Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απαραίτητες αγορές: ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΩΝΙΣΩ;


Recommended Posts

κορίτσια το καλύτερο είναι βαμβακερό από ότι έχω ακούσει γιατί το βελουτέ είναι πιο χοντρό βέβαια η υφή του είναι άπαιχτη..το μωρό δεν θέλει ζέστη οι 22 βαθμοί είναι υπεραρκετοί...παρατηρούμε το μωρό αν ιδρώσει....αυτά τα θυμάμαι που πρόσεχα την αδερφή μου..έχουμε 11 χρόνια διαφορά..εγώ γεννάω τον Ιούνιο..η μαμά μου λόγω εκπτώσεων αγόρασε κάποια ρούχα και τα περισσότερα τα πήρε βαμβακερά και κάποια βελουτέ που πήρε είναι πολύ λεπτά...ελπίζω να μας βολέψουν

g598zf3jh69s483c.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια το καλύτερο είναι βαμβακερό από ότι έχω ακούσει γιατί το βελουτέ είναι πιο χοντρό βέβαια η υφή του είναι άπαιχτη..το μωρό δεν θέλει ζέστη οι 22 βαθμοί είναι υπεραρκετοί...παρατηρούμε το μωρό αν ιδρώσει....αυτά τα θυμάμαι που πρόσεχα την αδερφή μου..έχουμε 11 χρόνια διαφορά..εγώ γεννάω τον Ιούνιο..η μαμά μου λόγω εκπτώσεων αγόρασε κάποια ρούχα και τα περισσότερα τα πήρε βαμβακερά και κάποια βελουτέ που πήρε είναι πολύ λεπτά...ελπίζω να μας βολέψουν

 

γλυκια μου.... τον ιουνιο τα βελουτε τι να τα κανεις? θα σκασει το μωρο!!!

εμεις ουτε τωρα το χειμωνα δεν τα χρησιμοποιουμε...

απο κανενα φορμακι βελουτε , κ αυτο σπανια.... μονο οταν ερχετε η πεθερα μου στο σπιτι, γιατι αυτη τα πηρε!!!

εγω μονο βαμβακερα αγορασα... κ οτι βελουτε μου φερανε τα αλλαξα!!!

line_flow_rose_beg_minie_time_1227934800_text_e720ecf0eff5ecf0effd20ece1f22c20e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

βρε μανάρι...τα βελουτέ δεν τα πήρε για τον Ιούνιο...λόγω εκπτώσεων πήρε και κάποια για τον χειμώνα για βόλτες πιο πολύ...η χαζογιαγιά δεν άντεξε...μέχρι και γουνάκι πήρε!!!!!τέλειο!!!η πεθερά μου (κακία) δεν πήρε τίποτα!!!!!μόνο ότι έχει εκπτώσεις στο benetton είπε και αν θέλω κάτι να πάμε να πάρουμε!!!καλά...εγώ θα σε πω αν θέλω..εσύ δεν θέλεις;τσατίστηκα τώρα...αυτά με τα φορμάκια που λες

g598zf3jh69s483c.png
Link to comment
Share on other sites

βρε μανάρι...τα βελουτέ δεν τα πήρε για τον Ιούνιο...λόγω εκπτώσεων πήρε και κάποια για τον χειμώνα για βόλτες πιο πολύ...η χαζογιαγιά δεν άντεξε...μέχρι και γουνάκι πήρε!!!!!τέλειο!!!η πεθερά μου (κακία) δεν πήρε τίποτα!!!!!μόνο ότι έχει εκπτώσεις στο benetton είπε και αν θέλω κάτι να πάμε να πάρουμε!!!καλά...εγώ θα σε πω αν θέλω..εσύ δεν θέλεις;τσατίστηκα τώρα...αυτά με τα φορμάκια που λες

 

οκ sorry, δεν ειχα καταλαβει καλα....

ασε ετσι ειναι οι πεθερες....

η δικια μου πηγε και αγορασε καποια φορμακια αφου γεννησα κ μετα, μονη της , για να διαλεξει οτι θελει.... λες κ θα μου τα εφερνε δωρο απο υποχρεωση.... αλλα τι να πεις? δεν ασχολισε.... φορμακια ειναι.... τα φορεσα 1,5 μηνα τωρα δεν της κανουν πια ....

line_flow_rose_beg_minie_time_1227934800_text_e720ecf0eff5ecf0effd20ece1f22c20e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

pelagia να εχεις σιγουρα 7 εσωρουχα τουλαχιστον. Αν βρεις να παρεις κρουαζε. Ειναι τα πιο βολικα. Καλο θα ειναι να εχεις και 7 φορμακια βαμβακερα για μεσα στο σπιτι αφου την εποχη που γεννας δεν εχει ουτε πολυ κρυο ουτε καυσωνα. Θα σου φανουν ηδη πολλα αυτα που θα κανεις με το νεογεννητο, ας μην εχεις να πλενεις και συνεχεια.Τωρα αν βγαινεις και πολυ εξω, να εχεις και καποια φορμακια για εξω. Σιγουρα χρειαζεσαι και μια βαμβακερη ζακετουλα και γνωμη μου ειναι τουλαχιστον για το πρωτο τριμηνο να μην παιρνεις ρουχα του τυπου φορεματα ή παντελονια. Μονο φορμακια. Ειναι πολυ κουραστικο για το μωρο να προσπαθεις να του φορεσεις ρουχα.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας. θελω να σας ρωτησω για καποιες αγορες που θελω αν θεωρουνται χρησιμες ή οχι. καταρχην ο αποστειρωτης ποτε χρειαζεται γιατι εγω θελω να θηλασω αλλα δεν ξερω μηπως ουτως ή αλλως χρειαζεται να τον αγορασω. επισης ο θερμαντηρας μπιμπερο θα μου χρειαστει και πως χρησιμοποιηται; τελος ενα θερμο για μπιμπερο θεωρειται οτι ειναι απαραιτητο και σε ποιες περιπτωσεις;

age.png

Link to comment
Share on other sites

kassiani σε ευχαριστω πολυ.... να σου πω για την εποχη μου θα χρειαστω βελουτε?

 

 

matinasid τον αποστειρωτης κατα την γνωμη μου θα τον χρειαστεις απο τη αρχη διοτι ο παιδιατρος απο τι ξερω θα σου πει να του δινεις και τσαγκακι εκτος απο το γαλα, κατα την γνωμη δεν θα χρειαστεις θερμαντηρας μπιμπερο γιατι την ιδια δουλεια κανει και το κατσαρολακι με ζεστο νερακι , τωρα για το θερμο για τα μπιμπερο εμενα μου φανηκε χρησιμο για τις βολτες. Τωρα βλεπεις και πρατις και εγω ειμαι μελλουσα μανουλα οποτε και εγω δεν γνωριζω και πολλα απο το σπορ αλλα ετσι οπως τα σκεφτομαι τα λεω και ολας ελπιζω να μην ειναι λαθος.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας. θελω να σας ρωτησω για καποιες αγορες που θελω αν θεωρουνται χρησιμες ή οχι. καταρχην ο αποστειρωτης ποτε χρειαζεται γιατι εγω θελω να θηλασω αλλα δεν ξερω μηπως ουτως ή αλλως χρειαζεται να τον αγορασω. επισης ο θερμαντηρας μπιμπερο θα μου χρειαστει και πως χρησιμοποιηται; τελος ενα θερμο για μπιμπερο θεωρειται οτι ειναι απαραιτητο και σε ποιες περιπτωσεις;

 

Εγώ κοριτσακι μου δεν χρησιμοποίησα τίποτα από όλα αυτά, γιατί και εγώ θήλαζα. Αν ήθελα να του δώσω λίγο τσαι έβραζα το μπιμπερό στην κατσαρόλα αλλά αυτό γίνόταν σπάνια. όταν σταμάτησα τον θηλασμό δεν χρειαζόταν αποστείρωση πια. Με το ίδιο σκεπτικό δεν χρειάστηκα και τα άλλα δύο.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

pelagia αν καταλαβα καλα γεννας τελος απριλιου ? δε χρειαζεται βελουτε. ειναι πολυ ζεστα, ειναι για καταχειμωνο.το μωρο καλυτερα να το ντυνεις σε στρωσεις, ωστε να μπορεις να αφαιρεις ρουχαλακια αναλογα με τις αλλαγες του καιρου.Αν το κρατησεις μεσα στο σπιτι τις πρωτες σαραντα μερες θα το εχεις με ενα βαμβακερο ολοσωμο κορμακι. αν το βγαζεις βολτες θα το σκεπαζεις με μια κουβερτουλα αναλογα με τη θερμοκρασια. Δε θελουν πολυ ζεστο ντυσιμο τα νεογεννητα. Σκανε. Θα ελεγχεις παντα το σβερκακι. Εκει φαινεται πως νιωθει το νεογεννητο. Αν εχει ιδρωσει, ελαφραινεις το ντυσιμο. Αν ειναι κρυο, κρυωνει.

matinasid εαν θελεις πραγματι να θηλασεις αποκλειστικα, δεν πρεπει να δινεις αλλα υγρα στο παιδι. Ουτε τσαι ουτε νερο, τιποτα. Παρεμβαινουν στο θηλασμο. Τωρα αν πχ σου κανει κολικους και σου προτεινει ο γιατρος να πινει λιγο κιντερτε, τοτε όπως λεει και η κικι το βραζεις σε μια κατσαρολα. Στο τελος του θηλασμου, δε χρειαζεται πια αποστειρωση. Ο θερμαντηρας μπιμπερο ηταν οτι πιο αχρηστο πηρα. Το μωρο επινε απο το στηθος οποτε ειχε συνηθισει να πινει γαλα σε θερμοκρασια δωματιου. Αυτο που με εξυπηρετησε ηταν οτι ειχα ενα μεγαλο θερμος στο οποιο κρατουσα ζεστο νερο, γιατι εμενα η κορη μου ειχε πολλους κολικους.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

pelagia να εχεις σιγουρα 7 εσωρουχα τουλαχιστον. Αν βρεις να παρεις κρουαζε. Ειναι τα πιο βολικα. Καλο θα ειναι να εχεις και 7 φορμακια βαμβακερα για μεσα στο σπιτι αφου την εποχη που γεννας δεν εχει ουτε πολυ κρυο ουτε καυσωνα. Θα σου φανουν ηδη πολλα αυτα που θα κανεις με το νεογεννητο, ας μην εχεις να πλενεις και συνεχεια.Τωρα αν βγαινεις και πολυ εξω, να εχεις και καποια φορμακια για εξω. Σιγουρα χρειαζεσαι και μια βαμβακερη ζακετουλα και γνωμη μου ειναι τουλαχιστον για το πρωτο τριμηνο να μην παιρνεις ρουχα του τυπου φορεματα ή παντελονια. Μονο φορμακια. Ειναι πολυ κουραστικο για το μωρο να προσπαθεις να του φορεσεις ρουχα.

 

εμένα πάλι αυτά τα φορμάκια κρουαζέ δεν με βόλεψαν καθόλου... Δεν ξέρω ίσως να έκανα κάτι λάθος ή απλά να μην άντεχα να κουμπώνω τόσα κλιπ συνέχεια! Μου είχε πάρει η πεθερά μου 10 από το Ζαρα αλλά δεν τα βολεύτηκα καθόλου και έστειλα να μου πάρουν αλλα. Πελαγία πάρε καλυτερα λίγα από όλα για να μην την πατήσεις σαν εμένα :D

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας. θελω να σας ρωτησω για καποιες αγορες που θελω αν θεωρουνται χρησιμες ή οχι. καταρχην ο αποστειρωτης ποτε χρειαζεται γιατι εγω θελω να θηλασω αλλα δεν ξερω μηπως ουτως ή αλλως χρειαζεται να τον αγορασω. επισης ο θερμαντηρας μπιμπερο θα μου χρειαστει και πως χρησιμοποιηται; τελος ενα θερμο για μπιμπερο θεωρειται οτι ειναι απαραιτητο και σε ποιες περιπτωσεις;

 

Θα σου πω την δική μου εμπειρία που νομίζω δεν διαφέρει από τις περισσότερες κοπέλες. Λοιπόν είχα πει ότι δεν χρειάζομαι θερμαντήρα και δεν είχα αγοράσει αλλά ελα μου όμως που όταν ξύπνούσε η μικράν στις 2και στις 3 το βράδυ εγώ κουτουλούσα και έβαζα το νερό από το θερμός καυτό να φτιάξω γάλα και άλλα 5-6 λεπτά να το κρυώσω κάτω από την βρύση με την μικρή να κλαίει ... ε όλο αυτό με κούραζε γιατί ήμουν και πολύ κουρασμένη και άυπνη και πονούσα από την καισαρική κτλπ ... Ε από την ημέρα που μου έκαναν δώρο ένα ανοξείδωτο βραστήρα βρήκα την υγέια μου, βάζω νερό μέσα το βράζω , το αφήνω να μείνει εκεί και μόλις το χρειαστώ αν έχει κρυώσει απλά ανοιγω τον βραστήρα για δευτερόλεπτα και το ζεσταίνω! Και στο πι και φι έχω ετοιμο γάλα . Βέβαια τελικά αγορασα και θερμαντήρα αλλά με την λογική επειδή δεν μπορώ να μαγειρέυω κάθε μερα φαγητό για την μικρή να της το ζεσταίνω εκεί στο μπωλάκι του και για να το κανω σίγουρα χρήση στο δεύτερο παιδί, τα 300μλ τα ζεσταίνει σε 3 λέπτά!!

Και πίστεψε με εκείνη την δύσκολη ώρα τα 3 λεπτά είναι θησαυρός!!

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο το καλαμαρακι. Ξεχασα το βραστηρα. Σωτηριο ειδος.

Τα κρουαζε με βολεψαν γιατι δεν επρεπε να τα περναω πανω απο το κεφαλι του μωρου. Να πω την αληθεια σαν καινουργια μαμα φοβομουν λιγο και προτιμουσα να απλωνω το κρουαζε στην αλαξιερα, να ακουμπαω επανω το μωρο και να της βαζω μεσα τα χερακια. Δεν της αρεσε κι εκεινης να της περναω πανω απο το κεφαλι της τα ρουχα. Παντως τωρα το zara εχει κρουαζε και κανονικα και μαλιστα απο οργανικο βαμβακι. Ειναι τελικα οτι βολευει την καθεμια.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο το καλαμαρακι. Ξεχασα το βραστηρα. Σωτηριο ειδος.

Τα κρουαζε με βολεψαν γιατι δεν επρεπε να τα περναω πανω απο το κεφαλι του μωρου. Να πω την αληθεια σαν καινουργια μαμα φοβομουν λιγο και προτιμουσα να απλωνω το κρουαζε στην αλαξιερα, να ακουμπαω επανω το μωρο και να της βαζω μεσα τα χερακια. Δεν της αρεσε κι εκεινης να της περναω πανω απο το κεφαλι της τα ρουχα. Παντως τωρα το zara εχει κρουαζε και κανονικα και μαλιστα απο οργανικο βαμβακι. Ειναι τελικα οτι βολευει την καθεμια.

 

Έχεις δίκιο είναι τελικά τι βολεύει την κάθε μια, εγώ δεν τα άντεχα τα έδωσα στην πεθερά μου πίσω να τα κρατήσει για την κουνιάδα αν κάνει κοριτσάκι! Τώρα βέβαια που ειναι 8 μηνών της φοράω κρουαζέ μπλούζες και κορμάκια κτλπ αλλά για τότε που ήταν λεχουδάκι δεν άντεχα αυτό την διαδικασία

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οντως ο θερμαντηρας μπιμπερο δεν νομιζω οτι ειναι χρησιμος ,δεν αγορασαμε ποτε , αντιθετως ο βραστηρας ειναι σωτηριος , εννοειτε οτι εστω και τα 3 λεπτα μεσα στη νυχτα ειναι ιερα . Αποστειρωτης αμα θυλλαζεις αποκλειστικα δεν χρειαζεται εστβ και τσαι αμα χρειαστει να δωσεις 1-2 μπιμπερο στην κατσαρολα τα βραζεις . Αν και γενικως εμας η παιδιατρος στην μικρη που το καιμενουλη τρελαθηκε στους κολικους δεν εδωσε γιατι οπβς ειπε και ειχε δικιο δεν ειχε να προσφερει και τιποτα παραπανω ισα ισα γευματα θα της εκοβε .

Αυτο που ηταν εντελως μα εντλως αχρηστο ηταν η ενδοπικοινωνια πεταμενα λεφτα .

Τωρα οντως του ζαρα εχουνε πολλα κλιπς αλλα ειναι και πολυ οικονομικα , εμεις ειχαμε διαφορα αλλα δεν μπορω να πω οτι με δυσκολεψαν του ζαρα . Για Απριλιο που θα γεννησεις πελαγια μου μια φλις κουβερτα ειναι οτι πρεπει , επειτα μην παρεισ μακρυμανικα φανελοβρακακια μονο κοντομανικα και απο πανω το φορμακι του , ετσι και αλλιως το καλοκαιρι με το παμπερ θα το κοιμιζεις μονο με τοση ζεστη που θα εχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

κοριτσακια καλησπερα και απο εμενα.εγω εχω πητ 08/09. σας ειναι ευκολο να μου πειτε μονο απο ρουχαλακια και κουβερτουλες τι λετε να χρειαστω για την εποχη εκεινη?μπορει βεβαια και να γεννησω νωριτερα και αυτο με προβληματιζει.το μονο που πηρα ειναι 2 κορμακια κοντομανικα και 2 πυτζαμακια μακρυμανικα.τι λετε?

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι πολύ μπέρδεμα το θέμα με τα ψώνια του μωρού και αυτό που συμπέρανα εγώ από όλα αυτά είναι ότι δεν χρειάζονται υπερβολές, τουλάχιστον στα ρουχαλάκια. Η αλήθεια είναι ότι με τόσα όμορφα και ζουζουνιάρικα σχέδια ξεμυαλίζεσαι αλλά πραγματικά πάνε χαμένα αν πάρεις πολλά.

Κορίτσια τα γαντάκια και τα καπελάκια (για μετά το μπάνιο) για τι εποχή είναι? Εγώ έχω ΠΗΤ 20/08, νομίζεται θα τα χρειαστώ?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ο θερμαντήρας μπιμπερό μου φάνηκε από τα πιο χρήσιμα πράγματα που αγόρασα. Βάζεις το βραστό νερό μέσα στο μπιμπερό και το αφήνεις στον θερμαντηρα να πάρει τη σωστή θερμπκρασία έτοιμο προς χρήση. Έτσι μόλις πεινάσει το μωρό το γάλα είναι έτοιμο σε δευτερόλεπτα γιατί αλλιώς γίνεται χαμός από τις φωνές. Αν μάλιστα έχεις και τη δόση έτοιμη στον δοσομετρητή, δε μετράς κουταλιές τισ δύσκολές ώρες, ειδικά τα ξημερώματα που κουτουλάς

2eLjp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποια κοπέλα που γνωρίζει Αύγουστο-Σεπτέμβρη τι βάζουμε στο νεογέννητο στον ύπνο του? Άλλοι λένε με την πάνα, άλλοι με ζιπουνάκι και άλλη με φορμάκι!!!Ξέρει κανείς?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποια κοπέλα που γνωρίζει Αύγουστο-Σεπτέμβρη τι βάζουμε στο νεογέννητο στον ύπνο του? Άλλοι λένε με την πάνα, άλλοι με ζιπουνάκι και άλλη με φορμάκι!!!Ξέρει κανείς?

 

Καλημέρα female, εγώ γέννησα 28 Ιουλίου και στον ύπνο επειδή είχαμε το κλιματιστικό στους 26-27 βαθμούς την είχα με ένα εσώρουχο με μανικάκι, σεντονάκι και πικέ κουβερτούλα. Όταν δεν ανοίγαμε το κλιματιστικό την είχα μόνο με το εσωρουχάκι και ένα σεντόνι το οποίο πετούσε φυσικά στον ύπνο της ;) Ελπίζω να σε βοήθησα

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι πολύ μπέρδεμα το θέμα με τα ψώνια του μωρού και αυτό που συμπέρανα εγώ από όλα αυτά είναι ότι δεν χρειάζονται υπερβολές, τουλάχιστον στα ρουχαλάκια. Η αλήθεια είναι ότι με τόσα όμορφα και ζουζουνιάρικα σχέδια ξεμυαλίζεσαι αλλά πραγματικά πάνε χαμένα αν πάρεις πολλά.

Κορίτσια τα γαντάκια και τα καπελάκια (για μετά το μπάνιο) για τι εποχή είναι? Εγώ έχω ΠΗΤ 20/08, νομίζεται θα τα χρειαστώ?

 

Επίσης καπελάκι δεν της έβαλα ποτέ :rolleyes: και γαντάκια μέχρι τον πρωτο μήνα γιατί μετά τα έβγαζε και τα πιπιλούσε:rolleyes::rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ καλαμαράκι μου. Εγώ βέβαια έχω ΠΗΤ 25/08 και είναι λίγο πιο ψυχρός ο καιρός τότε. Οπότε μάλλον μακρυμάνικο εσωρουχάκι θα χρειαστώ και ίσως μακρυμάνικο ελαφρύ πιτζαμάκι για πιο μετά.

Η αλήθεια είναι ότι τέλος Αυγούστου είναι τέλος εποχής και είναι μπέρδεμα το θέμα με τα ρούχα. Μάλλον χρειάζομαι λίγο από όλα!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ καλαμαράκι μου. Εγώ βέβαια έχω ΠΗΤ 25/08 και είναι λίγο πιο ψυχρός ο καιρός τότε. Οπότε μάλλον μακρυμάνικο εσωρουχάκι θα χρειαστώ και ίσως μακρυμάνικο ελαφρύ πιτζαμάκι για πιο μετά.

Η αλήθεια είναι ότι τέλος Αυγούστου είναι τέλος εποχής και είναι μπέρδεμα το θέμα με τα ρούχα. Μάλλον χρειάζομαι λίγο από όλα!

 

Ακριβώς αυτό ετοιμαζόμουν να σου πω... αν και εγώ της έβαλα μακρυμάνικο εσώρουχο τον Οκτώβριο.. θεωρώ ότι ακόμα και για τον Σεπτέμβρη είναι υπερβολή αλλά και πάλι.. εγώ ζεστένομαι έυκολα και έκρινα από εμένα, και εσύ θα κάνεις το ίδιο όπως νιώθεις εσύ ετσι θα ντύνεις και το μπεμπεκάκι σου:D Με το καλό να το υποδεχτείς στην αγκαλία σου :P

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Υπάρχει κανένα thread στο forum που να έχει οδηγούς αγοράς για travel systems και έπιπλα; Έχω πάθει information overflow με όλες τις διαφορετικές επιλογές και έχω καταλήξει να μην μπορώ να αγοράσω τίποτα. Για να μην αναφέρω ότι κάποια από τα μεγαλύτερα συστήματα που είδα δεν υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα και θέλουν 1 μήνα να τα παραδόσουν και έχει αρχίσει να με πιάνει άγχος γιατί σε λίγο μπαίνω στον 8ο. Μας βλέπω σε λεκάνη να το κοιμίζουμε το παιδι.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...