύριο-μεθαύριο να αδιαθετήσω για να ξεκινήσουμε επιτέλους!! Βέβαια έχουμε κάνει κανα δυο "πρόβες" ελεύθερα να δούμε πως είναι βρε αδερφέ!! Δεν είχε ξαναγίνει....είχα περιέργεια!! :oops::oops::oops::oops:

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ πρέπει να σας μοιάζω αρκετά Nadine και Sabrina, εκτός του ότι από Οκτώβριο θα βρίσκομαι στην ίδια φάση με σας, της προσπάθειας!!, μοιραζόμαστε τα ΙΔΙΑ άγχη, αφού διάβαζα όσα λέτε και νόμιζα πως τα γράφω εγώ...

Περιμένω αύριο-μεθαύριο να αδιαθετήσω για να ξεκινήσουμε επιτέλους!! Βέβαια έχουμε κάνει κανα δυο "πρόβες" ελεύθερα να δούμε πως είναι βρε αδερφέ!! Δεν είχε ξαναγίνει....είχα περιέργεια!! :oops::oops::oops::oops:

 

παντως κοπελια επειδη τωρα ξεκινησες τα ελευθερα, εκτος απο τα "ζουμια"

δεν ειναι καθολου ασχημα , πιστευω οτι οταν θα χρειαστει να ξαναπαρουμε προφυλαξεις θα μας κακοφανει αρκετα!!!!!!!

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ Κ ΣΥ Κ ΓΡΗΓΟΡΟ ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...