Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΑΙΔΙΟΥ - ΙΚΑ


melinaki5

Recommended Posts

ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΙ ΤΟΥ ΙΚΑ TΩΡΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑΜΕΙΑ<ΤΕΒΕ , ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΤΛ>ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΑΙΔΙΑ! ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 90 ΕΥΡΩ!

ΠΑΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΑΠ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΕ 1 ΚΑΙ 15 ΤΟΥ ΜΗΝΑ!ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 9 ΩΣ 12/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΙ ΤΟΥ ΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 90 ΕΥΡΩ!

ΠΑΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥ ΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΑΠ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΕ 1 ΚΑΙ 15 ΤΟΥ ΜΗΝΑ!ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 9 ΩΣ 12/2011

 

αυτό ισχύει για 1 φορά ή κάθε μήνα?

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

δλδ μπορώ να πάω αύριο στο ΙΚΑ? σε ποιό τμήμα πρέπει να πάω? μην πάω και με κοιτάνε σαν ούφο γιατί πολλές φορές ούτε οι ίδιοι δεν γνωρίζουν! έχει ξεκινήσει η διαδικασία?

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι είναι άλλο επίδομα απο αυτό του ΟΑΕΔ. δεν σου απαγορεύει να πάρεις και του ΟΑΕΔ.

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια μπορείτε να μας εξηγήσετε κι εμάς τι ακριβώς επίδομα είναι αυτό;εγώ το δικαιούμαι;; το παιδάκι μου είναι 2 ετών.

Καλημέρα, εγώ παίρνω επίδομα παιδιόυ στο μισθό μου και οχι απο τον ΟΑΕΔ. Αυτό του ΙΚΑ είναι το ιδιο ή αλλό? Τι χαρτιά χρειάζετε?

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΙ ΤΟΥ ΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 90 ΕΥΡΩ!

ΠΑΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥ ΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΑΠ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΕ 1 ΚΑΙ 15 ΤΟΥ ΜΗΝΑ!ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 9 ΩΣ 12/2011

Αυτο δεν ειναι το οικογενειακο επιδομα απο τον οαεδ;;

Πες μου σε παρακαλω, πηγες για πρωτη φορα και χρειαστηκες μονο αυτα τα δικαιολογητικα; Λογαριασμο θελουν μονο στην εθνικη;

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Melinaki αν μπορείς δώσε μας κάποιες πληροφορίες, γιατί αυτό που έγραψες τουλάχιστον ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!!!

 

πήγα σήμερα το πρωί στο ΙΚΑ ΤΟΥΜΠΑΣ και μίλησα με την προϊσταμένη παροχών! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ήταν η απάντησή της!!!!

παρόλα αυτά αν εσύ με κάποιο τρόπο το πήρες και ξέρεις κάτι παραπάνω πές μας και εμάς γιατί είναι κρίμα να τρέχουμε άδικα!!!!!!!!

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

AX ΒΡΕ ΠΗΓΕΣ ΚΑΙ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΚΙΟΛΑΣ!ΣΕ ΜΠΕΛΑΔΕΣ ΣΕ ΕΒΑΛΑ!ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ!ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΟΧΙ ΤΟΥ ΙΚΑ!ΑΠΛΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΤΟΥ ΙΚΑ!ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΡΓΟΔΟΤΗ<ΕΙΤΕ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ.ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΤΟΥ ΙΚΑ,ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑΡΙΑ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ Κ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Κ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ!ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ!ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΠΗΚΑ ΟΝ LINE AΠΟ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ!!!ΠΩΣ ΣΒΗΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΥΜΑ SOS NA MHN TO ΔΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ Κ ΤΟΥΣ ΜΠΕΡΔΕΨΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια μπορείτε να μας εξηγήσετε κι εμάς τι ακριβώς επίδομα είναι αυτό;εγώ το δικαιούμαι;; το παιδάκι μου είναι 2 ετών.

ΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΑΙ!ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ Σ 3 ΧΡΟΝΙΕΣ!ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΑΣ Η ΕΣΥ Η Ο ΑΝΤΡΑΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι το οικογενειακο επιδομα απο τον οαεδ;;

Πες μου σε παρακαλω, πηγες για πρωτη φορα και χρειαστηκες μονο αυτα τα δικαιολογητικα; Λογαριασμο θελουν μονο στην εθνικη;

ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ Κ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ!ΑΠ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Κ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΝΑΙ!ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΙΚΑ!

Link to comment
Share on other sites

Melinaik5 νομιζω πας στο μηνυμα σου κ εκει που γραφει edit κανεις κλικ και το διαγραφης τουλαχιστον τα δικα μου ετσι τα σβηνω οταν χρειαζεται.Δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη κοριτσια εγω που ειμαι ανεργη με καρτα ανεργιας καιασφαλισμενη στο ικα το δικαιουμαι?

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!ΜΗΝ ΣΕ ΚΑΨΩ ΚΙΟΛΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩ ΣΗΜΕΡΑ!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΜΕ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΕΧΩ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΙΚΑ!ΚΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΕ!:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

!ΜΗΝ ΣΕ ΚΑΨΩ ΚΙΟΛΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩ ΣΗΜΕΡΑ!

 

:(

 

xaxaxaxaxa...........όντως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

δεν πειράζει βρε! τουλάχιστον το λύσαμε το θέμα! όχι τίποτα άλλο, ξύπνησα και τον άντρα μου χθες το βράδυ να του το πώ....και σήμερα με κοιτούσε με μισό μάτι...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxa...........όντως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

δεν πειράζει βρε! τουλάχιστον το λύσαμε το θέμα! όχι τίποτα άλλο, ξύπνησα και τον άντρα μου χθες το βράδυ να του το πώ....και σήμερα με κοιτούσε με μισό μάτι...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΠΟΥΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ!!!ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΚΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ 90 ΕΥΡΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΙΑΣΑΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΛΑΧΝΟ!!!Κ ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΑ!ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΔΗΛΑΔΗ?:-P

Link to comment
Share on other sites

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΠΟΥΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ!!!ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΚΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ 90 ΕΥΡΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΙΑΣΑΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΛΑΧΝΟ!!!Κ ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΑ!ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΔΗΛΑΔΗ?:-P

 

σήμερα πήγα στον ΟΑΕΔ και πήρα και τα δικαιολογητικά για το επίδομα παιδιού (οικογενειακό επίδομα), και θα τα καταθέσω εντός των ημερών!

 

απο 16/09 ξεκινάει ένα εποχικό επίδομα!!! ξέρεις τί είναι και ποιοί το δικαιούνται? ή μήπως ξέρει καμία άλλη?

 

όσον αφορά τον λαχνό....κάπως έτσι είναι! για 90 ευρώ πρίν απο 3 χρόνια δεν θα έδινα πραγματικά καμία σημασία!!!!!!!!! τώρα όμως......

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

Εμάς που παίρνουμε επίδομα παιδιού στο μισθό, θα μας το δώσουν αυτό το επίδομα?

<νομιζω> οτι ειναι ναι γιατι ειναι ξεχωριστο κομματι!δηλ παιρνεισ 100 ε μισθο, οταν παντρευεσαι 120 ε κ οταν κανεισ ενα παιδι 140 ε .αυτα ειναι για μια ζωη .το επιδομαι ειναι μια φορα το χρονο.λογικα ναι το δικαιουσαι!γιατι κ το επιδομα στον μισθο κανονικα πρεπει να το παιρνοθμε αλλα δεν μας το δινουν ολοι οι εργοδοτες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και 90 ευρώ να ναι,γιατί να τους τα χαρίσεις????Ούτε 10 ευρώ δεν τους χαρίζω,με τέτοια αφαιμαξη που μας κανουν απο παντου.`Κι `εγω θα παω να το πάρω απο Δευτερα,περιμενω την βεβαιωση του εργοδοτη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...