Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Νικος παπανικολαου!!!!οτι κ να πω ειναι λιγο!!!!https://www.facebook.com/papaniknick?fref=ts καιεχει δημιουργησει κ αυτη τη σελιδα και απανταει σε καθε ερωτηση που μας απασχολει!https://www.facebook.com/groups/gynaika.ygeia/εχει ιατρειο στη θεσσαλονικη!

http://www.drpapanikolaou.gr/el

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλησπερα, θα ηθελα αν καποια ξερει τον παντελη αθανασιο να μου πει τη γνωμη της. ευχαριστω πολυ

 

Ανήκω στο fun club του Θαλασσώ, μόνο τα καλύτερα έχω να πω και για τον συγκεκριμένο έχω ξαναγράψει. Αν χρειάζεσαι πληροφορίες μπορώ να σου στείλω πμ:P

Link to comment
Share on other sites

Όσες είστε από Θεσσαλονίκη θα ήθελα τα φώτα σας. Εδώ και καιρό είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου αφού δεν έχω κάποιον σταθερό και με την προοπτική να μείνω έγγυος! Το κριτήριο μου είναι κατά κύριο λόγο να υποστηρίζει το φυσιολογικό τοκετό και να μπορώ να ανοιχτώ, να έχουμε μια καλή επικοινωνία.. 3 υποψήφιοι είναι η Σαρρή Σοφία, η Μπουζάκη Αγγελική και ο Ρόμπερτ Ναιντέτσκι. Αν ξέρετε κάτι γι'αυτούς, κυρίως από άποψη φυσιολογικού τοκετού παρακαλώ να με βοηθήσετε!!!!

Ευχαριστώ πολύ :-P

 

 

 

Καλησπέρα

 

Για την Αγγελική Μπουζακη εχω να πω τα καλύτερα σου την προτείνω ανεπιφύλακτα είναι υπέρ του φυσιολογικου τοκετού είναι πολύ φιλική και χαλαροσ τύπος γενικότερα ακόμη και τη στιγμή της γεννας -χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι καλή γιατρός-μετά από αλλαγή δυο γνωστων γιατρών εντοσ Θεσσαλονικης ήταν η τριτη και πραγματικά αποδείχθηκε η καλύτερη επιλογή.μας έδωσε σιγουριά ότι όλα θα πανε για τον φυδιολογικο τοκετο που επιδιωκαμε εγω και ο συζυγος μου,μου έδωσε πολύ καλές συμβουλές για την αποκατάσταση μου και γενικά συμβουλές για το μωρό.Πραγματικα η εμπειρία μας με την Αγγελική ήταν ξεχωριστή,δεν πίστευαμε ότι τέτοιο κλίμα μπορει να επικρατισει σε μια γέννα.Οποια και να είναι η επιλογή σου τελικά να επιδιώξεις τον φυσιολογικό τοκετο είναι πολλοί οι γιατροί που τρομάζουν τα ζευγάρια με δήθεν ασθενιες....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Εγω εχω τον Τριανταφυλλιδη Γιάννη, το ιατρείο του ειναι στη Θερμη, κ ξεγενναει Γενική Κλινική, Γενεσις και Αγιο Λουκά. Ειναι και συμβεβλημενος με Εοπυυ. Ειναι πολυ καλός, πολυ αναλυτικός, και ενώ νιωθω ωρες ωρες οτι τον ζαλιζω (χωρια τα ποσα τηλέφωνα που του κανω), με κανει να νιωθω άνετα και να μη κολλαω να ρωτάω οτιδήποτε, σημαντικο για μενα που εχω ενα σωρό απορίες!!

kqKHp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
skeftomai na paw ston Sortsi stin Mitropoleos....leei oti einai ston eoppy....kserei kamia an pairnei lefta se mia apli eksetasi???(xwris uperixo kai test pap)

 

τι εννοείς απλή εξέταση; πως να σε εξετάσει ένας γυναικολογος αν δε σου κάνει υπέρηχο; φανταζομαι θα παίρνει επίσκεψη. ποιός γιατρός και γιατί να σε εξετάσει δωρεάν στο ιατρείο του?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα και απο εμενα!! Ειμαι νεο μελος στην ομαδα σας και θεωρω πολυ εδιαφεροντα τα αρθρα και τις συζητησης οπου γινονται..Θα ηθελα σε κατι την γνωμη σας. Μου προεκυψε καποιο προβλημα και που προτειναν καποιους γυναικολογους στην Θεσσαλονικη. Θα ηθελα να ξερω αν γνωριζει καποια κοπελα κατι να μου πει. Με ενδιαφερει παρα πολυ!! Τα ονοματα των ιατρων ειναι τα ακολουθα: 1) Της Κας Θωμαης Βατση 2) του Κου Κων/νου Χατζηγεωργιου και 3) του κου Χαραλαμπου Χατζηιωακειμιδη. Με ενδιαφερει να μαθω αν καποια κοπελα γνωριζει.

 

Σας ευχαριστω πολυ και περιμενω καποια απαντηση σας.

 

Καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα!! Ειμαι νεο μελος στην ομαδα σας και θεωρω πολυ εδιαφεροντα τα αρθρα και τις συζητησης οπου γινονται..Θα ηθελα σε κατι την γνωμη σας. Μου προεκυψε καποιο προβλημα και που προτειναν καποιους γυναικολογους στην Θεσσαλονικη. Θα ηθελα να ξερω αν γνωριζει καποια κοπελα κατι να μου πει. Με ενδιαφερει παρα πολυ!! Τα ονοματα των ιατρων ειναι τα ακολουθα: 1) Της Κας Θωμαης Βατση 2) του Κου Κων/νου Χατζηγεωργιου και 3) του κου Χαραλαμπου Χατζηιωακειμιδη. Με ενδιαφερει να μαθω αν καποια κοπελα γνωριζει.

 

Σας ευχαριστω πολυ και περιμενω καποια απαντηση σας.

 

Καλο βραδυ!

 

Είχα επισκεφθεί την κ. Βάτση αλλά τελικά δεν την επελεξα. Τους αλλους ύο γιατρούς δεν τους Γνωρίζω, δυστυχως. Καλή επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Είχα επισκεφθεί την κ. Βάτση αλλά τελικά δεν την επελεξα. Τους αλλους ύο γιατρούς δεν τους Γνωρίζω, δυστυχως. Καλή επιλογη!

 

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου, θα το κοιταξω!!

Link to comment
Share on other sites

τον Χατζηγεωργίου τον είχα εγώ, και αυτός με ξεγέννησε. είναι πολύ καλός, πολύ ευγενικός, αναλυτικότατος και πολύ διακριτικός σαν γιατρός. προσέχει πολύ και δε βιάζεται στις επισκέψεις ποτέ. είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού και του θηλασμού. εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη πάντως... για οποιαδήποτε απορία σου εδώ είμαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για τους δύο αυτούς γιατρούς, τον Αμπελά και τον Δέλκο..

 

Τι προτείνετε;;

 

Δελκο μην μπλέξεις με Αμπελά ειναι μεγάλη ιστορία και πονάει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Τον είχε η αδερφή μου!Δεν παίρνει καθόλου χρήματα στις επισκέψεις του,αλλά παίρνει στο τέλος ενα ποσό,αν θυμάμαι καλά 400 ή 600Ε.

Μαλιστα ο ανηψιός του εχει εδω στη Καβάλα ιατρείο. :D

 

Δεν ξέρω πόσο παίρνει αλλά από συμπεριφορά είναι απαράδεκτος, όταν τον επισκεφτόμουνα παλιά.

 

θα συμφωνησω οτι ειναι απαραδεκτος..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερεια καμια τον Τσακο?[/quote

 

Με παρακολουθούσε ο Τσάκος πριν 2 χρόνια, πριν μείνω έγκυος. Πολλά πράγματα με ενοχλούσαν και τελικά τον άλλαξα. Όταν έμεινα έγκυος, καταρχάς δεν πίστεψε ότι τα κατάφερα και έμεινα μόνη μου έγκυος, δηλαδή χωρίς τη λήψη κλομιφαίνης, και υπονόησε ότι πήρα φάρμακα επικίνδυνα για την υγεία μου χωρίς να τον ενημερώσω (έχω ΣΠΩ). Όταν στο τηλέφωνο του είπα μες στην τρελή χαρά ότι είμαι έγκυος με χοριακή 144, με "προσγείωσε" λέγοντάς μου να την επαναλάβω σε λίγες μέρες, γιατί με τις πολυκυστικές ωοθήκες "ποτέ δεν ξέρεις". Και στην 1η επίσκεψη της εγκυμοσύνης μου (γιατί φυσικά δεν υπήρξε 2η σ' αυτόν) ρώτησα τη μαία του για την αμοιβή που παίρνει ο γιατρός στη γέννα και μου απάντησε ότι "δεν είναι καλό να κάνουμε τέτοια συζήτηση τόσο νωρίς". :shock::confused:

Πήρα οσα μαλλιά μου απέμειναν και έφυγα τροχάδην! Ευτυχώς η εγκυμοσύνη μου ήταν τέλεια και γέννησα φυσιολογικά σε άλλον γιατρό. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα. Εχω και εγω αρνητικη γνωμη για τον Τσακο που με παρακολουθουσε σε ολη την πρωτη μου εγκυμοσυνη κ με ξεγέννησε κιολας. Δεν ηταν καθολου προσιτος, κρατουσε παντα μια αποσταση κ δεν εξηγουσε τιποτα. Οταν εφτανε ο καιρος να γεννησω με τρομοκρατησε οτι δεν θα καταφερω φυσιολογικο τοκετο σε διδυμη κυηση-αν και ποτε δεν με ενθαρρυνε προς αυτον-κ ετσι γεννησα με προγραμματισμενη καισαρικη μολις εκλεισα την 37η εβδομαδα τα μωρα, ενω τον παρακαλεσα να με αφησει να φτασω στην ωρα μου (αρνηθηκε λεγοντας 'δεν θα ηθελες να μας πετυχεις κουρασμενους το βραδυ για την καισαρικη..'). Δεν ηξερα κ το site τοτε να ενημερωνομαι.. Ευτυχως στη δευτερη εγκυμοσυνη με ανελαβε η Μπουζακη κι ετσι γεννησα φυσιολογικα το παιδακι μου στις 40 εβδομαδες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ έχω τον Γκριμπίζη αλλά σκέφτομαι να τον αλλάξω γιατί δεν είμαι πολύ ικανοποιημένη. Σαν γιατρό όμως του έχω ΑΠΟΛΥΤΗ εμπιστοσύνη, άλλα με χαλούσαν, γι' αυτό θα ήθελα κάποιον που να ξέρω πως θα μπορω να τον εμπιστευτω σε δυσκολες καταστασεις εξισου το ίδιο. Εχω ακούσει καλά λόγια για τον Αθάνατο. Αλλά δεν άκουσα αν εχει διαχειριστεί δυσκολες περιπτωσεις. Γνωρίζει καμιά να μου πει κατι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να με ενημερώσει καμια μανούλα ''φρέσκια'' πόσο πέρνει ως συνηθως ο γιατρός για γεννα και πόσο το νοσοκομειο..?

Ισχυει πως αν εχεις ΙΚΑ ασφάλιση δεν πληρωνεις το νοσοκομειο?Και απλα τα περνουν μεσω ΕΟΠΠΥΥ?

Πληροφοριές για τον Μυαρή εχουμε?????

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα και απο εμενα!! Ειμαι νεο μελος στην ομαδα σας και θεωρω πολυ εδιαφεροντα τα αρθρα και τις συζητησης οπου γινονται..Θα ηθελα σε κατι την γνωμη σας. Μου προεκυψε καποιο προβλημα και που προτειναν καποιους γυναικολογους στην Θεσσαλονικη. Θα ηθελα να ξερω αν γνωριζει καποια κοπελα κατι να μου πει. Με ενδιαφερει παρα πολυ!! Τα ονοματα των ιατρων ειναι τα ακολουθα: 1) Της Κας Θωμαης Βατση 2) του Κου Κων/νου Χατζηγεωργιου και 3) του κου Χαραλαμπου Χατζηιωακειμιδη. Με ενδιαφερει να μαθω αν καποια κοπελα γνωριζει.

 

Σας ευχαριστω πολυ και περιμενω καποια απαντηση σας.

 

Καλο βραδυ!

 

 

Ο δικός μου γυναικολόγος είναι ο Χατζηιωακειμίδης. Ειμαι πολύ ευχαριστημένη, σε κάθε επίσκεψη μου αφιερώνει πολύ χρόνο και ελπίζω να με αφήσει ευχαριστημένη και στην ώρα του τοκετού. Τον προτείνω!

3-1-2014 Καλως ηρθες μικρε μου πριγκιπα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
κοριτσια καλησπερα, θα ηθελα αν καποια ξερει τον παντελη αθανασιο να μου πει τη γνωμη της. ευχαριστω πολυ

 

Τον έχω γυναικολόγο εδώ και κάποια χρόνια μετά από τρελή αναζήτηση.. χάρη σε αυτόν είμαι έγκυος 8 μηνών σε διδυμάκια... δεν νομίζω ότι μπορώ να είμαι αντικειμενική γιατί απλά τον αγαπώ... πέρα του επαγγέλματός του πάνω από όλα είναι άνθρωπος και πολύ καλό παιδί... δεν δουλεύει με γνώμονα τα χρήματα...και είναι ανά πάσα στιγμή δίπλα μου, οποιαδήποτε ώρα και στιγμή... επίσης ασχολείται με την γυναίκα και δεν την ξεπετάει όπως μερικοί μερικοί... μπορώ να μιλάω ώρες γιαυτόν...και προσωπικά έχω περάσει και από διευθυντάδες και πανεπιστημιακούς... τον εμπιστεύομαι με τρέλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...