Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ


Recommended Posts

Συγνωμη αν υπαρχει τετοιο θεμα ξανα αλλα ξυπνησα απο τους πονους κ υποφερω απο το στηθος μου κ δε ξερω τι να κανω.... Μακαρι να ειναι καμμια ξυπνια που γνωριζει να με βοηθησει....

Χθες το πρωι ειδα στο αριστερο μου στηθος φργμενο πορο. Στο δεξι εχω παθει 3 φορες κ με μουλιασμα κ οδοντογλυφιδα, μετα απο ωρες τα καταφερνα....

Σαυτο τωρα το μουλιαζα, το μουλιαζα...το ανοιξα εκει με οδοντογλυφιδα αναγκαστικα κ κανοντας μαλλαξεις το βραδυ πριν κοιμηθω, κατα τις 2 τα ξημερωματα, καταφερα κ εβγαλα το πολυ το γαλα κ ξεφουσκωσε το στηθος μου...ξυπνησε κ η μικρη κ αρχισε να θηλαζει..

Ομως στις 6 τα ξημερωματα ξυπνησα απο δυσφορια που ενιωθα στο στηθος...και παλι ειχε ασπρο...κ παλι μουλιασμα κ οδοντογλυφιδα κ εβγαλα το γαλα, γιατι μαλλον δεν ειχε ανοιξει καλα...

Ολη μερα ομως αυτο το στηθος εδινα να θηλαζει συνεχεια, ομως ειχε συνεχεια γρομπαλακια κ ηταν πολυ πρησμενο απο την πανω αριστερη πλευρα...

Το απογευμα πριν παω γυμναστηριο εβγαλα ολο το γαλα που ειχε μεσα (νιωθω βεβαια πως εκανα εντονες μαλλαξεις κ το κατακοκκινισα...)

Τωρα ξυπνησα κ νιωθω στο στηθος μου αφορητο πονο...ακομα κ ετσι που στεκομαι θελω να κλαιω..... ουτε να το αγγιξω δε μπορω να κανω μαλλαξεις δε μπορω... δεν εχει ασπρο σημαδι... ειναι σκληρο βεβαια πανω αριστερα, οπως ηταν...

Εχω παθει 3 φορες μαστιτιδα. Αυτο δεν ειναι μαστιτιδα... Τι να κανω???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


επισης σιγουρα εχει γαλα μεσα γιατι απο το λιγο που μπορω να αγγιξω, ειναι σκληρο, αλλα δυστυχως υποφερω να κανω μαλαξεις για να βγει το γαλα... ουτε με το θηλαστρο τα καταφερα δυστυχως... πραγματικα στεκομαι κ ποναω πολυ/.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Το μωράκι μου είναι 4 εβδομάδων και θηλάζω αποκλειστικά. Ευτυχώς, όσον αφορά στο θηλασμό φαίνεται ότι τα πάμε μια χαρά. Το πρόβλημά μου είναι ότι από χτες με πονάει το ένα μου στήθος, από τη μια πλευρά. Είναι αυτός ο πόνος όπως εκείνος τις πρώτες μέρες μετά την γέννα, που το στήθος ήταν αρκετά πρησμένο. Αλλά δεν με πονάει όλο το στήθος και δεν είναι πρησμένο, δεν υπάρχει κάποιο πέτρωμα ή κάτι παρόμοιο. Όσον αφορά στο θηλασμό δεν έχω αλλάξει κάτι, όπως θήλαζε τις προηγούμενες μέρες το μωρό έτσι συνεχίζει και τώρα. Όταν του δίνω να φάει από το στήθος που πονάει, ο πόνος συνεχίζει να υπάρχει, δλδ δεν είναι ότι το στήθος μου είναι πολύ γεμάτο και χρειάζεται "αποσυμφόρηση"... Καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι?

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Γεια σας κοριτσια,θελω να ρωτησω κατι,θηλαζω σχεδον 5 μηνες και τελευταια καθε φορα που θηλαζω νιωθω πονο ελαφρη αλλα ενοχλητικο σα να με τραβαει ενα νευρο στο αντανακλαστικο καθοδου.Σας εχει συμβει?Ειναι φυσιολογικο?Ανησυχω λιγακι...

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει και στα δυο στηθη.Αλλα και κατι αλλο που δε ξερω αν εχει σχεση...ο μικρος μου επισις τελευταια κανει πρασινα κ@κ@.Δεν εχω αλλαξει τιποτα στο θηλασμο μονο το οτι θηλαζω και απο τα δυο στηθη πλεον γιατι ο μικρος θυμωνει απο καποια στιγμη κ μετα σα να μειωνεται η ροη...Τα στηθη μου ειναι παρα πολυ μαλακα κ ωρες ωρες οταν θηλαζω νιωθω λες κ δε καταβαινει,σαν ο μικρος να πιπιλαει

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...