Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΑΡΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ...ΣΟΣ!!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!! ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ... ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 7/3/2014 . ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΗΜΕΡΩΝ . ΠΡΟΧΘΕΣ ΟΜΩΣ 6/3/2014 , ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΔΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΑΚΙ ( ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΑΠΟΔΟΣΩ) ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑΙ ΜΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ , ΑΛΛΑ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ . ΩΣΤΟΣΟ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ... ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΟΣΟ ΑΛΛΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ...ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΛΗΡΟΤΗΤΑΣ ΣΑΝ ΦΟΥΣΚΩΜΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΧΟΡΤΑΤΗ , ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΟΤΙ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ .ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΕΝΤΟΝΕΣ ΚΡΥΑΔΕΣ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΩ ΠΥΡΕΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ & ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΑΚΡΑ)

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ . ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΗ ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ ...

 

Sany καλημέρα

Εγώ είχα σταθερό κυκλο 28 μέρες. Τον μήνα που εμεινα έγκυος την 27η μέρα είχα καφέ υγρά τόσο ώστε λερωσα το σερβιετακι που φορούσα. Την 28η μέρα έγιναν λίγο περισσότερα θα τα έλεγα σαν τελειώματα περιόδου. Την τριτη μέρα λιγόστεψαν ελαφρώς κ την τέταρτη μέρα καθυστέρησης σταμάτησαν και είχα διάφανα υγρά με λίγο ροζ μέσα. Πονουσα σαν να περίμενα περίοδο η οποία δεν μου έχει ερθει ακόμα έπειτα απο 17 μηνες περιπου. (Εγκυμοσύνη + θηλασμός μέχρι τώρα που μπαίνουμε στον ένατο σε μια βδομάδα και ακόμα δεν μου έχει ερθει).

Σου το εύχομαι ολόψυχα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια θα ηθελα να εκφρασω και εγω τις αποριες μου. εχω 30 μερες κυκλο δεν ξερω αν ηρθα σε επαφη τις γονιμες μερες διοτι ετσι και αλλιως εχουμε επαφη μερα παρα μερα μπορει και καθε μερα. τελευταια περιοδος 14 μαιου, ηταν να αδιαθετησω εχθες κανονικα και σημερα ειναι η πρωτη μερα καθυστερισης. εκανα σημερα το πρωι πρεντικτορ και βγηκε πολυ αχνη γραμμη, μετα πηγα και πηρα και ενα κλιαρ μπλου και βγηκε αρνητικο αλλα ειχα καταναλωση και ποσο νερο οποτε μπορει να μην το εδειξε λογικα. θελω να πιστευω οτι εκανε λαθος. συμπτωματα δεν εχω κατι ιδιαιτερο ...πρησμενο στηθος, την κυριακη ειχα εναν περιεργο πονο στην μητρα ακριβως και αριστερα και πισω στην μεση χαμηλα αριστερα προς γοφο σαν τραβηγμα οταν εσκυψα και αυτο μετα απο μια ωρα περασε και μεχρι σημερα ολα καλα. το πρωι που ειπια νερο αναγουλιασα 3 φορες και ετρεξα μηπως και τα εβγαζα αλλα τελικα μονο σαλια εβγαλα. δεν τα θεωρω συμπτωματα αυτα λογο του οτι μπορει να ειναι και στην φαντασια μου δεν ξερω.σημερα περιεργο για μενα ξυπνησα 6 το πρωι για πιπι που και αυτο ειναι περιεργο γιατι δεν σηκονωμαι ποτε ξημερωματα για πιπι...αυτα. ελπιζω να με βοηθησετε. δεν βλεπω να περιμενω για χωριακη πριν 4 ωρες ειδα καφε στο εσωρουχο μου και λεω αδιαθετησα , σκουπιζομαι ισα ισα φανηκαν και βαζω σερβιετα. παω μετα απο μισαωρο να δω δεν ειχα τιποτα πεντακαθαρη. κοιμηθηκα, ξυπνησα τωρα παω για πιπι και ειδα παλι αυτη την φορα 1 σταγονα καφε ενω πριν ηταν πολυ περισοτερο, οποτε δυστυχως μαλλον ερχεται η ακατανομαστη αν και μεχρι στιγμης ακομα στην σταγονα εχω μεινει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Xheni, ,κατι εχεις κανει λαθως με το blue clear, η λαθως ωρα η το παρακρατησες η δεν το χειρηστηκες σωστα. Για να δεις αχνη γραμμη θα πει οτι εισαι.ασ τα τα τεστ και πειγενε για χωριακη,μονο αυτην δεχαιτε η γυναικολογος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ερωτηση! Εχω σήμερα 2 μερες καθυστέρηση. Περιμενα τη Δευτερα. Εχω απο το Σαββατο ως και σημερα καφε υγρα αντε και 2 φορες ροζ ανοιχτο. Αυτη ειναι η περιοδος μου; Δεν θα μου ερθει κανονικα;τι μπορει να σημαινει αυτο;;;; Ειχα κανει 1 τεστ στις 22 μέρες του κυκλου απο αυτα που λένε απο 5 μερα συλληψης.Αρνητικο

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Γεια σας...ειμαι καινουριος στο φορουμ (ο υποψηφιος πατερας της υποθεσης)...σας παρακαλω βοηθειστε με τη γνωμη σας..η γυναικα μου ειναι στο δευτερο μηνα κυησης..δεν την αφηνω να κανει απολυτως τιποτα...ειναι μονο ξαπλα...εχει ομως δυσκοιλια τις τελευταιες μερες..τωρα 2 μερες οταν παει τουαλετα και πιεζεται βγαζει καφε υγρα...πινει ηδη απο την αρχη της κυησης τα utrogestan...ειναι κατι ανησυχητικο η ειναι φυσιολογικο αυτα τα υγρα??εχω ψιλοτρελαθει και προσπαθω να μην της το δειψνω βεβαια..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...ειμαι καινουριος στο φορουμ (ο υποψηφιος πατερας της υποθεσης)...σας παρακαλω βοηθειστε με τη γνωμη σας..η γυναικα μου ειναι στο δευτερο μηνα κυησης..δεν την αφηνω να κανει απολυτως τιποτα...ειναι μονο ξαπλα...εχει ομως δυσκοιλια τις τελευταιες μερες..τωρα 2 μερες οταν παει τουαλετα και πιεζεται βγαζει καφε υγρα...πινει ηδη απο την αρχη της κυησης τα utrogestan...ειναι κατι ανησυχητικο η ειναι φυσιολογικο αυτα τα υγρα??εχω ψιλοτρελαθει και προσπαθω να μην της το δειψνω βεβαια..

 

ειναι πολυ συνηθισμενο φαινομενο τα καφε υγρα στις πρωτες εβδομαδες και εγω αρχισα να εχω καπου στην 7 με 8 εβδομαδα ενημερωσα τον γιατρο μου και μου εδωσε τα utrogestan στις δεκα περιπου μερες που τα επαιρνα μου ειπε να τα διακοψω πειραματικα για να δουμε αν ειχα ακομη καφε υγρα και οντως ειχα οποτε και τα συνεχισα για ενα μιση μηνα ακομη. Εμενα ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι κατι που συμβαινει συχνα και μπορει να οφειλεται σε χιλιους δυο λογους. Το αγχος και η στεναχωρια ειναι δικαιολογημενα αλλα σε καθε περιπτωση νομιζω οτι με ενα τηλεφωνημα στον γιατρο σας θα ηρεμησετε και οι δυο σας και θα απολαυσετε τους ομορφους αυτους μηνες μεχρι την γεννηση του παιδιου σας. και το γραφω εγω που ενω ολοι μου ελεγαν οτι ολα ειναι καλα ο γιατρος καθετος οτι δεν συμβαινει τιποτα εγω ελιωνα απο την σγωνια μου και το αγχος μου και εχασα πραγματικα μοναδικες στιγμες

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ συνηθισμενο φαινομενο τα καφε υγρα στις πρωτες εβδομαδες και εγω αρχισα να εχω καπου στην 7 με 8 εβδομαδα ενημερωσα τον γιατρο μου και μου εδωσε τα utrogestan στις δεκα περιπου μερες που τα επαιρνα μου ειπε να τα διακοψω πειραματικα για να δουμε αν ειχα ακομη καφε υγρα και οντως ειχα οποτε και τα συνεχισα για ενα μιση μηνα ακομη. Εμενα ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι κατι που συμβαινει συχνα και μπορει να οφειλεται σε χιλιους δυο λογους. Το αγχος και η στεναχωρια ειναι δικαιολογημενα αλλα σε καθε περιπτωση νομιζω οτι με ενα τηλεφωνημα στον γιατρο σας θα ηρεμησετε και οι δυο σας και θα απολαυσετε τους ομορφους αυτους μηνες μεχρι την γεννηση του παιδιου σας. και το γραφω εγω που ενω ολοι μου ελεγαν οτι ολα ειναι καλα ο γιατρος καθετος οτι δεν συμβαινει τιποτα εγω ελιωνα απο την σγωνια μου και το αγχος μου και εχασα πραγματικα μοναδικες στιγμες

 

Σ ευχαριστω πααααρα πολυ για την απαντηση..αρχικα με καθησυχασες εσυ..επειτα πηρα τη γιατρο και μου ειπε οτι τα καφε υγρα τα περιμενουμε και να μην αγχωνομαστε, ειναι λεει φυσιολογικο (μου ειπε δε θελουμε να ειναι ροζ η κοκκινα αν και καπου διαβαζα οτι και αυτο παιζει).σε καθε περιπτωση μου ειπε να συνεχισει να ειναι ξαπλωμενη...δε περνανε οι μερες μεχρι να ξαναπαμε και να κανουμε υπερηχο...μονο τοτε θα ηρεμησω εντελως (ελπιζω :) )

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...