Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, αγόρασα πριν τρεις ημέρες μια παγωτομηχανή, και ενώ διάβασα τις οδηγίες χρήσης αλλά και κάποιες συνταγές που είχε μέσα, έχω ακόμη κάποιες απορίες και φοβάμαι να κάνω την πρώτη μου προσπάθεια για να μην καταλήξει στα σκουπίδια.

 

Υπάρχει κάποια από εσάς που να γνωρίζει, που να τη χρησιμοποιεί?

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 9 months later...
  • 5 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σας κορίτσια, αγόρασα πριν τρεις ημέρες μια παγωτομηχανή, και ενώ διάβασα τις οδηγίες χρήσης αλλά και κάποιες συνταγές που είχε μέσα, έχω ακόμη κάποιες απορίες και φοβάμαι να κάνω την πρώτη μου προσπάθεια για να μην καταλήξει στα σκουπίδια.

 

Υπάρχει κάποια από εσάς που να γνωρίζει, που να τη χρησιμοποιεί?

 

 

 

Ποια παγωτομηχανή πήρες; Τελικα έκανε καλό παγωτάκι και πόσο σου στοίχισε;

Θέλω να πάρω και εγώ μια να κάνει παγωτά κρέμα, σορμπέ και γρανίτες.

Αν τελικά κατάφερες να κάνεις κάτι απάντησε μου αν αξίζει το έξοδο τελικά.

Αν κάποιος έχει άλλη παγωτομηχανή ας μου πει ποια και αν είναι ικανοποιημένος η αν έχει παραπόνα να μην την πατήσει κι άλλος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Η παγωτομηχανη ειναι καταπληκτικη. Η Μπαρμπαρηγου εχει κατι φοβερες συνταγες και προς το τελος της σεζον τις βαζει στις εκπομπες και εμεις καναμε το παγωτο κακαο πανω απο 10 φορες φετος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πήραμε την παγωτομηχανή Krups πέρσι το καλοκαίρι 60 Ευρώ νομίζω.

Κάναμε 2-3 φορές την εβδομάδα παγωτό (μας αρέσει τι να κάνουμε) περίπου 1.4 λίτρο ας πούμε 1 κιλό τουλάχιστον - με τα καλύτερα υλικά σου στοιχίζει 3-5 Ευρώ την φορά. Αν το συγκρίνεις με το φρέσκο του ζαχαροπλαστείου (αντίστοιχη ποιότητα) που κάνει περίπου 11-12 Ευρώ το κιλό, κάθε φορά εξοικονομείς περίπου 6-9 Ευρώ. Πες στην χειρότερη περίπτωση εξοικονομείς 6 ευρώ, μετά από 10 παγωτά την έκανες απόσβεση.

Εμείς δηλαδή κάναμε απόσβεση στον μήνα γιατί μας έπιασε η μανία στην αρχή...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 11 months later...

Ενδιαφέρομαι κι εγώνα αγοράσω παγωτομηχανή. Αν κάποια κοπέλα έχει να προτείνει κάποια συγκεκριμένα, και να μας πει κατά πόσο είναι εύκολη στη χρήση, αν όντως τη χρησιμοποιεί, αν τη θεωρεί καλή αγορά κτλ.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

και εγώ σκέφτομαι να αγοράσω την Crups..χωράει στον καταψύκτη?γιατί κατά τα άλλα θα κάνουμε παγωτό και θα ξέρουμε τι βάζουμε!Είδα ότι κάνει 50 ευρώ.αν έχετε να προτείνετε κάποια άλλη μάρκα ποιο οικονομική εδώ είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ψηνομαι φετος να παρω παγωτομηχανη και λεω μια απο τις δυο

http://www.electronet.gr/ProductDetails.aspx?product=43a7b046-bf57-4b4e-960d-77dc8027ef9e

η αυτη

http://www.5050.gr/productdetails.aspx?product=ce897760-5927-4c26-923a-99ae797e4a78

εχει καποια απο τις δυο καμια κοπελα;εισαστε ευχαριστημενες;

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!

Έγινα μέλος μόνο για να απαντήσω στην metaxy που λέει για το slim fit, ακόμα δεν έχω παιδάκια για να είμαι και επίσημα "συμμέτοχος".

Επειδή και εγώ δεν ανήκω στην κατηγορία των αδύνατων :) αλλά μου αρέσει το παγωτό, το να το φτιάχνεις μόνος σου (ειδικά το σορμπέ) είναι ο μόνος τρόπος να το χαίρεσαι χωρίς ιδιαίτερες τύψεις και αυτό γιατί αντί για ζάχαρη μπορείς να βάλεις στέβια!! Έτσι θα τρως το παγωτό σου με όλη την - φυτική - γλύκα του!!

 

Αν έχετε στα υπόψιν πάντως κάποια καλή μηχανή με ενδιαφέρει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχει καμια κοπελα την παγωτομηχανη του καρφουρ; κανει 30 ευρω.

 

γενικα στην παγωτομηχανη μπορω να κανω και παγωτο χωρις γαλα; (ο μικρος υποτιθεται οτι εχει θεμα με τα γαλακτομικα). μονο κια μονο γι' αυτο θελω να την αγορασω. επισης κανει καλο παγωτο και ποση ωρα κανει για να κανει μια δοση; συμφερει;

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι κ εγω να αγορασω μια παγωτομηχανη απο το λιντλ θα βγαλει σε προσφορα αυτη την εβδομαδα κ η μαρκα αυτη ειναι δοκιμασμενη καθως εχω τη συσκευη για κρεπες κ για βαφλες. πειτε μας ομως κατα ποσο αξιζει μια τετοια αγορα

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι κ εγω να αγορασω μια παγωτομηχανη απο το λιντλ θα βγαλει σε προσφορα αυτη την εβδομαδα κ η μαρκα αυτη ειναι δοκιμασμενη καθως εχω τη συσκευη για κρεπες κ για βαφλες. πειτε μας ομως κατα ποσο αξιζει μια τετοια αγορα

 

ποτε τη βγαζει την προσφορα και ποσο τη δινει; αυτην την εβδομαδα δεν εφερε φυλλαδιο το λιντλ

Link to comment
Share on other sites

θα την βγαλει Σαββατο 2 Ιουνιου και κοστιζει 24,99.Την εχω ηδη απο περσι..αξιζει αν ειστε παγωτοφαγοι και το χαιρεστε..Το μονο μειον στην συγκεκριμενη για εμενα ειναι οτι κανει αρκετο θορυβο οταν δουλευει.Κατα τα αλλα μια χαρα παγωτακι κανει!

Link to comment
Share on other sites

θα την βγαλει Σαββατο 2 Ιουνιου και κοστιζει 24,99.Την εχω ηδη απο περσι..αξιζει αν ειστε παγωτοφαγοι και το χαιρεστε..Το μονο μειον στην συγκεκριμενη για εμενα ειναι οτι κανει αρκετο θορυβο οταν δουλευει.Κατα τα αλλα μια χαρα παγωτακι κανει!

 

εγω την πηρα περυσι.ειναι μια χαρα!:P

Link to comment
Share on other sites

πηγα να παρω σημερα την παγωτομηχανη αλλα εγραφε οτι πρπει να βαλεις τον καδο στην καταψυξη 24 ωρες πριν κανεις παγωτο. αυτο με προβληματισε. ολες οι παγωτομηχανες ετσι ειναι; δηλαδη χρειαζεται να βαλεις τον καδο στην καταψυξη 24 ωρες η στις αλλες μαρκες οποτε θες να κανεις παγωτο βαζεις τη μηχανη στην πριζα και κανεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

τελικα πηραμε παγωτομηχανη. χθες λοιπον εκανα μια συνταγη για σορμε φραουλας που βρηκα στο ιντερνετ αλλα δεν παγωσε με σατην παγωτομηχανη. ηταν ψιλορευστο παγωμενο μειγμα, νοστιμο βεβαια αλλα ρευστο.

 

εσεις οταν χρσησιποιειτε την παγωτομηχανη βγαζετε παγωτο κανονικα η πρεπει να το βαλετε και στην καταψυξη για να παγωσει; θα δοκιμασω και καμια αλλη συνταγη βεβαια, αλλα ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...