Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΡΤΥ;;;;;;;


Recommended Posts

έχουμε τα γενέθλια της μεγάλης στις 29, την άαλλη Κυριακή.... και βρε κοριτσούδια είμαι λίγο μπερδεμένη... το πρόβλημα τι άλλο τα οικονομικά!

εγώ δε δουλεύω και τα φέρνουμε βόλτα με το μισθό του συζύγου, μη φανταστείτε ιδιωτικός υπάλληλος των 900 ευρώ!

τεσπά στο θέμα μας τώρα, με γνώμωνα τα παραπάνω, τι ιδέες εχετε για παιδικό παρτάκι των 18-20 ατόμων στο σπίτι μας;;; τα παιδιάμαζί με τα δικά μου θαναι 8. μόνο για την τούρτα μη μου πείτε να την φτιάξω γιατί δεν πιάνει το χέρι μου στη διακόσμηση, οποτε σκεφτήκαμε να την αγοράσουμε, καμια τυρόπιτα, κανα ανψυκτικό, από ποτά δεν πίνει κανείς, άντε ένα κρασάκι το χουμε....

δεν ξέρω μπορείς να κάνεις κάτι απλό, αλλά ευχάριστό;;;

με ενδιαφέρει να το χαρεί η μικρή μου γιατί πάντα κάναμε παρτι και δε λέει να μην κάνουμε τη συγκεντρωσούλα μας και ΄φετος....

για ρίχτε ιδέες! :roll::roll:

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομιζω οτι οσοι σας αγαπουν δεν θα ερθον για να φανε στο παρτυ!

 

Για τα πιτσιρικια μπορεις να οργανωσεις παιχνιδια να περασουν την ωρα τους. Ουτως η αλλως δεν τρωνε στα παρτυ. Και στην αναγκη παραγγελνεις και καμμια δεκαρια πιτσες και εισαι και κυρια :wink:

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι μωρέ γλυκιά μου, αλλά πως εξαφανίζονται όλα αυτό δεν το κατάλαβα...

εντάξει συγγενείς και δυο ζευγάρα φίλοι με τα παιδιά τους θα ναι, μα δεν είναι θέμα παρεξήγησης, είναι που θέλω ότι καλύτερο μπορώ δεδομένων των συνθηκών... δε σκέφτεσαι καμιά ωραία δική σου συνταγούλα, όσο απλή και να ναι, μπορεί να βοηθήσει...

και ναι, την ιδέα των παιχνιδιών δεν την είχα σκεφτεί, πρωτότυπο, έτσι και τα μικρά θα χαρούν και πιο οργανωμένα θα παίζουν! θα το ψάξω!

thanks!

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που φτιαχνω παντα ειναι λουκανικοπιτακια με ετοιμη σφολιατα. :?

 

Τωρα τελαυταια "ανακαλυψα " και ακομη μια ευκολη και γρηγορη συνταγη. Σε θηκες για κεκακια ή μαφινοταψακι βαζω σφολιατα σαν φωλιτσες γεμιζω με κιμα για μακαρονια και απο πανω μπεσαμελ. Στο φουρνο και ετοιμα τα "παστιτσακια" :wink:

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα κάνεις μπουφέ ή θα κάτσετε στο τραπέζι?

για να ξέρουμε τι να προτείνουμε!

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχουμε τα γενέθλια της μεγάλης στις 29, την άαλλη Κυριακή.... και βρε κοριτσούδια είμαι λίγο μπερδεμένη... το πρόβλημα τι άλλο τα οικονομικά!

εγώ δε δουλεύω και τα φέρνουμε βόλτα με το μισθό του συζύγου, μη φανταστείτε ιδιωτικός υπάλληλος των 900 ευρώ!

τεσπά στο θέμα μας τώρα, με γνώμωνα τα παραπάνω, τι ιδέες εχετε για παιδικό παρτάκι των 18-20 ατόμων στο σπίτι μας;;; τα παιδιάμαζί με τα δικά μου θαναι 8. μόνο για την τούρτα μη μου πείτε να την φτιάξω γιατί δεν πιάνει το χέρι μου στη διακόσμηση, οποτε σκεφτήκαμε να την αγοράσουμε, καμια τυρόπιτα, κανα ανψυκτικό, από ποτά δεν πίνει κανείς, άντε ένα κρασάκι το χουμε....

δεν ξέρω μπορείς να κάνεις κάτι απλό, αλλά ευχάριστό;;;

με ενδιαφέρει να το χαρεί η μικρή μου γιατί πάντα κάναμε παρτι και δε λέει να μην κάνουμε τη συγκεντρωσούλα μας και ΄φετος....

για ρίχτε ιδέες! :roll::roll:

 

τουρτίτσα θα σου προτείνω να φτιάξεις αυτήν εδώ http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=14520&postdays=0&postorder=asc&start=15

χωρίς ιδιαίτερη διακόσμηση (δες την φωτό, ούτε κι εγώ είμαι καλή στις διακοσμήσεις). Θα γλυτώσεις τουλάχιστον 60 ευρώ τα οποία μπορείς να δώσεις σε έναν ανιματέρ για να απασχολήσει τα παιδιά.

 

Τώρα, για τα υπόλοιπα μπορείς να κάνεις ένα σουφλέ ζυμαρικών με τυριά μπέικον και κρέμα γάλακτος, μπιφτεκάκια με πατατούλες φούρνου, μερικά σφολιατοειδή έτοιμα, σαλάτες... να φτιάξεις και ένα κέικ για να υπάρχει για τον καφέ ίσως που θα θέλουν οι μεγάλοι... ιδέες πολλές! Πες μας εσύ περίπου πού κινείσαι: μπουφές (το καλύτερο) ή καθιστό?

 

edit

τώρα το είδα: μπουφές!

και θα το κάνεις μεσημέρι ή βραδάκι??

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω της αποψης οτι οσοι σας αγαπανε θα χαρουν με την χαρα σας χωρις αρνητικα σχολια σε οτι και αν τους προσφερεις,αν αυτο που θα προσφερεις εινα διαλεγμενο και φτιαγμενο με ορεξη και αγαπη!

Η δικη μου οικονομικη προταση ειναι να επιλεξεις ενα μπουφε απο 3 φαγητα και μια σαλατα.Ισως νομιζεις πως ειναι ποιο οικονομικα τα μεζεδακια μα τελικα δεν νομιζω πως ειναι και τοσο,αν σκεφτεις πως ειδικα στους αντρες οτι ληγει σε ακι π.χ. τυροπιτακι ειναι......αφρος :lol: Θελεις πολλα και διαφορετικα.

Στη θεση σου θα εφτιαχνα καποια μαραρονια(ριγγατονι φιαγγακι,τορτελινι οτι σου αρεσει)που τα τρωνε ολοι ,μια πιτα, και ενα κρεατικο( κοτοπουλο με λαχανικα ,ρολο κιμα στον φουρνο με πατατες, μοσχαρακι οτι σου αρεσει και ξερεις να φτιαχνεις καλα :wink: ) .1 σαλατα για τους μεγαλους και αγγουρακια,καροτακια σε μπαστουνακια για τα παιδια και εισαι κομπλε.Αν υπαρχει και μια γιαγια να φτιαξει κατι απο τα παραπανω (παντα τους αρεσει να βοηθουν σε αυτα) να το δεχτεις με χαρα!

Πιατακια,κοταλακια ,χαρτοπετσετες,κ.λ.π. οικονομικα και σε χαρουμενα χρωματα θα βρεις στο ΙΚΕΑ.

Στο μπουφε μπορεις να βαλεις ενα δικο σου κανονικο τραπεζομαντηλο και να το στολιζεις με μεγαλους φιογκους απο γκοφρε χαρτι !Ειναι παμφθηνο και πολυ χαρουμενο το αποτελεσμα :D

Για την απασχοληση των παιδιων μπορεις να τυπωσεις αγαπημενους ηρωες και να δωσεις χρωματα στα παιδια να τους χρωματισουν.

ομαδικα παιχνιδια

Και φυσικα χορος!!!

Σαν δωρακι στα παιδια στο τελος του παρτυ, μπορεις να δωσεις χρωματιστα χωνακια φτιαγμενα απο χαρτονι που μεσα θα εχεις βαλει καραμελωμενα ποπ-κορν(θα τα βρεις σε σουπερ μαρκετ ετοιμα η για φουρνο μικροκυμματων) η διαφορα μικροδωρακια,αυτοκολλητα, μπαλονια,μπαλακια,κ.λ.π.

Τι λες? σου αρεσει κατι απο αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Νιννετα, μου αρέσουν οι ιδέες απασχόλησης και διακόσμησης και κάποια από τα φαγητά, όπως το ρολό, σε ευχαριστώ

maryp το πάρτυ θα είναι λογικά κατα τις 5 με 6, δεν το αποφασίσαμε ακόμα... η τούρτα μαρεσει πολύ, φαίνεται εύκολη και η ιδέα με τα σμάρτιες καταπληκτική καλύπτει τις ατέλειες!

τελικά με ξεκολλάτε, τόσο όμορφα πραγματάκια μπορούν να γίνουν, απλά πρέπει να το οργανώσω, ήδη απο αύριο....

thumbsupup.gifthumbsupup.gifthumbsupup.gif souper!

ρίχτε και άλλες ιδέες αν σας περισεύουν :wink:

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites

tao εγώ θα σου πρότεινα πιατάκια και κουταλάκια πλαστικά να πάρεις μόνο για τα παιδάκια, για τους μεγάλους καλό θα είναι να χρησιμοποιήσεις το σερβίτσιο σου γιατί τα πλαστικά πιατάκια διπλώνουν και είναι δύσκολο να τα κρατάς αρκεί βέβαια να αντέχεις μετά το πλύσιμο των πιάτων ή αν έχεις πλυντήριο πιάτων δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

επίσης μην ξεχάσεις να πάρεις σακούλα με μπαλόνια τα οποία θα φουσκώσεις και θα αφήσεις στο δωμάτιο που θα είναι τα παιδιά, πάντα τα μικρά οργιάζουν με τα μπαλόνια :lol:

για δωράκια εχει στο τζάμπο μικρες κορνιζούλες που κοστίζουν 50 λεπτά η καθεμία καθώς και κάτι μικρά σημειωματάρια με 30 λεπτά το καθένα καθώς και άλλες οικονομικές λύσεις, δεν χρειάζεται να δώσεις παραπάνω χρήματα εξάλλου για το καλό είναι!!!

όσο για μπουφέ για κοίτα και στην pizza fun αν σε εξυπηρετεί, νομίζω ότι έχει προσφορά για παιδικό πάρτυ που συμφέρει πολύ, για ψάξτο αλλά αν θυμάμαι καλά πρέπει να πας να τα πάρεις από το κατάστημα εσύ.

και κάτι άλλο, μην αγχώνεσαι!!!! ο καθένας με βάση την τσέπη του λειτουργει...και να σου πω πως έχω περάσει πολύ καλύτερα σε πάρτυ που είχαν μια τούρτα και αναψυκτικά και πατατάκια αλλά πολύ κέφι και διάθεση να περάσουμε όλοι καλά παρά σε πάρτυ που δεν ήξερα τι να πρωτοπάρω από το μπουφέ αλλά από κέφι μηδέν...καλά να περάσετε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

renik, δεν έχουμε pizza fun, αλλά το jumbo θα μας σώσει!!! για τα μικροδωράκια φυσικά,

όσο για τα πιάτα.... ΣΩΣΤΗ! άυτό θα κάνω, και μετά ας είναι κάλά τα χεράκια μου! :lol:

για την τούρτα ψήνομαι να την φτιάξω, το παντεσπάνι όμως με φοβίζει, παλιά είχα κάνει μόνη μου και μου κοπηκε, τριβόταν, σκιζόταν, μια βλακεία δηλαδή...

μπαλόνια, χαρτιά γκοφρέ για διακόσμηση σούπερ, γιατί έτσι οπως το χα δει, ψιλομιζέριαζα και θα το ''καιγα'' το πάρτι! οκ, η διασκέδαση λοιπόν δε θα μας λείψει....

σας ευχαριστώ όλες!

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites

Γεια tao

 

Εφόσον έχεις πρόσβαση σε κομπιούτερ, μπες στο site του MEGA, εκεί θα βρεις πολύ πρόσφατο επεισόδιο του ΠΑΡΛΙΑΡΟΥ που έφτιαχνε τούρτα σοκολάτα απλή από το μηδέν, παντεσπάνι, κρέμα, σχήμα κλπ.

Ακόμη κι εγώ που είμαι ΠΑΝΑΣΧΕΤΗ την έφτιαξα δοκιμαστικά (και οικονομικά) με μεγάλη, για τα δεδομένα μου, επιτυχία!!

Οσο για το πάρτυ, κάλεσε τους απολύτως απαραίτητους για το παιδί σου. Η ημέρα και το πάρτυ εξάλου είναι γι'αυτό και όχι για λοιπούς.

Συμφωνώ με jumbo (για διακόσμηση και οτιδήποτε), μουσική και με καλή διάθεση θα έχει επιτυχία!!!

an1cHkX0ak00020MzA1OTAzZHw2NzE2ODE0M2RhfHotdXBlcm1hblwncyA1dGggYmlydGhkYXkgaW4.gif
Link to comment
Share on other sites

ε, δεν άφησαν και τίποτε! στα πρότειναν όλα!!

εγώ λοιπόν να συμπληρώσω... για περισσότερο κέφι να μπείτε ΚΑΙ οι μεγάλοι στο ρυθμό του πάρτυ!

χορός γιάνκα-τρενάκι... μουσικές καρέκλες κλπ κλπ!!

 

καλά να περάσετε!! :D:D:D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πένες ριγγατονι

Βραζεις πενες , παιρνεις 3 ειδη τυρια που λιωνουν και παριζακι.

Τα τυρια τα τριβεις και το παριζακι (ή οτι σαλαμι θελεις απλα λεω παριζακι γιατι τρωνε τα περισσοτερα παιδια) το κοβεις κυβακια. Κρατας λιγο τυρι για να σκεπασεις απο πανω, και ολα τα υπολοιπα τα ανακατευεις σε ενα πυρεξακι. Σκεπαζεις με το υπολοιπο τυρι και αδειαζεις αποπανω μια κρεμα γαλακτος και ψηνεις. Μπορεις να το εχεις ετοιμο απο την προηγουμενη και να το εχεις στο ψυγειο με ζελατινη σκεπασμενο . Την κρεμα γαλακτος ομως τελευταια στιγμη. :wink:

 

Τοστακια μπομπες με τυρακι - σαλαμακι για παιδια και τονο - μαρουλι ή ντοματα -μαγιονεζα - σαλαμι -τυρι για μεγαλους.

 

Ενα κοτοπουλο στον φουρνο με πατατουλες ή καλαμακια κεμπαπ απο τον χασαπη (με εχουν σωσει αλλα αν εχεις ενιαιο σαλονι - κουζινα αστο καλυτερα)

 

Λιγα τυροπιτακια για τα πιτσιρικια και για το μπουγιο :lol:

 

Ενα ρυζακι πιλαφι για 2ο συνοδευτικο με το κοτοπουλο ή αν νηστευει κανεις

 

Μια πατατοσαλατα

Κοβεις μικρα κυβακια τις πατατες. Τις βραζεις. Τις σουρωνεις και τις βαζεις σε ενα μπολ. Προσθετεις μαιντανο, κρεμυδακι φρεσκο ή ξερο (οτι εχεις), αλατι , ενα αυγο σφιχτο πολυ πολυ ψιλοκομενο και 1/2 ετοιμη μαγιονεζα-μουσταρδα και ανακατευεις . Σκεπαζεις με την υπολοιπη μαγιονεζα μουσταρδα. Κοβεις ενα αυγο σφιχτο στα 4 και το βαζεις στο κεντρο ή φετουλες γυρω γυρω και ενα μικρο κλαρακι μαιντανο στο κεντρο και ετοιμο.

 

Μια σαλατα του σεφ

Μαρουλακι, ντοματουλα, κυβακια σαλαμι και τυρι και αυγο αν θες και μια σως μαγιονεζα με λιγο κετσαπ (να ροζισει) και μια απο τα ιδια.

 

ή μια απλησαλατα

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

elenik ευχαριστώ βρεεε!

και τα δικά σου έχουν τη χάρη τους γιατί μου τα λες αναλυτικά και μ'αρέσει!!! :lol:

εννοείται τόσες φορές που το διάβασα το εμπέδωσα :arrow:θα τα έχω όλα έτοιμα απο την προηγούμενη, και τελευταία στιγμή ψήσιμο!

τώρα είδα την ώρα, εσυ είσαι πολυ νυχτοπούλι, 1 και 42 είναι ....ΝΑΝΙ!

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ταο μου!λοιπον εγω θα σου πω τι εκανα στο δικο μας παρτι που ηταν στις 08/03.επειδη ειμαι και γω πολυ της οικονομιας ειπα στον παιδοτοπο οτι θα τα παω εγω τα πραγματα.τουρτα παραγκειλαμε απο ενα φιλο του συζυγου.μαζι με το σχεδιο 4 κιλα 40ευρω.τιμη για μας.τον περασμενο μηνα ειχε στο λιντ προσφορα τα κατεψυγμενα.πηρα σπανακοπιτακια τυροπιτακια κουρου λουκανικοπιτακια σουσαμινια πενιρλι μικρα σε δυο γευσεις ηθελα να παρω και φλογερες μπουγατσες αλλα δεν φερανε .επισης ειπα στην πεθερα μου και εφτιαξε σπιτικη σπανακοπιτα με χωριατικο φυλλο κομμενη σε κοματια.την ιδια μερα εφτιαξα πιτσακια ατομικα σκετη γλυκα ηταν!ειχανε φερει στι λιντα τις αποκριες καπελακια και αυτα τα χαρτινα που φυσας.πηρα και απο αυτα.φυσικα πατακια ποτηρακια κουταλακια και ετοιμο το παρτυ.α!ειχα παρει και γαριδακια-πατατακια!ολοι μεινανε ευχαριστημενοι!καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

ελένη, ευχαριστώ, αυτό με τις πίτες βρε παιδί μου όσο κλασική ιδέα και αν είναι είναι πάντα σούπερ. είναι πεντανόστιμες οι άτιμες!

κάτι θα χουμε απο πίτες, αυτό είναι σίγουρο, και μένα μου αρέσουν οι περισσότερες από τα lidl.........

εννοείται, θα σας τα πω αναλυτικά, μετά τις 29, τι κάναμε τελικά!

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites

θα τα έχω όλα έτοιμα απο την προηγούμενη, και τελευταία στιγμή ψήσιμο! !

Ακριβως. Εγω ξεκιναω πια απο το προηγουμενο ΣΚ και χωνω καταψυξη μπιφτεκια, πιτες κλπ . Την προηγουμενη κανω αυτα που δν γινεται και εκεινη τη μρα ψηνω μονο (αν θελω και καμια πατατ τηγανιτη πεταγομαι και περνω απο Ψητοπωλειο):wink: . Βαρεθηκα να υποδεχομαι τον κοσμο στην κουζινα ή βγαινοντας απο το μπανιο απο το τρεξιμο.

 

 

 

τώρα είδα την ώρα, εσυ είσαι πολυ νυχτοπούλι, 1 και 42 είναι ....ΝΑΝΙ!

 

Εγω και ο υπνος δεν παμε πακετο :lol:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

για την τούρτα ψήνομαι να την φτιάξω, το παντεσπάνι όμως με φοβίζει, παλιά είχα κάνει μόνη μου και μου κοπηκε, τριβόταν, σκιζόταν, μια βλακεία δηλαδή...

 

παρε τότε έτοιμα παντεσπάνια αυτά που πουλάνε στο σούπερ. Φτιάξε μια μους γιώτης ή ότι άλλη μάρκα σου αρέσει.Αν θέλεις και σας αρέσει λιώνεις και μια μπανάνα στο μούλτι και τη ρίχνεις κι αυτή μέσα στη μους. Φτιάχνεις ένα σιρόπι με 1 ποτήρι νερό και 1 ποτήρι ζάχαρη και λίιιιιιιγο κονιάκ. Καταβρέχεις τα παντεσπάνια και βάζεις παντεσπάνι-μους, παντεσπάνι-μους, παντεσπάνι γκαρνί λευκή. Αν θέλεις τη γεμίζεις και με τρούφα χρωματιστή ή μαύρη, τη στολίζεις όπως θέλεις (παιχνιδάκια πάνω, νεράιδες, σμάρτις.. ότι θες!) και ....... έτοιμη! Είναι πολύ πολύ νόστιμη και μπουγιόζικη έτσι!

 

*** επίσης εδώ θα βρεις χρήσιμες συμβουλές:

http://www.videojug.com/film/how-to-make-a-first-birthday-cake

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

έγώ θα σου πω μια ιδέα, για σαλάτα, που στην περιπτωση του μπουφέ σώζει!!!!

αποφεύγονται τα ατυχήματα και γλιτώνουν τα χαλιά!

Αντί για σαλάτα λοιπόν, κόβω αγγουράκια και καροτακια σε λεπτά μπαστούνια, κόβω και κουνουπιδι ωμο σε μικρές φουντιτσες(μην σου ακουγεται μπλιαχ,είναι πολύ ωραιο με τη σως). Στολίζω την πιατελα με μαρουλόφυλλα και τα βάζω όλα μέσα!

Από δίπλα φτιάχνω μια σως: 1 κιλό στραγγιστό γιαούρτι και μέσα ρίχνεις 1 φακελο κρεμυδοσουπα κνορ. Ανακατευεις καλά και η σως είναι ετοιμη!Συνοδευει τέλεια τα λαχανικα που σου ανεφερα αλλά και τα πατατακια και ότι αλλο φανταστείς....

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...