Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σε Ευχαριστω Παναγια μου που με αξιωσες να γινω μανα


Recommended Posts

Ότι έχω το μωρό μου στα χέρια μου ,ότι είμαι καλά εγώ και αντρούλης είναι θαύμα της παναγίτσας .Όλος ο κόσμος να έχει πίστη και η παναγίτσας να είναι δίπλα τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι ομορφο θεμα!!!!

 

"Την πασαν ελπιδαν μου,σε σε ανατηθιμη,Μητερ του Θεου,φυλαξον με υπο την σκεπην σου"

 

Πολυ χαιρομαι που υπαρχουν ατομα που πιστευουν Στην Παναγία μας!!!!!!

 

Παντα αξιες σαν μαμαδες και καλη δυναμη σε ολες μας!!Η Παναγια μαζι μας!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από προσπάθειες αρκετών μηνών_πανω απο χρονο_ και ενώ προσευχόμουν με όλη μου την ψυχή στην Παναγία για να μου δώσει και μενα ενα παιδάκι, συμβαίνουν τα εξής

Βλέπει μία φίλη μου-με την οποία είχαμε πει απο παλια ότι αν μεινω έγκυος θα γινει αυτη η νονα- ένα όνειρο ότι ήμασταν στη Παναγία Δέξια και προσευχόμασταν.Εκεινη για τον γιο της που περίμεναν τα αποτελεσματα απο τις Πανελλαδικές και γω για κατι που αυτη δεν ήξερε.βγαινουμε απο την εκκλησία και έρχεται κατα πάνω μου ένα κοριτσάκι και με αγκαλιάζει.Σε λίγες μερες βγαινουν τα αποτελεσματα και περνάει ο γιος της σε Πανεπιστήμιο στη θεσσαλονίκη!Μου λεει θα δεις θα μεινεις και συ εγκυος.....Μετα απο ενα μήνα βλέπω στον ύπνο μου ξεκάθαρο μύνημα από την Παναγία........ειχα την εικονα της πανω στην κοιλιά μου....σε λίγες μέρες είχα γεννέθλια και αποφάσισα μετα απο αρκετα χρονια να τα γιορτασω κλείνοντας ενα τραπέζι σε ενα ωραιο ρεμπεταδικο και καλεσα ολους τους φίλους γιατι ενιωθα οτι απο τωρα και στο εξης θα αλλαξει η ζωη μου και οτι θα κανω αρκετο καιρο να ζησω κατι τετοιο (ξενυχτι, ποτο κτλ).Σε τρεις μερες εμεινα εγκυος!!!!!Ξέχασα να σας πω οτι πριν δω το ονειρο ειχα κανει ήδη το ταμα μου και το μωρο μου θα παρει το Όνομά Της!!!!!Κορίτσια μου μόνο η Πίστη μας μενει σ'αυτους τους δύσκολους καιρούς!Αλλά αληθινή!!!

 

 

Να σου ζησει το μωρακι!!!!Να ειναι παντα γερο και παντα κατω απο την αγκαλια της Παναγια μας!!!!!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραίο θέμα και τι συγκινητικές εξομολογήσεις....Μακάρι η Παναγίτσα να σας έχει καλά εσάς και τα μωρά σας. Προσέυχομαι κάθε βράδυ στην Παναγίτσα μας να με αξιώσει να κάνω ένα γερό παιδάκι....Είμαστε πολλές, όντως. Ποια να πρωτοακούσει;;;Είμαι σίγουρη ότι κάποια στιγμή θα μας βοηθήσει όλες μας. Υπάρχει κάποιος λόγος που καθυστερούμε....Πιστεύω πως όταν το θελήσει, θα μας βοηθήσει η γλυκιά μας Παναγίτσα.

 

 

Θα αναψω και εγω ενα κερακι για ολες σας!!!Δεν ειναι δυνατη η προσευχη μου,αλλα αν ολες μας αναψουμε και απο ενα κερακι,η Παναγια θα μας ακουσει πιο γρηγορα!!!!:)

Εχω ενα βιβλιο στα χερια μου με τιτλο "Θαυματα της Τιμιας Ζωνης" η καπως ετσι!!Μιλαει για αρκετες περιπτωσεις οπου η συλληψη ηταν αδυνατη και ομως με την βοηθεια της Παναγιας,ολα πηγαν καλα!!

Ευχομαι συντομα να μας στειλεις μυνημα και να μας πεις ευχαριστα νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλη δυναμη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οσο ημουν εγκυος περασα πολλες στεναχωριες.Τα προβληματα ερχοντουσαν με το τσουβαλι.Οσπου να περασει το ενα μας πλακωνε το αλλο. Ευτυχως ομως κανενα δεν ειχε να κανει με το παιδι . Υπηρχαν μερες που σκευτομουν πως με ολα αυτα που ζουσα δεν θα εφτανα στη γεννα. Αλλα ευτυχως η Παναγια με βοηθουσε παντα και ολα πηγαν καλα.Θελω λοιπον να ευχαριστησω την Παναγια απο τα βαθη της καρδουλας μου που με βοηθησε να γαννησω ενα γερο και υγειεστατο παιδακι .Ευχομαι ολες οι μελλοντικες μανουλες να την εχουν κοντα τους.Επισης ευχομαι σε ολες τις γυναικες που παλευουν να κανουν παιδακια να τις βοηθα η Παναγια και να τους χαριζει γερα μωρα.Στο Μητερα ειδα πολλες μανουλες να κλαινε εξω απο την εντατικη των νεογνων και να παρακαλουν για ενα θαυμα.Παναγια μου βοηθα και σκεπαζε τις μανουλες και τα μωρακια τους ,σε παρακαλω αξιωσε ολες τις γυναικες του κοσμου να ακουσουν καποια μερα το κλαμα παιδιου τους , και τελευταιους βοηθα και εμας.

 

 

Να σαι καλα που με το ομορφο ποστ σου,μας συγκινησες ολες μας!!Ευχομαι η Παναγια να ειναι παντα διπλα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ.ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ...ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΛΑΕΙ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΤΟΥΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

να ζου ζηση το μωρακι σου

και εγω οταν ειμουν εγκιοσ παρακαλουσα την παναγιτσα να βγει γερο και δινατο

οπωσ και εγεινε

οταν εχεισ πυστη εχεισ και θετικη ενεργεια

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει το μωρακι σου κοπελα μου και η Παναγιτσα να ναι παντα μαζι σας.

Και εμενα με βοηθησε πολυ ιδιως στο πρωτο μου παιδακι που πηρε και το ονομα της.

Να ειστε καλα ολες σας. Και γω χαιρομαι που ακομη υπαρχουν ανθρωποι που πιστευουν. Ειλικρινα συγκινηθηκα διαβαζοντας τα μηνυματα σας.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι κλαίω κι εγω.... έχω ανατριχιάσει και κλαίω.Να είστε γερές κι εσεις και τα μωράκια σας κι όσες δεν έχουμε ακόμη να μη χάνουμε την πίστη μας.Η Γλυκιά μας Παναγιά θα μας βοηθήσει όλες να κρατήσουμε ένα μωράκι στην αγκαλιά μας!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά πιστευα οτι ο μοντερνος τροπος ζωης θα μας ειχε αποξενωσει απο το θεμα της πιστης!!Βλεπω ομως με μεγαλη μου χαρα,οτι η πιστη αμα φωλιασει μεσα σου,ειναι οντως τροπος ζωης!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημέρα,

γράφω πρώτη φορά στο forum παρολο που το διαβάζω από την αρχή της εγκυμοσύνης μου.

Διαβάζοντας όλα τα μηνύματα σας έχω συγκινηθεί κι εγώ πάρα πολύ και αποφάσισα να σας πω και την δική μου ιστορία.

Στις 8/6/2009 μαθαίνω ότι είμαι έγκυος και στις 12/6/2009 έχουμε τροχαίο με φορτηγό στην εγνατία οδο. Καθόμουν στην θέση του συνοδηγού και φορούσα την ζώνη χαμηλά κοντά στα πόδια. Όλη η πλευρά του συνοδηγού ξηλώθηκε στην κυριολεξία. Η Πόρτα μου είχε κολλήσει στο πίσω φτερό. Ευτυχώς δεν χτυπήσαμε ούτε εγώ ουτε ο σύζηγος.

Τελος πάντων αφού σταμάτησε το αυτοκίνητο και κατεβήκαμε έψαχνα τα γυαλιά μου που μου είχαν φύγει.

Τα βρήκα στα πόδια του συνοδηγού μαζί με μια μικρή εικονίτσα της Παναγίας Σουμελά που μας ειχαν κάνει δώρο όταν πήραμε το αυτοκίνητο. Από όλα τα πράγματα που είχαμε σφηνωμένα στο ντουλαπάκι έπεσε μόνο η εικόνα, η οποία ήταν και τέρμα πίσω μαζί με άλλα φυλαχτά. Τίποτα από τα χαρτιά που είχαμε στο ντουλαπάκι δεν είχε βγεί.

Πιστεύω λοιπόν οτι η Παναγίτσα μας φύλαξε και φρόντισε να γεννηθεί γερό το λουκουμάκι μου. Το μωρό θα το βγάλω Βασίλη-Παναγιώτη.

Ευχαριστώ την Παναγίτσα μέσα από την καρδιά μου!!!!

Ά! Να διευκρινήσω ότι μέχρι τότε ήμουν λίγο σε φάση αμφισβήτησης σχετικά με τα της θρησκειας...:oops:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πιο πανω είχα γράψει ότι με συγκινήτε!!!

 

τότε δεν ήξερα και δεν ήμουν μάλλον εγκυούλα....

 

Σήμερα πλέον που έχω ένα φασολάκι στην κοιλίτσα μου 7 εβδομάδων....Λέω ευχαριστώ το Θεό και την Παναγίτσα που μου το έστειλαν...Εύχομαι και εγώ να πάνε όλα καλά και να δώ το μωράκι μου αρχές του 2011...

 

Κάνω την προσευχούλα μου το βραδάκυ να πάνε όλα καλά και να το κρατήσω στην αγκαλίτσα μου!!!

 

Εύχομαι και για όλες τις κοπέλες να βιώσουν την μητρότητα σύντομα και οι ήδη εγκυούλες να έχουν μια υγιή εγκυμοσύνη....Στις ήδη μανούλες εύχομαι "ευτυχία, καλή τύχη και υγεία στα ζουζουνάκια σας"

Link to comment
Share on other sites

Τι ομορφο θεμα!!!!

 

"Την πασαν ελπιδαν μου,σε σε ανατηθιμη,Μητερ του Θεου,φυλαξον με υπο την σκεπην σου"

 

Πολυ χαιρομαι που υπαρχουν ατομα που πιστευουν Στην Παναγία μας!!!!!!

 

Παντα αξιες σαν μαμαδες και καλη δυναμη σε ολες μας!!Η Παναγια μαζι μας!!

 

Καλαματα μου, αυτη ειναι και η δικη μου προσευχη στην Παναγια μας...

 

Stellinula, με το καλο να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου. Ολα να πανε καλα.:D:D:D

 

Χαιρομαι και συγκινουμαι απιστευτα με ολα οσα διαβαζω, γιατι κι εγω εχω βοηθηθει απο την χαρη Της και πραγματικα μπορω να συναισθανθω την ευγνωμοσυνη σας, την ελπιδα σας, την χαρα σας.

 

Επειτα απο μια αποβολη στην 26η εβδομαδα και απο μια υστεροσκοπηση κ λαπαροσποπηση, ηθελα παρα πολυ να ξαναμεινω εγκυος.

Θυμαμαι οτι ηταν στους χαιρετισμουςι της Παναγιας, οταν την θεμοπαρακαλεσα με δακρυα να μου χαρισει ενα μωρακι, εναν αγγελο, σαν αυτον που εχασα.

Σε λιγο καιρο μενω εγκυος, σχεδον χωρις να εχουμε προσπαθησει ιδιαιτερα!!! Παρ' ολα τα προβληματα με αιμορραγιες και κατακλιση για ολο το 9μηνο, καταφερα να κρατησω στην αγκαλια μου τον αγγελουδι μου :D.

Και φυσικα του εδωσα και το ονομα Της. Δημητρης - Παναγιωτης.

 

Ευχομαι ολοψυχα ολες οι γυναικες που επιθυμουν να γινουν μανουλες, να τα καταφερερουν, οι εγκυμονουσες μας, με το καλο να κρατησουν τα μωρακια τους στην αγκαλια τους και για ολους εμας τους υπολοιπους υγεια & ευτυχια.

Να μας εχεις παντα καλα. Σ' ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια η παναγιτσα μαζι με σας και τα παιδακια σας να σας προσεχει παντα

 

Stellinula πολυ χαρηκα ευχομαι τα καλυτερα

θα γινεις πολυ καλη μανουλα

αξιζε η αναμονη ε; ειμαι σιγουρη θα πετας!

να προσεχεις οκ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολλές ευχές στη Stellinula και όλες τις εγυούλες.

Κι εγώ χρωστάω το παιδί μου σε θαύμα της Παναγίας. Προσπαθούσα γαι οκτώ χρόνια και προσευχήθηκα στην Παναγία την Εκατονταπυλιανή στην Πάρο που βρισκόμουνα τυχαία. Παρακάλεσα για δυο πράγματα το ένα από τα δυο το μωρό. Έγιναν και τα δυο! Κατά την εγκυμοσύνη πρα΄ολα τα προβλήματα που έτυχαν στην οιγένεια μου εκείνον τον καιρό είχα πάντα την πεποίθηση ότι όλα θα πάνε καλά. Γεννησα ένα υγιέστατο μωράκι που ΄τώρα πλησιάζει τα 4 (χρόνια). Τον βάφτισα στην Εκατονταπυλιανή και σκοπέυω να τον ξαναπάω σε πρώτη ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια η παναγιτσα μαζι με σας και τα παιδακια σας να σας προσεχει παντα

 

Stellinula πολυ χαρηκα ευχομαι τα καλυτερα

θα γινεις πολυ καλη μανουλα

αξιζε η αναμονη ε; ειμαι σιγουρη θα πετας!

να προσεχεις οκ;

 

 

Σε ευχαριστω πολυ χαμομηλάκι μου....Πετάω απο την χαρά μου αλλά με μια δόση αγωνίας και φόβου για το άγνωστο!!!

 

Θα το αγαπάω πολυ πολύ και θα του δώσω ότι δεν μου δόθηκε ποτε!!!

 

Σε ευχαριστω πολύ και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Stellinoula είδα το τικεράκι σου στις δημοσκοπήσεις [ότι είσαι έγκυος ] και σου έγραψα ευχές

Μετά από λίγο είδα ότι άλλαξες και έβαλες πάλι του γάμου . στεναχωρεθηκα και είπα ότι τελικά το έχασες ..

Τώρα διαβάζω ότι τελικά είσαι έγκυος και χαίρομαι πολύ :-P

Καλή εγκυμοση σου εύχομαι

Link to comment
Share on other sites

....μια δόση αγωνίας και φόβου για το άγνωστο!!! γιατι;

 

δε θα ειναι το αγνωστο θα ειναι το τελειο!

να μην εχεις καθολου αγωνια ολα θα τα αναλαβει η φυση

και παλι ευχομαι ολα να πανε σουπερ!

 

φατσουλες φατσουλες τυπωσε μερικες και βαλτες γυρω σου παντου να χαμογελας απ το πρωι ως το βραδυ και μην αφησεις κανεναν να σου το χαλασει οκ.

ειναι εκει μεσα σου και χρειαζεται μια μαμα αισιοδοξη και χαρουμενη!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

eimai k egw nea sto foroum k tha ithela na po ti diki m istoria.. piga g tin exetasi g ton trito mina egkumosinis g to sundromo down kai m eipe o giatros oti o gios m apo 2,2 p eprepe na itan o auxenas itan 2,7 k auto simene oti kati den pigene kala, sto metaxu se ena mina pantrevomoun.. piga k se deutero giatro me psixologia xalia k m eipe ta eidia k autos k m protine na kano progenitiki, alla egw den ithela gt uparxi pithanotita na to xaseis, telospanto me psixologia xiroteri apo prin na me piezoun oli na kano progenitiki kai an den einai kalo na to rixo k teties vlakies, omonos p m stathike itan o pateras m k m eipe oti apofasi paro tha einai dipla m k gw t eipa oti den thelo na kano progenitiki gt oti k na einai den tha to rixo, den mborousa na kano tetoio pragma, o gamos konteve k eimastan oli kapos xalia k eipame na pame k se trito giatro.. taxtika sti panagia ti malevi einai poli thaumatourgi kai otan kaname tin exetasi o giatros m eipe oti einai ola teleia me to moro.. twra eimai 6 minon k i pentamini exetasi itan kali kai metrao tis meres g na kratiso ti zoi m stin agkalia m to gio m!!!

Link to comment
Share on other sites

Stellinoula είδα το τικεράκι σου στις δημοσκοπήσεις [ότι είσαι έγκυος ] και σου έγραψα ευχές

Μετά από λίγο είδα ότι άλλαξες και έβαλες πάλι του γάμου . στεναχωρεθηκα και είπα ότι τελικά το έχασες ..

Τώρα διαβάζω ότι τελικά είσαι έγκυος και χαίρομαι πολύ :-P

Καλή εγκυμοση σου εύχομαι

 

Θα βγώ λίγο οφ τόπικ....Συγγνώμη ζητάω!!!

 

ευτυχώς marag μου το μωράκι μου μια χαρά είναι, απλα απο μόνο του το σύστημα κρατησε το τικερακι περι γάμου!!!!

 

Προσπαθώ να βάλω το τικερακι της εγκυμοσύνης και δεν το δέχετε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα βγώ λίγο οφ τόπικ....Συγγνώμη ζητάω!!!

 

ευτυχώς marag μου το μωράκι μου μια χαρά είναι, απλα απο μόνο του το σύστημα κρατησε το τικερακι περι γάμου!!!!

 

Προσπαθώ να βάλω το τικερακι της εγκυμοσύνης και δεν το δέχετε!!!!

 

Μάλλον βάζεις δυο μεγάλα τικερ και δεν τα δέχεται.

Το τικερ του γάμου είναι μεγάλο.

Βάλε δυο μικρα, θα τα παρει.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

να πω κ' εγώ το δικό μου ευχαριστώ, ντρέπομαι που δεν το σκέφτηκα μόνη μου....

Μετά από δύο παλίνδρομες στην έβδομη και έννατη εβδομάδα, ένα χρόνο χωρίς περίοδο ,κάτι κουβάδες χάπια και μια επέμβαση για λύση συμφήσεων ήξερα ότι μόνο με προσευχή θα ερχόταν το μπεμπάκι. Τώρα είμαστε στον έβδομο μήνα κύησης και συνεχίζουμε. Έχω ¨υποσχεθεί¨ και κάτι σε Εκείνην, δεν είναι σωστό όμως να το αναφέρω. Ελπίζω όλα κάλα και να αξιωθώ να εκπληρώσω ότι έχω πει.

Ευχαριστώ και εσένα που άνοιξες το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μία μαμά που προσευχόταν στην Παναγία να γεννήσει επιτέλους ένα μωράκι, μετά απο πολλές άτυχες εγκυμοσύνες. Μακάρι η χάρη Της να βοηθάει όλες τις γυναίκες που θέλουν πραγματικά ένα παιδί!

Με το καλό οι έγγυες να γεννήσουν ένα υγιές μωράκι!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...