Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ωοληψία !


Recommended Posts

πως πήγε η ωοληψία σου stellasss ? ήταν όλα όπως περίμενες? τα πηρε όλα τα ωάρια ο γιατρός ....με τη γονιμοποίηση όλα καλά? με το καλό η εμβρυπμεταφορά..

εγώ αύριο και λόγω άγχους διαβάζω τα νέα σας..

 

KALES μου όλα καλά!!! έκανα και την εμβρυομεταφορά σήμερα , μου βάλανε 3΄! όλα καλα. ξεκούραση τώρα.....:))))

εσύ??

----------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

vasov καλή επιτυχία σήμερα κορίτσι μου,

 

να πάνε όλα καλά και σε 9 μήνες να κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά !!!!!!!!

 

σε ευχαριστω πολυ, τωρα ειμαι σπιτι και ξεκουραζομαι.

την αλλη παρασκευη θα κανω χοριακη!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάσο τι σου είπε ο γιατρός? να ξαπλώνεις συνέχεια ή να κάνεις και βόλτες μέσα στο σπίτι ή να μαγειρεύεις? Εμένα μου είπε Δευτέρα χοριακή

----------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευούλα αύριο κάνεις την εμβρυομεταφορά? Καλή σου επιτυχία
Κοριτσακι μου σου ευχομαι να γαντζωθουν γερα τα εμβρυακια σου και σε λιγες μερες να μας πει τα ευχαριστα!!!δε θα κανω τελικα αυριο,την πεμπτη η την παρασκευη μου ειπανε!!
Link to comment
Share on other sites

inka, stellas, vasov...την εκανα και γω την ωοληψια και πηγαν ολα καλα...βεβαια λιγο με ζωρησε ο γιατρος οπως μουπε για να παρει ολα τα ωαρια και ειχα λιγο αιματακι μετα...αλλα περασε...

αυριο κανς την εμβρυομεταφορα σε 2 γονιμοποιημενα και ελπιζω η δευτερη μου φορα να παει καλυτερα απο την πρωτη και ετσι να μιλισουμε σε 2 βδομαδες για τισ χοριακες μας κοριτσια!!!!

καλη επιτυχια σε ολες...

απο την πρωτη φορα ξερω οτι πρεπει να ξεκουραστω , δηλ κσαπλα στον καναπε με ποδαρακια ψηλα!!!τις πρωτες μερουλες, αλλα κανονισα αδεια για να σιγουρεψω .....το αποτελεσμα....

πολλα φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάσο τι σου είπε ο γιατρός? να ξαπλώνεις συνέχεια ή να κάνεις και βόλτες μέσα στο σπίτι ή να μαγειρεύεις? Εμένα μου είπε Δευτέρα χοριακή

 

μου ειπε να καθομαι και στην βεραντα η στον καναπε αλλα να καθομαι και στο κρεββατι, βολτες εκτος σπιτιου οχι.εσενα δευτερα χοριακη;τυχερουλα!!!αντε με το καλο μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Κορίτσια θα κάνω ερώτηση σαν πρωτάρα παρόλο που είμαι στην 3η μου προσπάθεια...

 

Έκανα εχθές το βράδυ Ovitrelle kai παρασκευη πρωϊ θα πάω για την ωοληψία..υπάρχει περίπτωση να σκάσουν τα αυγουλάκια πιο νωρίς?

 

Έχω ένα άγχος γιατί δεν πήρα μεγάλες δόσεις και δεν έκανα πολλα και φοβάμαι μη γίνει νωρίτερα καμιά ωορρηξια...και τα χάσω...:(

 

Η ωορρηξία σε περίπτωση εξωσωματικής επηρρεάζεται εκτός από την ένεση pregnyl/ovitrelle και απο τις άλλες ορμονες που πήραμε τις προηγούμενες μέρες?

 

Παίζει ρόλο και η δόση της pregnyl/ovitrelle??????

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα λευτα!

καλη αναμονη και με το καλο να γινει η γονιμοποιηση!

εφοσον εχει γινει η οβιτρελ η ωορηξια θα γινει εντος 35ωρων οποτε δε πιστευω οτι εχεις φοβο να χαθουντ α ωαρια!

τωρα αν εχεις παρει και ανταγωνιστη cetrotide εκει τα πραγματα ειναι εντελως διασφαλσμενα αλλα νομιζω οτι οπως και να χει δε πιστευω οτι θα χασετε τηνωορηξια σε καμια περιπτωση!

καλα αποτελεσματα να εχεις και καλη χοριακη!!!!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα λευτα!

καλη αναμονη και με το καλο να γινει η γονιμοποιηση!

εφοσον εχει γινει η οβιτρελ η ωορηξια θα γινει εντος 35ωρων οποτε δε πιστευω οτι εχεις φοβο να χαθουντ α ωαρια!

τωρα αν εχεις παρει και ανταγωνιστη cetrotide εκει τα πραγματα ειναι εντελως διασφαλσμενα αλλα νομιζω οτι οπως και να χει δε πιστευω οτι θα χασετε τηνωορηξια σε καμια περιπτωση!

καλα αποτελεσματα να εχεις και καλη χοριακη!!!!!!:wink:

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ!

Στο ιντερνετ λέει ότι γίνεται μετά τις 36 ώρες...

Δεν ξέρω με έχει πιάσει τρομερή ανασφάλεια με το θέμα...:(

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλή επιτυχία και εύχομαι να είναι η τρίτη και τυχερή σου!

Δεν νομίζω ότι πρέπει να έχεις κανένα τέτοιο φόβο, μην αγχώνεσαι άδικα!

Κάθε εξωσωματική και καινούργια απορία, έτσι για να μη χαλαρώνει το μυαλό μας!

Link to comment
Share on other sites

leuta δεν είχα εντοπίσει ότι ξαναέκανες προσπάθεια.... νόμιζα ότι ακόμα ήσουν στο ψάξιμο σα κι εμένα!

Θα πάνε όλα μα όλα καλά και μη βασανίζεσαι με τέτοια. Άσε τα ντοκτόρια γι αυτά. Ξέρουν καλύτερα...

Αύριο θα κάνεις τα πιο όμορφα εμβρυάκια σου! Καλοστέργιωτα!!!

ORo1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλή επιτυχία και εύχομαι να είναι η τρίτη και τυχερή σου!

Δεν νομίζω ότι πρέπει να έχεις κανένα τέτοιο φόβο, μην αγχώνεσαι άδικα!

Κάθε εξωσωματική και καινούργια απορία, έτσι για να μη χαλαρώνει το μυαλό μας!

 

Σ΄ευχαριστω!

μακάρι γιατί σε ένα χρόνο 3 προπσπάθειες, πολλές εξέτασεις, πολλά χρήματα, πολλή ψυχολογική κούραση....:(

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

leuta δεν είχα εντοπίσει ότι ξαναέκανες προσπάθεια.... νόμιζα ότι ακόμα ήσουν στο ψάξιμο σα κι εμένα!

Θα πάνε όλα μα όλα καλά και μη βασανίζεσαι με τέτοια. Άσε τα ντοκτόρια γι αυτά. Ξέρουν καλύτερα...

Αύριο θα κάνεις τα πιο όμορφα εμβρυάκια σου! Καλοστέργιωτα!!!

 

Εχω κάνει άλλες 2 :cool:, μία με διέγερση και μια με κατεψυγμένα...

ταυτόχρονα ψάχνω κιόλας....εξετάσεις, γιατρούς.....περιπτώσεις...:rolleyes: Ουφ!

 

Σε αυτή την 3η ημουν πολύ χάλαρη μέχρι τώρα, αλλά τώρα αρχισα να αγχώνομαι!!!

Σε ευχαριστώ! Σου ευχομαι και σενα ότι επιθυμεις!!!!

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει άλλες 2 :cool:, μία με διέγερση και μια με κατεψυγμένα...

ταυτόχρονα ψάχνω κιόλας....εξετάσεις, γιατρούς.....περιπτώσεις...:rolleyes: Ουφ!

 

Σε αυτή την 3η ημουν πολύ χάλαρη μέχρι τώρα, αλλά τώρα αρχισα να αγχώνομαι!!!

Σε ευχαριστώ! Σου ευχομαι και σενα ότι επιθυμεις!!!!

 

leuta ****καλη επιτυχια****

Μην ανησυχείς πάντως. Ξέρουν οι γιατροι. Απλα ως την ωοληψια να είσαι ήρεμη απο δραστηριότητες.

Μη σηκωνεις βάρη, μην πας γυμναστήριο (λέμε τώρα) και μη ζοριζεσαι.

Ήηηηηηηρεμαααααα...

Link to comment
Share on other sites

leuta ****καλη επιτυχια****

Μην ανησυχείς πάντως. Ξέρουν οι γιατροι. Απλα ως την ωοληψια να είσαι ήρεμη απο δραστηριότητες.

Μη σηκωνεις βάρη, μην πας γυμναστήριο (λέμε τώρα) και μη ζοριζεσαι.

Ήηηηηηηρεμαααααα...

 

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ!!!!

Πάω...αυτή την άτιμη πεταλούδα πως αντέχει κανείς...:rolleyes:

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σου εύχομαι και από δω!Θετική σκέψη και όλα να πάνε καλά!

Όταν μπορέσεις στείλε μου ένα πμ που κάνεις την προσπάθειά σου :D

Περιμένουμε νέα!

eY7sp3.png

v2MFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σου εύχομαι και από δω!Θετική σκέψη και όλα να πάνε καλά!

Όταν μπορέσεις στείλε μου ένα πμ που κάνεις την προσπάθειά σου :D

Περιμένουμε νέα!

 

 

Μόνο 2 πήραμε...:(:(:(

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Μη στενοχωριέσαι leuta μου μπορει να γονιμοποιηθούν και τα δύο... Τι συνέβη? Δε σου ταίριαξε το πρωτόκολλο?

 

Δεν ξέρω...αλήθεια....

Ενώ μου εφτιαξε μια χαρά ενδομήτριο που εχω πάντα πρόβλημα..δε δούλεψε στα ωάρια...

Τι να πω πια...

 

καλά το είχα το κακό προαισθημα από χθες....

Τελικά.....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...