Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βουλιάζουν την Ελλάδα! Ιδού τα νέα μέτρα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

(και ελεγα στη μανα μου ''βρε χτιστο αυτο το οικοπεδακι στον ωροπο''... δεν με ακουγε!)

 

μαλιστα, μονο αυτα πως κ ετσι?! κατι καινουργιο θα προκυψει παλι, δεν μπορει!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μιας και το ανεφερες culte μπορει κανεισ να μου πει γιατι δεν επικρατει και εκει το μπαχαλο των δικων μας πορειων ? δεν το εχω καταλαβει ακομα τελικα σε εμας πως γινεται καθε φορα μπαχαλο?

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κριτηρια αξιολογησεις δημοσιων προσωπων, δεν εχει; Να κανουν μια μεταταξη βρε αδελφε! Αυτοι οι υπουργοι δεν εχουν καμια προοπτικη αποτυχιας; Μονο του στενου δημοσιου τομεα να απολυθουνε; Οι ιδιοι, καμια ελπιδα; Εμεις ποτε θα τους απολυσουμε; ;)

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

23. Συμβάσεις παραχώρησης για παραλίες....

 

 

φτου γμτ ούτε μπάνιο δεν θα μπορούμε να κάνουμε

 

μας οδηγούν στην εποχή των σπηλαίων!!!!!!!!! και ακόμα χειρότερα :evil: :evil:

 

σα δε ντρέπονται....

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μιας και το ανεφερες culte μπορει κανεισ να μου πει γιατι δεν επικρατει και εκει το μπαχαλο των δικων μας πορειων ? δεν το εχω καταλαβει ακομα τελικα σε εμας πως γινεται καθε φορα μπαχαλο?

 

Σε μας γίνεται μπάχαλο γιατί κατεβαίνουν τα κόμματα και οι τάχα μου "ιδεολογίες" σε πορείες...οι κόκκινοι οι πράσινοι οι μπλε οι μαύροι........όχι οι άνθρωποι....

Όταν θα σταματήσουν αυτά και καταλάβουμε ότι όλοι μας δουλεύουν, τότε θα γίνει πραματική πορεία χωρίς να χρεώνεται υπέρ του την αγωνία του λαού για το αύριο κανένα χρώμα.......

Π.χ. είναι τραγικό αυτό που συμβαίνει στα πανεπιστήμια στην Ελλάδα...μπαίνεις και συναντάς πρώτα τα κόμματα...όσο υπάρχει αυτή η νοοτροπία κάποιοι θα βολεύονται συνέχεια και κάποιοι χρωματισμένοι θα μας κάνουν μπάχαλο για να ζουν αυτοί καλά κι εμείς χειρότερα.......

Link to comment
Share on other sites

Σε μας γίνεται μπάχαλο γιατί κατεβαίνουν τα κόμματα και οι τάχα μου "ιδεολογίες" σε πορείες...οι κόκκινοι οι πράσινοι οι μπλε οι μαύροι........όχι οι άνθρωποι....

Όταν θα σταματήσουν αυτά και καταλάβουμε ότι όλοι μας δουλεύουν, τότε θα γίνει πραματική πορεία χωρίς να χρεώνεται υπέρ του την αγωνία του λαού για το αύριο κανένα χρώμα.......

Π.χ. είναι τραγικό αυτό που συμβαίνει στα πανεπιστήμια στην Ελλάδα...μπαίνεις και συναντάς πρώτα τα κόμματα...όσο υπάρχει αυτή η νοοτροπία κάποιοι θα βολεύονται συνέχεια και κάποιοι χρωματισμένοι θα μας κάνουν μπάχαλο για να ζουν αυτοί καλά κι εμείς χειρότερα.......

 

Σωστα τα λες! Μια ζωη τα κομματα ηταν. Η καταστροφη μας, η διαφθορα μας, η ανεχεια μας, το μεσον μας. Δουλοι στην υπηρεσια τους. Ποτε θα το καταλαβουμε να γινουμε ελευθεροι ανθρωποι;

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

tro-ma-kti-ko πραγματικά!

 

Καλο! :) Τro-ma-kti-ko αυτο, αλλα και tro-ma-kti-ko που υπαρχουνε ακομη αυτοι οι tro-ma-kti-koi!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Μια από τις τιμωρίες που δεν καταδέχεσαι να ασχοληθείς με την πολιτική είναι ότι καταλήγεις να σε κυβερνούν οι κατώτεροί σου" Πλάτωνας.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

"Μια από τις τιμωρίες που δεν καταδέχεσαι να ασχοληθείς με την πολιτική είναι ότι καταλήγεις να σε κυβερνούν οι κατώτεροί σου" Πλάτωνας.

 

Μπραβο ρε! Δεν θυμομουν ποιος το ειχε πει...

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θα γυρισουμε παλι στην κατοχη και χειροτερα γιατι τωρα ξερουμε απο καλοπεραση και θα μας κακοφανει περισσοτερο! Απορω πως θα μεγαλωσουν τα παιδια μας απο το κακο στο χειροτερο παμε

Link to comment
Share on other sites

Σε μας γίνεται μπάχαλο γιατί κατεβαίνουν τα κόμματα και οι τάχα μου "ιδεολογίες" σε πορείες...οι κόκκινοι οι πράσινοι οι μπλε οι μαύροι........όχι οι άνθρωποι....

Όταν θα σταματήσουν αυτά και καταλάβουμε ότι όλοι μας δουλεύουν, τότε θα γίνει πραματική πορεία χωρίς να χρεώνεται υπέρ του την αγωνία του λαού για το αύριο κανένα χρώμα.......

Π.χ. είναι τραγικό αυτό που συμβαίνει στα πανεπιστήμια στην Ελλάδα...μπαίνεις και συναντάς πρώτα τα κόμματα...όσο υπάρχει αυτή η νοοτροπία κάποιοι θα βολεύονται συνέχεια και κάποιοι χρωματισμένοι θα μας κάνουν μπάχαλο για να ζουν αυτοί καλά κι εμείς χειρότερα.......

 

 

ειναι απλη η συνταγη κοπελα μου

'διαιρει και βασιλευε'

 

οταν ειμαστε τοσο απασχολημενοι με το να τρωγομαστε μεταξυ μας αντι να ειμαστε ολοι μαζι, ειναι πολυ ευκολο να γινομαστε ευκολη βορα

Link to comment
Share on other sites

ηθελα πολυ να ηξερα ποτε θα αντιδρασουμε??????? τους κοιταμε σας αποχαυνωμενοι και δεν κανουμε τιποτα.........τελειωσαςμ σαν κρατος και σαν εθνος.....

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμείς πού δεν έχουμε οικογένεια ακόμα να κάνουμε κύριε πρωθυπουργε;επιτρέπεται;

 

Και εγώ αυτό αναρρωτιόμουν, τόσα μέτρα που σε κάνουν να σκέφτεσαι "να κάνω δική μου οικογένεια ή θα πούμε το ψωμί ψωμάκι;".

Σκέτη απογοήτευση όλα. . . :|

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό αναρρωτιόμουν, τόσα μέτρα που σε κάνουν να σκέφτεσαι "να κάνω δική μου οικογένεια ή θα πούμε το ψωμί ψωμάκι;".

Σκέτη απογοήτευση όλα. . . :|

 

Εννοειται οτι θα κανεις οικογενεια!!Τι κουλα ειναι αυτα?Δηλ στην κατοχη ο κοσμος δεν παντρευοταν,δεν εκανε παιδια?Τι ηττοπαθεια ειναι αυτη???Προχωραμε μπροστα και ......εχει ο Θεος!!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα προφητικό τραγούδι του Σ.Καζαντζίδη :(, το ακούω και ανατριχιάζω..

Έρχονται χρόνια δύσκολα

γεμάτα καταιγίδες

κι εμείς του κόσμου θύματα

μ' ατέλειωτα προβλήματα

και λιγοστές ελπίδες.

 

Έρχονται χρόνια δύσκολα

τα πάντα άνω-κάτω,

ο κόσμος είναι ανάστατος

κι εμείς πληγές γεμάτο.

 

Φονιάδες μονοπώλια

παντού φωτιές ανάβουν,

μας καίνε, μας δικάζουνε

και την ψυχή μας βγάζουνε

και ζωντανούς μας θάβουν.

 

Ποδοπατούν αλύπητα

τ' ανθρώπινο το σώμα,

στο άγνωστο βαδίζουμε

κι όνειρα πια δεν χτίζουμε,

μας κλείνουνε το στόμα

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και τα χειρότερα έρχονται. ΄Ενας θείος του πατέρα μου με δάκρυα στα μάτια μου είπε " τόσο δύσκολα μόνο στην κατοχή περνούσαμε. Τότε τουλάχιστον γνωρίζαμε τον εχθρό που πολεμούσαμε. Τώρα πως να πολεμήσουμε έναν αόρατο εχθρό?"

Νατάσσα + Βασίλης =Love forever !

Link to comment
Share on other sites

Και τα χειρότερα έρχονται. ΄Ενας θείος του πατέρα μου με δάκρυα στα μάτια μου είπε " τόσο δύσκολα μόνο στην κατοχή περνούσαμε. Τότε τουλάχιστον γνωρίζαμε τον εχθρό που πολεμούσαμε. Τώρα πως να πολεμήσουμε έναν αόρατο εχθρό?"

 

 

Βρε παιδια,δεν μπορω αυτη την ηττοπαθεια!!Ναι,ερχονται δυσκολες μερες....αλλα η ροη της ζωης συνεχιζεται!Ουτε θα πεθανουμε,ουτε θα τα γκρεμιουμε ολα!!

Θα ζουμε πιο λιτα....ε,και?Υγεια να εχουμε!!!

Και ο πατερας μου εζησε στην κατοχη.....αυτο που μου λεει συχνα ειναι οτι ολοι τοτε ηταν ενωμενοι,αγαπημενοι!Μπορει να μην ειχαν ενα δευτερο ζευγαρι παπουτσια,αλλα ζουσαν καλα!

Δεν πιστευω οτι θα "πεσουμε" τοσο χαμηλα.... εχει ο Θεος βρε παιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...