Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

Συγγνώμη, αλλά επειδή δεν έχω καταλάβει:Οι τιμές σε τι νόμισμα είναι και πόσο είναι τα έξοδα αποστολής σε αυτό το site?(jessikabrides)

Νομίζω είναι σε λίρες Αγγλίας (ούτε σε μένα φαίνεται το νόμισμα), αλλά δεν περιλαμβάνονται τα μεταφορικά που στην περίπτωσή μου ήταν 25 ευρώ. Για να μάθεις την τιμή ακριβώς στέλνεις e-mail.

 

frosobal όταν με το καλό παραλάβεις ενημέρωσέ μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, όσες παραγγείλατε από το jessica, διαλέξατε ύφασμα εκτός από χρώμα; Ανάλογα αν είναι συνθετικό ή όχι, διαφοροποιήθηκε η τιμή; Τρώγομαι να παραγγείλω, αλλά φοβάμαι την ποιότητα του υφάσματος...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως να μην παραγγείλετε όλες μαζί; Νιώθω λίγο άγχος που είπα για το site, γιατί ένα ρίσκο πάντα υπάρχει. Εγώ ναι μεν παρήγγειλα και παρέλαβα και έμεινα ευχαριστημένη, αλλά θα ήθελα και να γράψει και κάποια άλλη κοπέλα που παρέλαβε για να υπάρχει και μια δεύτερη γνώμη. Δεν θα ήθελα να κατηγορηθώ σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά πχ αν κάποια δεν παραλάβει ή παραλάβει καθυστερημένα ή δεν μείνει ευχαριστημένη.

 

maria_s εγώ παρήγγειλα ό,τι είδα στη φωτογραφία και δεν άλλαξα ούτε ύφασμα ούτε χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Eimai polly xaroymeni!!!μου απαντησαν και μου ειπαν οτι μπορω να εχω το φορεμα μου για την βαπτιση!!!!!!εγκαιρως!!!!!!

 

Μαλλον δεν θα ειχαν τσεκαρει το εμαιλ τους!

 

προλαμες τελικα ε;;θα παραγγειλω κ εγω κατι.θυμισε μου το δικο σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mariori μην αγχωνεσαι!!!Εννοειτε οτι κανεις δεν προκειτε να κατηγορησει εσενα αν κατι παει στραβα!Εσυ τα φτιαχνεις>??μην στεναχωριεσαι κ μην το σκεφτεσαι καθολου!

Ειπες ξεκαθαρα οτι εμεινες ευχαριστημενη και μαλιστα εκανες πολυ καλο που μας εμαθες και το κινεζικο σαιτ.

Δεν πιστευω τα φορεματα να ειναι με τρισαθλιο υφασμα.Οκ δεν θα ειναι μεταξωτα αλλα πιστευω θα ειναι μια χαρα.Αν δεν ειναι προσωπικα εγω λεω χαλαλι!εχασα 60 ευρω.Και τι εγινε?αν ολα πανε καλα ομως θα εχω γλιτωσει πολλα λεφτα!

Εσυ ξεκαθαρισες για αυτο μην το σκεφτεσαι καν!

 

το φορεμα κατερινα ειναι

920bg.jpg

 

το διαλεξα τελικα γιατι ειναι μαζεμενο (δεν θα εχεξουν πολλα πολλα!) και μαρεσει παραπ ολυ το χρωμα!Το μονο που με προβλιματιζει ειναι το υφασμα στην μεση ...γιατι δεν εχω και τοσο δα μεσουλα!Αλλα πιστευω θελω να πιστευω δηλαδη οτι με τα μαλλια τα αξεσουαρ και το βαψιμο και φυσικα τα παπουτσια θα ειμαι πολυ ωραια!\

Βλεπουμε

 

Τωρα για τα υφασματα που ρωτας Μαρια ναι διαλεγεις αν θελεις σατεν σιφον κτλ.

Για την ποιοτητα δεν γνωριζω να σου πω.Δεν ρωτησα.Οπως και χρωμα διαλεγεις.Ειναι μοδιστροι.

 

Εχω μια απορια.Επειδη ειμαι σε διαιτα να κοψω μερικους ποντους η να επιμεινω στα μετρα μου \ΤΩΡΑ?και το μαζευω αν χρειαστει μετα?,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

casperaki αυτό που επέλεξες είναι σούπερ! και το μωβ είναι το αγαπημένο μου!

και γω για τη βάφτιση του γιου μου ψάχνω να μην αφήνει και πολλά έξω, αλλά παρόλο που προσπαθώ να χάσω, επειδή δεν μου έχω εμπιστοσύνη, θα ψωνίσω με τα μέτρα τα σημερινά και αν είναι το μαζεύω :)

 

στο σαιτ δεν έχω βρει αυτό που διάλεξες...θυμάσαι κωδικό;

 

με το καλό να παραλάβεις :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

eyxaristw κοριτσια!!!!!

Λοιπον το φορεμα ΔΕΝ υπαρχει στο σαιτ.

Το βρηκα σερφαροντας στο νετ και τους το εστειλα φωτογραφια ρωτωντας αν μπορουν να μου το ραψουν και απαντησαν ναι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mariori μην αγχωνεσαι!!!Εννοειτε οτι κανεις δεν προκειτε να κατηγορησει εσενα αν κατι παει στραβα!Εσυ τα φτιαχνεις>??μην στεναχωριεσαι κ μην το σκεφτεσαι καθολου!

Ειπες ξεκαθαρα οτι εμεινες ευχαριστημενη και μαλιστα εκανες πολυ καλο που μας εμαθες και το κινεζικο σαιτ.

Δεν πιστευω τα φορεματα να ειναι με τρισαθλιο υφασμα.Οκ δεν θα ειναι μεταξωτα αλλα πιστευω θα ειναι μια χαρα.Αν δεν ειναι προσωπικα εγω λεω χαλαλι!εχασα 60 ευρω.Και τι εγινε?αν ολα πανε καλα ομως θα εχω γλιτωσει πολλα λεφτα!

Εσυ ξεκαθαρισες για αυτο μην το σκεφτεσαι καν!

 

το φορεμα κατερινα ειναι

920bg.jpg

 

το διαλεξα τελικα γιατι ειναι μαζεμενο (δεν θα εχεξουν πολλα πολλα!) και μαρεσει παραπ ολυ το χρωμα!Το μονο που με προβλιματιζει ειναι το υφασμα στην μεση ...γιατι δεν εχω και τοσο δα μεσουλα!Αλλα πιστευω θελω να πιστευω δηλαδη οτι με τα μαλλια τα αξεσουαρ και το βαψιμο και φυσικα τα παπουτσια θα ειμαι πολυ ωραια!\

Βλεπουμε

 

Τωρα για τα υφασματα που ρωτας Μαρια ναι διαλεγεις αν θελεις σατεν σιφον κτλ.

Για την ποιοτητα δεν γνωριζω να σου πω.Δεν ρωτησα.Οπως και χρωμα διαλεγεις.Ειναι μοδιστροι.

 

Εχω μια απορια.Επειδη ειμαι σε διαιτα να κοψω μερικους ποντους η να επιμεινω στα μετρα μου \ΤΩΡΑ?και το μαζευω αν χρειαστει μετα?,,,,,,

 

πολυ μ αρεσει!το σιφον υφασμα ποιο ειναι; μη χαλας τη διαιτα απλα πηγαινε τη πιο σιγα,θα ναι κ καλυτερα ν αφυγουν λιγο λιγο.

Link to comment
Share on other sites

eyxaristw κοριτσια!!!!!

Λοιπον το φορεμα ΔΕΝ υπαρχει στο σαιτ.

Το βρηκα σερφαροντας στο νετ και τους το εστειλα φωτογραφια ρωτωντας αν μπορουν να μου το ραψουν και απαντησαν ναι!!!

 

απο αλλου δηλ το ειδες;κ ειπαν ναι;καλο αυτο;να κανουμε κ της μακρυπουλια το φορεμα;;

Link to comment
Share on other sites

Λες για το ασπρομαυρο?

Δοκιμασε να ρωτησεις.

Εμενα μου αρεσε ενα φορεμα που ηταν διχρωμο μαυρο με ενα αλλο υφασμα που εκανε σχεδια αλλα δεν τους το ζητησα γιατι σκεφτηκα "που θα βρουν αυτοι το ιδιο χρωματιστο υφασμα>>?αδυνατον"

αλλα αν θυμαμαι καλα το φορεμα της Μακρυπουλιας ειναι λευκο και μαυρο!οχι μαζι.χωρια το λευκο χωρια το μαυρο....

Μονο που η φωτο δεν δειχνει το φορεμα ολοκληρο.Δεν υπαρχει καποια αλλη φωτογραφια του φορεματος>?

Link to comment
Share on other sites

επειδη καταλαβαμε οτι τα φορεματα τους δεν ειναι τα γνησια γιατι αλλιως δεν θα μπορουσαν να μας τα ραψουν σε οτι υφασμα χρωμα κ νουμερο θελουμε....ειναι μοδιστροι και υπεθεσα οτι θα μπορουν να φτιαξουν οτιδηποτε.Μιας κια κανουν και περιπλοκα κεντητα νυφικα.Και μου ειπαν ναι.Λογικο ειναι. αφου εκεινες τα ραβουν!

Link to comment
Share on other sites

Το φόρεμα είναι τέλειο και θα είσαι καταπληκτική ...μέχρι που σκέφτομαι να το πάρω και εγώ αργότερα σε άλλο χρώμα για ένα γάμο που έχω γιατί τώρα παρήγγειλα άλλα...ας ξεχάσουμε πως είναι της jessica και ας σκεφτούμε πως βρίκαμε μια μοδίστρα να μας ράψει όμορφα οικονομικά φορέματα ,.....εγώ έτσι το βλέπω ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω είναι σε λίρες Αγγλίας (ούτε σε μένα φαίνεται το νόμισμα), αλλά δεν περιλαμβάνονται τα μεταφορικά που στην περίπτωσή μου ήταν 25 ευρώ. Για να μάθεις την τιμή ακριβώς στέλνεις e-mail.

 

Ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά!

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Egv ενω χαρηκα που μου ειπαν το οκ για το φορεμα μεχρι 2 μαιου τελικα μου ειπαν οτι εχει πολυ δουλεια και δεν θα μπορεσουν....

Βρηκα παντως φορεμα το αγορασα χτες.

Κατεβηκα αθηνα δοκιμασα παρα πολλα και τα περισσοτερα δεν μου πηγαιναν.Μονο 2-3 ηταν ωραια πανω.Περιεργως τα φορεματα που ελεγα σιγουρα θα μου πανε ηταν χαλια πανω μου...Εκει που απελπιστηκα ειδα να κρεμετε κατι!στο χρωμα που μου αρεσει μετα το μωβ...τυρκουαζγαλαζιο καπως ετσι...Χωρις να κοιταχτω στοκαθρεφτη ειπα στην κοπελα οτι μαλλον το βρηκα το φορεμα!Ενιωθα απιστευτα ανετα!και οταν κοιταχτηκα ηταν πολυ καλα πανω μου!

138 ευρω.

Το καταστημα εχει πολυ μεγαλη ποικιλια απο φορεματα.Δεν ειναι ολα ωραια αλλα εχει πολλα κομματια πολλα νουμερα.Εγω δηλαδη πηρα το 54.Ειχε και πιο μεγαλα.

Τα μακρια φορεματα ηταν πιο ακριβα.Ξεμεπρδεψα ευτυχως.......

Αν θελετε και επιτρεπετε να σας πω το καταστημα?

Αν ειναι ας κοπει το ονομα.

Ειναι το Αποστολακος στην Αιολου.στην αγιου μακρου κοντα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ταγέρ-παντελόνι. Μαύρο παντελόνι σε ίσια γραμμή, μαύρη μπλούζα με τρουακάρ μανίκι και ένα ωραίο γκρι φιογκάκι στη λαιμόκοψη και σακάκι λευκό-μαύρο με λίγο γκλίτερ στον γιακά. Ηταν το μόνο ωραίο πάνω μου. Τα φορέματα ήταν τελείως άχαρα... πάντως για όποια ενδιαφέρεται και δεν έχει χάσει τελείως τα κιλά της εγκυμοσύνης η μάρκα που πήρα είναι και ποιοτική και αξιοπρεπής. Αν νομίζει ο admin να το κόψει το όνομα. Λέγεται Πέπη Ζωγράφου. Είναι βέβαια λίγο ακριβά αλλά απίστευτα ποιοτικά. Είχα κι εγώ απελπιστεί και σκεφτόμουν πως έχω γίνει έτσι αλλά μόλις έδωσαν στην μαμά μου Νο 52 που η γυναίκα είναι λεπτή -μόνο λίγο κοιλίτσα έχει- κάπως παρηγορήθηκα. Μα τι νούμερα είναι αυτά? Και μετά βγαίνουν και φωνάζουν για την νευρική ανορεξία...

 

Τώρα θα μου πείτε από την νευρική ανορεξία μέχρι να φορέσεις Νο 54 υπάρχει τεράστια απόσταση αλλά δεν είμαστε όλες οι γυναίκες 45 κιλά !!!

squsqusbu20090629_-8_George.png
Link to comment
Share on other sites

εγω παρηγγειλα αυτο:

http://www.passionboutiquehull.co.uk/detail/?cat=prom&id=1078

αναμενω να το παραλαβω, ελπιζω να μου κανει!

 

Θεϊκό (όπως λέμε divine!) , αριστοκρατικό , υπέροχο!!!!

Γράψε πληροφορίες για το site , τις τιμές , μεταφορικά , τρόπο πληρωμής....ψήνομαι......

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Θεϊκό (όπως λέμε divine!) , αριστοκρατικό , υπέροχο!!!!

Γράψε πληροφορίες για το site , τις τιμές , μεταφορικά , τρόπο πληρωμής....ψήνομαι......

 

αχ, σε ευχαριστω πολυ! Μονο να μου κανει!

Βρηκα πρωτα το φορεμα ψαχνοντας στο web, και μετα εψαξα για online shop που να το πουλαει. Τα μεταφορικα ειναι 20 λιρες, η πληρωμη εγινε με paypal και μου το στειλαν με το ταχυδρομειο. Περισσοτερα οταν το παραλαβω.

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...