Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Koρίτσια, ενδιαφέρον αυτό που λέτε για τον Καραμπίνα, σκέφτομαι να τον δοκιμάσω μιας και μένω Εύοσμο. Που "ξεγεννάει" (ουφφφ, πείτε μου μια άλλη λέξη...) όμως αυτός?

Ένα άλλο θέμα που με ενδιαφέρει είναι να έχει ο γυναικολόγος, , εκτός από τα βασικά (ευγένεια, διακριτικότητα, εμπειρία κλπ), τελευταίας τεχνολογίας μηχανήματα, διότι τι να το κάνω αν μου κάνει υπέρηχο, και δεν μπορεί να δει καλά? Βασικότατο!

 

Είναι επίσης οπαδός του φ.τ., ή καισαρική και Άγιος ο Θεός?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειναι απεναντι απο το τυποφρουτ.δεν θυμαμαι νουμερο τωρα.2310758480.ειναι ευγενικος και πολυ εξυπηρετικοσ ξεγεναει γεννεσισ.το ιατρειο ειναι καινουργιο εκει.πριν ηταν πανω απο τα goodys σε εναν οχι και τοσο ωραιο χωρο.τωρα εδω και ενα χρονο πηγε εκει και εκανε κατσε καλα ιατρειο.η γυναικα του ειναι παιδιατροσ και εχει ιατρειο διπλα του.στον πρωτο μου γιο την ειχα καλεσει στο σπιτι αλλα δεν βολεψε τελικα να τον παρακολουθει αυτη γιατι προεκυψε μια συγγενεις.εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη παντως απο την πρωτη μου γεννα και τωρα που παω για 2ο δεν θα αλλαζα με τιποτα.χωρια που κανω ολεσ τισ εξετασεισ στο ικα.στης νεαπολης ομως αλλα πηγαινεις χωρις ραντεβου κανεις τις εξετασεις και μετα τις στελνουν εκεινοι στο γιατρο.χωρια ολα τα σιδερα ασβεστεια μου τα γραφει και δεν πληρωνω τιποτα.και χωρια αδειες απο την δουλεια χωρις να τρεχω να παρακαλαω τον γελειο που εχουν στον ευοσμο να εξυπηρετει τετοιεσ καταστεσεις.απο τιμες για να σας καλυψω 1500 ειτε φισιολογικα ειτε καισαρικη.οτι περνουν ολοι πανω κατω

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητές agapula & stauroszoo, ευχαριστώ πολύ! Αποφάσισα να πάω λοιπόν Καραμπίνα!! (και ελπίζω να είναι "καραμπινάτος"!!) . Άντε ρε γμτ, και έτρεχα τόσα χρόνια στην Καλαμαριά... άντε ψάχνε και πάρκινγκ... Και 70 ή 80€ρώπουλα τη φορά... γκρρρρ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ είμαι fun Καραμπίνα..Πηγαίνω πολλά χρόνια και τα 2 τα παιδιά μου τα γέννησα με αυτόν..Πάρα πολύ ευχαριστημένη!!!Γέννησα και τα 2 παιδιά μου φυσιολογικά και να φανταστείτε είχα κλείσει και στα 2 και τις 41 βδομάδες και με περίμενε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κορίτσια!!!

Γνωρίζει καμία τον ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΜΙΚΟ που είναι στην Μητροπόλεως????????ειναι στο Παπαγεωργίου και στο Γενεσις

please help me!!εχω απογοητευτεί τελείως με το θέμα τον γιατρών!!

 

Καλησπέρα!σημερα μολις διαβασα το συγκεκριμενο θεμα για τους γιατρους της Θεσσαλονικης. Εγω έχω τον Θεμιστοκλή Μικο και ειμαι ευχαριστημενη προς το παρον. εχω βεβαια φυσιολογικη εγκυμοσυνη και δεν εχω γεννησει ακόμα.ελπίζω να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω καταλήξει αν η δικιά μου η γυναικολόγος έπραξε σωστά. Τη λένε Χριστοπούλου Χριστίνα και στον τοκετό χωρίς να έχει περάσει ώρα από την έναρξη των ωθήσεων μου το πήρε το μωρό με βεντούζα. Μπήκε στη θερμοκοιτίδα 3 μέρες από αυτό. Λέει ότι έπεφταν οι παλμοί. Δεν ξερώ αν ισχύει γιατί ήταν πολύ σύντομο χρονικό διάστημα. Αν ξέρει κάποιος κάτι για τη συγκεκριμένη γιατρό ας το πει για να διασταυρώσουμε απόψεις.

Papaki70 κατ'αρχήν να σου ζήσει το μικρό σου! Κατά δέυτερον με ανησύχησες πολύ γιατί κι εγώ πηγαίνω κάποια χρόνια στη Χριστοπούλου (για τα βασικά, ελεγχο,ΠΑΠ κλπ). Η αλήθεια είναι ότι γενικά όταν έχει κόσμο είναι βιαστική,πρέπει εσύ να της ζητήσεις ψηλάφηση αλλά στα θετικά της να πω ότι πάντα απαντά στο κινητό της και ποτέ δεν δυσανασχετησε, είναι πολύ καθησυχαστική και φιλική κάτι που είναι βασικό για μένα τουλάχιστον που είμαι φοβιτσιάρα. Κι εγώ δυστυχως δεν γνωρίζω γυναίκες που να τις έχει ξεγεννήσει και θα ήθελα να μάθω πώς συμπεριφέρεται. Εχω ακόυσει από φίλες φίλων ότι μία είχε 2 ευκολες γέννες αλλά αυτό δε λέει και τίποτα. Απ΄τη δική σου εμπειρία, μπορώ να πω ότι...φοβήθηκα και δεν ξέρω αν θα συνεχίσω να πηγαίνω. Επίσης με θορύβησε λίγο το ότι ενώ της είπα ότι πιθανόν να έχω καθυστερημένη σύλληψη, όταν βγήκε αρνητική η χοριακή και της είπα μήπως είναι ακόμα νωρίς μου λεει δε μπορεί κάτι θα είχε δείξει και τελικά σήμερα που ξαναέκανα (5 μέρες μετά) δεν είναι αρνητική, είναι γύρω στο 10. Είναι δυνατό να αποκλείει ενα θετικό αποτέλεσμα ενώ ξέρει ότι η χοριακή μπορεί να θέλει και το χρόνο της αν ο οργανισμός..καθυστερήσει; Σίγουρα δεν ειναι αξιόλογος αριθμός το 10 αλλά πιθανόν να ανέβει και κάτι δείχνει αυτό για μένα που δεν έχω ξαναμείνει έγκυος. Κάνω λάθος;:?

Link to comment
Share on other sites

Και συμπληρώνω: Τώρα μόλις πήρα τα αποτελέσματα και έχω 41,88 χοριακή!! :D Και έχω ανάμικτα αισθήματα γιατί χαίρομαι τόσο για μένα αλλά απογοητεύτηκα από τη βιαστική απόρριψη της γιατρού μου...:? Περιμένω να δω τι θα μου πει και θα αποφασίσω ανάλογα..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια εγω εχω τον γκριμπιζη γρηγοριο ειναι τσιμισκη 51 ξεγενναει παπαγεωργιου, γενικη κλινικη και γεννεσις ειναι αστερι!!!!!

πηρα να κλεισω ραντεβου για τεστ παπ και μου εκλεισε σε 2 μηνες.... ειναι λογικο? γενικα εχει μεγαλη αναμονη στα ραντεβου του?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πηρα να κλεισω ραντεβου για τεστ παπ και μου εκλεισε σε 2 μηνες.... ειναι λογικο? γενικα εχει μεγαλη αναμονη στα ραντεβου του?

 

Κι εγω τον Γκριμπίζη εχω, πάρα πάρα πολύ ευχαριστημένη!!!!!

Όσο για την αναμονή είναι μέγαλη δυστυχώς!!!!

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλημέρα και από μένα και Χρόνια μας πολλά για χτες. Αν ξέρει κάποια για τον Αθάνατο, βασικά τόπο ιατρείου και αν υποστηρίζει φ.τ., ας μας ενημερώσει, καθότι με ενδιαφέρει το ότι συνεργαζεται με το Παπαγεωργίου. ΚΑι ξαναθέτω την παράκληση, αν ξέρετε κάποιον καλό δυτικά, που να συνεργάζεται με Παπαγεωργίου.

 

Παρ' όλ' αυτά πρόκειται να δοκιμάσω τον Καραμπίνα αυτήν την εβδομάδα, εκτός απροόπτου.

Link to comment
Share on other sites

Ο Αθανατος με εβλεπε στο Παπαγεωργείου στους τακτικους ελεγχους και οταν πηγενα για αδεια. Συμπαθητικός είναι αλλά εγω νομιζα οτι ειναι ειδικευόμενος οποτε δεν θα εχει Ιατρείο. Ισως κανω λαθος ομως.

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλημέρα και από μένα και Χρόνια μας πολλά για χτες. Αν ξέρει κάποια για τον Αθάνατο, βασικά τόπο ιατρείου και αν υποστηρίζει φ.τ., ας μας ενημερώσει, καθότι με ενδιαφέρει το ότι συνεργαζεται με το Παπαγεωργίου. ΚΑι ξαναθέτω την παράκληση, αν ξέρετε κάποιον καλό δυτικά, που να συνεργάζεται με Παπαγεωργίου.

 

Παρ' όλ' αυτά πρόκειται να δοκιμάσω τον Καραμπίνα αυτήν την εβδομάδα, εκτός απροόπτου.

 

 

αν πας στον Καραμπίνα να μας ενημερώσεις. Θέλω να κάνω τεστ ΠΑΠ και σκέφτομαι να πάω σ' αυτόν για να τον γνωρίσω κιόλας.

ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

OK Voula! Κι εγώ θέλω να κάνω ΠΑΠ τεστ, ξέρετε αν μπορώ να κάνω και αμέσως μετά από περίοδο, ή πρέπει να περάσει λίγος χρόνος?

 

Έψαχνα γυναικολόγους στον Ευοσμο στο Ιντερνετ, και βρήκα τον Δανιηλίδη Άγγελο, με τον οποίο είμασταν συμμαθητές στο φροντιστηριο 3η Λυκείου! Είμαστε συνομηλικοι κι έχω να τον δω 20 χρόνια! Τον ξέρει καμιά? Πλάκα θά 'χει...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

μου πρότειναν σαν γιατρο τον κ. Αθάνατο ο οποίος συνεργάζεται με το Παπαγεωργίου. Ξερει καμία γι' αυτόν?

 

Γνωριζω για τον Αθανατο καθως συστεγαζει το ιατρειο του με τον δικο μου γιατρο Τυμπανιδη Γιαννη στην Μητροπολεως. Δεν ειναι πλεον ειδικευομενος και ακουω πολυ καλα λογια και απο οτι ξερω ειναι του φυσιολογικου τοκετου.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ τον Αθανατο εχω ακουσει και εγω πολυ καλα λογια..γεννησε τον φεβρουαριο μια γνωστη στο παπαγεωργιου και εμεινε παρα πολυ ευχαριστημενη....

Οσο για τον Γκριμπιζη δεν εχω την καλυτερη αποψη αλλα καθε κοπελα καλα θα κανει να πηγαινει σε αυτον που αισθανεται σιγουρια και ασφαλεια..

Προσωπικα τον Ζεπειριδη Λεωνιδα δεν τον αλλαζω και ειναι και στο παπαγεωργιου αλλα αυτα ειναι υποκειμενικα θεματα....

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω τον κ.Γαβοτση Αστεριο ειναι στην εγνατια,ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Ειναι και στο Ι.Κ.Α οποτε μου γραφει αδειες,φαρμακα και εξετασεις και ετσι αποφευγω το τρεξιμο και τα πολλα εξοδα των εξετασεων.Περνει 50Ε επισκεψη και για την γεννα 1000 ειτε με φ.τ. ειτε με καισαρικη.Ξεγενναει στο Γεννεσις.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επισκεφθήκαμε με τον άνδρα μου τον κ. Αθάνατο και μας άρεσε αρκετα είναι πολύ συζητήσιμος, ήρεμος και χαλαρός και μου άρεσε που δεν είναι υπέρ των πολλών φαρμάκων κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Εγω λόγω του ότι μένω εκτός Θεσσαλονίκης εχω αναγκαστεί να με παρακολουθεί και άλλος γιατρός στον άλλο τόπο κατοικίας μου οπότε έχω επισκεφθει αρκετούς και έχω καταλήξει ότι γενικά σε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη όπως είναι η δικιά μου σχεδόν όλοι οι γιατροί είναι πάνω κάτω τα ίδια εκει που κρίνεται ο άλλος έιναι όταν παρουσιαζονται προβλήματα..

Πάντως όσον αφορά την κ. Σαλονικίδου εμένα με κούρασε το γεγονός ότι περίμενα 1 ώρα για να μπω και ήμουν άλλη μια ώρα μέσα χωρίς να μου λεει τιποτα ιδιαίτερο. Απο την άλλη πιστεύω οτι μάλλον τελικά προτιμώ άνδρα γυναικολόγο καθως είναι πιο ήρεμοι.

Συγγνώμη αν σας κούρασα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!!Είμαι καινούργια στο site και θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζει καμιά σας την κυρία Αγγελίδου Αναστασία.Έχω επισκεφτεί μόνο μια φορά το ιατρείο της για ΠΑΠ Τεστ και δεν εχω σχηματίσει κάποια γνώμη ακόμη.Αν τη γνωρίζετε πως σας φαίνεται ως γιατρός και ως άνθρωπος?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.οποια γνωριζει θελω να μου πει μια γυναικολογο ή γυναικολογο που να ειναι και στο ιπποκρατειο.εγω τωρα εχω τζιβελεκιδου αλλα δεν ξερω..τωρα τελευταια με εχει δυσαρεστησει και δεν συνεργαζεται με ικα.θα με βοηθουσατε πολυ....

ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΓΥΡΝΑΝΕ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Μετά από σχεδόν ένα χρόνο απουσίας, λόγω της γέννησης της κόρης μου, επέστρεψα. Μπορώ να σας μεταφέρω τη δική μου γνώμη και για την Αγγελίδου και για τον Αθάνατο, αφού η πρώτη με ξεγέννησε στο πρώτο μου παιδί και ο Αθάνατος στο δεύτερο.

Η Αγγελίδου είναι στο ΤΕΒΕ και την είχα για χρόνια πριν μείνω έγκυος. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που ήμουν στο ΤΕΒΕ μου εγραφε τα φάρμακα, τις εξετάσεις κτλ. Είναι πολύ καλή, βέβαια στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα πρόβλημα. Για όσο διάστημα είχα ΤΕΒΕ μου έπαιρνε 25€ την επίσκεψη, αλλά επειδή στο τέλος της εγκυμοσύνης έληξε το ΤΕΒΕ μου έπαιρνε 30€, μιλάμε για το 2006. Παρόλο που είχα υψηλή μυωπία δεν με προέτρεψε για καισαρική, αλλά μου είπε να το ψάξω με τον οφθαλμίατρο. Βέβαια στο τέλος έκανα καισαρική και μου πήρε 1200€, συνεργάζεται με το Γεννεσις. Το κακό είναι ότι έχει πολύ κόσμο και περιμένεις. Βέβαια πάντα σήκωνε το κινητό και στο τέλος που την έπαιρνα συνέχεια τηλέφωνο, αφού γέννησα μέσα στη νύχτα. Και ως γιατρός και ως άνθρωπος είναι καλή.

Στη δεύτερη εγκυμοσύνη επειδή δεν είχα την οικονομική δυνατότητα για κλινική, είπα να δοκιμάσω το Παπαγεωργίου. Κάποιοι γνωστοί μου συνέστησαν τον Αθάνατο, ο οποίος ήταν ακόμη ειδικευόμενος στο Παπαγεωργίου. Στην αρχή είχα τις επιφυλάξεις μου, αλλά είναι πολύ καλός. Παρόλο, που είχα και κάποιο πρόβλημα στην εγκυμοσύνη και έκανα αμνιοπαρακέντηση, όλα πήγαν πολύ καλά και γέννησα στο Παπαγεωργίου. Τώρα έχει ιατρείο έξω και ξεγεννάει στο Γέννεσις και στο Διαβαλκανικό. Από τότε έχει ξεγεννήσει και άλλες φίλες μου και είναι πολύ ευχαριστημένες.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...