Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τιμες Ιδιωτικων Παιδικων Σταθμων


Recommended Posts

Έναν ιδιωτικό είδα και μου ζήτησαν 360 ευρώ χωρίς σχολικό, επειδή είναι βρέφος δεν έχει η τιμή ούτε το γάλα ούτε τις πάνες, εμένα μου φάνηκαν πολλά, ο χώρος ήταν καλός αλλά η διευθύντρια μου φάνηκε, κάπως περίεργη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ismeni

    ismeni 6 δημοσιεύσεις

  • ol_ko

    ol_ko 5 δημοσιεύσεις

  • Ekabn

    Ekabn 4 δημοσιεύσεις

  • culte

    culte 4 δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε όλους , εμείς πάμε το μικρό στον παιδικό στ. στην περαια ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ εκεί έχουν τον μηνά 200 ε από 7πμ-5μμ φαγητό δικό μας και λεωφορείο αν το χρειαστούμε 50ε δίνουν πρωινό και φρούτο στην τιμή πάντως τόσο καιρό που πάμε είναι πια 7 μήνες δεν μας έχουν ζήτηση ούτε ΕΝΑ ΕΥΡΩ για εξτρά ούτε για υλικά ούτε τώρα για την γιορτή που θα κάνουν τον Ιούνιο (οχι σαν τον αδερφό μου πους τους έχουν ταράξει κάθε μηνά σε υλικά και στολές ο παιδικός τους) .Στην εποχή που ζούμε με όλα αυτά τα οικονομικά προβλήματα είναι η καλύτερη λύση ο παιδικός τους ,μεγάλος καθαρός ωραίος και πολύ καλή συμπεριφορά προς το παιδί . Μάλιστα μας ειδοποίησαν και για ότι θα μπουν στο πρόγραμμα του ΟΕΕ για να κάνουμε αίτηση .Αυτά από εμένα .

Link to comment
Share on other sites

εμεισ φετοσ πληρωσαμε 410 κ 30αγγλικα κ 20 αθλητισμοσ μαζι με φαγητο σχολικο κ επιστροφη στισ 530μμ ο σταθμοσ κλεινει μονο τισ μερεσ των επισημων αργιων κ τον αυγ εχει φυλαξη αλλα οχι σχολικο η εγγραφη ηταν 60 κ 180 τα υλικα τησ χρονιασ

Link to comment
Share on other sites

εμεισ φετοσ πληρωσαμε 410 κ 30αγγλικα κ 20 αθλητισμοσ μαζι με φαγητο σχολικο κ επιστροφη στισ 530μμ ο σταθμοσ κλεινει μονο τισ μερεσ των επισημων αργιων κ τον αυγ εχει φυλαξη αλλα οχι σχολικο η εγγραφη ηταν 60 κ 180 τα υλικα τησ χρονιασ

 

πού πηγαίνεται leol; ακριβούτσικος είναι....

εγω πληρώνω 350 με σχολικό, φαγητο, δραστηριότητες

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

εμεισ για το 9-10 δινουμε 410 κ 30 αγγλικα κ 20 αθλητικα τον μηνα με φαι κ σχολικο εγγραφη 60ε κ υλικα χρονιασ 180 επι 12 μηνεσ τον αυγ λειτουργει η φυλαξη χωρισ σχολικο κ οι αργιεσ μονο οι επισημεσ ημερεσ τουλαχιστον αξιζει τον κοπο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ ρώτησα στον παιδικό που είναι ακριβώς δίπλα στο σπίτι μου και θα με βόλευε αφάνταστα και μου είπαν 340 το μήνα. Όταν τους ρώτησα πόσο θα κατέβει η τιμή χωρίς το σχολικό...μου είπαν ότι δεν έχει καμία διαφορά!!!!! Κουφό?????

Και το νηπιαγωγίο που πάει το βαφτιστήρι μου στον ίδιο σταθμό πληρώνει 450 και χωρίς σχολικό αφού και αυτό μένει παραδίπλα!!

Τσαντίστηκα και προτίμησα για φέτος τουλάχιστον να έρθει η γιαγιά στο σπίτι και τώρα ψάχνω για σταθμό του δήμου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα στον παιδικό που είναι ακριβώς δίπλα στο σπίτι μου και θα με βόλευε αφάνταστα και μου είπαν 340 το μήνα. Όταν τους ρώτησα πόσο θα κατέβει η τιμή χωρίς το σχολικό...μου είπαν ότι δεν έχει καμία διαφορά!!!!! Κουφό?????

Και το νηπιαγωγίο που πάει το βαφτιστήρι μου στον ίδιο σταθμό πληρώνει 450 και χωρίς σχολικό αφού και αυτό μένει παραδίπλα!!

Τσαντίστηκα και προτίμησα για φέτος τουλάχιστον να έρθει η γιαγιά στο σπίτι και τώρα ψάχνω για σταθμό του δήμου!

 

Καλησπέρα, και εδω Θεσσαλονίκη σε καποιους Φιρματους και με ΟΝΟΜΑ παιδικούς, η Διευθύντρια πρωτα ρωτάει ΤΙ επάγγελμα κάνει ο γονιος και μετά λεει την ΤΙΜΗ. Σε φίλο μου και στον κουμπάρο του περνανε 50ευρω διαφορά. Οταν το κατάλαβα εγινε χαμος.

Δυστηχως καποιοι παιδικοι ειναι ποιο business απο οτι θα επρεπε..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

εμεις πληρνουμε 440 το μηνα χωρις σχολικο αλλα ειμαστε ευχαριστημενοι.για τη νεα χρονια ειναι 400 το μηνα διοτι πλεον ειναι σε προπρονηπιο κ οχι βρεφικο τμημα.παντως ενας αξιοπρεπης σταθμος εκει κυμαινεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
καλησπερα

 

εμεις πληρνουμε 440 το μηνα χωρις σχολικο αλλα ειμαστε ευχαριστημενοι.για τη νεα χρονια ειναι 400 το μηνα διοτι πλεον ειναι σε προπρονηπιο κ οχι βρεφικο τμημα.παντως ενας αξιοπρεπης σταθμος εκει κυμαινεται.

 

Εμεις παντος στις ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ είμαστε ευχαριστημένη με τιμή σταθερη με 200 e

και ο σταθμός είναι αξιοπρεπής που λες είναι μόλις η 3η χρονιά που λειτουργεί , και το καλό είναι οτι την τιμή που έχουν είναι χαμηλή με όλα τα προσόντα που έχει ένας νέος παιδικός σταθμός .Πάντως στην γιορτή που έκαναν περάσαμε υπέροχα , τα παιδιά ήταν πολύ χαρούμενα με την προσπάθεια που έκαναν ,μετά είχαν ταχυδακτυλουργό και κλόουν για τα παιδιά και στο τέλος είχαν και βεγγαλικά .Παντός αυτό που έκανα ήταν να ρωτήσω και τους άλλους γονείς πια ήταν η γνώμη τους για τον παιδικό , από όλους πήρα την ιδια σχεδόν απάντηση με χαμόγελο οτι θα έφερναν και το άλλο παιδί τους γιατι ένιωθαν εμπιστοσύνη και ασφάλεια στον παιδικό, νομίζω είναι ενα αίσθημα που ειναι σημαντικό :P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις τωρα που θα το γράψουμε το μικρο είναι 340 το μήνα και 80 εγγραφή.. Αυτά τα λεφτά είναι με το σχολικό και το φαγητο.. ( εκτός αν θέλουμε κάτι έχτρα να του δίνουμε )- οι πάνες είναι δικές μας.

 

Το φαγητό από ότι μου είπαν θα μας δίνεται γραπτως - έτσι αν δεν του αρέσει κάτι να του στέελνουμε το δικό μας

 

Από ότι είδα για πρώτη εντύπωση καλώς μου φάνηκε- ta kyklamina - θα σας πω και αλλές λεπτομέρειες άυριο που θα πάω για την εγγραφή

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτος ο παιδικος με 200 το μηνα και τοσο καλες συστασεις βρε παιδια?

 

 

ΚΑΛHΜΕΡΑ ο παιδικός ειναι στην Περαία θεσσαλονικης διπλά στο lidl εχω και το τηλ. 2392 111 698

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

Αγ. Παρασκευή-Χαλάνδρι-Γέρακα και πέριξ κάτω από 410 (χωρίς το σχολικό, με αυτό έχει επιπλέον επιβάρυνση κανά 70-80άρι ευρώ) δεν βρίσκεις. Κολυμβητήριο επιπλέον επίσης. Εγγραφές από 200 ευρώ έως 400 (Μόνο σε έναν δεν μου ζήτησαν εγγραφή με μηνιαία δίδακτρα χωρίς σχολικό τα 480 ευρώ).

 

Πολύ ακριβά και πιστεύω πως πρέπει να πέσουν οι τιμές.

KEuPp2.png

 

Δυο κοριτσια φωτιζουν την ζωη μου. Η Ελενη και η Αναστασια .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ξερετε απο τιμες τι παιζει στη περιοχη και απο ποσο ετων παιρνουν?

 

εκανες σημερα εγγραφη και ολες οι καταχωρήσεις σου ειανι για τις τιμές των παιδικών σταθμών σε ολες τις περιοχές της αθήνας; παντού θα πάει το παιδί σου;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΕΙ?? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ "ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ?"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μου κανει εντυπωση τα ποσά που γράφετε γιατι εγω σε 2 σταθμους στη Γλυφάδα που ρώτησα το κοστος ειναι 600 με μισό σχολικό,ή 580 μέχρι το μεσημέρι.Δεν εχω δει πουθενά 350 ευρω.Επεσα στην περίπτωσή?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...