Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερωτηση για το εμβολιο μαντου


pwlina

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ κ εγω!! ΧΑΧΑΧΑ ωραιο αυτο με το μαγαζι!! Εμεις δεν θα κανουμε το εμβολιο λαθος τιτλο εγραψα, νομιζα οτι ηταν εμβολιο αλλα τελικα ειναι τεστ μου ειπαν τα κοροτσια πανω, τη φυματικη δοκιμασια θα κανουμε καπως ετσι λεει το βιβλιαριο υγειας. Για το εμβολιο φυματιωσης τωρα δεν εχει σημειωσει ακομα, εγω ειδα το δικο μου βιβλιαριο απο περιεργεια κ το εμβολιο το εκανα 9χρονων. Τη δοκιμασια ομως την εκανα 15μηνων, οπως κ ο γιος μου τωρα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστω και εσενα να σου ζησεο ο μικρος!

 

Εγω αυτο που θυμαμαι ειναι οτι στους δυο μεγαλους δεν ειχα κανει μαντου(με την ιδια παιδιατρο)

Τωρα σε αυτο μου το ειπε και να κανοινισω να παω Κ.Υ.

Ρωτησα τη νονα του Δημητρη μου που ειναι διευθυντρια στο Κ.Υ. της περιοχης μας και μου ειπε οτι το κανουμε εκει

Η παιδιατρος μας μου ειπε να το κανει και ο Δημητρης(5,5 χΡ)και αυτος δεν θελει να παει "Θτο μαγαζι τηθ νοναθ του"(ετσι το λεει το ΚΥ) γιατι ντρεπεται να κλαψει μπροστα της και η νονα μας ηρθε σε δυσκολη θεση οταν της το ειπα

γιατι καταλαβα οτι δεν επιτρεπεται να πηγαινουν σε ιδιωτες

 

Ισως γι'αυτο θα το κανετε εκει,γιατι ειναι και η κουμπαρα σου!!!!

Δεν νομιζω να απαγορευεται σε ιδιωτες παιδιατρους!!!!

Και μεις στο ιατρειο θα το κανουμε!!

line_m121_beg_40_time_1200978000_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα ερχομαι για να γραψω οπως σας υποσχεθηκα!! Σημερα πηγαμε τελικα στον παιδιατρο μου εγραψε σε ενα χαρτι ''Παρακληση να γινει το μαντου στον (ονομα παιδιου)''. Ρωτησα γιατι να παμε εκει κ οχι εδω? Μου ειπε οτι ειναι επιλογη καθε παιδιατρου να κανει μαντου στο ιατρειο του κ αυτη δεν το επελεξε.(κ γιατι να το επιλεξει να καθεται να παιδευεται αφου το κανουν κ αλλοι? τεσπα.) Πηγαμε στο κεντρο υγειας αλλα οχι στην παιδιατρο που εχει εκει, αλλα στο τμημα εμβολιων, περιμεναν πολλοι ηλικιωμενοι απο εξω κ μολις βγηκε αυτος που ηταν μεσα, ολοι με ενα στομα μια φωνη ας περασει η κοπελα με το μωρο, τους ευχαριστησα κ μπηκα. Μια πολυ συμπαθητικη νοσοκομα ηταν εκει μονη της κ αφου επεξε πρωτα με τα μαγουλακια του παιδιου το πηρε αγκαλιτσα κ μετα μου λεει αντε καιρος να πιασουμε δουλεια!!! Τον λυπηθηκε τον καημενο του λεει συγνωμη αλλα πρεπει να στο κανω!! Με εβαλε εκατσα επανω στο κρεβατι μου ειπε να τον παρω αγκαλια κ να τον βαλω να κατσει στο αριστερο μου ποδι, το δεξι χερακι να το βαλω πισω μου να με αγκαλιαζει κ τα ποδια του να τα σφιξω με τα δικα μου γιατι λεει μερικα κλοτσανε κ κουνανε την ενεση. Ευτυχως δεν εκανε τιποτα στο τελειωμα εκλαψε. Επιασα εγω το χερακι του τεντωμενο κ αυτη τον αγκωνα, καπου στα 2 λεπτα εκανε δεν ηταν τοσο συντομο οσο ενα εμβολιο δεν ξερω γιατι ισως εχει παραπανω υγρο μεσα, μετα εκανε διακεκομενες γραμμες γυρω γυρω κ μου ειπε να μη βαλω επανω χανζαπλαστ, να μην ακουμπαει πουθενα, να μη φοραει μακρια μανικια αλλα ουτε να το βρεξω για τρεις μερες. Μου ειπε θα ειναι ανησυχος για μια μερα γιατι αυτο τσουζει πολυ μεσα του. Τωρα κοιμαται απο της 12 που γυρισαμε, μολις ξυπνησει θα δω αμα ειναι ανησυχος. Παντως σιγουρα τον ποναει γιατι στο δρομο αποκοιμηθηκε κ ξεκινησε να τρεμει στον υπνο του, τρεις φορες το εκανε αυτο μονο. Στο τελος της λεω τι σας χρωσταω? Μου λεει σε αυτους που αγαπανε ειναι δωρεαν, για τους υπολοιπους βλεπουμε. Καταλαβαμε ολες πιστευω τι θελει να πει ο ποιητης. Αλλα νομιζω οτι δωσατε 10ε ειπε καποια πιο πανω που το εκανε. Σορρυ για το μεγαλο ποστ αλλα ηθελα να τα γραψω αναλυτικα γιατι ολες λιγο πολυ αναρωτιομαστε, να εχουν διαβαζουν οι επομενες!! Τωρα θα παμε στο ιατρειο την Τεταρτη για να το δει ο παιδιατρος κ για να κανουμε το mmr, αν κ το φοβαμαι λιγο γιατι διαβασα διαφορα. Φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...