Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Sos!... πόνος από δόντια!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ.

 

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΟΔΟΝΤΟΦΥΙΑΣ.

ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΦΕΡΟΥΝ.

 

Η ΚΟΡΗ ΜΑΣ ΒΑΖΕΙ ΤΗ ΜΠΟΥΝΙΤΣΑ ΤΗΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΦΑΓΟΥΡΑ.

ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΠΙΛΙΖΕΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΤΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΤΑΙΖΟΥΜΕ.

ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΛΙΓΕΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ, ΙΔΙΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ.

 

ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.

ΤΟ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΙΠΙΛΕΣ, ΚΡΙΚΟΥΣ ΟΔΟΝΤΟΦΥΙΑΣ (ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΕΙ ΗΔΗ 4 ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ) ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΧΩΡΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΠΟΥ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΡΗΤΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΩΣ !!!

 

ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ?

 

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΜΗ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑΜΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ.

a>
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ AGLAIA ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ IBCLC

International Board Certified Lactation Consultant

 

ΑΓΛΑΙΑ, ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ.

 

ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ - ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ, ΑΝ ΒΕΒΑΙΩΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ.

 

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙΣ, ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ ΜΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ......... ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ!!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΛΕΝΗ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΕ ΒΡΩ !!!

a>
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια! Μία από τα ίδια κι εμείς... Μάλλον βγάζουμε δόντια, αμήν και πότε δηλαδή! Ενώ μου κοιμόταν σερί το βράδυ από τον δεύτερο μήνα μάλιστα, τώρα είναι δύο βράδυα που μου ξυπνάει και κλαίει, του δίνω λίγο νεράκι, ηρεμεί και ξανακοιμάται. Σε καμία ώρα, άντε πάλι... Αυτό το κάνει τις 3 πρώτες ώρες του βραδυνού ύπνου... Μου κάνει εντύπωση όμως ότι πρόκειται για κανονικό κλάμα και όχι για απλή γκρίνια ή ανησυχία. Ανησυχώ, μάλιστα, λιγάκι γιατί δεν μου τα έκανε αυτά και είναι μωράκι που δεν με έχει συνηθίσει σε γοερό κλάμα... Όλο γελαστούλης μου ήταν... Τί να πώ... Μάλλον τα δόντια θα είναι, αλλά θα ρωτήσω και την παιδίατρο αύριο που έχουμε εμβόλιο (άλλη χαρά κι αυτή με τα εμβόλια!!!).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΛΕΝΑ ΚΑΙ ΣΟΥΡΛΟΥΛΟΥ.

 

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Π.Μ?

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ?

 

ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΑΓΛΑΙΑ?

ΑΠΟ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΛΛΩΝ ΜΗΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗΣ ΠΟΛΛΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΤΟΥ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.

 

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΒΡΩ, ΜΕΣΩ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΣΑΙΤ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ, ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Π.Μ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ, ΕΛΕΝΗ

a>
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Το πμ είναι προσωπικό μύνημα. Πήγαινε εδώ για παράδειγμα http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20862, κλίκαρε στο όνομα της Αγλαίας καικάνε αποστολή προσωπικού μυνήματος. Αν είναι κάποιο θέμα με τον θηλασμό να ρωτήσεις μπορείς να κάνεις αναζήτηση.. Θα σου στείλω πμ να μην καταχραστούμε τον χώρο του θέματος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια! Μία από τα ίδια κι εμείς... Μάλλον βγάζουμε δόντια, αμήν και πότε δηλαδή! Ενώ μου κοιμόταν σερί το βράδυ από τον δεύτερο μήνα μάλιστα, τώρα είναι δύο βράδυα που μου ξυπνάει και κλαίει, του δίνω λίγο νεράκι, ηρεμεί και ξανακοιμάται. Σε καμία ώρα, άντε πάλι... Αυτό το κάνει τις 3 πρώτες ώρες του βραδυνού ύπνου... Μου κάνει εντύπωση όμως ότι πρόκειται για κανονικό κλάμα και όχι για απλή γκρίνια ή ανησυχία. Ανησυχώ, μάλιστα, λιγάκι γιατί δεν μου τα έκανε αυτά και είναι μωράκι που δεν με έχει συνηθίσει σε γοερό κλάμα... Όλο γελαστούλης μου ήταν... Τί να πώ... Μάλλον τα δόντια θα είναι, αλλά θα ρωτήσω και την παιδίατρο αύριο που έχουμε εμβόλιο (άλλη χαρά κι αυτή με τα εμβόλια!!!).

 

Μηπως τα εχει παιξει με τη ζεστη το μωρο σου; Τις τελευταιες 2 μερες ζορισανε πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τα εχει παιξει με τη ζεστη το μωρο σου; Τις τελευταιες 2 μερες ζορισανε πολυ...

 

Τί να πω... Πιθανόν... Τον κοιμίζω με ένα κοντομάνικο εσωρουχάκι μόνο και μάλιστα χωρίς καν σεντονάκι, γιατί το πετάει... Να είναι η ζέστη, άραγε; Εγώ σε δόντια το απέδιδα περισσότερο αλλά μου πέρασε και η ζέστη από το μυαλό... Εντωμεταξύ, τραβάω το τζάμι να μπαίνει αέρας από το παντζούρι, περνάνε τα μηχανάκια - να φανταστείς μένουμε και ψηλά τρομάρα μας ! - δημιουργείται έντονος θόρυβος... Κλείνω το τζάμι να έχει ησυχία, ζεσταίνεται πάλι το δωμάτιο του μωρού... τί να κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ 2 1/2 ΜΗΝΩΝ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ.ΚΛΑΙΕΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ,ΕΧΟΥΝ ΑΥΞΗΘΕΙ ΤΑ ΣΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ.Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΥΧΟΝ ΟΥΡΟΛΟΙΜΟΞΗ.Ο ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΟΝΤΙΑ.ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΤΗΣ ΟΥΡΟΛΟΙΜΟΞΗΣ,ΤΡΟΜΑΖΩ:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει λίγες μέρες που βγάλαμε το 5ο μας δοντάκι, το δεξί δίπλα από τους άνω κεντρικούς κοπτήρες, αλλά η γκρίνια συνεχίζεται... Μας ταλαιπώρησε πολύ τόσο όταν φούσκωνε όσο και τώρα που βγήκε. Ακόμα τον βλέπω να βάζει τα μασητικά και τα δάχτυλά του εκεί. Μια κυρία μου είπε ότι αυτά είναι ζόρικα δόντια γιατί είναι "του ματιού" (δλδ κάτω από το μάτι). Είχατε ανάλογη εμπειρία; Τι να πώ...;;; Περαστικά μας.....!!!!

vChmp3.png IkwYp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Voukal και εμένα τα ίδια το κουκλάκι μου! Πολύ ταλαιπωρία αυτά τα δόντια πια! Τώρα βγάζει το 6ο, το αριστερό, από τα δυο πάνω, δίπλα στα κεντρικά. Πολύ γκρίνια και ξενύχτι.... Κουράγιο

.png

 

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Βγαλαμε το πρωτο μας δόντι!!! Μεγαλώσαμε!!!

 

Μπράβο σας!!!!!!

Επιτέλους.

Συγχαρητήρια!!!!!!!

 

Εμείς ακόμα παλεύουμε με τα σάλια μας και βάζουμε ολόκληρα τα χέρια μας μέσα στο στόμα μας.

 

που θα πάει, ερχεται και η σειρά μας!!!!!!!

 

Πώς το κατάλαβες?

Πονούσε?

Γκρίνιαζε?

Η απλά το είδες?

a>
Link to comment
Share on other sites

Το ειδε ο αντρας μου!!! Η πλακα ειναι οτι καθε πρωι την εψαχνα να βρω το δοντι, ημουν σιγουρη οτι θα το εβλεπα εγω, θεμα πιθανοτητων, ελεγα, αφου ολη την ημερα ειμαι μαζι της. Και τελικα το ανακαλυψε ο αντρας μου... Τζιφος... Αλλα χαλάλι του, γιατι χανει τοσες καθημερινες στιγμες με την δουλεια (κι εγω θα ειμαι στην ιδια μοιρα απο οκτωβριο)

 

Παντως ειναι ομορφο. Φαινεται κατι να ασπριζει κι αμα βαλεις το χερι σου ειναι μυτερο! Και χωνει κατι δαγκωνιες! Η γκρινια ομως συνεχιζεται. Βγαινει και το διπλα, βλεπεις.

 

Και στα δικά σας...

Link to comment
Share on other sites

ταλαιπωρια μεγαλη αυτα τα δοντακια!

εμεις βγαλαμε 2 και τωρα ηρεμησαμε καπως,αλλα δεινοπαθησαμε μεχρι να τα βγαλουμε.εκει που ηταν γελαστο και καλοβολο,εγινε γκρινιαρα,δεν ετρωγε,εκλαιγε στον υπνο της,δραμα η κατασταση κοριτσια!εγω δεν της εδωσα τιποτα,παρα μονο παγωμενα φρουτα και μασιτικα,και το χερι μου,για μασαζ!α!και πολυυυυυ αγκαλιτσαααα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας κοριτσια!!!

 

ηρθε η ωρα να ρωτησω κι εγω για τα δοντακια μας!!!

βγαλαμε δοντι στους 7 μηνες, στους 9 , στους 11 μαζι 2..

Αυτα τα 4 πρωτα δοντια βγηκαν "αβασανιστα..". Δεν καταλαβαμε τιποτα!!!! Μονο εκανε πιο μαλακα κακακια!!

Μετα το χρονο ξεκινησαν να φαινονται και τα 2 πλαινα. Το πανω και το κατω απο τη δεξια πλευρά. Λιγο γκρινια, λιγο μιρλα αλλα όλα καλα.. κατεβαινουν σιγα σιγά! Ειναι όμως 2-3 μερες που εχουμε δεινοπαθησει.. Δεν τρωει. Κλαιει. Γκρινιαζει. Κανει πυρετο τα βραδυα. Τα εχω δει όλα!! Τρελλά σάλια (παντα εχει..) Βλεπω οτι σκανε και τα αλλα δυο πλαινα. Στην αριστερη πλευρα, πάνω κατω...

 

μου ειχαν πει οτι οι κυνοδοντες πονανε πολυ. Και τα υπολοιπα πονανε τοσο? Απο δω και περα θα παμε με πόνο???

 

ακομα, να ρωτησω κατι αν ξερει καμια απο τις "επαγγελματιες" του ειδους??

τα μπροστινα τα πανω ειναι πολυ αραια. Φιλιππιδης στυλ...

οταν βγουν τα πλαινα θα τα σπρωξουν? η θα την εχουμε ετσι μεχρι τα 6?

Link to comment
Share on other sites

Θα μικρυνει η αποσταση μην ανησυχεις και εμας ηταν αραια αλλα τωρα οσο εχουν βγει ειναι μια χαρα.

Οσο για τους κυνοδοντες προφανως πονανε πολυ.Ο δικος μου αν και δεν εκλαιγε οταν εβγαλε τους κυνοδοντες τον Αυγουστο εκανε 3 ολοκληρες μερες να φαει οτιδηποτε..κοντεψα να τρελαθω μιας και ειναι και φαγανος.τελικα βγηκαν οι κυνοδοντες και ηρεμησε.Τωρα για τα αλλα δε ξερω αλλά εναν τραπεζιτη που εβγαλε ουτε που τον καταλαβα.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε άλλο θεμα ειχα βρει αυτα:

ΤΑ ΝΕΟΓΙΛΑ ΔΟΝΤΙΑ ΕΙΝΑΙ 20 ΣΥΝΟΛΙΚΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΝΑΘΟ, 2 ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΚΑΙ 2 ΠΛΑΓΙΟΙ ΤΟΜΕΙΣ, 2 ΚΥΝΟΔΟΝΤΕΣ ΚΑΙ 4 ΝΕΟΓΙΛΟΙ ΓΟΜΦΙΟΙ

 

δεν ειναι οι κυνοδοντες αυτα που βγαζουμε εμεις τωρα. Ειναι οι πλαγιοι τομεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

αν κορίτσια και εμενα η δικια μου ειναι 7 μηνων και εβγαλε τα 2 κατω δόντια και δε μποείτε να φανταστείτε τι κλάμα έχει λες και την σφάζουν τι ντεπον της δίνω, τι αλοιφη βάζω τίποτα δε κάνει...Τα δόντια πονάνε ακόμα και όταν σκάσουν??

Link to comment
Share on other sites

αν κορίτσια και εμενα η δικια μου ειναι 7 μηνων και εβγαλε τα 2 κατω δόντια και δε μποείτε να φανταστείτε τι κλάμα έχει λες και την σφάζουν τι ντεπον της δίνω, τι αλοιφη βάζω τίποτα δε κάνει...Τα δόντια πονάνε ακόμα και όταν σκάσουν??

 

Οχι απο οτι ξερω... Το πιο πιθανον ειναι να ετοιμαζονται τα απο πανω... Υπομονη, εχετε αλλα 18... :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

k egw stin idia moira me oles sas eimai.i dikia mou einai 7 minwn k exei 4 dontakia.ta 2 katw oute pou ta katalava!ta 2 panw mou vgazoun akoma tin pisti!!!!dn antexw!den trwei k dn thelei oute na paixei oute na koimithei!!!tis dinw depon to vradi alla den tis exw parei aloifi giati h giatros leei oti tha thn xeplinei me ta salia.....upomoni koritsia exoume akoma polla na travixoume!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, τι κανετε? Να σας ρωτησω κατι? Εχουμε ολα τα παραπανω συμπτωματα πολυ κλαμα δε ξερουμε τι θελουμε κλπ!!! Σιγουρα δοντια ειναι γιατι ειδα μια λευκη κουκιδα πανω στα κατω ουλα αλλα................... ειναι πλαγια μπορεις να το πεις και κυνοδοντα μπορεις να το πεις και αυτο το πλαγιο δοντι διπλα απο τον κυνοδοντα !!!!

 

Ειναι ομως δυνατον να βγαλει 8,5 μηνων πρωτα τα πλαγια??????? Αυτο το παιδι θα με τρελανει!!!! Να σημειωσω οτι ειχα το πιο καλοβολο μωρο στον κοσμο! Και τωραααααααα τι κλαματα ειναι αυτα τι λιγμοι!!! Εχω φτασει στα ορια μου!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...