Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ-ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΑΝΤΟΣ ΤΥΠΟΥ


Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ηλεκτρολύτες για αθλητές (ή αθλητικούς τύπους) από το iherb και θα ήθελα την γνώμη σας.Έχει καμμιά σας εμπειρία; Τι προτείνετε; Δεν είναι για μενα αλλά για τον σύζυγο (για να σταματήσει να πίνει αυτές τις αηδίες τύπου power r... και gator...που κυκλοφορούν στα σ/μ).

G0vpp3.png

9Aq8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

chatziko το ακαι το παιρνω εδω κ καιρο γιατι ειναι το νο1 αντιοξειδωτικο

 

τις δυο αυτες κρεμες τις περιμενω να ρθουν, εχουν ομως πολυ καλες κριτικες κ οπως ειπα κ στο cosmeticdatabase

το υαλουρονικο το πηρα για τη μαμα μου ( εχει κ κατι αλλο μεσα για τις αρθρωσεις, ειχε καλες κριτικες επισης, αλλα επειδη γραφει οτι κανει καλο στο δερμα πηρα 1 κ για μενα)

πηρα κ ενα αλλο συμπληρωμα για τις αρθρωσεις ( για το μπαμπα μου)

διαφορετικα , για να δουμε ποιος θα δει αποτελεσμα:-P:razz::-P

τα τελευταια τα περιμενω, ( επρεπε να ειχαν ερθει)

θα σας πω εντυπωσεις

εγω τωρα χρησιμοποιω avocado oil αντι για ημερας ( σκουπιζα το προσωπο αν επρεπε να φυγω αμεσως για να φυγει το περιτο) εχω αντικαταστησει τις la prairie!!!

 

μαζευτήκαμε βλέπω σιγά σιγά :-)

τι έχει ο μπαμπάς σου στις αρθρώσεις ?

εγώ έχω χονδρομαλάκυνση (δεν θέλω σχόλια... χαχαχαχαχα) στα γόνατα και υποφέρω

τι του πήρες ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους - όλες. Να πω κ καλό φθινόπωρο - χειμώνα.

Θέλω να ενισχύσω το ανοσοποιητικό του μικρού μου (17 μηνών) κ το δικό μου - τι προτείνετε;

Επίσης για μουρουνέλαιο κ σπιρουλίνα τι γνωρίζετε; Τον τελευταίο καιρό κάτι εξετάσεις μου έδειξαν τάση για υποθυρεοειδή. Μου είπαν ότι προς το παρόν δεν χρειάζεται αγωγή. Μπορώ να κάνω κάτι με την διατροφή λέτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλους - όλες. Να πω κ καλό φθινόπωρο - χειμώνα.

Θέλω να ενισχύσω το ανοσοποιητικό του μικρού μου (17 μηνών) κ το δικό μου - τι προτείνετε;

Επίσης για μουρουνέλαιο κ σπιρουλίνα τι γνωρίζετε; Τον τελευταίο καιρό κάτι εξετάσεις μου έδειξαν τάση για υποθυρεοειδή. Μου είπαν ότι προς το παρόν δεν χρειάζεται αγωγή. Μπορώ να κάνω κάτι με την διατροφή λέτε;

 

Σημερα κιολας εκανα παραγγελια απο iherb σταγονες εχινακεια για να προλαμβανουμε κρυωματα και ιωσουλες για μας και τη μικρη http://www.iherb.com/Gaia-Herbs-Echinacea-for-Children-Alcohol-Free-1-fl-oz-30-ml/11602?at=0 και http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Echinacea-Alcohol-Free-2-fl-oz-60-ml/5220?at=0. Επισης καλες ειναι κατι βιταμινες με Ω3 του Μερκολα αν τα λεω καλα η Rosie ξερει καλυτερα.

 

Galat εχει και το iherb tea tree oil και για τα ml του θυμαμαι πως ηταν καλη τιμη αν ψαξεις σε προηγουμενα ποστ θα το βρεις

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω χονδρομαλάκυνση (δεν θέλω σχόλια... χαχαχαχαχα) στα γόνατα και υποφέρω

κι εγώ εχω χαχαχχαχαχαχαχα

 

απο που μπορω να αγοράσω βόρακα?

γνωρίζετε κάποιο site?

όσες μένουμε αθήνα παίρνουμε απο αυτόν

Καλογερόπουλος και βρίσκεται

στην οδό Γούναρη 35 στον Πειραιά (μέσα σε μια στοά)

τηλ.210-4179316 και 210-4221559

 

και tea tree oil?

είχα πάρει απο εδω

http://www.babykind.co.uk/nappyessentials.htm#ttoil

 

και ακόμη να τελειωσει χαχαχαα

 

(κατι επαθε και μου τα βγάζει bold και italics:???:)

 

επίσης δες και στο http://www.bioaroma.gr/

 

 

 

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

πολύ φθηνό... http://www.iherb.com/Now-Foods-Essential-Oils-Tea-Tree-4-fl-oz-118-ml/909?at=0

 

να το παρω? ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΛΆΔΙ Ή ΑΙΘΈΡΑΙΟ ΕΛΑΙΟ, ΓΕΝΙΚΏς ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΘΑΡΙΌΤΗΤΑ ΚΟΛΠ?

 

ΑΧ σορρυ για τα κεφαλαια ο μικρός!

 

σορρυ ειδα ειανι αιθεριο ελαιο!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μηπως οντως ειναι πολλα τα 118 Ml μηπως να παρω 50? Επειδη ληγει υποτιθεται σε 2 χρονια...

 

Aυτά τα αιθέρια έλαια είναι γενικής χρήσης.

(tea tree oil και λεβάντας)

 

Μπορείς να το βάλεις στην θήκη του μαλακτικού του πλυντηρίου

για απολύμανση στα ρούχα σου

 

και στον κουβά για το σφουγγάρισμά σου!

Μεχρι και για αντιμετώπιση ψειρών στην κεφαλί κάνει !! :lol:

 

Πάρε το μεγάλο γιατί το 50-άρι θα σου τελειώσει μέχρι να πεις "κύμινο"

 

Καλημέρα σε όλους - όλες. Να πω κ καλό φθινόπωρο - χειμώνα.

Θέλω να ενισχύσω το ανοσοποιητικό του μικρού μου (17 μηνών) κ το δικό μου - τι προτείνετε;

Επίσης για μουρουνέλαιο κ σπιρουλίνα τι γνωρίζετε;

 

Το μουρουνέλαιο δεν είναι και ό,τι καλύτερο.....

(λόγω μολυσμένων θαλασσών)

 

Τον τελευταίο καιρό κάτι εξετάσεις μου έδειξαν τάση για υποθυρεοειδή. Μου είπαν ότι προς το παρόν δεν χρειάζεται αγωγή. Μπορώ να κάνω κάτι με την διατροφή λέτε;

 

Γιατί δεν ρωτάς καλύτερα έναν ομοιοπαθητικό??

Αυτοί θα σου βρουν μια "φυσική" λύση!

 

(εντελώς ενδεικτικά βρήκα για τον υπερθυρεοειδισμό αυτό

Λογικά θα υπάρχει κάτι και για τον υποθυρεοειδισμό)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κιολας εκανα παραγγελια απο iherb σταγονες εχινακεια για να προλαμβανουμε κρυωματα και ιωσουλες για μας και τη μικρη http://www.iherb.com/Gaia-Herbs-Echinacea-for-Children-Alcohol-Free-1-fl-oz-30-ml/11602?at=0 και http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Echinacea-Alcohol-Free-2-fl-oz-60-ml/5220?at=0.

 

Την εχινακεια την δινουμε προληπτικα ή οταν αρρωστήσει; (εγω ξερω το δευτερο). Και πως τη...σερβιρουμε στο μωρο;

Link to comment
Share on other sites

μηπως οντως ειναι πολλα τα 118 Ml μηπως να παρω 50? Επειδη ληγει υποτιθεται σε 2 χρονια...

 

Εγώ πήρα το (σχεδόν) μισόλιτρο, είναι πολύ οικονομικό!

Και επίσης το αντίστοιχο της λεβάντας, το χρησιμοποιώ καθημερινά στο πλυντήριο για αρωματισμό της μπουγάδας αντί μαλακτικού.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω να αγοράσω ασφαλή ανοξείδωτα σκεύη φαγητού (πιάτο, μπολ, ποτήρι) για τη μικρή τώρα που τρώει μόνη της, ώστε να μην φοβάμαι μήπως σπάσουν.

 

Τι προτείνετε;

 

Ευχαριστώ!

Β.Α.Γ.Γ.2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την εχινακεια την δινουμε προληπτικα ή οταν αρρωστήσει; (εγω ξερω το δευτερο). Και πως τη...σερβιρουμε στο μωρο;

 

Εγω τι δινω και οταν βλεπω τα πρωτα σημαδια κρυωλογηματος αλλα και προληπτικα σε συγκεκριμενες περιπτωσεις πχ οταν εχουμε εξαρση γυρω μας σε φιλικο και οικογενειακο περιβαλλον και οταν ειναι να εκτεθει σε κρυο ή σε πολυκοσμια π.χ περυσι ειχαμε παει εκδρομη στα χιονια για λιγες μερες με πουλμαν και τις εδωσα σταγονιτσες και δεν επαθε τιποτα ενω ο μπαμπας μας την αρπαξε για τα καλα (γιαυτο φετος θα τον ξεκινησω και εκεινον σταγονιτσες!).

Τωρα η δοσολογια βαζω αυτο που αναγραφουν τα σκευασματα στα λινκς πουχω βαλει κατω κατω γραφει και τη συνιστομενη δοσολογια

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω τι δινω και οταν βλεπω τα πρωτα σημαδια κρυωλογηματος αλλα και προληπτικα σε συγκεκριμενες περιπτωσεις πχ οταν εχουμε εξαρση γυρω μας σε φιλικο και οικογενειακο περιβαλλον και οταν ειναι να εκτεθει σε κρυο ή σε πολυκοσμια π.χ περυσι ειχαμε παει εκδρομη στα χιονια για λιγες μερες με πουλμαν και τις εδωσα σταγονιτσες και δεν επαθε τιποτα ενω ο μπαμπας μας την αρπαξε για τα καλα (γιαυτο φετος θα τον ξεκινησω και εκεινον σταγονιτσες!).

Τωρα η δοσολογια βαζω αυτο που αναγραφουν τα σκευασματα στα λινκς πουχω βαλει κατω κατω γραφει και τη συνιστομενη δοσολογια

 

ευχαριστώ! Ενταξει η δοσολογία αλλα που το βάζεις; στο φαγητό ή με ενα κουταλακι της το δινεις κατευθειαν;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μας χάλασε η τοστιέρα

και ψάχνοντας για καινούργια

 

βρήκα την green toast της izzy.

Εχει κεραμικές πλάκες!

 

Εγώ πήρα από το makro μια επαγγελματική με μαντεμένιες πλάκες. Ήταν ακριβή περίπου 200eu αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι πιο φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω να αγοράσω ασφαλή ανοξείδωτα σκεύη φαγητού (πιάτο, μπολ, ποτήρι) για τη μικρή τώρα που τρώει μόνη της, ώστε να μην φοβάμαι μήπως σπάσουν.

 

Τι προτείνετε;

 

Ευχαριστώ!

 

Εγώ έχω αγοράσει απο τον Σκλαβενίτη ανοξείδωτες μικρές πιατελίτσες

της PAL και τις χρησιμοποιώ σαν πιάτα για τα παιδιά.

 

Με έχουν βολέψει πάρα πολύ.

Δεν είναι ακριβές γιατί είναι ανοξείδωτο 18/10.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από το makro μια επαγγελματική με μαντεμένιες πλάκες. Ήταν ακριβή περίπου 200eu αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι πιο φθηνό.

 

Αυτή που πήραμε εμείς είναι για 2 τοστ και κόστισε 35 ευρώ.

Είχε και για 4 τοστ με 58 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από το makro μια επαγγελματική με μαντεμένιες πλάκες. Ήταν ακριβή περίπου 200eu αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι πιο φθηνό.

 

 

Μπορείς να μας δώσεις λινκ;

Κι εγώ μαντεμένια θέλω!

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να βρω σακουλάκια για φύλαξη μητρικού γάλακτος?

το ι-herb δεν εχει.

 

Της Ameda εδω στην Ελλάδα εχουν 18 ευρώ! :shock:

ρίξε μια ματια στο amazon.co.uk

έπαιρνα της medela απο εκεί

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματια στο amazon.co.uk

έπαιρνα της medela απο εκεί

 

soevan07, αν κανένας φίλος σου κάνει ταξιδάκι στο εξωτερικό, πες του να μπει σε ένα Mothercare και να σου φέρει σακουλάκια, εγώ αυτό είχα κάνει

 

Thanx! ;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...