Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γλαστρακια -κουβαδακια για μπουμπουνιερα!!!!!


malouni

Recommended Posts

evoulita, σίγουρα με το αυτοκίνητο. Αυτό που ήθελα να πω είναι ποιος θα είναι ο αποθηκευτικός χώρος μέσα στο αυτοκίνητο, σακούλες, καφάσια,,,,,, γιατί αν τα βάλουμε σε καφάσια εγώ για 150 γλαστράκια μάλλον πρέπει να νοικιάσω φορτηγό, χα,χα,χα

 

δυστυχώς με το αυτοκινητό θα σου είναι λίγο δύσκολο εκτος αν πάει και ερθει πολλές φορές. δεν μπορείς να βάλεις το ένα πάνω στο άλλο όπως γίνεται με τις κλασσικές μπομπονιέρες... ασε που θα χρειαστείς πολλά καφάσια- κουτια...

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 175
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Δες στο http://www.agrinvest.gr που έχει είδη διακόσμησης και ειδικεύεται και στα άνθη-φυτά. Αλλά δυστυχώς βλέπω μόνο Αθήνα.

Πάντως πήρα λιανική κάποια διακοσμητικά για το σπίτι ανοιξιάτικα σε πολύ καλές τιμές. Πήρα και μικρά κουβαδάκια πολύχρωμα που ίσως σου κάνουν. Πουλάνε και χονδρική πάντως...

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

...Εσείς που θα βρείτε βασιλικό σε τόση μικρή συσκευασία? Έχετε επισκεφτεί κάποια ανθαγορά ?

 

Εγώ έχω την τύχη να έχω μια ξαδερφούλα που έχει ανθοπωλείο και θα μου τα φτιάξει αυτή.

 

Απ' όσο ξέρω αυτοί οι βασιλικοί είναι "baby", "μινι" κάπως έτσι τους ζητάνε δηλαδή δεν μεγαλώνουν και πάρα πολύ. ΄

 

Σχετικά με την τιμή τους μπορώ να πω ότι μόνο το κόστος για την αγορά των υλικών (κουβαδάκι, βασιλικός, κορδέλες, κουφέτα, τούλι, χώμα, πετρούλες) είναι περίπου 1,50-1,70 ευρώ/τεμάχιο.

 

...σκεφτηκες που θα τα βαλεις?...

 

Κι εμένα χρωματιστά καφάσια μου προτείνανε!

ποσο βρηκες τον βασιλικο αυτον τον μινι που λες? επισης καμια ιδεα για φτηνα κουβαδακια? αυριο παω σε success και cover pack για να παρω υλικα. αγορασα και ενα λευκο κασπω απο ικεα, 0,50€ και εγραψα το ονομα του μικρου επανω απο τη μια πλευρα και απο την αλλη εκανα πατουσακι. πολυ γλυκο εγινε. θα παρω και χοντρο τουλι για να φαινεται το σχεδιο απο κατω...ελπιζω να γινουν καλα.

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

asteraki αλλου θα εχεις τις μπομπονιερες και αλλου τα γλαστρακια? εγω θα δοκιμασω να βαζω αυτο το σκ αυτα τα καφασια που βρηκα και θα σου πω αν ειναι ωραια να κανεις και εσυ....η να σου δωσω αυτα που θα κανω και μου τα επιστρεφεις ( αν σου αρεσουν φυσικα) πρεπει να υπολογισω ομως ποσα θα χρειαστουν. θα εχω 120 περιπου γλαστρακια.

αληθεια, ποσα κουφετακια χρειαστηκες, ποσο τουλι κλπ?

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nestroroudi, τελικά παρήγγειλα τα πουγκάκια με το τούλια και τα smarties, στο κατάστημα στην Βούλγαρη, καθώς και τις παιδικές μπομπονιέρες, γιατί πολλά εχω φορτωθεί να κάνω και δεν θα προλάβω. Όσο για τα καφάσια, δες το αν μπορέσεις το ΣΚ και μάλλον θα τα πούμε από κοντά στην συνάντηση την Κυριακή. Θα έρθεις έτσι???,

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα κατεβηκα κεντρο κια πηρα ματακια και αγκιστρουλες. εψαξα σε πολλα καταστηματα, αλλα βρηκα μονο στο "rintintin" πισω απο μπεζεστενι, βενιζελου μετα την ερμου αριστερα, προς το τελος του δρομου. (περναμε και τις "χαντρες του κοσμου"). τιμες πολυ καλες για πολλα τεμαχια. 0,10€ και 0,15€ / τεμαχιο-χονδρικη. http://www.rintintin.gr

ελπιζω μονο να μην εχουμε τους ιδιους καλεσμενους και γινουμε ρεζιλι!!!

 

ναι, θα τα πουμε την κυριακη, αν ολα πανε καλα μεχρι τοτε.

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πως γίνονται οι μπομπονιέρες με τα γλαστράκια? Που βάζεις τα κουφέτα? Είμαι άσχετη ε?? :?

 

φαντάζομαι βάζεις τα κουφέτα σε ένα μικρό τούλι και τα δένεις με μία μεγάλη κορδέλα γύρω απ το γλαστράκι

Link to comment
Share on other sites

Μαμά του Ωρίων, σ' ευχαριστώ.

 

Καλή ιδέα και αρκετά χρήσιμη αυτή η μπομπονιέρα.

Θυμάμαι όταν παντρευόμουν ήταν στη μόδα μπομπονιέρα με πραγματικό τριαντάφυλλο.

Αλλά σίγουρα καλύτερο το γλαστράκι. Σου μένει κιόλας. Αλλά τα φυτά απο φυτώριο είναι σε πλαστικά απλά μαύρα γλαστράκια συνήθως. Στην περίπτωση της μπομπονιέρας πρέπει να πάρεις εξτρά κασπουδάκι; :roll:

Πως φαίνεται η ιδέα για κουβαδάκι μεταλλικό με κεράκι?

Link to comment
Share on other sites

NESTOROUDI θα αποτολμήσεις τις προσκλήσεις καραβάκι? Βρήκες χαρτί για τα καραβάκια? Και μένα μου άρεσαν πάρα πολύ. Γράψε τι εφοδιάστηκες και από που please!

Angiek τις ξεκινησα και μεχρι στιγμης πειραματιζομαι σε χρωμα κια χαρτι. δοκιμαστικα πηρα χαρτι απο το πλαισιο. σημερα πηρα στην success και πηρα διαφορα πραγματα, τουλι, κορδελες, πλαστικα, ριζοχαρτο κα. ειχε μεγαλη ποικιλια κια πολυ καλη εξυπηρετηση. σημερα θα φτιαξω και το κειμενακι στη σημαια (αυτο το θεωρω λιγο δυσκολο για να το στοιχισω αλλα θα το παλεψω. ) οτι ετοιμασω σε word (τα κειμενα γενικως) θα σου τα στειλω με mail για να μην κανεις και εσυ την ιδια δουλεια. στο cover pack δεν πουλανε λιανικη δυστυχως....http://www.coverpack.com

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως γίνονται οι μπομπονιέρες με τα γλαστράκια? Που βάζεις τα κουφέτα? Είμαι άσχετη ε?? :?

επειδη δεν ασχοληθηκα ακομα με τα γλαστρακια, θα σε ενημερωσω αμεσα...σιγουρα με κορδελα γυρω απο το γλαστρακι, αλλα δεν ξερω αν θα στερεωθει καλα. θελω να το δοκιμασω....

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

NESTOROUDI το success δίνει λιανική ό,τι θές? Το coverpack έχει μεγαλύτερη ποικιλία? Πότε είναι η βάφτιση σου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη συνεργασία και την πολύτιμη βοήθεια.

an1cqgJ0g411210MjgxbHp8Mzg3NjZkYXxvdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gif.png
Link to comment
Share on other sites

to success δινει οτι θελεις λιανικη. το cover pack ενω εχει πολυ ωραια πραγματα δεν δινει λιανικη. η βαφτιση ειναι 22/9 πριν απο σενα!!! αποψε θα ασχοληθω με τα προσκλητηρια και θα σου πω τι γινεται αυριο, αν ερθεις την κυριακη στη συναντηση θα σου φερω δειγματα της δουλειας μου!!!

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

to success δινει οτι θελεις λιανικη. το cover pack ενω εχει πολυ ωραια πραγματα δεν δινει λιανικη. η βαφτιση ειναι 22/9 πριν απο σενα!!! αποψε θα ασχοληθω με τα προσκλητηρια και θα σου πω τι γινεται αυριο, αν ερθεις την κυριακη στη συναντηση θα σου φερω δειγματα της δουλειας μου!!!

 

22/9? Εγώ βαφτίζω 29/6 τώρα τον Ιούνιο, όχι Σεπτέμβριο!! Στη συνάντηση μάλλον θα έρθω, οπότε τα λέμε και από κοντά.

an1cqgJ0g411210MjgxbHp8Mzg3NjZkYXxvdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...