Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοηθηστε με για το θεμα της βαφτισης!!


xiaouita

Recommended Posts

Τον μπεμπη τον βαφτιζουμε Σεπτεμβριο και τωρα το προβλημα μας ειναι το θεμα της βαφτισης. Πειτε μου καμμια προτοτυπη ιδεα! Οπου παμε βλεπουμε πειρατες - ναυτακια -πριγκηπες-ανεμομυλους!! Μα δεν υπαρχει αλλο θεμα????? Οποια θελει και εχει καμμια καλη ιδεα ας την πει!!!

Help!!! γιατι μπερδευτηκα και στερεψε η φαντασια μου!!

Ευχαριστω πολυ!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όντως στα αγοράκια τα πράγματα είναι λίγο περιορισμένα και συγκεκριμένα, σίγουρα στα κοριτσάκια έχει λίγο μεγαλύτερη ποικιλία αλλά επίσης πλέον συνηθισμένα νεραιδες,πεταλουδες,φραουλιτσες κτλ.

 

Εγώ βάφτισα τον μικρό μου πριν 1,5 μήνα.

Θέμα έβαλα την κορώνα κατα κάποι τρόπο , να σου εξηγήσω...

 

ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ: Έκανα ενα στικ με μεγάλη κορώνα απο το οποίο κρεμόντουσαν καρτελάκια για το κάλεσμα και 2 μικρές καρδιες υφασμάτινες καρώ καθώς και κάποιες χάντρες. (αρεσε τρελλά)

 

ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ: Εκανα ένα κρεμαστό γούρι πλεξιδα με κορδέλες και απο κει κρεμόντουσαν πέρλες,κρυσταλάκια.χάντρες,ματάκι κ.α και στη μέση κρεμόταν μια λευκή υφασμάτινη καρδιά. (σε πληροφορώ οτι οι περισσότεροι την έχουν κρεμάσει στην πόρτα τους ή στα κρεβατάκια των παιδιών τους, τρελλή επιτυχία επίσης!!)

 

ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΚΟΛΥΜΠΗΘΡΑΣ: 2 μπουκέτα ορτανσίες στις λάβες της κολυμπήθρας και κρεμόντουσαν λευκές και γαλάζιες κορδέλες

 

ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΤΡΠΕΖΙΟΥ: Γυάλινος εξοπλισμός με κουφέτα και ζαχαρωτά, είχα σε λευκούς δίσκους τα κεράσματα καθώς και σε τριπατα πλατώ το μαλλί της γριας για τα παιδάκια καθώς επίσης και cup cakes. Τίποτα άλλο και ήταν πάρα παρα πολύ σικάτο!!

 

ΚΟΥΤΙ ΚΑΙ ΛΑΜΠΑΔΑ: για να μην περιγράφω πήρα αυτή

 

ΛΑΜΠΑΔΑ: http://www.happyhippie.gr/prod.php?pr=241

 

ΚΟΥΤΙ: http://www.happyhippie.gr/prod.php?pr=243

 

 

Θέλω να πω ότι απλά είχαν μόνο λεπτομέρεις μικρές και όχι κραυγαλεές!!

Μπορείς να επικεντρωθείς σε απλά και λιτα πράγματα που είναι χίλες φορές καλύτερο!!!

 

Το προσκλητήριο και τις μπομπονιέρες μπορώ να στις στείλω μόνο με μειλ, δεν ξέρω να βάλω φωτο εδώ!!!!!!!

 

Ελπίζω να βοήθησα και ότι χρειαστείς μου λες!!!

Link to comment
Share on other sites

ioanna21 να σου ζησει το αστερακι σου!!!και ευχαριστω για την απαντηση σου.

Πολυ ωραια η λαμπαδα και το κουτι!!

Ομολογω πως η κορωνα οπου την εχω δει δεν μου πολυαρεσει!

Ομως θελω και εγω κατι διακριτικο και οχι κραυγαλεο, και οι προσκλησεις που μου περιγραφεις μου αρεσουν αρκετα (ισως αντι κορωνα να βαλω αστερακι- δεν εχω δει κατι τετοιο πουθενα). Οι μπομπονιερες σου ομως νομιζω οτι θα μου αρεσουν πολυ!Θελω και εγω κατι σε γαλαζιο-λευκο

Σου στελνω με πμ το mail μουγια τις φωτο και πες μου απο που τα εχεις παρει!!!

Ευχαριστωωωωωωω:)

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ, αυτα τα αγορακια! υπάρχει μεγαλος περιορισμος και στα θεματα, αλλα και στα χρωματα. αυτο που μου ηρθε στο μυαλο σαν πιο πρωτοτυπο ειναι το θαλασσινο θεμα. ξερεις γαλαζια υφασματα, κοχυλια κι αστεριες. και σιγουρα θα βρεις πληθωρα υλικων αν θες να φτιαξεις μονη σου τα προσκλητηρια και τις μπομπονιερες. σιγουρα δεν ειναι κατι ολοκαινουριο σαν ιδεα, αλλα δεν το λες και πολυφορεμενο.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

κορνηλια μου! το εχω σκεφτει και αυτο και τα τελευταια χρονια οντως δεν το εχω πολυδει! Αλλα νομιζω οτι θα ειναι η τελευται λυση αν δεν βρω ΤΙΠΟΤΑ αλλο!!

Μπελας ειναι τα αγοριστικα θεματα!

Σε ευχαριστω πολυ-πολυ παντως!!!!:)

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκέφτηκα "ζωάκια του δάσους". Σκιουράκια, ελαφάκια, αλεπούδες... Αλλά δεν έχω καμιά ιδέα για την εφαρμογή της...

Είχα πάει σε μια βάφτιση με θέμα "ζωάκια της ζούγκλας" και ήταν πολύ όμορφα, σκέφτηκα κάτι ανάλογο.

Link to comment
Share on other sites

Αντιθετα νομίζω οτι υπαρχουν παμπολα θέματα για αγόρι.. πιο πολλα απ΄οτι για κορίτσι...

Πχ?

*Αυτοκινητα (κυκλοφορουν εκατονταδες σχεδια μπομπο με αυτοκινητακια.. σε οτι θελεις.. σε γουρι, σε κουμπαρα, σε ξυλινο, σε πορσελανη, σε μουρανο , μεχρι αντικες αυτοκινητακια...

*Τρενα, αεροπλανα..

*Αλογακια κουνιστα..

*Καρουζελ

*Μουσικα οργανα (για μενα φανταστικη επιλογη καθως κυκλοφορουν σουπερ ξυλινα μουσικα οργανα σε πολυ καλες τιμες)

*Διάστημα

* ενα θεμα "μπεμπε" με πιπιλες κλπ σε γαλαζιο

 

Γενικα υπαρχουν παρα πολλα... δες εδω εναν καταλογο ενως απο τους εμπορους χονδρικης.. http://www.boutlas.com/index.php

Ετσι για να παρεις μια ιδεα για το τι κυκλοφορει γενικοτερα.

Ολα σχεδον τα μαγαζια πανω κατω τα ιδια εχουν εκτος απο καποια που κανουν αποκλειστικα χειροποιητα..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ!! Ετσι οπως τα γραφεις dora οντως φαινονται πολλα!!! Τα εχω δει ολα και τα εχω προσπερασει, μαλλον γιατι ψαχνω κατι σε γαλαζιο-λευκο και σε ποιο διακριτικο. Αυτα ολα μου κανουν για παιδικες μπομπο που δεν εχω σκεφτει ακομα τι θα κανω!! Πολυ ωραιο ειναι το καρουζελ, αλλα κοιταξα στου Παρισση τον καταλογο και εχει 1 μεγαλο σε γαλαζιο και ενα μικρο που πρεπει να παρεις 4 χρωματα και δεν μου αρεσουν! Αν επιλεξω το μεγαλο (που ειναι και λιγο ακριβο) θα δινω σε ολους? Δηλαδη αν δινω 3 καρουζελ ιδια σε ενα ζευγαρι με 1 παιδι δεν ειναι πολυ ωραιο. Τι θα κανουν 3 καρουζελ στο σπιτι! Προσκλητηρια καρουζελ ακομα δεν εχω δει καπου! Αν εχει παρει το ματι σας καπου πειτε μου.:wink:

Και του boutla ο καταλογος δεν μου ανοιγει :?(εχω ενα mini laptop σπιτι ισως γιαυτο)

Ευχαριστω πολυ και εσενα!

Και φυσικα και τη φιλη Ζεττα που τα ζωακια του δασους ειναι πολυ ωραια ιδεα αλλα πως μπορει να γινει??? και μαλλον ξεφευγουμε λιγο και στα χρωματα.

Θα σας πω αν καταληξω καπου!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Δειτε λιγο στο www.liveloula.gr στα προσκλητηρια για αγορι μου αρεσει το Νο 41 που ειναι αστερακι!!! Αν ειχα θεμα το αστερι τι μπομπο να κανω? Εχετε δει τιποτα ωραιο με αστερακι??

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Μμμμ... Δεν είμαι σίγουρη γι αυτό που προτείνω και φυσικά δεν το σκέφτηκα μόνη μου. Κάποιες κοπέλες που βάπτισαν Σεπτέμβρη έκαναν εκπληκτικές δουλειές συνδυάζοντας το θέμα με την έναρξη της σχολικής χρονιάς και έκαναν προσκλητήρια - τετράδια. Αν ψάξεις στα τοπικ θα βρεις φωτό. Μπομπονιέρες δεν θυμάμαι να σου πω αλλά εγώ ας πουμε θα έκανα παιδικές με χρηστικά σχολικά, όπως μολύβια, μαρκαδόρους σε μολυβοθήκες κ.λπ. Ή να επέλεγες κάτι απ τη unisef και με ενα σμπάρο, δυο τριγώνια. Για τις μαμάδες ας πουμε αν μπορούσα να το αντέξω οικονομικά θα έβαζα κουφέτα σε κάτι τέτοιο

 

http://www.ostriajewels.com/products.asp?id=1238

 

ή για άνδρες και γυναίκες αυτό

 

http://www.ostriajewels.com/products.asp?id=1150

 

Εννοείται προσωπικά τα θεωρώ πααααρα πολλά τα χρήματα αλλά σου έκανα έναν πλήρη συλλογισμό για να δεις ότι υπάρχουν λύσεις.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν βρισκω καθολου κακη την ιδεα σου!

Θα κανω σχετικα κλειστη βαφτιση, δεν εχω πολλα παιδακια που να πανε σχολειο, μονο ενα-δυο. Ο συνειρμος θα ηταν καλητερος αν ηταν πολλα παιδακια λιγο μεγαλα.

Εμενα ο μπεμπης θα ειναι 8 μηνων τοτε και επειδη ειναι μωρο ακομη σκεφτομαι κατι σε γαλαζιο - λευκο.

Ναι, ειναι λιγο ακριβουτσικες οι καρφιτσες αλλα ειναι καταπληκτικες! Αν τις δειξω στην αδελφη μου και την κουμπαρα μου θα τρελαθουν! Θα τους παραγγειλω μαλλον για εκπληξη!(για δωρακια ειναι οικονομικοτατα) Τι φανταστικο site!

ravt εισαι φοβερη :wink:!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

επισης

 

ποδηλατο /

ενα λευκο ποδηλατο ας πουμε με γαλαζιες κορδελες στην διακοσμηση θα ηταν μουρλια...( αλλα δε ξερω ποσο μπορει να εχει θα πρεπει για τοσο εξειδικευμενο θεμα να απευθυνθεις σε καταστημα) και για μπομπονιερα κατι τετοιο http://4.bp.blogspot.com/_no4X_hDq7XI/S4WEU57h1DI/AAAAAAAAB7I/1odHJD0Xxtw/s1600-h/100_4914.JPG

 

ποδοσφαιρο / μπορεις να κανεις μπομπονιερα απο μικρα παιδικα φανελακια-κορμακια σαν φανελα αθλητη με σταμπα νουμερο ( την ημερομηνια της βαφτισης) κ το ονομα του γιου σου δεμενα ρολο μαζι με κουφετα σμαρτις...για αυτο θα πρεπει να απευθυνθεις σε μαγαζι που κανεις σταμπες...πες μου μηπως μπορω να βοηθησω αν το χρειαστεις...

 

αυτα απο μενα!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Ποδηλατο εχω σκεφτει να βαλω σαν στολισμο εξω απο την εκκλησια, με λουλουδια και μπαλονια ή γλυφιτζουρια, δεν εχω μιλησει με την κοπελα που θα κανει το στολισμο για να καταληξουμε! Ποδηλατο θα αγορασω γιατι το βρηκα αρκετα φτηνο (γυρω 50Ε) και μετα θα το βαλω στην βεραντα με γλαστρουλες:wink:! Ωραια μπομπονιερα! Την εχεις φτιαξει μονη σου? Δεν εχω δει πουθενα τετοιο ποδηλατακι, ωραιο ειναι! Ειχα δει ενα τρισδιαστατο αλλα δεν μου αρεσε πολυ! Και μετα προσκλητηριο????Μμμμ πρεπει να ψαξω!

Το ποδοσφαιρο δεν με ενθουσιαζει (και δεν ειμαι και μουντιαλοπληκτη:cool: ευτυχως!!!)

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποδηλατο εχω σκεφτει να βαλω σαν στολισμο εξω απο την εκκλησια, με λουλουδια και μπαλονια ή γλυφιτζουρια, δεν εχω μιλησει με την κοπελα που θα κανει το στολισμο για να καταληξουμε! Ποδηλατο θα αγορασω γιατι το βρηκα αρκετα φτηνο (γυρω 50Ε) και μετα θα το βαλω στην βεραντα με γλαστρουλες:wink:! Ωραια μπομπονιερα! Την εχεις φτιαξει μονη σου? Δεν εχω δει πουθενα τετοιο ποδηλατακι, ωραιο ειναι! Ειχα δει ενα τρισδιαστατο αλλα δεν μου αρεσε πολυ! Και μετα προσκλητηριο????Μμμμ πρεπει να ψαξω!

Το ποδοσφαιρο δεν με ενθουσιαζει (και δεν ειμαι και μουντιαλοπληκτη:cool: ευτυχως!!!)

οχι η μπομπονιερα ειναι απο εδω ... ωραιο το ποδηλατακι ισως να μπορουν να το κανουν και διαφορετικη μπομπονιερα. .δε το εχω δει αλλου. επισης δε ξερω τι budget εχεις αλλα εδω ειδα πως ζωγραφιζουν πανω σε κουτακια για μπομπονιερες κ προσκλησεις κλπ, ισως να φτιαχνουν κ ποδηλατακι! Για προσκλητηριο παλι αναλογα αν θα το κανεις εσυ η οχι υπαρχει η λυση που μπορεις να βρεις σκιτσο απο ποδηλατο πχ ΑΥΤΟ ( ΠΑΤΑ Κ ΕΔΩ σε αυτο το σαιτ εχει πολλα πατα next image να τα δεις.)

 

Εμμ προς το παρον αυτα!!!!

εμεις παντως αν και 2 κοριτσακια καναμε ανεμομυλους κ κουβαδακια μεκαραμελες και κοχυλια στα τραπεζια(δες τους). ημασταν και σε νησι και ταιριαζε και γιαυτο το διαλεξα. δεν ηξερα πως φοριεται τοσο πολυ!!!!...:mrgreen:

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου. Τον ίδιο προβληματισμό με εσένα έχω και εγώ. Σκέφτηκα το θέμα με τις σβούρες( αν δεις υπάρχει παρακάτω) αλλά με μια μικρή έρευνα που έκανα προς το παρόν δεν έχω βρει κάτι τρομερό εκτός από ένα site όπου είναι πολύ ακριβά. Ωραία ιδέα είναι το αερόστατο( επίσης υπάρχει αντίστοιχο link). Γενικά όμως θα μπορούσες απλά να έχεις σαν θέμα τα χρώματα που σου αρέσουν. Τέλος μια καλή ιδέα είναι να δώσεις διάφορα λουλούδια σε γλαστράκια.

4ITZp3.png

kRczp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ωραιες ιδεες σας!!!:)

 

v & a πολυ ωραιες οι μπομπο σας! Να σας ζησουν:) Στο μαγαζακι μαλλον θα κανω μια επισκεψη γιατι μου αρεσαν αρκετα πραγματακια! Ευχαριστω!

 

kornilia μικρο πριγκηπα σκεφτομουν αλλα απογοητευτηκα! Οι μπομπο που εχω βρει ειναι ή μπρελοκ ή ζωραφιστα κουτακια και δεν μου αρεσαν καθολου.

 

bourboulithra σβουρες μου ειπε και η νονα να κανουμε και μου ειπε να δω σε ενα site (αεικινητον λεγετε και ειναι πολυ γνωστο), αλλα ειναι λιγο ακριβουτσικες γιατι ειναι χειροποιητες αλλα και φευγουν πολυ απο το υφος που θελω να εχει το θεμα μας!

 

Πως σας φανηκε το αστερακι σαν θεμα?? Εχω δει αυτο το προσκλητηριο που γραφω πιο πανω και εχω κολλησει! Θα παω να το δω απο κοντα!

Μηπως εχει καμμια σας δει αστερακι διακοσμητικο πανω σε βαση???

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

kornilia μικρο πριγκηπα σκεφτομουν αλλα απογοητευτηκα! Οι μπομπο που εχω βρει ειναι ή μπρελοκ ή ζωραφιστα κουτακια και δεν μου αρεσαν καθολου.

Kαλημερεεεες!!!!

Αυτο εδω δε σου αρεσει?

il_75x75.105102342.jpgil_75x75.105102343.jpg

Δε ξερω ισως να βγαινει λιγο ακριβο...λεει 4,50 δολαρια αλλα ισως αν παρεις πολλα η τιμη ειναι καλυτερη κ αν ειδα καλα σου γραφει επανω και το ονομα που θες. γενικα δες αυτη τη σελιδα που αν τελικα το κανεις, εχει και για βιβλιο ευχων ενδιαφεροντα σχεδια με τον μικρο πριγκηπα.

 

Εγω επισης βρισκω και λιγο πιο ιδιεταιρα κρεμαστα =tags&includes[]=title"]αυτο και το =tags&includes[]=title"]ιδιο σε ασημι και ενα αλλο =tags&includes[]=title"]αυτο ( ακριβο αλλα ισως να θελες κατι τετοιο να φορατε πχ καποιοι συγκεκριμενοι ανθρωποι) ...θα δεις πως δεν ειναι τα συνηθισμενα που ειχες βρει ( τα χα δει κ εγω και δε μου πολυαρεσαν τα μπρελοκ).

 

(ασχετο αλλα δες κατι =tags&includes[]=title"]τελεια τετραδια μικρου πριγκηπα!)

 

τελοσπαντων ....εγω παντως αν δεν εβρισκα κατι να μου αρεσει για μπομπονιερα, θα εβρισκα μια ομορφη κορωνα και θα εδενα με κορδελιτσες ενα χαρτακι ομορφο με το ονομα του παιδιου+ τα κουφετα... μαλλον δε θα ακυρωνα το θεμα. ασε που ετσι με το τροπο που λεω θα φαινεται πως το παιδακι σου ειναι ενας μικρος πριγκηπας :D...

 

Αν καταληξεις πες μου να βοηθησω στο ψαξιμο οσο μπορω ( απο ιντερνετ βεβαια αλλα τι να κανουμε!!!)

Συγνωμη αλλα το αστερι δε μου αρεσει συγκρινοντας το με τον πριγκηπα.... μου φαινεται πολυ απροσωπο...:oops:

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

v & a! Τι εισαι εσυ παιδακι μου! Που τα ξετρυπωσες ολα αυτα! παρα πολυ ωραια!!! Αλλα τα κουτακια λιγο τσιμπημενα!! Τα ασημενια-χρυσα μου αρεσουν πολυ, αλλα ειναι μικρα και θα πρεπει να τα κανω σε μορφη charm κρεμαστου! Μμμμ καθολου ασχημα!!!!

Το αστερακι εμενα μου αρεσει:mrgreen:! Εχω κολλησει με το προσκλητηριο που λεω πιο πανω, και ισως θα ταιριαζε ο μ.πριγκηπας με αυτο:mrgreen:!

Αλλα μου ειπαν μια τιμη........που ειδα εγω αστερακια:mrgreen::mrgreen::mrgreen:!

Μαλλον εγω θα τα φτιαξω τελικα, δεν γλιτωνω!!

Αρκει να βρω κοπτικο αστερι!! καμμια ιδεα που????

 

Ο μικρος πρικηπας τελικα ταιριαζει με το αστερακι!!!

 

Ευχαριστω για τον δικο μου μικρο πριγκηπα!!! Η κορωνα του λειπει!! (Σκηπτρο εχει το κουταλι του και μανδυα την σαλιαρα γεματη κρεμα οπως και η μουριτσα του:lol::lol::lol:, βλεπεις μιλαμε και τρωμε ταυτοχρονα!:shock:)

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

κοπτικο αστερι εδω .....

το ειδα το προσκλητηριο οντως ακριβο φαινεται....

εδω εχει καποια ετοιμα αστερια

και εδω εχει καποια που ισως να μπορουσες να τα κανεις και μπομπονιερα ( τα 6 εχουν 3 δολαρια)...!!!

 

τελος σε αυτο το λινκ εχει ενα εργαλειο που ηλεκτρονικα κοβει αστερια και αλλα σχηματα...ειναι ακριβουτσικο αλλα φαινεται εντυπωσιακο!

 

εγω μαλλον θα το εκανα προσκλητηριο καπως ετσι χωρις το κουτακι...2 αστερια ενωμενα με κορδελες...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Πω-πωωωωω!!!!!!!! Καλε κολλησα!! Που τα βρισκεις ολα αυτα? Δεν ειΧε περασει απο το μυαλο μου καθολου το scrapbooking (και ειμαι και fun χρονια τωρα!)Θα μου βγουν τα ματια!!:roll: Χεχεχεχεχεχεχεχε!

Πολυ ωραιο το ηλεκτρονικο εργαλειακι (διακορευτης ειναι ) αλλα ειναι ακριβουλης λιγο! (80 δολλαριακια+μεταφορικα, αν στελνει δεν ειδα!)

Μεχρι στιγμης μονο κοπτικα - χαρτονια - κολλες εχουν παει γυρω στα 40Ε! χωρις το χαρτι που θα τυπωσω (μονη μου εννοειτε), τις κορδελες και τα λοιπα! Συμφερει οικονομικα? Γιατι απο χρονο θελει μπολικο, και ειμαι και σχετικη (σχετικα)!

Εμπλεξα φιλεναδαααααααα!!!!! Αλλα τοσα που μου ζηταει δεν τα δινω!

Πηρα και κατι τηλεφωνα σημερα για να μου κοψουν αστερια ετοιμα, αλλος δεν μπορει, αλλος δεν εχει χρονο, αλλος περιμενω ακομα να με παρει τηλεφωνο!!!!! Γκρρρρρρ......:evil:

Με βλεπω να το παω για ολονυχτια στο ψαξιμο!(μεχρι να τελειωσει η μπαταρια)

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς σαν θέμα είχαμε ζωάκια της ζούγκλας, έχω βάλει φωτο στο http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1591765#post1591765

 

Οι μπομπο μάς των μεγάλων ήταν λίγο άσχετες, γιατί δεν βρήκα μπρελόκ με ζωάκια που να μου αρέσει

Πάντως, στα χρώματα που θες, είναι λίγο άσχεο το θέμα. Εμας ήταν λαχανί, τυρκουάζ και κίτρινο τα χρώματα μας

Link to comment
Share on other sites

http://dory.gr/product_info.php?products_id=91

αν πατησεις στο google "βαπτιση μικρος πριγκηπας" θα βρεις κι αλλα πολλα.

 

νομιζω ψαχνει τον συγκεκριμενο πριγκηπα του παραμυθιου και οχι γενικα μικρο πριγκηπα και γι αυτο ειναι περιορισμενα τα πραγματα που μπορει να βρει...παντως το πρωτο που εβαλες ειναι πολυ καλο αν και νομιζω πως απευθυνεται στη νονα ( δε ξερω, σας φαινεται και λιγο ακριβο?)!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...