Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γρομπαλάκι στο λαιμό


Recommended Posts

η δικια μου εχει στο κεφαλακι ενα μικρο εξογκωματακι σαν ρεβυθι!

Αργησα λιγο να το δω γιατι γεννηθηκαμε με μαλλι ροκά :lol:

Ο παιδιατρος ειπε και σε μενα πως ειναι αδενας και να μην ανυσυχω!!

Ακομα δεν εχει υποχωρησει αλλα ουτε εχει μεγαλωσει!!

Θα ρωτησω το Σεπτεμβριο στο παιδων που θα την παω να δω τι θα μου πουνε και απο κει :)

μακια σας :)

 

Βγηκε με βεντουζα?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχω κάποιες απορίες:

Οι αδένες κάτω από τα αυτάκια μεγαλώνουν και στην περίπτωση που φυτρώνουν πολλά δοντάκια ταυτόχρονα?

Είναι σταθεροί στην θέση τους ή κουνιούνται?

Μετά από αρκετό καιρό φεύγουν εντελώς ή απλά μικραίνουν?

Μιλάω για τους αδένες που βγαίνουν ακριβώς κάτω απο το αυτάκι όχι σε άλλο σημείο του λαιμού.

:P

__________________

 

e723c56eac.pngb1b12d4c11.png

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 4 months later...

ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΙΩΘΩ ΕΝΑ ΣΓΡΟΜΠΑΛΑΚΙ ΜΑΛΑΚΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ..ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΜΑΛΑΚΟ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΓΕΙ,ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΜΑ ΚΑΤΙ?ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΦΤΑΚΙ ΤΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως πρεπει να παρεις τον παιδιατρο σας τηλεφωνο να τον ρωτησεις? ... μπορει να ειναι κατι απλο ... αλλα ρωτα τον καλυτερα για να ηρεμησεις και εσυ!

Link to comment
Share on other sites

Γλυκια μου δεν ειναι τιποτα ειναι λεμφαδενας,εχει και το δικο μου νινι στο ιδιο σημειο πισω απο το αυτακι του η παιδιατρος μας μας ειπε οτι οσο ειναι μικρο (στο μεγεθος ενος στραγαλιου) δεν υπαρχει προβλημα ειχα και εγω μωρο και τωρα το εχει και το αγορακι μου :D:D Μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα!!!!

DsRyp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Σημερα εκανε ο μπαμπας τον μικρο μπανιο για να ασχοληθω λιγο με τον Βασιλη και μετα τον πηρε και ξαπλωσανε στο διπλο.

Κλασικα ο μικρος γυρισε μπρουμητα και ο μπαμπας χαϊδευε το κεφαλακι του.

Μπαινω να δω αν θελουν κατι γιατι θα εβαζα τον Βασιλη για μπανιο και κοιταω τον μπαμπα να μου γνεφει με απορια.

Ετσι οπως τον χαιδευε πισω αριστερα (αναμεσα σβερκου και αυτιου διαγωνια) επιασε ενα σβολαρακι.:shock::shock:

Τι ειναι αυτο παλι? Εΐναι σβολαρακι παιδια. Κινειτε δεξια αριστερα και ειναι μαλακο. Πολυ μικρο αλλα υπαρχει.

Αυριο και μεθαυριο ειμαι κλεισμενη με τις λογοθεραπιες του Βασιλη... Παρασκευη αργια. Να πανικοβληθω και να αφησω τα υπολοιπα και να τρεχω ή ειναι κατι ασημαντο? Τι να κανωωωωωω? Εχει τυχει σε κανεναν?

 

Αν εχει ξαναγραφτει παραθεστε οτι βρειτε γιατι δεν βρηκα τιποτα . 1η φορα που θα χαρω να μου πουν οτι εχει ξαναγραφτει (με καλη εξελιξη φυσικα)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαγραψτε το . Βρηκα :-D:-D

Το λενε γρομπαλακι οι υπολοιποι

Αχ αχ ησυχασα. Δευτερα παω παιδιατρο καλου κακου αλλα επαναλειτουργω :D:D:oops: (ειδικα αφου εχει περασει και ιωση ουφφφφφ)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Και τα τρια μου παιδια ειχαν αυτο. Σου αρκει οτι ολα χαιρουν ακρας υγειας? Η μεγαλη μου κορη ειναι δωδεκα πλεον.

Ειχα τρομοκρατηθει και εγω και ρωτησα την παιδιατρο ειναι τελειως αθωα μου ειχε εξηγησει τοτε πως ειχαν δημιουργηθει και ειναι πολυ συνηθισμενα.

Απο εκει και περα δεν εδωσα σημασια και τα ξαναειδα στα επομενα παιδια μου. Ξαναρωτησα τον παιδιατρο την τελευταια φορα για την κορη μου (9 μηνων)και μου ειπε οτι ειναι ανευ ουσιας.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα!

εχω μια μπεμπουλα 6μηνων και τις τελευταιες μερες πιανω στο κεφαλακι της στο πισω μερος που τριβετε οταν ξαπλωνουν ανασκελα ενα γρουμπαλακι ,η μικρη δεν ποναει,το εδειξα και στην παιδιατρο και μου ειπε δεν ειναι τιποτ ακαι να μην ανησυχω.εγω ομως δεν μπορω να σταματησω να ανησυχω ειναι και το πρωτο μου παιδακι και με το παραμικρο αγχωνομαι.

εχει καμια αλλη μανουλα αντιμετωπισει το ιδιο?

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

εχω μια μπεμπουλα 6μηνων και τις τελευταιες μερες πιανω στο κεφαλακι της στο πισω μερος που τριβετε οταν ξαπλωνουν ανασκελα ενα γρουμπαλακι ,η μικρη δεν ποναει,το εδειξα και στην παιδιατρο και μου ειπε δεν ειναι τιποτ ακαι να μην ανησυχω.εγω ομως δεν μπορω να σταματησω να ανησυχω ειναι και το πρωτο μου παιδακι και με το παραμικρο αγχωνομαι.

εχει καμια αλλη μανουλα αντιμετωπισει το ιδιο?

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ολα τα παιδια μου ειχαν (3) και φευγουν δεν ειναι τιποτα. Αν ψαξεις εδω θα δεις οτι πολλες μανουλες το αναφερουν.

Σιγουρα δεν ειναι ανησυχητικο

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marilia12 σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

το αναφερουν και αλλες εχεις δικιο αλλα και εγω σαν νεα μανουλα με το παραμικρο που βλεπω τρομαζω.ελπιζω να φυγει συντομα!

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

τοσες μερες εβλεπα τον τιτλο του τοπικ αλλα δεν το ειχα διαβασει.... σημερα ανακαλυψα κι εγω ακριβως στο ιδιο σημειο ενα γρομπαλακι στον μικρο και με επιασε πανικος... αν δεν ειναι τιποτα οπως σ'εσας καλως.. την δευτερα υπολογιζω να τον παω για ζυγισμα και τσεκαρισμα στον παιδιατρο οποτε θα τον ρωτησω και γι'αυτο... ελπιζω να μην το ξεχασω δηλαδη!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε και η elenic ειναι φυσικο!εμας πλεον εχει γιενι τοσο μικρο που δεν το καταλαβαινεις ,χτες οπως την εκανα μπανιο λεω :καλα εφυγε το γρομπαλακι?

παλι καλα που υπαρχει και το forum με τις εμπειρες μανουλες να καλμαρουν λιγακι και εμας τις νεες μανουλες!

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως δεν λες τιποτα! και να σκεφτεις οτι στο δευτερο παιδι ειναι παλι σαν να ειμαι πρωταρα!

σκεφτηκα μηπως ειναι κατι σαν λιποματακι. αν δεν το ψαξεις δεν φαινεται μονο του.

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

και εμενα και τα δυο παιδακι μου το εχουν η παιδιατρος μου μου ειπε να μην ανυσιχω δεν ειναι τιποτα αλλα καθε φορα που το ακουμπω πιο πολυ στον μικρο μου ανατριχιαζω και φοβαμαι ευτιχως δεν ειναι κατι ακομα μου ειπε να μην το πειραζω γιατι δεν κανει μπορει να το ερεθισω και να γινει χειροτερο αυτα στον μεγαο μου 3 εχει σχεδον εξαφανιστει.λ

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ο αριστειδης μου ειχε στον 5 μηνα το ειδαμε,και στην πρωτη παιδιατρο που ειχα παει (ασχετη...:() με εβαλε να του κανω υπερηχο στο κεφαλι,πανικοβληθηκαμε,τα ειδαμε ολα μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα,και μετα απο 3 μερες το γρουμπαλακι αρχισε να υποχωρει.σε αυτες τις 3 μερες,πηγα και στον παιδιατρο που παω τωρα(super :) )και μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα!!!μην ανησυχεις.

322829.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω εντοπισει ενα γρομπαλακι στον αυχενα διαγωνια κατω απο το αυτι απο το καιρο που γεννηθηκε το παιδι..η παιδιατρος μου ειχε πει οτι αυτα δημιουργουνται στους αδενες καμια φορα και απο την πιεση του τοκετου (ας τη διαψευσει οποια εχει το ιδιο αλλα ειχε κανει καισαρικη) και οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο και συνηθως υποχωρουν μεγαλωνοντας..5 μηνες μετα το βρισκω μεγαλομενο αναλογικα με τη μικρη μου και μαλιστα ψηλαφιζονται και αλλα, στο συνολο τρια επιασε η παιδιατρος..

επιμενει να μην ανησυχουμε και απλα να τα παρακολουθουμε..παντως περα δωθε δεν ειδα να της πηγαινουν..

παρολα αυτα 22/7 εχω κλεισει ραντεβου τον Παπανικολαου να κανω εναν υπερηχο αυχενικης και τραχηλικης χωρας για να εχουμε μια εικονα και αν οντως δεν ειναι σοβαρο τουλαχιστον να χουμε ενα μετρο συγκρισης για αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι τριάντα χρονών και έχω απο μικρή τέτοια αδενάκια, δεν είναι τίποτα. Έχω 1 στον λαιμό μου, 1 στην κάτω γνάθο, 1 στον αυχένα. Κανένας γιατρός δεν μας είπε οτι υπάρχει πρόβλημα. Μια έντονη ανάμνηση που έχω απο τα παιδικά μου χρόνια είναι να με ψαχουλεύει η μαμά μου στον λαιμό και στον αυχένα για να δει αν έχω βγάλει και άλλα και αν είναι στο ίδιο μέγεθος. Έχω γίνει ολόκληρη φακλάνα και ακόμα που και που την βλέπω τα κοιτάει περίεργα τον λαιμό μου!!Αθάνατη Ελληνίδα μάνα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...