Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


maira07

Recommended Posts

Καλησπέρα. Εμείς έχουμε την κυρία Πούλιου Θεοδώρα.Μιας και μένεις δυτικά στη συστήνω ανεπιφύλακτα ιδιαίτερα μετα την ταλαιπωρία που πέρασες.Εκτός από εξαιρετική γιατρός είναι και ΑΝΘΡΩΠΟΣ αγαπάει τα παιδιά και εξυπηρετεί όσο κόσμο κι αν έχει.Έχει ιατρείο στους Αμπελόκηπους , αν θέλεις ευχαρίστως να σου δώσω πληροφορίες.Όσο για τον κο Γίδαρη ο πατέρας του ήταν πολυ καλός γιατρός ο γιος απ'ότι φαίνεται όχι.

 

ωχ τωρα διαβασα αυτο το μηνυμα.........τι να πω......εγω παντως θα κανω αποκλειστικο θηλασμο και δεν θα ακουσω κανεναν παλιογιατρο που τα παιρνει απο τις εταιρείες και δεν υπολογίζει τίποτα........Αντε να μην εχει και \πιστοποιηση για μητρικο θηλασμο αλλα οχι και να δινει συμπληρωμα σε αλλεργικό παιδι.......και μετα να σου λεει παρε αυτο το συμπληρωμα που κανει 150 ευρω το κουτι............δουλευει καλα το συστημα.

Η πουλου εχω ακουσει οτι ειναι καλη.Κλεινεις ραντεβου?περιμενεις ωρες?Ειναι υπερ του θηλασμου?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 168
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα. Εμείς έχουμε την κυρία Πούλιου Θεοδώρα.Μιας και μένεις δυτικά στη συστήνω ανεπιφύλακτα ιδιαίτερα μετα την ταλαιπωρία που πέρασες.Εκτός από εξαιρετική γιατρός είναι και ΑΝΘΡΩΠΟΣ αγαπάει τα παιδιά και εξυπηρετεί όσο κόσμο κι αν έχει.Έχει ιατρείο στους Αμπελόκηπους , αν θέλεις ευχαρίστως να σου δώσω πληροφορίες.Όσο για τον κο Γίδαρη ο πατέρας του ήταν πολυ καλός γιατρός ο γιος απ'ότι φαίνεται όχι.[/QUO

 

μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση που μιλας για τον Γιδαρη. αυτος υποστηριζει τον θηλασμο. αν δεν ειχα αυτον γιατρο που μ επεισε να συνεχισω δεν θα τα καταφερνα να θηλασω εστω μεχρι τον 5ο μηνα. Οπατερας ηταν δικος μου παιδιατρος εξαιρετικος γιατρος αλλα και ο γιος το ιδιο καλος. για να μην πω για την προθυμια του και την ανταποκριση οτι ωρα κ αν τον εχω καλεσει (εστω και 3 το ξημερωμα)

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

ωχ τωρα διαβασα αυτο το μηνυμα.........τι να πω......εγω παντως θα κανω αποκλειστικο θηλασμο και δεν θα ακουσω κανεναν παλιογιατρο που τα παιρνει απο τις εταιρείες και δεν υπολογίζει τίποτα........Αντε να μην εχει και \πιστοποιηση για μητρικο θηλασμο αλλα οχι και να δινει συμπληρωμα σε αλλεργικό παιδι.......και μετα να σου λεει παρε αυτο το συμπληρωμα που κανει 150 ευρω το κουτι............δουλευει καλα το συστημα.

Η πουλου εχω ακουσει οτι ειναι καλη.Κλεινεις ραντεβου?περιμενεις ωρες?Ειναι υπερ του θηλασμου?

Ευχαριστω

 

προφανως το οτι ηταν αλεργικο δεν το γνωριζε απο πριν.

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,εμενα η παιδιατρος μου εξεταζει στο γεννεσις,πηγαινει στα σπιτια κ ειναι κ στο ιπποκρατειο.Ειναι νεογνολογος-παιδιατρος,ειναι παρα πολυ οποια θελει μπορω να δωσω τα στοιχεια της.

 

θα μπορουσες να στειλεις τα στοιχεια της?

 

εμεις περιμενουμε τη μπουμπου μας (μαλλον θα ερθει λιγο νωριτερα) και ψαχνουμε παιδιατρο σε πανοραμα, ασβεστοχωρι, ρετζικι ο οποιος να ερχεται και σπιτι.

 

μεχρι στιγμης μας εχουν συστησει τον Βουλγαρακη Χρήστο που εχει ιατρειο στο πανοραμα. τον γνωριζετε?

ZOrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Κι εγω στην express service εγραψα τις διδυμουλες μου μολις γεννηθηκαν.Ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Η παιδιατρος μας ειναι η κα Κωστοπουλου.

 

Και εγω τα παιδια μου τα εχω στην express service και τα βλεπει η κα Κωστοπουλου.... πολυ καλη.....

 

μεχρι στιγμης μας εχουν συστησει τον Βουλγαρακη Χρήστο που εχει ιατρειο στο πανοραμα. τον γνωριζετε?

 

Τον γνωριζω 12 συναπτα ετη..... Για εμενα και πολλες ακομα φιλες μου απλα καταπληκτικος....

Ειμαι παντα η ιδια και στο φορουμ και στο ριαλ λαιφ... δεν μπορω να κρυψω τι ή ποια ειμαι....

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω κι εγώ τον δικό μου, μήπως βολευτεί κανένας. :D

 

Εγώ τον μικρό τον πηγαίνω στον Διδάγγελο Θανάση, ιατρείο στη Β. Γεωργίου. Άβολα λίγο, δεν έχει και πάρκινγκ, αλλά πολύ καλός παιδίατρος, κατά της εύκολης χρήσης φαρμάκων και πάνω σηκώνει το κινητό του.

Από αμοιβή τσούζει λιγάκι, στα 50?.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Κατερινα1 εμείς έχουμε την Ρεντίνη Μαρία. εχει ιατρείο στη Βούλγαρη στην Γρηγορίου Έ και είναι και στο ικα της Τούμπας. Μου την είχε συστήσει ο γυναικολόγος μου και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Τυπική σε όλα πολύ καλή με το παιδί την βρίσκεις πάντα στο κινητό και εγώ επειδή λόγω δουλειάς σχολάω στις 9 με περιμένει πάντα και μας εξυπηρετεί και σε αργίες.(μιλάω για τυπικό ραντεβου ρουτίνας και όχι για εκτακτα)Αν θέλεις σου στέλνω τηλ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Σοφία

Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν ξερεις για τον Γίδαρη αν ειναι συμβεβλημένος με το Δημόσιο και γενικώς αν αν εχεις ακομη την ιδια καλη αποψη γι αυτον γενναω οπου να ναι και ψαχνω καλο γιατρο συμβεμβ΄με το δημοσιο στους αμπελοκηπους.

 

ευχαριστω πολυ

 

Ναι.....

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα1 εμείς έχουμε την Ρεντίνη Μαρία. εχει ιατρείο στη Βούλγαρη στην Γρηγορίου Έ και είναι και στο ικα της Τούμπας. Μου την είχε συστήσει ο γυναικολόγος μου και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Τυπική σε όλα πολύ καλή με το παιδί την βρίσκεις πάντα στο κινητό και εγώ επειδή λόγω δουλειάς σχολάω στις 9 με περιμένει πάντα και μας εξυπηρετεί και σε αργίες.(μιλάω για τυπικό ραντεβου ρουτίνας και όχι για εκτακτα)Αν θέλεις σου στέλνω τηλ.

 

κοπελα μου σευχαριστω στειλε μου το τηλ. της

Εχω κουραστει να πληρωνω εμβολια επειδη δεν εχω καποιον καλο στο ΙΚΑ

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον γνωριζω 12 συναπτα ετη..... Για εμενα και πολλες ακομα φιλες μου απλα καταπληκτικος....

σε ευχαριστω για την απαντηση. γνωριζεις αν κανει επισκεψεις στο σπιτι?

ZOrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

ωχ τωρα διαβασα αυτο το μηνυμα.........τι να πω......εγω παντως θα κανω αποκλειστικο θηλασμο και δεν θα ακουσω κανεναν παλιογιατρο που τα παιρνει απο τις εταιρείες και δεν υπολογίζει τίποτα........Αντε να μην εχει και \πιστοποιηση για μητρικο θηλασμο αλλα οχι και να δινει συμπληρωμα σε αλλεργικό παιδι.......και μετα να σου λεει παρε αυτο το συμπληρωμα που κανει 150 ευρω το κουτι............δουλευει καλα το συστημα.

Η πουλου εχω ακουσει οτι ειναι καλη.Κλεινεις ραντεβου?περιμενεις ωρες?Ειναι υπερ του θηλασμου?

Ευχαριστω

 

Kαλησπέρα. Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά έλειπα διακοπές και τώρα το είδα.Η κα Πούλιου δέχεται με ραντεβού αλλά και χωρίς αν υπάρχει ανάγκη (έχω πάει πολλές φορές χωρίς ραντέβου)Έχει πολύ κόσμο αλλά και μια εξαιρετική γραμματέα που ρυθμίζει τα ραντεβού με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Όσο για το θηλασμό δεν γνωρίζω ,γιατι δεν μας παρακολουθούσε όταν θήλαζα, αν και είμαι βέβαιη πως είναι υπέρ.Ειναι και νεογνολόγος ,συνεργάτης στο Ιπποκράτειο. Ελπίζω να βοήθησα!:)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση. γνωριζεις αν κανει επισκεψεις στο σπιτι?

 

Να σου πω την αληθεια δεν τον χρειαστηκα ποτε στο σπιτι.... Δεν ξερω.... αν θελεις μπορω να σου στειλω με πμ τηλεφωνο να τον παρεις η ιδια και να τον ρωτησεις

Ειμαι παντα η ιδια και στο φορουμ και στο ριαλ λαιφ... δεν μπορω να κρυψω τι ή ποια ειμαι....

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν τον χρειαστηκα ποτε στο σπιτι.... Δεν ξερω.... αν θελεις μπορω να σου στειλω με πμ τηλεφωνο να τον παρεις η ιδια και να τον ρωτησεις

τα εχω τα στοιχεια του! θα τον παρω. σε ευχαριστω παντως!!!

ZOrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμείς πηγαίνουμε στην κα. Άννα Καλούδη στην Πυλαία.

Την βρήκαμε τυχαία, περνώντας από κει, είδαμε ταμπέλα, κρατήσαμε νούμερο και κλείσαμε ραντεβού.

Ο μικρός είναι τώρα στον 8ο, και τον παρακολουθεί από τον σαραντισμό και μετά.

Νομίζω ότι σταθήκαμε πολύ τυχεροί στο θέμα γιατρού.

Είναι Ανθρωπος. Λογική. Αναλυτική και ενδελεχής στην εξέταση. Σου εξηγεί, χωρίς καν να ρωτήσεις, το τι κάνει εκείνη την στιγμή και τι ψάχνει. Υπέρ του θηλασμού, καθησυχαστική και γενικά σου χτίζει μια σιγουριά.

 

Το μόνο κακό είναι ότι όποτε έχουμε ραντεβού πάντα αργεί να μας πάρει, τουλάχιστον μισάωρο γιατί προφανώς της παίρνει περισσότερη ώρα απ'όσο πάντα υπολογίζει για κάθε παιδάκι γιατί, όπως προείπα, δεν κάνει "ξεπέτες", αλλά σου συμπεριφέρεται σαν να μην έχει άλλον πελάτη εκείνη την μέρα.

line_m121_beg_40_time_1263272400_text_d4ef20e1f3f4e5f1dceae920ece1f220e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ...ΜΕΝΩ ΕΥΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΟΑΕΕ ΟΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΟΝΤΑΙ 3 ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ...ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ...ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΣΜΑΝΗΣ Κ. , ΝΑΒΡΙΖΙΔΗ Ε. ΚΑΙ ΣΑΒΒΙΔΟΥ Α ....ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Την Σαββιδου Αβρορα την εχουμε στο βιβλιαριο κι εμεις αλλα παω μονο για να μας γραφει φαρμακα και εμβολια......Πολυ καλη εντυπωση μου εχει δωσει σε θεμα συμπεριφορας αλλα εγω την βλεπω μονο λιγο και δεν ξερω τι κανει και πως φερεται με τα παιδια που παρακολουθει....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
και γω σκεφτομαι για την express ....... αλλα να ρωτησω? περιπου ποσες φορες τον μηνα πατε το παιδι σας στον παιδιατρο?

 

Εγώ από μικρό τον πηγαίνω περίπου μία φορά στο μήνα αλλά κάποιες φορές έκανα και δίμηνο να τον πάω. Είναι ανάλογα το στυλ παιδιάτρου. Εγώ προληπτικά δεν τον πήγα ποτέ. Όταν μας έλεγε ο γιατρός μας εμβόλιο σε δύο μήνες δεν πηγαίναμε ενδιάμεσα.

Think Different
Link to comment
Share on other sites

επειδη το θεμα καλοσ γιατρος ειναι μεγαλο .....εγω θα πω την δικη μου εμπειρια .ξεκινησα τον μεγαλο μου με τον Γιδαρη Δημο Αμπελοκηπους , θηλαζα αποκλειστικα και βαλθηκε ντε και καλα να δωσει συμπληρωμα Guigoss edit admin .Φυσικα ο θηαλσμοσ απετυχε και το παιδι μπηκε σε μια διαδικασια να κανει εμετους σε καθε αφοδευση και εκεινοσ να μου λεει δεν πειραζει θα πλενεις .....αφου το μωρο σου βαζει κανονικα βαρος .Εν ολιγοις ο μικροσ ειχε αλλεργια στο αγγελαδινο και μας βομβαρδιζε με παλιοκρεμες και παλιοσκευασματα γαλακτος !!!!!!

 

 

Επειδή το θέμα καλός γιατρός είναι πράγματι σοβαρό, θα το εκτιμούσα αν είμαστε πιο αντικειμενικοί και ακριβείς σε αυτά που λέμε.Παρακολουθώ το forum από την ημέρα που έμεινα έγκυος στον πρώτο μου γιο (σήμερα είναι 3 ετών) και δεν χρειάστηκε να γράψω ποτέ κάτι επειδή πάντα με κάλυπτε το post κάποιας μανούλας,κι επειδή θεωρώ το forum και το site έγκυρο κι αξιόπιστο, καθώς, πιστεύω, πως γράφουν μανούλες που θέλουν να μοιραστούν τις εμπειρίες τους και να βοηθήσουν ή να ρωτήσουν κάτι.

Ο λόγος που γράφω σήμερα είναι γιατί με άγχωσαν αυτό κι ένα ακόμα post που μιλάει επίσης για τον παιδίατρο Γίδαρη Δήμο. Κι ο λόγος που αγχώθηκα είναι γιατί άρχισα να αμφιβάλλω για το πόσο ακριβείς και αληθείς είναι αυτά που έχω διαβάσει κατά καιρούς σ'αυτο το forum, και για το αν είναι σωστό να τα εμπιστεύομαι.

Για να είμαι ακριβείς, μου κάνει εντύπωση η παραπάνω εμπειρία σας από τον συγκεκριμένο παιδίατρο (Dr. Γίδαρη Δήμο) γιατί είμαι ζωντανή απόδειξη του πόσο ένθερμος υποστηρικτής του θηλασμού είναι.Ο μέσος όρος βάρους του πρώτου μου γιου ήταν στα κατώτερα όρια για τους πρώτους 6 μήνες της ζωής του, και όντας ο πρωτότοκος, καταλαβαίνεται όλες οι μανούλες το άγχος και τη στεναχώρια που βίωναν κάθε φορά που πηγαίναμε στον Δήμο.Ξυπνούσα και κοιμόμουν με το άγχος για το αν είχα αρκετό γάλα, γιατί με "πολεμούσαν" όλοι γύρω μου (γιαγιάδες, θείες, "φίλες") επειδή δεν έβαζε βάρος το μωρό και εγώ ΘΗΛΑΖΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ΜΑΣ, ΔΗΜΟΥ ΓΙΔΑΡΗ.Κάθε φορά τον ζάλιζα να του δώσω έστω λίγο ξένο γάλα, ώσπου έφτασε στο σημείο να μου πει να πάρω ΟΠΟΙΟ ΘΕΛΩ και να το βάλω στο ντουλάπι για να ηρεμήσω!Αυτό το κουτί ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΠΟΤΕ!Ο γιος μου απογαλάκτησε 16 μηνών, γιατί έμεινα έγκυος στον δεύτερο γιο μου, που είναι σήμερα 10 μηνών και θηλάζει! Τα δυο μου αγόρια δεν πήραν ποτέ πιπίλα και δεν δοκίμασαν όυτε τσαι, γιατί απλά δεν ήθελαν, αφού θήλαζαν!Το πρώτο πράγμα που μου είπε και μου λέει ακόμα ο Δήμος (για τον μικρό μου,που θηλάζει) ήταν ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΓΙΑ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ και όχι τις καταστροφικές συμβουλές που είχα πάρει στην κλινική για κάθε 3 ώρες και 15 λεπτά σε κάθε στήθος!!!!Να σημειώσω εδώ πως είχα μεγάλο πρόβλημα στον θηλασμό στον πρώτο μου γιο, γιατί πλήγωνε τις θηλές μου σε σημείο να ματώνουν και να γεμίζουν πύον! Έψαξα, βρήκα και παρακολούθησα συναντήσεις του Συνδέσμου Θηλασμού Ελλάδος (La Leche League Greece) για να βεβαιωθώ πως τον τοποθετούσα σωστά και διαπίστωσα πως όλες οι συμβουλές του παιδιάτρου μας ήταν ΣΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΕΙΣ! Ήθελα να θηλάσω τόσο πολύ όσο ήθελα και να γίνω μανούλα!Όμως ο φόβος και η ανασφάλεια που χαρακτηρίζουν της νέες μανούλες, ο πόνος από τις πληγωμένες θηλές και το χαμηλό βάρος του μωρού θα με είχαν λυγίσει αν ο παιδίατρος μας, ΓΙΔΑΡΗΣ ΔΗΜΟΣ, δεν επέμενε να συνεχίσω να θηλάζω! Απορώ λοιπόν πως γίνεται ο ίδιος άνθρωπος να έχει συμπεριφερθεί έτσι σε εσάς, σε συνδυασμό με το γεγονός πως όλα τα άλλα Posts λένε μόνο καλά λόγια για τον ίδιο παιδίατρο!

"Becoming a Mommy changes the way you feel about everything!"

Link to comment
Share on other sites

Είμαι διορισμένη καθηγήτρια Αγγλικών, και από την πρώτη μέρα που πήγαμε στον παιδίατρο, Γίδαρη Δήμο, δεν πλήρωσα ΠΟΤΕ επίσκεψη γιατί ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ!Ο πρώτος μου γιος είναι 3 ετών και τώρα παρακολουθεί και τον δεύτερο που είναι 10 μηνών! Απορώ γιατί λέτε πως δεν είναι συμβεβλημένος με το Δημόσιο! Είναι αλήθεια πως έχει αρκετό κόσμο και ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ περιμένουμε αρκετή ώρα (ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ), όμως δεν με πειράζει!Συνήθως οι τεσταρισμένοι γιατροί έχουν πολύ κόσμο, γιατί ακριβώς είναι ευχαριστημένοι μαζί τους!

"Becoming a Mommy changes the way you feel about everything!"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
επειδη το θεμα καλοσ γιατρος ειναι μεγαλο .....εγω θα πω την δικη μου εμπειρια .ξεκινησα τον μεγαλο μου με τον Γιδαρη Δημο Αμπελοκηπους , θηλαζα αποκλειστικα και βαλθηκε ντε και καλα να δωσει συμπληρωμα Guigoss edit admin .Φυσικα ο θηαλσμοσ απετυχε και το παιδι μπηκε σε μια διαδικασια να κανει εμετους σε καθε αφοδευση και εκεινοσ να μου λεει δεν πειραζει θα πλενεις .....αφου το μωρο σου βαζει κανονικα βαρος .Εν ολιγοις ο μικροσ ειχε αλλεργια στο αγγελαδινο και μας βομβαρδιζε με παλιοκρεμες και παλιοσκευασματα γαλακτος !!!!!!

Τωρα το παιδι οπως βλεπετε ειναι 4 και κατι ....ακομα τραβιομαστε σε γιατρους .Μολις χθες πηγα στην Ξανθακου η οποια ....ακου να δεις ....μας εδιωξε επειδη αργησαμε λεει πολυ .Ειχαμε ραντεβου 10.30 και φτασαμε 10.45 .Ξεκινησα απο τις 8.00 να θηλασω το μωρο , να ετοιμαστουμε 4 ατομα , να χασει την δουλεια του ο αντρας μου για να μας παει , να φαμε ολη την κινηση περνοντας απο ολη την πολη ( μενουμε δυτικα) να ετοιμασο τα παιδια τι θαφανε μολις πεινασουν μιας και ειναι και τα 2 αλλεργικα και κανουμε και οι 3 την διαιτα , για να φτασω σε μια πολυκατοικια του '70 που δεν εχει ουτε σε πιον οροφο ειναι το ιατριο , να μην υπαρχει φυσικα χωρος σταθμευσης και να μου πει μολις φτασω καταιδρωμενη οχι η ιδια αλλα η γραμματεας της : ΛΥΠΑΜΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΧΤΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΤΕ ΑΡΓΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? Να σημιωσω οτι βγαινοντας απο το ασανσερ εβγαινε μανα με παιδι απο το ιατρειο της . Δηλαδη αν ημουν just 10.30 ? Που βρεθηκε αυτη η κυρια ? Τοσο πολυ αργησα???????15 λεπτα .Αποτελεσμα φτασαμε 13.00 στο σπιτι με τον συζυγο να τρεχει για την δουλεια του και εγω με δυο μικρα να προλαβω να ετοιμασω ενα γρηγορο φαγητο γιατι ειχε ηδη μεσημεριασει.!!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!!!!!????????

 

Γειά σε όλες και σε όλους! Είμαι παλιά αναγνώστρια του site, αλλά τώρα πήρα την πρωτοβουλία να γράψω με αφορμή το μηνυμά της aspaao60. Είμαι μανούλα δύο παιδιών και παιδίατρός μας είναι ο Γίδαρης! Ευτυχώς δεν πειραματιστήκαμε με άλλους παιδιάτρους, με την μία πετύχαμε τον καλύτερο. Δεν μας αφήνει πότε αμφιβολία με τα λεγόμενά του ή τις διαγνώσεις του. Από τις μηνιαίες μας επισκέψεις για εμβόλια μέχρι σοβαρά περιστατικά είναι πάντα ακριβέστατος, κατανοητός και αδιαμφισβήτητος. Στο τηλέφωνο απαντάει πάντοτε ή μας καλεί πίσω εκείνος. Είναι ο πλέον ένθερμος οπαδός του αποκλειστικού θηλασμού. Χάρις σε αυτόν θήλασα αποκλειστικά ένα χρόνο. Ακόμη και όταν το μωρό έπαιρνε το μίνιμουν βάρος δεν μου έκανε καμία συζήτηση για συμπλήρωμα ή σταμάτημα του θηλασμού. Το μόνο που μου έλεγε είναι το εξης "Το μόνο γάλα για το οποίο είμαι φανατικός είναι το γάλα της μαμάς, όλα τα άλλα είναι το ίδιο".

Και δεν είναι μόνο για τον θηλασμό, όταν μία και μοναδική φορά αμφισβήτησα την διάγνωση μας είπε "το παιδί έχει αυτό τελεία και παύλα, αν θέλεις άλλαξε παιδίατρο", και είχε δίκιο.

Ετσι λοιπόν αναρρωτιέμαι αν όλα αυτά που γράφεις αφορούν άλλον γιατρό ή απλά η ιστορία με το συμπλήρωμα και τις παλιοκρέμες που λες είναι διαφορετική. Μήπως το παιδί σου είχε αλλεργίες, μήπως δεν ήθελες να θηλάσεις αποκλειστικά. Τέλοσπάντων, ο καθένας λεει την γνώμη του (όσο το δυνατόν πιο συγκεκριμένα) και είναι σεβαστή.

Link to comment
Share on other sites

Στον βουλγαρακη γινετε πανικος και ακομα και 40 ημερων παιδι να εχεις περιμενεις απειρες ωρες..δεν τον κρινω σαν γιατρο απλα με τσακιζει η αναμονη με το λεχουδι/βρεφος + τον μεγαλο μαζι...χρυσος μπορει να ειναι αλλα εγω θελω να μην περιμενω πανω απο μιση ωρα..

μεγαλο θεμα οι παιδιατροι......ειμαστε στην express και με τους περισσοτερους γιατρους δεν εχουμε προβλημα...με προβληματιζει ομως που δεν εχει ενας γιατρος την συνέχεια του παιδιου..καθε φορα ερχεται και αλλος...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας, είναι η πρώτη φορά που θα συμμετέχω στο φόρουμε και συγκεκριμένα στη συζήτηση σας καθώς τώρα βρήκα λίγο χρόνο! Γέννησα την κορούλα μου πριν 3,5 μήνες περίπου και είναι ιδιαίτερα ανήσυχη καθώς θέλει συνέχεια αγκαλιά και να τρώει πολύ συχνά-τη θηλάζω αποκλειστικά.

ήθελα τη βοήθεια σας στο θέμα παιδιατρου.

Ξεκίνησα με μία γνωστή,αλλά στις αρχές η μικρούλα έκλαιγε πολύ και καθώς είναι το πρώτο μου παιδί της ζήτησα να έρθει αλλά καθυστέρησε πολύ και ενώ ανησυχούσα μήπως έχει κάτι, τελικά δεν ήρθε ποτέ. Μετά πήρα την παιδιατρο που την παρακολουθουσε στην κλινική-επαιρνε 70ευρω επισκεψη στο σπιτι, πιο ακριβή απο ολους, αλλά οταν αρρωστησε και της ζητησα να ερθει σπιτι, δεν μπορουσε. Τοτε ειχε χιονισει και δεν ηθελα να τη βγαλω, αλλα αναγκαστηκα. τελικα με καθυστερηση παλι, επαθε βρογχιολιτιδα και την ειχα με εισπνοες 3 εβδομαδες, αφου πηγα σε αλλον παιδιατρο αλλα ειναι στο κεντρο και καθε φορα πρεπει να παιρνω και τη μαμα μου μαζι γιατι ο αντρας μου πρεπει να περιμενει στο αυτοκινητο λογω δυσκολιας παρκινγκ.

Ηθελα αν ξερετε μία ή έναν παιδιατρο - νεογνολογο κατα προτιμηση που να σου μιλαει, να απανταει σε οτι τον ρωτας χωρις να βιαζεται, φυσικα να ειναι καλος επιστημονας και να σηκωνει το τηλ του οταν τον χρειαζεσαι ή αν δεν μπορει, να σε παιρνει πισω οταν μπορει. Επισης το ιατρειο να ειναι ανατολικα-πυλαια-πανοραμα. οχι κεντρο λογω δυσκολιας. Ελπιζω να μη ζηταω πολλά αλλα ειμαι αρκετα αγχωμενη με τη φροντιδα του μωρου για να με αγχωνει και ο παιδιατρος οταν τον χρειαζομαι. ελπιζω να με κατανοειτε-συγγνωμη για τη φλυαρια μου,αλλα ηθελα να σας δωσω πλήρη εικονα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Και εμείς στο Δήμο πάμε..μέχρι στιγμής είμαστε απόλυτα ικανοποιημένοι! Είναι συμβεβλημένος και μετο δημόσιο οπότε συμφέρει.Τώρα όσον αφορά τον παιδίατρο που αναφέρθηκε νωρίτερα , ο κάθε γονιός θα πρέπει να ακολουθεί το ένστικτο του. Άλλωστε και οι γιατροί άνθρωποι είναι και μπορεί να κάνουν λαθη..ας μην τους ακυρώνουμε τόσο εύκολα λοιπόν...και το σωστό είναι η κοπέλα που αναφέρθηκε να μιλήσει και ονομαστικά για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις και αναστατωνόμαστε άδικα..

 

Συγχαρητήρια οποίος πάει στον κύριο Δήμο Γιδαρη. Εγώ αυτόν τον γιατρό δεν θέλω να τον δω ποτέ ξανά στην ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...