Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Βρε βρε τι μαθαινεις εδω μεσα... ας πω κ εγω την ιστορια μου να σας δωσω τα φωτα μου..

 

Ειχα μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη κ μετα απο 2 μηνες εκανα πληρη ελεγχο θρομβοφιλιας..

Εννοειται Πρωτεινη S και πρωτεινη C και μοριακους δεικτες.. Ηπρωτεινη S βγηκε πολυ

χαμηλη !!! και στην μεταλλαξη της ομοκυστεινης βρεθηκα ετεροζυγωτης..

οι εξετασεις εγιναν στην Βιοιατρικη.

Περασαν καποια χρονια για να μου που αυτο που λετε..οτι η πρωτεινη S εχει αμεση σχεση με χαμενες κυησεις.. Πρεπει να περασουν 4 μηνες...

Ξανακανω λοιπον την πρωτεινη s πριν λιγο καιρο και ηταν ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΗ η κυρια..

Και ξεκαθαριστηκε το θεμα..

Ομως εδω με εχετε βαλει σε υποψιες... χμχχμ δηλαδη εγω ενδεχεται να μην εχω

θρομβοφιλια οπως νομιζω? ηταν επηρεασμενη κ αυτη η εξεταση απο την κυηση?

Επισης παιρνω πολλα χρονια καθε μερα 1 φιλισιν.. παιζει κ αυτο ρολο?

Δυστηχως ειμαι απο νησι κ δεν υπαρχει αιματολογος εδω..αν καποια κοπελα μαθει κατι θα της ειμαι ευγνομων να μου το πει..

Στο Αρεταιειο σε ποσο καιρο σου κλεινουν ραντεβου ξερετε?

line_line_typew6_beg_d_typew4_time_1156564800_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ πήρα τηλέφωνο στο Λαϊκό, ζήτησα πρωινό ραντεβού με αιματολόγο και μου έκλεισαν μέσα σε μία εβδομάδα.

 

Εγω πηρα στο τμημα θρομβοφιλιας κ ζητησα να κανω ελεγχο. Ισως αν παρω στο τηλεφωνικο κεντρο κ ζητησω απλα ραντεβου με αιματολογο (ισως και απογευματινο για πιο γρηγορα) να εχω αποτελεσμα. Εσενα η αιματολογος που σε ειδε σε 1 εβδομαδα, σου κανονισε το ποτε θα κανεις τις εξετασεις? ¨Η η αιματολογος που στις εγραψε? Κ σε ποσο διαστημα απο το πρωτο ραντεβου εγιναν αυτες?

 

 

ggb2009 θελω να σε ευχαριστησω κ παλι, οπως κ τη Βερα για τα φωτα σας!!! Μου δωσατε μια κατευθυνση, απο Δευτερα εχω να κανω πολλα τηλεφωνηματα. . . Ειδα πως ειστε μανουλες κ οι 2, σας ευχομαι ο,τι καλυτερο για σας κ τα παιδακια σας.

Link to comment
Share on other sites

Βρε βρε τι μαθαινεις εδω μεσα... ας πω κ εγω την ιστορια μου να σας δωσω τα φωτα μου..

 

Ειχα μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη κ μετα απο 2 μηνες εκανα πληρη ελεγχο θρομβοφιλιας..

Εννοειται Πρωτεινη S και πρωτεινη C και μοριακους δεικτες.. Ηπρωτεινη S βγηκε πολυ

χαμηλη !!! και στην μεταλλαξη της ομοκυστεινης βρεθηκα ετεροζυγωτης..

οι εξετασεις εγιναν στην Βιοιατρικη.

Περασαν καποια χρονια για να μου που αυτο που λετε..οτι η πρωτεινη S εχει αμεση σχεση με χαμενες κυησεις.. Πρεπει να περασουν 4 μηνες...

Ξανακανω λοιπον την πρωτεινη s πριν λιγο καιρο και ηταν ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΗ η κυρια..

Και ξεκαθαριστηκε το θεμα..

Ομως εδω με εχετε βαλει σε υποψιες... χμχχμ δηλαδη εγω ενδεχεται να μην εχω

θρομβοφιλια οπως νομιζω? ηταν επηρεασμενη κ αυτη η εξεταση απο την κυηση?

Επισης παιρνω πολλα χρονια καθε μερα 1 φιλισιν.. παιζει κ αυτο ρολο?

Δυστηχως ειμαι απο νησι κ δεν υπαρχει αιματολογος εδω..αν καποια κοπελα μαθει κατι θα της ειμαι ευγνομων να μου το πει..

Στο Αρεταιειο σε ποσο καιρο σου κλεινουν ραντεβου ξερετε?

 

mrt απ οτι μου ειπε η κυρια στο τηλεφωνο, ο μοριακος ελεγχος θρομβοφιλιας δεν επηρρεαζεται απο προηγουμενες κυησεις, οποτε ο,τι σου ειπαν για την ετεροζυγωτια στη μεταλλαξη της ομοκυστεινης ισχυει (μαλλον) Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια!!!!

Link to comment
Share on other sites

mrt απ οτι μου ειπε η κυρια στο τηλεφωνο, ο μοριακος ελεγχος θρομβοφιλιας δεν επηρρεαζεται απο προηγουμενες κυησεις, οποτε ο,τι σου ειπαν για την ετεροζυγωτια στη μεταλλαξη της ομοκυστεινης ισχυει (μαλλον) Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια!!!!

 

Αχ σε ευχαριστω κοπελα μου.. αρα οι μοριακοι δεικτες παραμενουν ετσι κ δεν αλλαζουν..

Αρα εχω θρομβοφιλια σε μικρο βαθμο οπως μου εχουν πει..

 

το προβλημα σε εμας τις "οριακα" θρομβοφιλικες ειναι σε περιπτωση εγκυμοσυνης...

αλλοι λενε φιλισιν , αλλοι σαλοσπιρ και αλλοι προληπτικα ηπαρινες.. κανεις δεν εχει

βγαλει ακρη με αυτο το θεμα.. ειδικα στην εξωσωματικη ο καθε γιατρος κανει αυτο που

θελει.. εγω που ειχα ρωτησει μου ειχε πει καποτε καποιος "αμα θελεις παρε ηπαρινες"..

τι παει να πει "αμα θελω"???? πρεπει ή δεν πρεπει ? Ακρη δεν βγαζεις..

line_line_typew6_beg_d_typew4_time_1156564800_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

Αχ σε ευχαριστω κοπελα μου.. αρα οι μοριακοι δεικτες παραμενουν ετσι κ δεν αλλαζουν..

Αρα εχω θρομβοφιλια σε μικρο βαθμο οπως μου εχουν πει..

 

το προβλημα σε εμας τις "οριακα" θρομβοφιλικες ειναι σε περιπτωση εγκυμοσυνης...

αλλοι λενε φιλισιν , αλλοι σαλοσπιρ και αλλοι προληπτικα ηπαρινες.. κανεις δεν εχει

βγαλει ακρη με αυτο το θεμα.. ειδικα στην εξωσωματικη ο καθε γιατρος κανει αυτο που

θελει.. εγω που ειχα ρωτησει μου ειχε πει καποτε καποιος "αμα θελεις παρε ηπαρινες"..

τι παει να πει "αμα θελω"???? πρεπει ή δεν πρεπει ? Ακρη δεν βγαζεις..

κ εγω ετεροζυγωτης ομοκυστειναιμιας βγηκα αλλα επειδη ειχα αγχος πριν τις ςξςτασεις μην παθω κατι κακο ξεκινησα ηπαρινες κ μισο σαλοσπιρ την ημερα,καλυτερα να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο,στο κατω κατω ο ετεροζυγωτης θελει προφυλαξη .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΕΙΜΑΙ ΕΤΕΡΟΖΥΓΗ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΘΡΟΜΒΙΝΗΣ ΚΑΙ ΕΤΕΡΟΖΥΓΗ ΣΤΟ ΓΟΝΙΔΙΟ MTHFR.H ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΗΠΑΡΙΝΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ 40 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ.ΤΗΝ 1Η ΦΟΡΑ ΗΜΟΥΝ ΤΥΧΕΡΗ,ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΟΝΟ SALOSPIR?ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΤΡΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΜΟΝΟ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ.ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΚΑΝΑ ΗΠΑΡΙΝΗ INOHEP 0,35 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΙΧΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ.ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΗ Η ΔΟΣΗ?ΤΩΡΑ ΠΑΙΡΝΩ ΦΥΛΛΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΗ ΑΣΠΙΡΙΝΗ.ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΗΠΑΡΙΝΗ,ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΟΣΗ,ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΕΙΜΑΙ ΕΤΕΡΟΖΥΓΗ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΘΡΟΜΒΙΝΗΣ ΚΑΙ ΕΤΕΡΟΖΥΓΗ ΣΤΟ ΓΟΝΙΔΙΟ MTHFR.H ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΗΠΑΡΙΝΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ 40 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ.ΤΗΝ 1Η ΦΟΡΑ ΗΜΟΥΝ ΤΥΧΕΡΗ,ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΟΝΟ SALOSPIR?ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΤΡΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΜΟΝΟ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ.ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΚΑΝΑ ΗΠΑΡΙΝΗ INOHEP 0,35 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΙΧΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ.ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΗ Η ΔΟΣΗ?ΤΩΡΑ ΠΑΙΡΝΩ ΦΥΛΛΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΗ ΑΣΠΙΡΙΝΗ.ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΗΠΑΡΙΝΗ,ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΟΣΗ,ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Η παλινδρόμηση οφειλόταν στη θρομβοφιλία??? Μην ανησυχείς. Αν σε παρακολουθεί από την αρχή αιματολόγος θα πάρεις τη σωστή δόση και θα είσαι μια χαρά!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα στο τμημα θρομβοφιλιας κ ζητησα να κανω ελεγχο. Ισως αν παρω στο τηλεφωνικο κεντρο κ ζητησω απλα ραντεβου με αιματολογο (ισως και απογευματινο για πιο γρηγορα) να εχω αποτελεσμα. Εσενα η αιματολογος που σε ειδε σε 1 εβδομαδα, σου κανονισε το ποτε θα κανεις τις εξετασεις? ¨Η η αιματολογος που στις εγραψε? Κ σε ποσο διαστημα απο το πρωτο ραντεβου εγιναν αυτες?

 

 

ggb2009 θελω να σε ευχαριστησω κ παλι, οπως κ τη Βερα για τα φωτα σας!!! Μου δωσατε μια κατευθυνση, απο Δευτερα εχω να κανω πολλα τηλεφωνηματα. . . Ειδα πως ειστε μανουλες κ οι 2, σας ευχομαι ο,τι καλυτερο για σας κ τα παιδακια σας.

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!

 

Πήρα τηλέφωνο στο Λαϊκό για απογευματινό ραντεβού με αιματολόγο για να ρωτήσω αν αξίζει τον κόπο να ασχοληθώ με το θέμα της θρομβοφιλίας. Τις εξετάσεις δεν μου τις κανόνισε εκείνη, μου έδωσε μόνο το τηλέφωνο των ραντεβού για έλεγχο θρομβοφιλίας. Τηλεφώνησα και μου είπαν ότι επόμενο διαθέσιμο ραντεβού από Φεβρουάριο του 2011. Να σημειώσω ότι η αιματολόγος του Λαϊκού μου έγραψε τις εξετάσεις στο βιβλιάριο Δημοσίου.

 

Επειδή δεν μπορούσα να περιμένω, πήγα σε αιματολόγο που συνεργάζεται με την ιδιωτική ασφάλεια υγείας που έχω, για να μου γράψει ειδικό παραπεμπτικό και να τις κάνω δωρεάν αν μπορούσα σε ιδιωτικό κέντρο.

 

Αυτό δεν έγινε. Οπότε πήγα στο Έλενα χωρίς ραντεβού κάθε μέρα 8.30 - 10.00 και έκανα τις εξετάσεις εκεί δωρεάν. Όμως στο Έλενα δεν γίνονται όλες οι εξετάσεις που είχε γράψει η αιματολόγος, πχ μοριακός έλεγχος δεν γίνεται λόγω έλλειψης προσωπικού, και έκανα τις υπόλοιπες σε ιδιωτικό κέντρο που μου είχε συστήσει η αιματολόγος του Λαϊκού (γιατί άραγε;;;) με έκπτωση 20%.

 

Εκεί που θα πλήρωνα γύρω στα 800 ευρώ πλήρωσα τελικά 300. Κάτι είναι κι αυτό. Αν ήθελα βέβαια να περιμένω και να τις κάνω σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο, δεν θα πλήρωνα τίποτα απολύτως λόγω Δημοσίου.

Β.Α.Γ.Γ.2009

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Έχω κι εγώ στο ιστορικό μου δύο παλίδρομες τους τελευταίους 10μήνες και η μία ένα μήνα πριν. Μένω επαρχεία ο γυναικολόγος μου είπε τυχαίο γεγονός και να μην κάνω τίποτα, γιατί μετά την 3η ξεκινάμε εξετάσεις. Εγώ δεν αντέχω να ξαναπεράσω τα ίδια χωρίς τουλάχιστον να'χω προσπαθήσει να βρω το λόγο (εάν υπάρχει). Πήγα λοιπόν σε γνωστό μου γιατρό Αθήνα και με έστειλε σε κάποιον στον κ. Δρακάκη. Πήρε ιστορικό και μου έγραψε 3πακέτα εξετάσεων, καρυότυπο ζεύγους και σαλπιγγογραφία. Τον ρώτησε που μου προτείνει να κάνω τις αιματολογικές και μου είπε σε κάποιο ιδιωτικό εργαστήριο, στο οποίο πήρα τηλ. και μου είπαν θέλουν 1800€ για όλες. Έπαθα σοκ και άρχισα να παίρνω όλα τα ιδιωτικά (δεν σκέφτηκα τα δημόσια γιατί δε θέλω να περιμένω μήνες για ραντεβού και μετά άλλους μηνες για αποτελέσματα) και βρήκα πιο οικονομικό το Λητώ όπου θα μου στοιχίσουν 850€ όλες.

Θα ανέβω σε 15 μέρες να τις κάνω, μου είπαν δε χρειάζεται ραντεβού και δεν πρέπει να είμαι νηστική. Διάβασα εδώ όμως ότι για έλεγχο θρομβοφιλίας σε κάποιες είχαν πει νηστεία. Τι ισχύει τελικά; Μήπως έχει κάνει καμία στο Λητώ; Είναι αξιόπιστο άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Έχω κι εγώ στο ιστορικό μου δύο παλίδρομες τους τελευταίους 10μήνες και η μία ένα μήνα πριν. Μένω επαρχεία ο γυναικολόγος μου είπε τυχαίο γεγονός και να μην κάνω τίποτα, γιατί μετά την 3η ξεκινάμε εξετάσεις. Εγώ δεν αντέχω να ξαναπεράσω τα ίδια χωρίς τουλάχιστον να'χω προσπαθήσει να βρω το λόγο (εάν υπάρχει). Πήγα λοιπόν σε γνωστό μου γιατρό Αθήνα και με έστειλε σε κάποιον στον κ. Δρακάκη. Πήρε ιστορικό και μου έγραψε 3πακέτα εξετάσεων, καρυότυπο ζεύγους και σαλπιγγογραφία. Τον ρώτησε που μου προτείνει να κάνω τις αιματολογικές και μου είπε σε κάποιο ιδιωτικό εργαστήριο, στο οποίο πήρα τηλ. και μου είπαν θέλουν 1800€ για όλες. Έπαθα σοκ και άρχισα να παίρνω όλα τα ιδιωτικά (δεν σκέφτηκα τα δημόσια γιατί δε θέλω να περιμένω μήνες για ραντεβού και μετά άλλους μηνες για αποτελέσματα) και βρήκα πιο οικονομικό το Λητώ όπου θα μου στοιχίσουν 850€ όλες.

Θα ανέβω σε 15 μέρες να τις κάνω, μου είπαν δε χρειάζεται ραντεβού και δεν πρέπει να είμαι νηστική. Διάβασα εδώ όμως ότι για έλεγχο θρομβοφιλίας σε κάποιες είχαν πει νηστεία. Τι ισχύει τελικά; Μήπως έχει κάνει καμία στο Λητώ; Είναι αξιόπιστο άραγε;

 

Γεια σου!

 

Τον μοριακό έλεγχο τον έκανα ανεξαρτήτως νηστείας. Όλες τις υπόλοιπες εξετάσεις όμως τις έκανα νηστική.

Β.Α.Γ.Γ.2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από μένα. Έχω κι εγώ στο ιστορικό μου δύο παλίδρομες τους τελευταίους 10μήνες και η μία ένα μήνα πριν. Μένω επαρχεία ο γυναικολόγος μου είπε τυχαίο γεγονός και να μην κάνω τίποτα, γιατί μετά την 3η ξεκινάμε εξετάσεις. Εγώ δεν αντέχω να ξαναπεράσω τα ίδια χωρίς τουλάχιστον να'χω προσπαθήσει να βρω το λόγο (εάν υπάρχει). Πήγα λοιπόν σε γνωστό μου γιατρό Αθήνα και με έστειλε σε κάποιον στον κ. Δρακάκη. Πήρε ιστορικό και μου έγραψε 3πακέτα εξετάσεων, καρυότυπο ζεύγους και σαλπιγγογραφία. Τον ρώτησε που μου προτείνει να κάνω τις αιματολογικές και μου είπε σε κάποιο ιδιωτικό εργαστήριο, στο οποίο πήρα τηλ. και μου είπαν θέλουν 1800€ για όλες. Έπαθα σοκ και άρχισα να παίρνω όλα τα ιδιωτικά (δεν σκέφτηκα τα δημόσια γιατί δε θέλω να περιμένω μήνες για ραντεβού και μετά άλλους μηνες για αποτελέσματα) και βρήκα πιο οικονομικό το Λητώ όπου θα μου στοιχίσουν 850€ όλες.

Θα ανέβω σε 15 μέρες να τις κάνω, μου είπαν δε χρειάζεται ραντεβού και δεν πρέπει να είμαι νηστική. Διάβασα εδώ όμως ότι για έλεγχο θρομβοφιλίας σε κάποιες είχαν πει νηστεία. Τι ισχύει τελικά; Μήπως έχει κάνει καμία στο Λητώ; Είναι αξιόπιστο άραγε;

 

δεν έχει σχέση το φαγητό με τα συγκεκριμένα ένζυμα που θα αναλυθούν αναφορικά με την θρομβοφιλία.δεν επηρεάζονται εννοώ.δεν είναι σαν τον σίδηρο κλπ.και καλά έκανες και το έψαξες πριν την 3η σου εγκυμοσύνη.εύχομαι να βρείς τί φταίει για να μη το ξαναπεράσεις όλο αυτό.

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιόπιστη η Βιοιατρική; Δεν την ήξερα και τώρα μπήκα στο site της και λογικά θα γίνονται αυτές οι εξετάσεις. Θα ρωτήσω αύριο. Αλλά με προβληματίζει που ο γιατρός μου είπε ότι γίνονται σε πολύ λίγα νοσοκομεία αυτές οι εξετάσεις και ξαφνικά ανακαλύπτω ότι γίνονται σε πάρα πολλά.

Τέλος πάντων, δε βρίσκεις άκρη με αυτό το θέμα. Υπάρχουν μέρες που με πιάνουν τα καταθλιπτικά μου και σκέπτομαι μήπως δώσουμε τόσα χρήματα, περάσουμε και όλη αυτή την ψυχοφθόρα διαδικασία των εξετάσεων και μας πουν δεν έχετε τίποτα. Τι τραβάμε για να γίνουμε μάνες!

Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιόπιστη η Βιοιατρική; Δεν την ήξερα και τώρα μπήκα στο site της και λογικά θα γίνονται αυτές οι εξετάσεις. Θα ρωτήσω αύριο. Αλλά με προβληματίζει που ο γιατρός μου είπε ότι γίνονται σε πολύ λίγα νοσοκομεία αυτές οι εξετάσεις και ξαφνικά ανακαλύπτω ότι γίνονται σε πάρα πολλά.

Τέλος πάντων, δε βρίσκεις άκρη με αυτό το θέμα. Υπάρχουν μέρες που με πιάνουν τα καταθλιπτικά μου και σκέπτομαι μήπως δώσουμε τόσα χρήματα, περάσουμε και όλη αυτή την ψυχοφθόρα διαδικασία των εξετάσεων και μας πουν δεν έχετε τίποτα. Τι τραβάμε για να γίνουμε μάνες![/

 

 

θα σου πω την εμπειρια μου....η βιοιατρικη ειναι αρκετα αξιοπιστη ομως ο γιατρος μου ειπε οτι πιο αξιοπιστες θα ειναι στο ιποκρατειο και στο λαικο,τις εκανα πριν 15 μερες στο λαικο,και περιμενω απαντησεις:confused:

Jt63p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι σκέπτομαι; Αν τις κάνω σε δημόσιο νοσοκομείο επειδή δε γίνονται όλες σε ένα θα πρέπει να ανεβοκατεβαίνω και επίσης δε θέλω να περιμένω μήνες για ραντεβού και αποτελέσματα. Οπότε επιλέγω ιδιωτικό και ας δώσω κάποια χρήματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Αν μπορεί κάποια να μου απαντήσει.

Βγήκα ετερόζυγη στη μετάλλαξη MTHFR 677C και φυσιολογική στη fv 1691 G kai FII 20210 G. Κανένα σχόλιο;;Ευχαριστώ!

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν μπορεί κάποια να μου απαντήσει.

Βγήκα ετερόζυγη στη μετάλλαξη MTHFR 677C και φυσιολογική στη fv 1691 G kai FII 20210 G. Κανένα σχόλιο;;Ευχαριστώ!

 

 

οφφ τόπικ....(είσαι έγκυος Κατερινάκι???? Μπράβο, συγχαρήτηρια κιόλας, είδες πως τα μαθαινουμε πλέον ??? απο σπόντα και τυχαία!!!!

 

Μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!!! )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν μπορεί κάποια να μου απαντήσει.

Βγήκα ετερόζυγη στη μετάλλαξη MTHFR 677C και φυσιολογική στη fv 1691 G kai FII 20210 G. Κανένα σχόλιο;;Ευχαριστώ!

 

Δεν ειναι κατι τρομερο.Μπορεις να προσθεσεις στην διατροφη σου φολικο οξυ και βιταμινη Β και θα ναι σαν να μην εχεις τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

οφφ τόπικ....(είσαι έγκυος Κατερινάκι???? Μπράβο, συγχαρήτηρια κιόλας, είδες πως τα μαθαινουμε πλέον ??? απο σπόντα και τυχαία!!!!

 

Μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!!! )

 

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ. Και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα. Με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το παιδάκι σου!!!!:P

 

Δεν ειναι κατι τρομερο.Μπορεις να προσθεσεις στην διατροφη σου φολικο οξυ και βιταμινη Β και θα ναι σαν να μην εχεις τιποτα!

 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Και εγώ αυτό κατάλαβα αλλά ήθελα και κάποια άλλη γνώμη. Μάλλον πρέπει πλέον να ηρεμίσω. Σε ευχαριστώ και πάλι!

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια ,είμαι εγκυος μήπως ξερετε μέχρι πιο μήνα μπορουμε να κανουμε τις ενεσεις στην κοιλια?

 

καλημέρα!εμένα μου είχε πεί μέχρι τέλους θα τις βάζω μέχρι τέλους.και κάποιες κοπέλες από ότι διάβασα και ακόμα 40 μέρες μετά την γέννα.δεν σου είπε τίποτα ο γιατρός σου;

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε ότι θα τις κανω και μετα την γεννα απλα η κοιλια μου είναι ΠΟΛΎ τσιτα αφου περιμένω διδυμα και λογω αλλεργίας δεν μπορω να βαζω καποια κρεμα να μαλακωσει ,την τελευταια φορα μου είπε οτι μπορω να ξεκινησω να της κανω στο μπουτι κατι που δεν θελω.... (μπηκα τωρα στον 7ο), γι'αυτο λεω αν δεν υπαρχει προβλημα να συνεχίσω όσο μπορω στην κοιλια,αν γίνεται βεβαια...

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μου είπε ότι θα τις κανω και μετα την γεννα απλα η κοιλια μου είναι ΠΟΛΎ τσιτα αφου περιμένω διδυμα και λογω αλλεργίας δεν μπορω να βαζω καποια κρεμα να μαλακωσει ,την τελευταια φορα μου είπε οτι μπορω να ξεκινησω να της κανω στο μπουτι κατι που δεν θελω.... (μπηκα τωρα στον 7ο), γι'αυτο λεω αν δεν υπαρχει προβλημα να συνεχίσω όσο μπορω στην κοιλια,αν γίνεται βεβαια...

 

ΑΝ ΣΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΣΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΡΕΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΣΙΤΑ ΚΑΝΤΕΣ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΙΝ 7ο ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΚΟΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΑΥΡΑ ΕΙΝΑΙ

ΠΟΙΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

τις clexan κανω.Στα μπουτια έκανα πριν την εξωσωματική αλλα είχα προβλημα είχαν μελανιασει και τα 2 μπουτια αλλα σε πολύ μεγαλη εκταση και φαντασου κουτσαινα μαλλον γιατι έκανα πολυ μεγαλη δόση,οταν με είδε ο αιματολόγος μου μείωσε την δόση, έβαζα και για καιρο αλουμινόνερο και μετα όλα οκ,αλλα μετα απο αυτο φοβαμαι να ξανακανω στα μπουτια...

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...