Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΗΓΕΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ?ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ javascript:emoticon(':?:')

 

baggy Συγνώμη που δεν απάντησα αλλά δεν είχα το είχα δει.... :oops::oops::oops:

Είμαι στην 30η εβδομάδα και γενικά έχω μια πολύ καλή και ευκολη τολμάω να πω εγκυμοσυνη. Αν και τρεχαμε 2-3 φορες με κατι απρόβλεπτα τελικά δεν ηταν τιποτα και ολα ξεπεραστήκανε.

Εχω ακομα αυτην την αισθηση υγρασιας κυριως οταν ειμαι εξω κινουμαι ή ειμαι στο γραφειο, και οπως εχω πει ειναι αοσμα και αχρωμα σαν νερα, ευτυχως όμως που δεν ειναι αμνιακα.

Η γιατρός μου που πηγα εχθες είναι πολύ ευχαριστημενη με τον υπερηχο που μου εκανε, και το μωρο μεγαλωνει φυσιολογικα ευτυχώς (ειναι περίπου 1500 γραμμαρια μου είπε , αλλά και το αμνιακό το είδε σε καλές ποσότητες.

Οπότε μάλλον ειναι τα αυξημένα υγρα λόγω εγκυμοσυνης (γιατι και οι εξετασεις που εκανα δεν εδειξαν τιποτα).

Ευχομαι να ξεπεραστει το προβλημα και να πανε ολα καλα για σενα και το μωρακι σου. :)

Μην στεναχωριέσαι, ξεκουράσου και να σκεφτεσαι θετικά θα δεις όλα θα πάνε καλά :):)

Περιμένουμε νέα σου.

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΑΜΙΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΧΑΜΗΛΟ.... ΤΟ ΕΥΤΙΧΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΗΡΕ ΒΑΡΟΣ ΟΠΟΤΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΝΩ ΚΑΙ ΠΟΛΑ ΥΓΡΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΕ ΞΑΝΑΔΕΙ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ

 

tdbweddingda9.png

Link to comment
Share on other sites

ποσο χαμηλο ειναι το αμνιακο σου?

 

εμενα μεσα σε μια εβδομαδα επεσε απο 1200 ml σε 600 ml

 

αν δεν γεννησω μεχρι την Δευτερα θα μπω για προκληση

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα να πω οτι υπαρχουν σερβιετακια απο το φαρμακειο για την ανιχνευση αμνιακου υγρου, οταν αλλα3ει χρωμα σε μπλε το σερβιετακι σημαινει οτι ειναι αμνιακο υγρο.εγω και στις 2 μου εγκυμοσυνες οπου επα8α υψηλη ρηξη και γεννησα προωρα με αυτα ανακαλυψα οτι εχανα αμνιακο υγρο

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α αλήθεια? Πολύ χρήσιμα, θα τα ζητήσω έτσι? Σερβιατάκια ανίχνευσης αμνιακού υγρού?? :shock:

 

τα λενε al sense kit και τα ειχα παρει 35 ευρω

αυτα ειναι

http://www.cs-commonsense.com/Index.asp?CategoryID=100&ArticleID=68

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ dina_r ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΤΕΡΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 600ML?

ΕΧΑΝΕΣ ΠΟΣΟΤΙΤΑ ΥΓΡΩΝ Η ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ?

ΠΟΣΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΣΑΙ?

ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ

 

tdbweddingda9.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

ΘΑ ΜΠΩ Κ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΙΑΣ Κ ΕΙΧΑ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΓΩΝΙΑ.

ΤΑ ΥΓΡΑ ΑΥΤΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΑΤΕΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΛΕΥΚΟΡΕΙΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΜΝΙΑΚΟ ΥΓΡΟ Κ ΝΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΤΕ. ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΥΚΟΡΕΙΑ Κ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΚΡΑΤΕΙΑ!!!

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΕΡΕΘΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΒΑΖΩ ΚΡΕΜΑ. ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΝΙΑΚΟ ΥΓΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΑΝ ΘΑ ΕΜΠΕΝΑ ΓΙΑ ΓΕΝΑ.ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΡΑ Η ΥΓΡΑ?

ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ

 

tdbweddingda9.png

Link to comment
Share on other sites

το ειπα στον γιατρο βεβαια γιατι κ εγω πεθανα απο την αγωνια μου και ηταν κ πολυ νωρις γυρω στους 5 μηνες. με εξετασε πηρε υγρα δλδ κ μου ειπε οτι ειναι λευκοροια.

επισης οταν ειναι απλη ακρατεια μυριζουν... βεβαια σαν ουρα.

κ με τον υπερηχο διαπιστωνει καθε φορα οτι αντιθετα εχω πολυ αμνιακο υγρο!!!

Link to comment
Share on other sites

36 ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΗΜΕΡΑ.

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ Κ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΑΣ. ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ Κ ΣΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ...

ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

baggy μαλλον λιγα λιγα τα εχανα....δεν ξερω....

 

την ποσοτητα την μετρησε ο γιατρος στο υπερηχογραφημα ...μου ειπε συγκεκριμενα οτι εχω 580 ml....

 

 

σημερα εκλεισα την 37 εβδομαδα....ειμαι στην αναμονη. 8)

 

εσυ?

Link to comment
Share on other sites

35 ευρω τα ποσα σερβιετακια?

 

5 σερβιετακια δεν τα φορας συνεχεια, μονο οταν εχεις υποψια οτι χανεις υγρα.εγω γεννησα την κορη μου στην 32η εβδομμαδα και τον γιο μου στην 33η επα8α υψηλη ρη3η, αυτο σημαινει οτι τρυπαει ο σακος και φευγουν σιγα σιγα τα υγρα, οταν πηγα νοσοκομειο ηταν εντελως στεγνα και τις 2 φορες τα μωρα, δο3α το 8εο ολα πηγαν καλα

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites

dina-r ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΧΑΣΩ ΑΛΛΑ ΥΓΡΑ ΘΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΙΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΠΙΝΩ ΠΟΛΑ ΥΓΡΑ

ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ

 

tdbweddingda9.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΣ 32-33 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ?

ΠΟΣΟ ΖΥΓΙΖΑΝ ΤΑ ΜΩΡΑ?

ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΤΣΑΝΕ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ?

 

η Ραφαελα γεννη8ικε 1740 32η εβδομμαδα εκατσε 25 μερες στη μοναδα εντατικης 8εραπειας νεογνων κι εγω ενα 24ωρο εντατικη διοτι επα8α επιληπτικο σοκ χωρις να εχω ιστορικο αλλες φορες.το μωρο το ειδα μετα απο 8 μερες

ο Φάνης 2 κιλα 33η εβδομμαδα διασωληνω8ικε και αυτος στη ΜΕΘ εκατσε 17 μερες

δο3α το 8εο ολα πηγαν καλα μετα απο 2 παλλινδρομες 2 απο3εσεις σε μεγαλο μηνα και μια βιοχημικη εγκυμοσ.ειχα 2 εγκυμοσυνες οπου εκατσα και τις 2 φορες 6μιση μηνες στο κρεββατι τη μια εβδομμαδα ημουν νοσοκομειο την αλλη ή 2 εβδομμαδες σπιτι και παει λεγοντας σε ολη την εγκυμοσυνη με συσπασεις απο τον πεμπτο μηνα με απειρες ενεσεις και χαπια με απειρες αποκολλησεις ολομελανιαστα τα χερια μου απο τους ορους συνολο τους 4μιση μηνες ειχα ορους, με ατελειωτο αιμα συνεχεια με χαλια ψυχολογια αν 8α τα καταφερω αν 8α τα κρατησω στην αγκαλια μου τα εχω 3εχασει ολα και χαιρομαι τις τρυφερες στιγμες που περναω με τα παιδακια μου

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπραβο dreamcatcher. αυτο θα πει υπομονη. :shock: εγω λιγο αιμα και τα εχανα. αλλα ολες οι υποψηφιες μανουλες φοβουνται για τα μωρακια μεχρι να τα παρουν αγκαλια. να τα χαιρεσαι τα αγγελουδια σου.

Link to comment
Share on other sites

DREAMCATCHER μενω αφωνη......μπραβο σου!

 

 

σημερα πηγα στον γιατρο,τα αμνιακα επεσαν στα 380 ml.την δευτερα μπαινω για προκληση......

Link to comment
Share on other sites

DREAMCACHER ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

Αυτό θα πει δυναμηκαι θέληση. Να χαιρεσαι τα παιδάκια σου. :):):)

 

dina μου με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου.

Ευχομαι όλα να πάνε καλά και να μάθουμε σύντομα τα ευχάριστα νέα σου.

:D:D:D

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

:):):):):)

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ.....ΣΕ 60ΜΕΡΕΣ ΒΛΕΠΩ Ε?ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ.... :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...