Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βοηθεια σε προσκλητηριο-καρτα


fistikaki

Recommended Posts

Αχ φυστικάκι... μια χαρά ακούγεται το προσκλητήριο που φτιάχνεις!!! :D:D:D:D

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φυστικάκι, το φυστικίδιο είναι μεγάλη μούρη. Τι κουκλάκι είναι αυτό! Τι φάτσα όμορφη και πανέξυπνη.

Ε, δε θα μπορούσε παρά να έχει πάρει από τη μαμουλίτσα του.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

θα δανειστω λιγο απο το χωρο του φυστικου (αν δε σε ενοχλει..) για να ρωτησω και γω για τον καημο μου!

 

προσωπικα εχω κατενθουσιαστει με το προσκλητηριο της βιργινιας!

εδω ειναι το εσωτερικο

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?p=105804#105804

και εδω το εξωτερικο και μια ιδεα απο το εσωτερικο...

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=7310

 

βασικα εχω απορια πως εβαλε το φοντο πισω και σε συνδυασμο με τις νεραιδουλες... η γραμματοσειρα σας θυμιζει καμια? τις νεραιδουλες τις εχω βρει αλλα δεν μπορω να το καταφερω με το φοντο πισω και με τα αστερακια! για να μην πω για την υπεροχη ιδεα με το καστρο εξωτερικα! (δεν μπορω να βρω πως το κανω να ανοιγει ετσι!) εχω τρελαθει με αυτο το προσκλητηριο..πασχιζα με το word αλλα δεν.. ως τωρα... μολις ειδα οτι μιλατε για το publisher... να γινεται ετσι τελικα? θα το παλεψω.. η ελπιδα πεθαινει τελευταια! γι'αυτο επανερχομαι... μηπως θα μπορουσε καποια να μου δωσει τα φωτα της με το εν λογω προσκλητηριο...

 

 

επισης εχω παρει για δοκιμη χαρτι των 220 γρ (πολυ καλο.. ροζ ανοιχτο) και των 170 (αν θυμαμαι καλα) που ειναι ενα καταπληκτικο ροζ αλλα οχι ομοιομορφο χρωμα... σαν την τεχνοτροπια που βαφουμε τοιχους με ενα χρωμα πισω να φαινεται (εδω ασπρο) και ενα απο πανω να φαινεται τοπους τοπους σα με σφουγγαρι (ροζ ανοιχτο) το οποιο ειναι κουκλι! αλλα μηπως ειναι λετπο για προσκλητηριο.. μεσα θα εχει σε ρυζοχαρτο αυτο το ονειρεμενο εσωτερικο ~ αν βρω πως θα το κανω!

 

χρυσοχερες μαμαδες μηπως μπορειτε να με βοηθησετε???

 

σας ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωω :D

 

ειρηνη

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

ειρηνη, και γω με το publisher παλευω... κατεβασα φωτο απο το photobucket, τις εφτιαξα οπως ηθελα και τις περασα στο publisher

 

δεν ειναι δυσκολο, και το φοντο ειναι ευκολο

 

απλα, εγω εχω κολλησει στη μορφοποιηση σελιδων τωρα

 

θελω να βγαζω 2 προσκλητηρια απο καθε Α4, και εκει εχει καει ο εγκεφαλος μου, μου φαινεται παλουκι, πως να φτιαξω τις σελιδες

 

ασχετο, χαρτι απο που πηρατε? εγω θελω ροζ ανοιχτο, αλλα δεν ειμαι σιγουρη τι ποιοτητα

 

απο το πλαισιο η καπου αλλου? και ασορτι φακελους?

Link to comment
Share on other sites

χαρτι πηραμε απο το διονυσοπουλο στη πραξιτελους! στο κοβουν σε α4 αν παρεις πανω απο 5 φυλλα ( καθε φυλλο 9 α4) καθε φυλλο 1,1 ευρω... και μετα μας ειπε οτι αν θελουμε να μας το ξανακοψει να του το παμε (μισο α4 πχ) ευγενικοι κυριοι και εξυπηρετικοι... απλα εχω κολλησει με το βαρος του χαρτιου γιατι μου αρεσει τρελα το χρωμα των 170 γρ που δεν αρεσει σαν παχος στον καλο μου! :(

δε θα παρουμε φακελους γιατι θα το κανουμε με καρτελακι εξω να κρεμεται το ονομα οπως το ανοιγει ο παραληπτης.... δες πως κλεινει μπροστα της βιργινιας... η τουλαχιστον ετσι λεμε τωρα...

στο πλαισιο οσες φορες πηγαμε ειχαν τελειωσει τα ροζ! :( αλλα θελαμε να δοκιμασουμε σαν παχος το χαρτι γι'αυτο πηγαμε κατω πηραμε 4 Α4 2 στα 170 γρ και 2 200 γρ να τα δουμε πως θα "στεκονται"... και μετα βλεπουμε απο που θα παρουμε τα υπολοιπα... αν και αυτο που μου αρεσει εμενα δεν το εχω δει αλλου!

 

οταν λες ευκολο το φοντο εννοεις σα σχημα? η σα συνθεση? (συγγνωμη που σε πρηζω με τα δικα μου!) γιατι εχω κολησει τρελα με το "στησιμο"... γμτ δεν το κατεχω το αθλημα!!!! :oops:

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ασε, σου λεω πινω ενα καφε και προσπαθω να συνελθω απο το πονοκεφαλο, ευτυχως κοιμαται το μωρο....

 

 

κοιτα, εγω εβαλα για φοντο στο εξωφυλλο, ροζ τριανταφυλλα και πανω, μεσα σε κορνιζα, φωτο του μωρου...

 

τωρα, τα τριανταφυλλα παιζουν, μπορει να βαλω κατι αλλο, απλα τωρα δεν εχω αντοχες να το ψαξω αλλο, θελω ενα ρεντ μπουλ!!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν μπορεις να εκτυπωσεις δυο προσκλητηρια σε 1 Α4 με αυτον τον τροπο??? γιατι εμεις θελουμε σε 1 Α4 ρυζοχαρτο δυο προσκλητηρια... :roll:

 

αυτο θελω να κανω

 

ξερεις ποσες ωρες το παλευω???!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ωχ και ξανα ωχ! εγω το παλευω με τη μικρη αγκαλια γιατι δεν καθεται κατω!! :roll:

 

εγω ψαχνω το συγκεκριμενο παραθυρο αψιδα.... γμτ! και πως θα το "δεσω" με τις μικρες νεραιδες.,.. :)

 

κοντα ειχαμε γεννησει απο ο,τι θυμαμαι και βλεπω..... :wink:

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βλε φυστικάκι βάλε μια φώτο να δούμε περίπου τί κάνεις και τί θέλεις να κάνεις....

μήπως και βγάλουμε μια άκρη.

 

Άσχετο αλλά έψαχνα τί να εκτυπώσω για τον καμβά που θα βάλω στο καβαλέτο έξω από την εκκλησία και κατέληξα να παίζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χρυσαλις εγω εψαχνα βοηθεια :oops: (δες πιο πανω..)

 

και μου ειπε το φυστικακι οτι εσυ εισαι ειδικη βαφτισιολογος!!!! απο προσκλητηρια μεχρι διακοσμηση κλπ :D

 

καλη βδομαδααααααααααααααα

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

χρυσαλις εγω εψαχνα βοηθεια :oops: (δες πιο πανω..)
βασικα εχω απορια πως εβαλε το φοντο πισω και σε συνδυασμο με τις νεραιδουλες... η γραμματοσειρα σας θυμιζει καμια? τις νεραιδουλες τις εχω βρει αλλα δεν μπορω να το καταφερω με το φοντο πισω και με τα αστερακια! για να μην πω για την υπεροχη ιδεα με το καστρο εξωτερικα! (δεν μπορω να βρω πως το κανω να ανοιγει ετσι!) εχω τρελαθει με αυτο το προσκλητηριο..

Ειρήνη... πες αλεύρι!!!!

έχω ένα φόντο που σε γυρευει!!!

 

stars.jpg

 

είναι σε διάσταση 1/2 του Α4!! και το έφτιαξα στο photoshop!!

 

αν σου αρέσει με δεξί κλικ πάνω του αποθηκευεις ην εικόνα στον Η/Υ σου και μετά στο word θα το κάνεις εισαγωγή αλλά μέσα στην κεφαλίδα, 2 φορές δίπλα δίπλα και μετά θα μπορείς να γράψεις από πάνω το κείμενο!

και να εισάγεις και τις φωτό με τις νεραϊδούλες!!

 

η γραμματοσειρά είναι επαγγελματική δε θα τη βρεις free

αν την έχει κάποιος γνωστός σου να στη δώσει, είναι η PFTissue Note

 

Αυτά!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

fystikaki το publisher δεν το δουλευω...

οι οδηγίες που σου έδωσε η Φωτεινή δε σε βοηθάνε στο να φτιάξεις 2 προσκλητήρια μέσα στο Α4;

(αυτό θέλεις μόνο ή και τίποτε άλλο; )

 

πως αλλιώς να σε βοηθήσω... :roll:

χμμμμ word ή photoshop έχεις;

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

εχω office publisher

 

ναι, με βοηθησε τελικα το προσκλητηριο της φωτεινης στη μορφοποιηση...

 

αλλου ειναι το θεμα...

 

μεσα στο προσκλητηριο, μπαλαρινα... με τυπωμενα τα λογια επανω... ολα καλα

 

απ εξω τωρα, στο εξωφυλλο

 

θελω τη φωτο του παιδιου, αυτη που εχω στο αβαταρ (η οποια σημερα δε μου πολυαρεσει.... :( )

και εχω κολλησει στο φοντο

 

δοκιμασα πουεντ γυρω γυρω... μαπα

δοκιμασα τριανταφυλλα... δεν αρεσουν καθολου στον αντρα μου..

 

τι αλλο??

 

βρηκα ενα ωραιο φοντο, κορνιζα στη φωτο, αλλα δε μου το κατεβαζει, πρεπει να το αγορασω μαζι με ενα σωρο αλλα, καπου 300 ευρω... (νιαααααααααααααααααααααα χαχαχαχχαχαχ :lol::lol: καλο, καλο... το αλλο με το τοτο το ξερουν???)

 

αυτα και εχω κολλησει εκει τωρα

Link to comment
Share on other sites

χρυσαλις μου απο τη χαρα μου μολις το ειδα αρχισα να χοροπηδαω στην καρεκλα μου αν και εχω τη μικρη κοιμισμενη αγκαλια... ο,τι και αν πω θα'ναι λιγο!!!! να'σαι καλα κοπελα μου!!! για τη γραμματοσειρα δε με νοιαζει και τοσο πια!! εχω βρει τοσες που προτεινετε εδω μεσα που καποια θα χρησιμοποιησω!!! το φοντο και το πως θα βαλω τις νεραιδουλες χωρις να μου βγαινει σε τετραγωνο ασπρο η εικονα τους μεσα στο φοντο με παιδευαν τρελα!! και τσουπ σαν καλη νεραιδουλα μας εστειλες το φοντο!!!! τωρα μενει να βρω πως θα "χωσω" τις νεραιδουλες μεσα στο φοντο διχως να μου μενει τετραγωνο κενο ασπρο γυρω γυρω... αλλα που θα μου παει θα το βρω!!!

τι να πω??? ενα ευχαριστω ειναι πολυ λιγο!!!!! μα πολυ λιγο!!! μα θα το πω! Σ'Ευχαριστουμε πολυ πολυ!!! :D:D:D:D

 

ΣΑς ευχαριστω τοσο πολυ που με τις εμπνευσεις σας, τις οδηγιες σας και πανω απο ολα τη διαθεση για προσφορα και μοιρασμα των γνωσεων και οσων εχετε κανει για τα αγγελουδια σας με βοηθατε και μενα να κανω στο βαθμο που μπορω αυτο που ονειρευομουν για τη βαφτιση του παιδιου μου!!! Γ@μ#τ& συγκινηθηκα!!! Να'στε παντα καλα!

 

Φυστικακι δεν το εχω βρει και γω ακομα πως χωραει σε 1 Α4 δυο προσκλητηρια μα οποια αλλη βοηθεια θες! απο τη χαρα μου σου φτιαχνω ο,τι θες για τη βαφτιση! :D

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...