Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ηλεκτρικες σκουπες


vouraikos

Recommended Posts

Θα αγορασω καινουργια σκουπα, γιατι αυτη που ειχα παρει πριν 3 χρονια, μια samsung......μας αφηνει σιγα σιγα.

Εχω το εξης μπερδεμα. Η σκουπα αυτη ειναι με φιλτρα (χωρις σακουλα). Ειχα πει να ειναι καινουργια τεχνολογια. Ομως αυτα τα φιλτρα καθε τρεις και λιγο θελανε πλυσιμο, αν δεν ειχανε πλυθει , η σκουπα σταματαγε να δουλευει , και ακομα και αν τα επλενες εκεινη την στιγμη, ηθελε 12 ωρες για να λειτουργησει παλι.

 

Οποτε λεω να το γυρισω στην παραδοση. Σακουλιτσα!!

 

Ομως εχω λιγο μπερδευτει, αφου οι περισσοτερες εχουν φιλτρο τελικα.

 

Λεω μηπως , εγω κατι δεν εκανα καλα με την πρωτη μου σκουπα και εσεις εχετε αλλη εμπειρια!

 

Για πειτε εμπειριες γιατι και το 200 που υπολογιζω να σκασω για μια καλη σκουπα, δεν ειναι λιγα.....μην το μετανιωσω παλι!!!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω εχω της miele,μια χαρα ειναι.Λειτουργει με σακουλα και παιρνει δυο φιλτρα(απο ενα υλικο σαν υαλοβαμβακα) που τα αλλαζεις καθε τοσο( οι σακουλες της εταιρειας εχουν στη συσκευασια και τα φιλτρα).Οταν την ειχα παρει(πριν 7 χρ) μου ειχαν πει πως υπαρχει κι αλλο μοντελο που ειναι πιο καταλληλο για οσους εχουν κατοικιδια που αφηνουν τριχες ή αλλεργια ,αλλα ηταν πιο ακριβο.Επισης οι σακουλες οταν βγαινουν για αλλαγη κουμπωνουν στο ανοιγμα και δεν διασκορπιζεται η σκονη

Link to comment
Share on other sites

Εδω κ 10 χρονια (προσφατα :lol: ) χρησιμοποιω την

kenwood super meteor...αθανατη με σακουλιτσα

φιλτρο το οποιο το βγαζω καθε μηνα (αν το θυμηθω :roll: )

το τιναζω κ το ξαναβαζω στη θεση του.

 

Δουλευει τελεια δεν εχει παθει απολυτως τιποτα!!

 

http://www.skroutz.gr/c/436/electric_cleaners.html?page=2

εδω εχει διαφορες σκουπες με τιμες συγκριτικα

σε καταστηματα που μπορεις να τις αγορασεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα κατεληξα στην bosch. ΕΙναι επισης γερμανικη σαν την mile και ειναι απλα πιο μικρη (δεν εχω χωρο αποθηκευσης μεγαλο!)

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10101

 

Φυσικα ειναι και πιο φτηνη απο την Mile!!!

 

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Eμείς από πάντα είχαμε simens στη μαμά μου και όταν παντρεύτηκα στο γάμο, μας έκαναν δωρο μια simens. Επειδή το σπίτι μας είναι 3οροφο έχω σε κάθε όροφο σκούπα και η simens είναι η καλύτερη. Δεν μιλάω φυσικά σε σύγκριση με τις πανάκριβες που πλένουν, τινάζουν χαλιά και κάνουν καφέ αλλά με τις συμβατικές.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

και να μην ξεχασω.....εκει που χαζευα σκουπες (πριν αποφασισω ) επεσα πανω σε μια ΣΚΟΥΠΑ ΡΟΜΠΟΤ!!!! ειναι ενα στρογγυλο πραγματακι το οποιο εχει φωτοκυτταρο, το αφηνεις κατω ανοιχτο, και κινειται σε ολο το σπιτι, σκουπιζοντας!!!!!!!!!!!οταν βρει τοιχο, αλλαζει μονο του κατευθυνση!!!

ενταξει δεν ξερω την αποδοση της,(ηταν και ακριβη)....αλλα κοριτσια δεν μπορει, θα ερθει η εποχη , που και αποτελεσματικο θα ειναι και προσιτο. Κατι τετοιο φανταζομαι θα εχουν τα παιδια μας!!

 

ΕΕΕ και να βρεθει λεει , η συσκευη που θα πετας τα ρουχα μεσα και θα στα βγαζει , πλυμενα και σιδερωμενα!!!!!!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

ή που θα πετας μεσα μακαρονια κ θα σου βγαζει

 

ετοιμο παστιτσιο!! :P

 

 

σαν την διαφημιση...

 

 

Μπα .....αυτο δεν με νοιαζει......αυτη με τα ετοιμα ρουχα ομως.......

α!!! και μια που ονειρευομαστε και ειναι τσαμπα, να βρεθουνε και ρομπου οικιακες βοηθοι!

Να το αγοραζεις και να λες "ρομποτ, τα σεντονια του νικου θελουν αλλαγμα και το στρωμα πλυσιμο και στεγνωμα γιατι κατουρηθηκε το βραδυ"

και να τα βρησκεις ετοιμα........ααααααχχχχχ τι καλα!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ή που θα πετας μεσα μακαρονια κ θα σου βγαζει

 

ετοιμο παστιτσιο!! :P

 

 

σαν την διαφημιση...

 

 

Μπα .....αυτο δεν με νοιαζει......αυτη με τα ετοιμα ρουχα ομως.......

α!!! και μια που ονειρευομαστε και ειναι τσαμπα, να βρεθουνε και ρομπου οικιακες βοηθοι!

Να το αγοραζεις και να λες "ρομποτ, τα σεντονια του νικου θελουν αλλαγμα και το στρωμα πλυσιμο και στεγνωμα γιατι κατουρηθηκε το βραδυ"

και να τα βρησκεις ετοιμα........ααααααχχχχχ τι καλα!

 

Εγώ περιμένω να βγουν αυτοκαθαριζόμενα πατώματα. Να πέφτει ο λεκές κάτω ή το χαρτάκι ... και να βγαίνουν ακροφύσια αέρα, να το παρασέρνουν στη γωνία κι εκεί να το καταπίνει ο σκουπιδοφάγος. Να πλημμυρίζει τοπικά με απορρυπαντικό και να στεγνώνει πάλι με αέρα. (Φυσικά δεκτή οποιαδήποτε άλλη τεχνολογία με το αυτό αποτέλσμα).

 

Αλλά επειδή αργεί ακόμα αυτή η εποχή, δουλεύω miele (cat & dog) αν και δεν έχω κατοικίδια. Είναι μια χαρά! Η μάνα μου που έχει miele αντέχει ακόμα μετά από καμιά 30αριά χρόνια. Αθάνατες.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Oπαααα!!! τωρα μου εβαλες κιαλλες ιδεες!!

Καλα ημουν με ενα μονο ονειρο ....την μηχανη πληντυριο-στεγνωτηριο-σιδερωτηριο!

Και με το ρομποτ "κατινα".....

Πακετο....τωρα θελω και αυτο το πατωμα!!!!!

 

Αχχχ τι μου εκανες!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...