Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρόβλημα με προλακτίνη!


Recommended Posts

καλησπέρα, ποιες είναι οι φυσιολογικές τιμες της προλακτίνης;

Καλησπερα!:DΑν διαβασεις λιγο πιο πανω υπαρχει η απαντηση;)

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόνο εξέταση για προλακτίνη θα κάνω, γιαυτό ρωτάω ποιά μέρα, Ευχαριστώ πάντως

Και εγώ κοπέλα μου μόνο εξέταση προλακτίνης έκανα.Συγκεκριμένες μέρες για να κάνω εξετάσεις μου έδωσε όταν έκανα όλες τις ορμόνες έλεγχο.Όταν έκανα μόνο την προλακτίνη,που την κάνω τον τελευταίο ενάμισυ χρόνο ανά δύο μήνες περίπου , μου είπε να πηγαίνω όποτε θέλω.

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κοπέλα μου μόνο εξέταση προλακτίνης έκανα.Συγκεκριμένες μέρες για να κάνω εξετάσεις μου έδωσε όταν έκανα όλες τις ορμόνες έλεγχο.Όταν έκανα μόνο την προλακτίνη,που την κάνω τον τελευταίο ενάμισυ χρόνο ανά δύο μήνες περίπου , μου είπε να πηγαίνω όποτε θέλω.

Ετσι ακριβως ειναι!Μολις γυρισα απο τον γιατρο και μου ειπε αυτο ακριβως.Εκανα παντα την 7η μερα ορμονικες γιατι υπηρχαν μεσα στη λιστα ορμονες που απιτειται να γινει ο ελεγχος τους την 7η μερα,αλλα η προλακτινη συγκεκριμενα μπορει να γινει οποιαδηποτε μερα του κυκλου.Οσο ζεις μαθαινεις:mrgreen::D

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν η προλακτινη μου δεν εχει πεσει θα πρεπει να κανω μαγνητικη υποφυσης,διαβασα στο ιντερνετ τι εστι βερυκοκο και ...φοβηθηκα!Παω για νανι,δεν την παλευω αποψε...

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, για τις ημέρες που κοιτάζω τη δική μου προλακτίνη, όπως έχω, ήδη, γράψει, είναι αφού τελειώσω με την περίοδο και μια με δύο ημέρες μετά. Κι αυτό, επειδή, πιστεύω ότι ο οργανισμός έχει καθαρίσει κι ετοιμάζεται να μπει σε έναν καινούργιο κύκλο.

ΧΕΛΙΔΟΝΙ, μήπως να έκανες μία απλή εξέταση εκεί πού είσαι; Έτσι, για να ξέρεις πού βαδίζεις; Έναν έλεγχο, βρε κορίτσι. Συγγνώμη που στο λέω, ασφαλώς και ξέρεις καλύτερα, τι πρέπει να κάνεις, αλλά μία εξετασούλα δεν έβλαψε κανέναν.

Γκρέτα, μην αγχώνεσαι και σου ανεβαίνει. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη κι όλα θα πάνε καλά. Εμείς είμαστε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, για τις ημέρες που κοιτάζω τη δική μου προλακτίνη, όπως έχω, ήδη, γράψει, είναι αφού τελειώσω με την περίοδο και μια με δύο ημέρες μετά. Κι αυτό, επειδή, πιστεύω ότι ο οργανισμός έχει καθαρίσει κι ετοιμάζεται να μπει σε έναν καινούργιο κύκλο.

ΧΕΛΙΔΟΝΙ, μήπως να έκανες μία απλή εξέταση εκεί πού είσαι; Έτσι, για να ξέρεις πού βαδίζεις; Έναν έλεγχο, βρε κορίτσι. Συγγνώμη που στο λέω, ασφαλώς και ξέρεις καλύτερα, τι πρέπει να κάνεις, αλλά μία εξετασούλα δεν έβλαψε κανέναν.

Γκρέτα, μην αγχώνεσαι και σου ανεβαίνει. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη κι όλα θα πάνε καλά. Εμείς είμαστε εδώ.

Αχ katespsακι...σ ευχαριστω πολυ!Κλεισαν και τα καφε και δεν μπορω να πω τις ανησυχιες μου...Δεν θελω να αγχωνομαι,προσπαθω να μην αγχωνομαι.Ελπιζω να παρω θετικα αποτελεσματα και να μην χρειαστει να κανω τη μαγνητικη..:|Φιλια!:D

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Αχ katespsακι...σ ευχαριστω πολυ!Κλεισαν και τα καφε και δεν μπορω να πω τις ανησυχιες μου...Δεν θελω να αγχωνομαι,προσπαθω να μην αγχωνομαι.Ελπιζω να παρω θετικα αποτελεσματα και να μην χρειαστει να κανω τη μαγνητικη..:|Φιλια!:D

Καλέ τι ακούω.....

Α Γκρετάκι χαλάρωσε σε παρακαλώ!!!!!!!!!!

Πρώτον δεν ξέρεις αν θα κάνεις μαγνητική.Δεύτερον και να κάνεις πολύ πιθανό να μην έχεις τίποτα.Εγώ με το 125 και δεν είχα τίποτα.Συνήθως οι τιμές σε αυτές τις περιπτώσεις είναι πολύ μεγαλύτερες.

και τρίτον και να έχεις(ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ) και τι έγινε?Ξέρω κοπέλα που είναι 35 και το έχει από 16 χρονων. Μην τρελαίνεσαι και μην αγχώνεσε.Όλα θα είναι καλά.Δεν μπορώ να σε ¨μαλώσω¨ άλλο γιατί είμαι στη δουλεια. Θα τα πούμε άλλη ώρα.Ψήλα το κεφάλι λέμεεεεεεεεεεεεε

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι ακούω.....

Α Γκρετάκι χαλάρωσε σε παρακαλώ!!!!!!!!!!

Πρώτον δεν ξέρεις αν θα κάνεις μαγνητική.Δεύτερον και να κάνεις πολύ πιθανό να μην έχεις τίποτα.Εγώ με το 125 και δεν είχα τίποτα.Συνήθως οι τιμές σε αυτές τις περιπτώσεις είναι πολύ μεγαλύτερες.

και τρίτον και να έχεις(ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ) και τι έγινε?Ξέρω κοπέλα που είναι 35 και το έχει από 16 χρονων. Μην τρελαίνεσαι και μην αγχώνεσε.Όλα θα είναι καλά.Δεν μπορώ να σε ¨μαλώσω¨ άλλο γιατί είμαι στη δουλεια. Θα τα πούμε άλλη ώρα.Ψήλα το κεφάλι λέμεεεεεεεεεεεεε

Δεν μασαμε λεμε!!!:mrgreen:Ευχαριστω Σοφακι!Κι εγω πηζω!:twisted:Θα σας πω τα νεα μου απο βδομαδα!:D

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.καλως ηρθα στην παρεα σας.Θα ηθελα να πειτε σας παρακαλω.το οριο της προλακτινης ειναι 26 και εγω εχω 30.4 εχω απιστευτους πονοκεφαλους δεν χανω ευκολα κιλα.Δευτερα εκλεισα για αξονικη.Διαβασα τα αρθρα σας εδω και καπως ηρεμησα γιατι με ειχαν τρελανει ολοι με τα αδενωματα κλπ.Θα ηθελα να σας ρωτησω αν γνωριζετε υπαρχει περιπτωση να εχω αδενωμα με τοσο μικρη τιμη και αν ειναι αολαοι πονοκεφαλοι απο αγχος κι οχι απο προλακτινωμα...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΥΓ και απ οτι διαβασα εδω δε θα εχω προβλημα για μωρακι?ετσι δεν ειναι?

ΑΝΝΟΥΛΑ καλως ηρθες :Dκαι γρηγορα να φυγεις κι εσυ απο το κλαμπ της προλακτινης:D!!!Λοιπον απο τα λιγα που ξερω ,μιας κι εγω ειμαι νεοφερμενη εδω,θα σου πω πως θα γινουμε κι εσυ και ολες μας μανουλες!:D,θα στο πουν αυτο βεβαια και οι παλαιμαχες.Επισης ευχομαι να μην δειξει τιποτα η αξονικη που θα κανεις.κι εγω αν η προλακτινη μου δεν εχει πεσει θα κανω μαγνητικη,οποτε καταλαβαινω τις ανησυχιες σου!Καλη επιτυχια σου ευχομαι και συντομα μ ενα μπεμπε στην αγκαλια!Φιλια!:D

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

ποιπον κι εγω ειχα ανεβασμενη προλακτινη και θελω να σας πω τι μου συνεβει για να δειτε οτι ολα γινοντε.ξεκινησα ντοστινεξ.1 χαπι την εβδομαδα.στο πρωτο χαπι ειμουν οκ.στο δευτερο ειχα πονακια στις μασχαλες και το στηθος.την τριτη πηρα τη γιατρο γιατι πονουσαν οι θηλες μου.μην σας τα πολυλογω ειχα μεινει εγκυος.σταματησα τα χαπια!!!!!!!!!!!!!!!!ολα γινοντε και με ανεβασμενη προλακτηνη.και στα δικα σας.φιλια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα.καλως ηρθα στην παρεα σας.Θα ηθελα να πειτε σας παρακαλω.το οριο της προλακτινης ειναι 26 και εγω εχω 30.4 εχω απιστευτους πονοκεφαλους δεν χανω ευκολα κιλα.Δευτερα εκλεισα για αξονικη.Διαβασα τα αρθρα σας εδω και καπως ηρεμησα γιατι με ειχαν τρελανει ολοι με τα αδενωματα κλπ.Θα ηθελα να σας ρωτησω αν γνωριζετε υπαρχει περιπτωση να εχω αδενωμα με τοσο μικρη τιμη και αν ειναι αολαοι πονοκεφαλοι απο αγχος κι οχι απο προλακτινωμα...ευχαριστω

Συγνώμη κορίτσι μου ,ποιος σε τρέλανε και σου έλεγε για αδενώματα????Γιατί όποιος ήταν...............

Φυσικά και δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις αδένωμα με τόσο μικρή προλακτίνη.Τα άτομα που έχουν αδενώματα χτυπάν τρελλά ποσά στις εξετάσεις τους.Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος σου λέει τέτοια πράγματα.Συγνώμη κιόλας αλλά το θεωρώ τουλάχιστον χαζό να σου λένε κάτι τέτοιο και να σε αγχώνουν άδικα.

Θα σου πω την γνώμη μου σαν παλαιότερη στο θέμα:mrgreen:Το 30,4 δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ.Θα κάνεις πάλι μια εξετασούλα σε λίγο καιρό.Η προλακτίνη που έχεις είναι τόσο μικρή που μπορεί να οφείλεται και στο αν είχες λίγο άγχος όταν πήγες για την εξέταση.Μόνο οι επόμενες εξετάσεις θα σου πουν αν είναι όντως ανεβασμένη(για επιβεβαίωση).Ακόμα και αν το 30,4 συνεχίσει να υπάρχει και στις καινούργιες εξετάσεις,πίστεψέ με , είναι ελάχιστο.Βέβαια θα το παρακολουθείς να μην ανέβει αλλά προς Θεού καμμία σχέση με αδένωμα.Για να έχεις αδένωμα θα έπρεπε να έχεις 304 και όχι 30,4.Ήρέμησε λοιπόν και μην επιβαρύνεις και άλλο την προλακτίνη σου.:D

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

geia sas.. tha ithela k ego na rotiso gia tin prolaktini... eimai 22 k exo 109 prolaktini.. ekana eksetasi k elege oti exo ena mikro adenoma..

Γεια σου Όλγα:D

Από ότι κατάλαβα έκανες μαγνητική,έτσι?Από εκεί έμαθες για το αδένωμα?Αυτά που ξέρω είναι ότι στις περιπτώσεις που υπάρχει αδένωμα,κάνεις την θεραπεία πάλι με τα ίδια χάπια που κάνεις όταν έχεις απλά ανεβασμένη προλακτίνη χωρίς να έχεις αδένωμα,απλά κάνεις μια φορα τον χρόνο μαγνητική για να παρακολουθείς το μέγεθος του αδενώματος.Ο γιατρός θα σε εημερώσει καλύτερα.Πάντως ξέρω ότι όταν το παρακολουθείς και ειναι υπό έλεγχο δεν υπάρχει φόβος για τίποτα.

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα!!!

Μετά από μία...... τέλεια εβδομάδα, που είχα στο γραφείο (όλοι οι ξινοί κι οι μίζεροι εδώ μαζεύτηκαν να με ταλαιπωρούν) και στο σπίτι (με τη μικρή σε μία απίστευτη γκρίνια, να νυστάζει και να μην θέλει να κοιμηθεί, η αλήθεια είναι ότι έχει κόψει διπλωματικές σχέσεις με τον Μορφέα από τότε που γεννήθηκε), κίνησα το Σάββατο το πρωί για αιματολογικές εξετάσεις. Αποτέλεσμα: Προλακτίνη (που μας ενδιαφέρει, τα υπόλοιπα εντάξει είναι) 26,65 με όριο 23,30. Κι ολοκληρώθηκε η υπερόχη εβδομάδα. Την Πέμπτη το απόγευμα θα με δει κι η γιατρός μου να μου πει τι κάνουμε.

Εντάξει, δεν είναι κι υπερβολικά υψηλό, αλλά σε σχέση με την τελευταία μέτρηση που ήταν μισή μονάδα πάνω από το κανονικό, περιμένα μία βελτίωση, όχι πισωγύρισμα.

Βρε κορίτσια, απογοητεύτηκα. Περνάω και μία δύσκολη "φάση" με την έννοια ότι προβληματίζομαι για πολλά θέματα, με έχουν βρει και κάποιες αναποδιές, να κι η προλακτίνη για να "δέσει το γλυκό".

Τέλος πάντων. Θα πάρω βαθιές ανάσες και θα προχωρήσω μπροστά.

Πείτε τα δικά σας καλά νέα, για να σηκωθούμε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια!Πώς ειστε?Δυστυχως η προλακτινη μου οχι μονο δεν επεσε αλλα ανεβηκε κιολας.Επισης ειναι ανεβασμενη και η προγεστερονη μου.Μα γιατι?...Εγω αισθανομουν τοσο καλα το τελευταιο διαστημα.Τωρα θα κλεισω ραντεβου με τον ενδοκρινολογο και θα κανω μαγνητικη.Εχω μπερδευτει πολυ.Δεν ξερω τι να σκεφτω...Φιλια!

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα!!!

Μετά από μία...... τέλεια εβδομάδα, που είχα στο γραφείο (όλοι οι ξινοί κι οι μίζεροι εδώ μαζεύτηκαν να με ταλαιπωρούν) και στο σπίτι (με τη μικρή σε μία απίστευτη γκρίνια, να νυστάζει και να μην θέλει να κοιμηθεί, η αλήθεια είναι ότι έχει κόψει διπλωματικές σχέσεις με τον Μορφέα από τότε που γεννήθηκε), κίνησα το Σάββατο το πρωί για αιματολογικές εξετάσεις. Αποτέλεσμα: Προλακτίνη (που μας ενδιαφέρει, τα υπόλοιπα εντάξει είναι) 26,65 με όριο 23,30. Κι ολοκληρώθηκε η υπερόχη εβδομάδα. Την Πέμπτη το απόγευμα θα με δει κι η γιατρός μου να μου πει τι κάνουμε.

Εντάξει, δεν είναι κι υπερβολικά υψηλό, αλλά σε σχέση με την τελευταία μέτρηση που ήταν μισή μονάδα πάνω από το κανονικό, περιμένα μία βελτίωση, όχι πισωγύρισμα.

Βρε κορίτσια, απογοητεύτηκα. Περνάω και μία δύσκολη "φάση" με την έννοια ότι προβληματίζομαι για πολλά θέματα, με έχουν βρει και κάποιες αναποδιές, να κι η προλακτίνη για να "δέσει το γλυκό".

Τέλος πάντων. Θα πάρω βαθιές ανάσες και θα προχωρήσω μπροστά.

Πείτε τα δικά σας καλά νέα, για να σηκωθούμε λίγο.

 

Τα μεγαλα πνευματα συναντιουνται!...Αχ βρε Katespaki και γω μια απο τα ιδια ε και χειροτερα.:(Στα υψη η προλακτινη...κι αυτο με την προγεστερονη τι ειναι τωρα?Κι οπως ακριβως ειπες...ενος κακου μυρια επονται.Ευχομαι κοριτσακι να σου πανε ολα καλα και θα περιμενω νεα σου.:D

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Γλυκές μου προλακτινοχτυπημένες:mrgreen::mrgreen::mrgreen:(χιουμοράκι!!!!!!)

Λοιπόν πρώτα το katespsάκι μου.Γλυκειά μου κοπέλα,μην στεναχωριέσε.Σίγουρα είναι λογικό όταν περιμένεις να πέσει και άλλο η προλακτίνη αλλά αυτή η άτιμη ανεβαίνει να στεναχωριέσε.Σε καταλαβαίνω απόλυτα.Όμως δεν είναι ανησυχητικά πάνω από το όριο.Τόση απόκλιση το πιθανότερο οφείλεται στο στρες της εβδομάδας που πέρασες.Λοπόν ,στη δουλειά δώσε σε όλους του μίζερους και ξινούς μια μούτζα(παρτόν για το γαλλικό) ,πιάσε τον Μορφέα και μίλησέ του εξηγόντας του ότι πρέπει να συνεχίσει τις διπλωματικές σχέσεις με την μικρή,το πολύ πολύ δώστου και κάτιτις για να γλυκαθεί:wink: και όλα θα πάνε καλά!!!!!!

Δηλαδή , με άλλα λόγια Χ Α Λ Α Ρ Ω Σ Ε.Ύστερα από τόσο καιρό ξέρεις ότι είναι το Α και το Ω για την προλακτίνη.Και μόλις ηρεμησεις κάνε πάλι μια εξετασούλα και θα δεις πως όλα θα είναι μια χαρά.

Γκρετούλα πόσο ανέβηκε η προλακτίνη σου?Για την προγεστερόνη λυπάμαι αλλά δεν ξέρω τίποτα για να σε συμβουλέψω.Πάντως το καλύτερο είναι να κάνεις τις εξετάσεις που πρέπει ,να δεις που βρίσκεσε και ΑΝ υπάρχει πρόβλημα να το αντιμετωπίσεις.Με το κεφάλι ψηλά όμως,έτσι????Δεν θέλω απαισιοδοξίες.Μόνο χαμόγελα.Έτσι θα νικήσουμε τα πάντα!!!!!:D:D:D

Εγώ ξεκίνησα γενική,από το πρωί τώρα έκατσα.Δεν δούλευα σήμερα(μακάρι να δούλευα βέβαια με την κούραση που έφαγα).Για αυτό αν γράψω τίποτα περίεργο μην δώσετε σημασία,από την κούραση είναι.

Τα δικά μου νεα από προλακτίνη θα τα έχω τον Δεκέμβριο.Εκεί θα δω αν ανέβηκε με το που σταμάτησα τα χάπια ή όχι.Προς το παρών μπορώ να σας ανακοινώσω με χαρά ότι εδώ και 6 βδομάδες που κάνω διαιτά έχασα 8 κιλά!!!!!!!!!!!!!!Βέβαια έχω ακόμα να χάσω και άλλα ,αλλά σιγά σιγά.Με την προλακτίνη και το κόψιμο του τσιγάρου πήρα και εγώ δεν ξέρω πόσα κιλά.Πάντως άλλα τόσα άμα χάσω θα είμαι στα κιλά που ήμουν πάντα και τότε όλα καλά:mrgreen:

PMNYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκές μου προλακτινοχτυπημένες:mrgreen::mrgreen::mrgreen:(χιουμοράκι!!!!!!)

Λοιπόν πρώτα το katespsάκι μου.Γλυκειά μου κοπέλα,μην στεναχωριέσε.Σίγουρα είναι λογικό όταν περιμένεις να πέσει και άλλο η προλακτίνη αλλά αυτή η άτιμη ανεβαίνει να στεναχωριέσε.Σε καταλαβαίνω απόλυτα.Όμως δεν είναι ανησυχητικά πάνω από το όριο.Τόση απόκλιση το πιθανότερο οφείλεται στο στρες της εβδομάδας που πέρασες.Λοπόν ,στη δουλειά δώσε σε όλους του μίζερους και ξινούς μια μούτζα(παρτόν για το γαλλικό) ,πιάσε τον Μορφέα και μίλησέ του εξηγόντας του ότι πρέπει να συνεχίσει τις διπλωματικές σχέσεις με την μικρή,το πολύ πολύ δώστου και κάτιτις για να γλυκαθεί:wink: και όλα θα πάνε καλά!!!!!!

Δηλαδή , με άλλα λόγια Χ Α Λ Α Ρ Ω Σ Ε.Ύστερα από τόσο καιρό ξέρεις ότι είναι το Α και το Ω για την προλακτίνη.Και μόλις ηρεμησεις κάνε πάλι μια εξετασούλα και θα δεις πως όλα θα είναι μια χαρά.

Γκρετούλα πόσο ανέβηκε η προλακτίνη σου?Για την προγεστερόνη λυπάμαι αλλά δεν ξέρω τίποτα για να σε συμβουλέψω.Πάντως το καλύτερο είναι να κάνεις τις εξετάσεις που πρέπει ,να δεις που βρίσκεσε και ΑΝ υπάρχει πρόβλημα να το αντιμετωπίσεις.Με το κεφάλι ψηλά όμως,έτσι????Δεν θέλω απαισιοδοξίες.Μόνο χαμόγελα.Έτσι θα νικήσουμε τα πάντα!!!!!:D:D:D

Εγώ ξεκίνησα γενική,από το πρωί τώρα έκατσα.Δεν δούλευα σήμερα(μακάρι να δούλευα βέβαια με την κούραση που έφαγα).Για αυτό αν γράψω τίποτα περίεργο μην δώσετε σημασία,από την κούραση είναι.

Τα δικά μου νεα από προλακτίνη θα τα έχω τον Δεκέμβριο.Εκεί θα δω αν ανέβηκε με το που σταμάτησα τα χάπια ή όχι.Προς το παρών μπορώ να σας ανακοινώσω με χαρά ότι εδώ και 6 βδομάδες που κάνω διαιτά έχασα 8 κιλά!!!!!!!!!!!!!!Βέβαια έχω ακόμα να χάσω και άλλα ,αλλά σιγά σιγά.Με την προλακτίνη και το κόψιμο του τσιγάρου πήρα και εγώ δεν ξέρω πόσα κιλά.Πάντως άλλα τόσα άμα χάσω θα είμαι στα κιλά που ήμουν πάντα και τότε όλα καλά:mrgreen:

Μπράβο Σοφακι!!!:D8 κιλά...ουάουυυυυυυυυ!!!Και με κομμένο το τσιγάρο...αυτό είναι άθλος γλυκειά μου!Αντε και εις ανώτερα!!!!Σ ευχαριστω και για το κουραγιο...προσπαθω να σκεφτομαι θετικα αφου αλλη επιλογη δεν εχω:roll:!!!Φιλακια πολλα και να ξεκουραζεσαι!!!:DΘα σας πω νεα μου απο βδομαδα,αν βρω το γιατρο και κλεισω ραντεβου...μου την κοπανησε εκδρομουλα φαινεται.χμμμμ...

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΦΗ, καλησπέρα!!! Τι να σου πω, βρε παιδί;;; Μόλις διάβασα το μηνυματάκι σου, ειλικρινά, χαλάρωσα. Ξέρεις κάτι; Το ίδιο σκέφθηκα κι εγώ. Μάλιστα, όταν έκανα την εξέταση, αυτό σκεφτόμουν, ότι δηλαδή μετά από μία δύσκολη εβδομάδα, κάνω εξετάσεις προλακτίνης. Όμως, σκέφθηκα και το άλλο: μήπως όλα αυτά είναι μία δικαιολογία, για να παραβλέψουμε τα πραγματικά γεγονότα, για να ξεγελάσουμε λίγο τον εαυτό μας; Ναι, κι αυτά τα χρειαζόμαστε. Θα δούμε τι θα πει σήμερα κι η γιατρός κι ανάλογα θα προχωρήσουμε.

Γκρέτα, προγεστερόνη και προλακτίνη δεν ξέρω τι συνδυασμός είναι αυτός; Καλά όλα σε εμάς πια. Μην ξεχάσεις να μας πεις τι σου είπε ο γιατρός.

Άντε κι... εις κατώτερα σε όλα.

 

Πάντως, στη δουλειά, την εξήγησή μου την έκανα στα γαλλικά και κάνω υπομονή μέχρι το καλοκαίρι, όπου - εάν όλα πάνε καλά - παίρνω πτυχίο κι εκεί να δεις τι θα τους ρίξω...

Όσο για το Μορφέα, κάνω ό,τι μπορώ, αλλά τέτοιο πράγμα. Την βλέπεις, νυστάζει, έχει πέσει κάτω από τη νύστα, αλλά όχι, δεν κοιμάται. Επιβάλλει πειθαρχία στον εαυτό της και τη μαμά της.

ΧΕΛΙΔΟΝΙ, πού είσαι να μας δεις;

Φιλιά, κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...