Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βοηθεια σε προσκλητηριο-καρτα


fistikaki

Recommended Posts

λοιπον, φτιαχνω μονη μου τα προσκλητηρια...

 

θα ειναι καρτα, που στο εξω μερος θα εχει στο κεντρο μικρη φωτο του παιδιου, και μεσα θα εχει για φοντο μια μπαλαρινα, και πανω τυπωμενα τα λογια..

 

κι εχω κολλησει τωρα

 

πως θα φτιαξω τη καρτα...

 

το μεγεθος θα ειναι μισο Α4 που θα διπλωνει για να γινει καρτα.. δηλαδη καθε φυλλο χαρτι θα μου δινει 2 προσκλητηρια...

 

πως θα το κανω αυτο? θα τυπωνω πρωτα το εσωτερικο, και μετα θα ξαναβαζω στον εκτυπωτη απο την αναποδη το ιδιο φυλλο για να μου τυπωσει το εξωφυλλο με τη φωτο του παιδιου?

 

υπαρχει καποιο προγραμμα που να τα φτιαχνει αυτα?

 

εχω το office publisher, αλλα με παιδευει...

 

μπορειτε να βοηθησετε λιγο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ε λε συντονιστης που σου χρειάζεται :lol::lol: Ποσα θεματα θα ανοιξεις κοπελιά ? :P

 

Τι πριντερ εχεις ? Μηπως σε συμφέρει να τυπώσεις τις φωτογραφίες ? Λεω δεν εχω ιδεα ...

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

λες να με ... συντονισουν? :lol:

 

εχω ενα καλο εκτυπωτη, εχω χρονο, εχω διαθεση...

 

λεω να την παλεψω μονη μου...

 

αλλα χρειαζομαι ενα προγραμμα που να φτιαχνει καρτες, η εστω λιγη βοηθεια με τον publisher....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα βρε φυστικάκι, σίγουρα δε μπορώ τώρα να βοηθήσω, αλλά ο my dear συζυγούλης δουλεύει σε τυπογραφείο και σχεδιάζει απο προσκλητήρια, κάρτες, αφίσες, εφημεριδούλες... οπότε κατι θα κατέχει, βεβαια τώρα είναι στη δουλειά και λόγω εποχής- πάσχα- έχει πήξιμο, αλλά σου γράφω για να μην ψάχνω το θέμα, και ΄θα τον ρωτήσω μήπως μπορεί να βοηθήσει πρακτικά!!! οκ;;;

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φιστικακι μακαρι να ημασταν κοντα!θα ελεγα στον αδερφο μου να στα φτιαξει δωρεαν!και τα δικα μου αυτος τα εκανε!στη μεση η μαριανθη μεσα στο μπανακι της μεσα σε μια ροζ καρδια και τα δικα μας αρχικα!ο αδερφος μου φτιαχνει προσκλητηρια για βαφτισεις και γαμους στο σπιτι του!ειναι τσακαλι ο ατιμος!εγω?ουτε φωτο δεν ξερω να βαζω!

Link to comment
Share on other sites

fistikaki με τον ίδιο τρόπο που περιγράφεις έφτιαξα και εγώ τα προσκλητήρια για τα γενέθλια της μικρής..και με το office publisher..

θα επιλέξεις τις προσκλήσεις και από κει το φυλλάδιο Α4 .

Θα σου ζητήσει να κάνει αυτόματη εισαγωγή σελίδων και θα πεις ναι..

έχει 4 σελίδες, εσύ θα χρησιμοποιήσεις για τα προσκλητήριά σου την 1 και την 2..

αν έχεις email στείλτο μου να σου στείλω το δικό μου προσκλητήριο (όπως ήταν έτοιμο για εκτύπωση) για να προσαρμόσεις εκεί το δικό σου..

 

για κοίτα εδώ να δεις αν αυτό που θες μοιάζει με τα δικά μου από πλευράς σχεδιασμού..

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=15572

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω το παμπλισρ 2003 και εχει αυτο που ψαχνεις!

Στο "δημοσιευσεις απο σχεδιαση" επιλεγεις "κενες δημοσιευσεις" και διαλεγεις αυτο που θελεις :)

 

Ελπιζω να βοηθησα :lol:

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω το παμπλισρ 2003 και εχει αυτο που ψαχνεις!

Στο "δημοσιευσεις απο σχεδιαση" επιλεγεις "κενες δημοσιευσεις" και διαλεγεις αυτο που θελεις :)

 

Ελπιζω να βοηθησα :lol:

 

παω να το ξαναδω, αυτο κανω αλλα δε μου το βγαζει διπλο, μου βγαζει τη μια σελιδα μονο

Link to comment
Share on other sites

Φιστικάκι, κι εγώ δεν ξέρω πως θα μπορούσε να γίνει. Με το πρακτικό μου μυαλό θα τύπωνα τη μία πλευρά και μετά θα έβαζα ανάποδα το χαρτί στον εκτυπωτή, για να βγει και η άλλη.

Αλλά μάλλον πρέπει να ακολουθήσεις τον τρόπο της Φωτεινής, της οποίας τα προσκλητήρια είναι καταπληκτικά. Μου άρεσαν πάρα πολύ και δεν υπολείπονται σε τίποτε από τα έτοιμα.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και μόλις τα φτιάξεις, βγάλ'τα μια φωτογραφία, να δούμε πως τα έφτιαξες. Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις, γιατί έχεις διάθεση, αγάπη και είσαι και πολύ ψαγμένη βρε παιδί μου.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα κανω το εξης

 

μεσα ζωγραφια μπαλαρινα

 

απ εξω, φοντο ροζ τριανταφυλλα και πανω μεσα σε κορνιζα φωτο του μωρου, αυτη μαλλον, που εβγαλα πριν λιγο, και εβαλα και στο αβαταρ

 

και θα το δω, πρωτα στις διαστασεις που μου εστειλες φωτεινη

Link to comment
Share on other sites

άντε καλή επιτυχία!!!

ωραία η φωτο του φυστικιδίου..

αν δεν βγαίνουν 2 προσκλητήρια, κάνε 1 , δεν πειράζει..

εξαρτάται από τις διαστάσεις της φωτογραφίας και του κειμένου..

Link to comment
Share on other sites

για πες, για ποιο λογο δε σου καθονται καλα τα τριανταφυλλα στο εξωφυλλο, σα φοντο της φωτο?

 

τωρα δοκιμαζω διαφορα, δεν εχω καταληξει... τι αλλο θα μπορουσε να μπει φοντο στο μπροστινο μερος της καρτας? για πες καμια ιδεα? κατι σε αχνο ροζ πρεπει να ειναι

 

το ονομα οχι, γιατη η μικρη θα εχει δυο ονοματα μαρια-ευτυχια, δε πολυθελω να μπει στο προσκλητηριο

Link to comment
Share on other sites

Το τριανταφυλλάκι είναι για μένα λίγο πασέ.Ό,τι σου αρέσει όμως!

Αν έβαζες κάτι σε λευκό λουλούδι σα φόντο?αν έβαζες και ελαφριά ιριδίζουσα ασημόσκονη πάνω...να το ρόζιζε λίγο?

ή άσε τα λουλούδια και βάλε πουέντ και ροζ κορδέλες απ έξω να κρέμονται...

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

sorry για την αργοπορία τυπώνω κι εγώ παράλληλα αλλά ασκήσεις αρχαίων - Σάββατο γαρ!η παραπαιδεία δουλεύει.

Εννοείται κανονικές κορδέλες!Αν το στυλ είναι ρομαντικό σατέν και αν είναι πιο απλό ακόμα και εναλλαξ υφασμάτινες με δερματάκια πολύ λεπτά όπου δέσε και καραμελίτσες!

Αυτά πάω για μάθημα...βάλε φώτο

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...