Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

καταρχην νικη μου σευχαριστω για την απαντηση σου, πηρα χτες το γιατρο τηλεφωνο και μου ειπε να μην ανησυχω..εγω ομως δε σας κρυβω οτι θορυβηθηκα υποτιθεται οτι για να γινει η δουλεια πρεπει να σταματησει η περιοδος εγω ομως εχω κανονικα:(...τεσπα εμπιστευομαι το γιατρο μου και ο θεος βοηθος!

νικη μου σε καταλαβαινω κι εγω το ιδιο παθαινα(τωρα ειδικα που κανω τη θεραπεια δεν θελω καθολου σεξ)..οσο για τη σπερματεγχυση εχω κανει 2(πριν κανω λαπαροσκοπηση), δεν ειναι απολυτως τιποτα..αλλωστε σαν τη φυσιολογικη επαφη ειναι με λιγη βοηθεια:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καταρχην νικη μου σευχαριστω για την απαντηση σου, πηρα χτες το γιατρο τηλεφωνο και μου ειπε να μην ανησυχω..εγω ομως δε σας κρυβω οτι θορυβηθηκα υποτιθεται οτι για να γινει η δουλεια πρεπει να σταματησει η περιοδος εγω ομως εχω κανονικα:(...τεσπα εμπιστευομαι το γιατρο μου και ο θεος βοηθος!

νικη μου σε καταλαβαινω κι εγω το ιδιο παθαινα(τωρα ειδικα που κανω τη θεραπεια δεν θελω καθολου σεξ)..οσο για τη σπερματεγχυση εχω κανει 2(πριν κανω λαπαροσκοπηση), δεν ειναι απολυτως τιποτα..αλλωστε σαν τη φυσιολογικη επαφη ειναι με λιγη βοηθεια:)

 

Καλημερα!!!Εγω οταν εκανα την πρωτη ενεση(3 μηνιαιες στο συνολο) αδιαθετησα κανονικοτητα(μου το ειχε πει ο γιατρος μου οτι ετσι θα γινοταν και να μην ανυσηχω) μετα μεχρι τον Ιουνιο που αδιαθετησα πρωτη φορα δεν ειχα τιποτα, αλλα νομιζω οτι ειναι και τα ορμονικα στη μεση που αλλαζουν κι αυτα γι αυτο συμβαινει.Lagudaki μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου κι εγω...ενταξει ειμαι πολυ καλυτερα σημερα αν και οι σκεψεις υπαρχουν( για το τι θα γινει και επειδη το θελουμε παρα πολυ το μωρακι:-P:razz::-P)ελπιζω να πανε ολα καλα, πηρα τελικα τα πανω μου αργοτερα και καναμε και αγκαλιτσες με τον καλο μου:oops::oops::oops:( ετσι στα γραφω αυτα για να γελασουμε και λιγο!!!) Κι εγω οταν εκανα τις ενεσεις δεν ειχα καθολου ορεξη:oops:. Αλλα θα δεις οταν με το καλο τελειωσεις την θεραπεια θα εισαι αλλος ανθρωπος γιατι γεμιζεις αισιοδοξια παλι και θα εχεις πολυ ορεξη μετα.....:oops::oops::oops:Σε φιλω

Link to comment
Share on other sites

κι εγω 3 μηνιαιες θα κανω, στην πρωτη ειχα αιμα πολλες μερες, στη δευτερη παλι εχω αιμα..και προβληματιζομαι..τουλαχιστον εσυ ξερεις οτι η θεραπεια σου εγινε σωστα εγω σκεφτομαι μηπως παει κατι στραβα, αλλα αφου μου ειπε ο γιατρος να μην ανησυχω κατι παραπανω ξερει!

ετσι ειμαστε με τα πανω και τα κατω μας..τουλαχιστον εσυ να σκεφτεσαι οτι ολα δουλευουν ρολοι, οτι εισαι καθαρη απο ενδομητριωση και σε κανα 2 μηνες θα χεις το σπορακι στην κοιλιτσα σου..ολα θα πανε καλα θα το δεις!

Link to comment
Share on other sites

Χα!!!

Σας επιασα!!!Τι κανετε ομορφες πεσμενες ψυχολογιες διαβαζω και στεναχωριεμαι...

Λαγουδακι μου πρωτα μην αγχωνεσαι για να στο λεει ο γιατρος κατι θα ξερει οποτε ηρεμησε.Εγω επειδη εκανα τις 3μηνες δεν ειχα τετοιο πραγμα με αιμα αλλα ειπαμε καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος.

Νικη ασε τις κλαψες και παρε τα πανω σου.Φυσικα και τον αγαπας τον αντρα σου και φυσικα θα ερθει το μωρο αλλα στον καιρο του και οταν η μαμα του θα ειναι καλα οποτε δεν εχεις αλλη επιλογη απο το να εισαι καλα και χαρουμενη.

Τα νεα μου?τον προηγουμενο μηνα μου ηρθε η ατιμη με 4 μερες καθυστερηση και αυτον τον μηνα 5 μερες νωριτερα!!!ο κυκλος μου εγινε αστα βραστα.Ειπα να παω διακοπες η χριστιανη μια φορα χωρις περιοδο αλλα που οτι θελει γινεται εκει μεσα μου χαχα.

Αντε κοριτσακια μου ειπαμε ολα καλα ειναι και σε λιγο τα καλυτερα ΝΑΙ????

Φιλακια...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Χα!!!

Σας επιασα!!!Τι κανετε ομορφες πεσμενες ψυχολογιες διαβαζω και στεναχωριεμαι...

Λαγουδακι μου πρωτα μην αγχωνεσαι για να στο λεει ο γιατρος κατι θα ξερει οποτε ηρεμησε.Εγω επειδη εκανα τις 3μηνες δεν ειχα τετοιο πραγμα με αιμα αλλα ειπαμε καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος.

Νικη ασε τις κλαψες και παρε τα πανω σου.Φυσικα και τον αγαπας τον αντρα σου και φυσικα θα ερθει το μωρο αλλα στον καιρο του και οταν η μαμα του θα ειναι καλα οποτε δεν εχεις αλλη επιλογη απο το να εισαι καλα και χαρουμενη.

Τα νεα μου?τον προηγουμενο μηνα μου ηρθε η ατιμη με 4 μερες καθυστερηση και αυτον τον μηνα 5 μερες νωριτερα!!!ο κυκλος μου εγινε αστα βραστα.Ειπα να παω διακοπες η χριστιανη μια φορα χωρις περιοδο αλλα που οτι θελει γινεται εκει μεσα μου χαχα.

Αντε κοριτσακια μου ειπαμε ολα καλα ειναι και σε λιγο τα καλυτερα ΝΑΙ????

Φιλακια...

 

Έλα βρε astage, τι κανεις? Εγω να σου πω την αληθεια περιμενα οτι θα μας βαλεις τις φωνες:-P. Οπως τα λες ειναι αλλα να που καμια φορα μας πιανουν και τα ψυχολογικα μας....:confused:κακως δεν λεω εχεις δικιο...Αλλα ενταξει οπως μας ηρθαν τα διωξαμε,εγω ειχα πολυ καιρο να το παθω και αφησα τον εαυτο μου μαλλον να με παρει λιγο απο κατω αλλα ενταξει ολα οκ! Ο κυκλος μαλλον επηρεαζεται και απο τις ενεσεις αλλα ειναι και το καλοκαιρακι μπανιο κτλ..καλα να περασεις στις διακοπουλες σου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

κοριτσια εχω αιμα απο τις 9/8 και δε λεει να σταματησει..οταν θα παω στο γιατρο για να γραψω την τριτη ενεση(σε 2 βδομαδες) θα του πω μηπως χανω τον χρονο μου με τις ενεσεις?προφανως δεν μου ταιριαζουν..ο σκοπος μας ηταν να σταματησουμε την περιοδο κι οχι να την εμφανισουμε και μαλιστα με πολυ αιμα..νομιζω οτι τσαμπα ο κοπος μου ρε κοριτσια και αποτι διαβαζω καμια δεν ειχε κατι αναλογο με μενα..

ουτε μπανια μπορω να κανω στη θαλασσα, ουτε σεξ, ουτε τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

κοριτσια εχω αιμα απο τις 9/8 και δε λεει να σταματησει..οταν θα παω στο γιατρο για να γραψω την τριτη ενεση(σε 2 βδομαδες) θα του πω μηπως χανω τον χρονο μου με τις ενεσεις?προφανως δεν μου ταιριαζουν..ο σκοπος μας ηταν να σταματησουμε την περιοδο κι οχι να την εμφανισουμε και μαλιστα με πολυ αιμα..νομιζω οτι τσαμπα ο κοπος μου ρε κοριτσια και αποτι διαβαζω καμια δεν ειχε κατι αναλογο με μενα..

ουτε μπανια μπορω να κανω στη θαλασσα, ουτε σεξ, ουτε τιποτα..

 

 

Καλησπερα lagudaki. Πως εισαι? Μίλησες με τον γιατρο σου ξανα? Καπου στο google, ειχα δει τετοιες περιπτωσεις, στο forum ουτε εγω εχω διαβασει κατι τετοιο αλλα δεν θυμαμαι ποια εξηγηση εδινε ο γιατρος σε εκεινο το σαιτ..αν βρω κατι θα σου πω, σορυ που δεν μπορεσα να σου απαντησω νωριτερα. Ελπιζω να εισαι καλα:-P

Link to comment
Share on other sites

nikoula μου το αιμα μου κρατησε 5 μερες και σταματησε..σιγουρα δεν ειναι περιοδος γιατι δεν αισθανομαι τον παραμικρο πονο απλα ετρεχε αιμα..καπου διαβασα οτι μπορει να συμβει κατι αναλογο σαν ψευτοπεριοδος..καθε οργανισμος ανταποκρινεται διαφορετικα, σιγουρα το επιθυμητο ειναι να μην εχεις καθολου αιμα αλλα η θεραπεια γινεται κανονικα...αυτη τη βδομαδα θα παω να μου γραψει την τριτη και τελευταια(ελπιζω) ενεση.

τα χαπια τα λιβιαλ με βοηθησαν παρα πολυ τελικα, αλλιως δεν ξερω αν θα την εβγαζα καθαρη.

εσυ κανενα νεο?η περιοδος σου ρυθμιστηκε?σε τι φαση εισαι?

πολλα φιλακια

Link to comment
Share on other sites

nikoula μου το αιμα μου κρατησε 5 μερες και σταματησε..σιγουρα δεν ειναι περιοδος γιατι δεν αισθανομαι τον παραμικρο πονο απλα ετρεχε αιμα..καπου διαβασα οτι μπορει να συμβει κατι αναλογο σαν ψευτοπεριοδος..καθε οργανισμος ανταποκρινεται διαφορετικα, σιγουρα το επιθυμητο ειναι να μην εχεις καθολου αιμα αλλα η θεραπεια γινεται κανονικα...αυτη τη βδομαδα θα παω να μου γραψει την τριτη και τελευταια(ελπιζω) ενεση.

τα χαπια τα λιβιαλ με βοηθησαν παρα πολυ τελικα, αλλιως δεν ξερω αν θα την εβγαζα καθαρη.

εσυ κανενα νεο?η περιοδος σου ρυθμιστηκε?σε τι φαση εισαι?

πολλα φιλακια

 

Οπως το λες ειναι μαλλον, καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα, ολα καλα θα πανε:-Pευτυχως που σε βοηθησαν κι αυτα τα χαπια (ηταν και η θεραπεια σου μες στο κατακαλοκαιρο) αλλα αντε λιγο υπομονη ακομα κι ολα τελειωνουν:-P. Εγω κοριτσακι μου εχω αδιαθετησει 2 φορες απο την τελευταια ενεση και ελπιζω να μην την δω τις επομενες μερες, χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακια μου επεστρεψα κι εγω απο διακοπουλες καλα ητανε πηγαμε 5 μερες με τον μικρο στη Σκοπελο και μετα οι κουμπαροι μας μας εκαναν δωρο ενα 3ημερο στην Μυκονο οποτε ηταν σουπερ.Τωρα ομως τα κεφαλια μεσα γυρισα και στο φροντιστηριο για εγγραφες και περιμενω τους πελατες!!!

Ευθχαριστο δεν εχω να σας πω ακομα γιατι ο κυκλος μου εγινε αστα να πανε.Τον πιο προηγουμενο μηνα ειχα 4 μερες καθυστερηση και αυτον τον μηνα μου ηρθε 5 μερες νωριτερα οπως σας ειχα πει οποτε τωρα ουτε ξερω τι γινεται και να σας πω καλυτερα...

Λαγουδακι μου ολα σουπερ με τα χαπακια ε?

Νικη κρατα γερα εισαι κοντα στον στοχο πλεον!!

Σας φιλω και περιμενω νεα...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου επεστρεψα κι εγω απο διακοπουλες καλα ητανε πηγαμε 5 μερες με τον μικρο στη Σκοπελο και μετα οι κουμπαροι μας μας εκαναν δωρο ενα 3ημερο στην Μυκονο οποτε ηταν σουπερ.Τωρα ομως τα κεφαλια μεσα γυρισα και στο φροντιστηριο για εγγραφες και περιμενω τους πελατες!!!

Ευθχαριστο δεν εχω να σας πω ακομα γιατι ο κυκλος μου εγινε αστα να πανε.Τον πιο προηγουμενο μηνα ειχα 4 μερες καθυστερηση και αυτον τον μηνα μου ηρθε 5 μερες νωριτερα οπως σας ειχα πει οποτε τωρα ουτε ξερω τι γινεται και να σας πω καλυτερα...

Λαγουδακι μου ολα σουπερ με τα χαπακια ε?

Νικη κρατα γερα εισαι κοντα στον στοχο πλεον!!

Σας φιλω και περιμενω νεα...

 

Κραταω κοριτσι μου κραταω:-P:grin:, καλη αρχη στη δουλιτσα σου σου ευχομαι και να μπουν πολλοι πελατες:wink:. Φιλακια θα τα πουμε παλι

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπερα εγω τη δεχτηκα σημερα πρωι πρωι, και περα απο αυτο πονεσα παρα πολυ τωρα ειμαι καλυτερα, πηρα κι ενα extra panadol, βεβαια ο γιατρος μου ειπε να παρω ponstan ή μποσκοπαν( μιλησα μαζι του). Εσυ astage πονας αυτες τις φορες που εχεις αδιαθετησει? Εμενα νομιζω οτι ο πονος ηταν πιο εντονος απ οτι τις προηγουμενες 2 φορες

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπερα εγω τη δεχτηκα σημερα πρωι πρωι, και περα απο αυτο πονεσα παρα πολυ τωρα ειμαι καλυτερα, πηρα κι ενα extra panadol, βεβαια ο γιατρος μου ειπε να παρω ponstan ή μποσκοπαν( μιλησα μαζι του). Εσυ astage πονας αυτες τις φορες που εχεις αδιαθετησει? Εμενα νομιζω οτι ο πονος ηταν πιο εντονος απ οτι τις προηγουμενες 2 φορες

 

Γεια σου Νικη.Τωρα τι να πω παλι?Τιποτα καλυτερα...

Εγω δεν ποναω σχεδον καθολου στην περιοδο αλλα αυτο σε μενα εχει αλλαξει απο τοτε που γεννησα γιατι πριν πονουσα φριχτα με λιποθυμιες και νοσοκομεια αλλα τωρα τιποτα παω τουαλετα και λεω απλα μπα καλως μας ηρθες ρ@@@ανα...Μπορει απο τα μπανια να πονας περισσοτερο δεν νομιζω να ειναι κατι αλλο.

Φιλακια κοριτσι μου και παμε γερα για τον Σεπτεμβριο...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Νικη.Τωρα τι να πω παλι?Τιποτα καλυτερα...

Εγω δεν ποναω σχεδον καθολου στην περιοδο αλλα αυτο σε μενα εχει αλλαξει απο τοτε που γεννησα γιατι πριν πονουσα φριχτα με λιποθυμιες και νοσοκομεια αλλα τωρα τιποτα παω τουαλετα και λεω απλα μπα καλως μας ηρθες ρ@@@ανα...Μπορει απο τα μπανια να πονας περισσοτερο δεν νομιζω να ειναι κατι αλλο.

Φιλακια κοριτσι μου και παμε γερα για τον Σεπτεμβριο...

 

 

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου, η αληθεια ειναι οτι ανυσηχω για την ενδομητριωση και για εστιες αλλα μου ειπε ο γιατρος πως του φαινεται πολυ δυσκολο να υπαρχουν ξανα εστιες τοσο νωρις. Τελος παντων ισως ειναι απ τα μπανια οπως λες αλλα σημερα δεν εχω δυναμη ουτε να μαγειρεψω(χαχα:rolleyes:). Το Σεπτεμβριο ισως χρειαστει να κανω μια κολποσκοπηση:mad: λογω μια τραχιλιτιδας που ειχε φανει. Ο παλιος γιατρος δεν μου ειχε δωσει θεραπεια τον Δεκεμβριο που ειχα κανει μαζι του το τεστ και επειδη το ενα εφερε το αλλο το αφησαμε για μετα την θεραπεια με το νεο μου γιατρο. Βασικα ουτε κι αυτο θα με εβαζε να το κανω αλλα επειδη ειναι της αποψης πως προεχει η υγεια της γυναικας, κι επειδη στο παρελθον εχει φανει ξανα και σε αλλο τεστ παπ θεωρει οτι καλο ειναι να γινει. Αντε να το κανω κι αυτο να ξεμπερδευω !!!!!!!!!!!Σε φιλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

niki μου κι εμενα παλιοτερα βεβαια το τεστ παπ εδειχνε τραχηλιτιδα και αποτι θυμαμαι ειχαμε κανει κρυοπηξια και διορθωθηκε το προβλημα, απο τοτε ολα τα τεστακια βγαινουν οκ!δεν θυμαμαι να ειχα παρει αντιβιωση, παντως μην το αφηνεις να διαιωνιζεται θεραπευσε το.

ψυχολογικα ειμαι χαλια δεν ξερω αν ειναι απο την ενεση, πολλα νευρα ρε παιδι μου παρεξηγουμαι με το παραμικρο και κλεινομαι στον εαυτο μου..δεν εχω φυγει και διακοπες οπως καταλαβαινετε εχω πηξει στη δουλεια.

αισθανομαι οτι ποτε δεν θα κανω παιδι..4 χρονια περασαν:(

Link to comment
Share on other sites

niki μου κι εμενα παλιοτερα βεβαια το τεστ παπ εδειχνε τραχηλιτιδα και αποτι θυμαμαι ειχαμε κανει κρυοπηξια και διορθωθηκε το προβλημα, απο τοτε ολα τα τεστακια βγαινουν οκ!δεν θυμαμαι να ειχα παρει αντιβιωση, παντως μην το αφηνεις να διαιωνιζεται θεραπευσε το.

ψυχολογικα ειμαι χαλια δεν ξερω αν ειναι απο την ενεση, πολλα νευρα ρε παιδι μου παρεξηγουμαι με το παραμικρο και κλεινομαι στον εαυτο μου..δεν εχω φυγει και διακοπες οπως καταλαβαινετε εχω πηξει στη δουλεια.

αισθανομαι οτι ποτε δεν θα κανω παιδι..4 χρονια περασαν:(

 

Ακόμα και η περιοχή που έχεις δηλώσει στο προφίλ σου (στο μικρόκοσμό μου) δείχνει ότι απομονώνεσαι καλή μου. Ψάξε για διεξόδους! Μόνη σου, με παρέα, με τον άντρα σου, με όποιον σου κάνει! Κάνε ό,τι πρέπει για να μείνεις έγκυος, αλλά δες και τις άλλες ομορφιές της ζωής. Και...όταν το καταφέρεις αυτό έστω και λίγο, ίσως έρθει και το μικράκι. Σου το εύχομαι ολόψυχα!

Link to comment
Share on other sites

antigonil μου σευχαριστω για την απαντηση..αυτο κανω κανω εδω και 4 χρονια που προσπαθουμε για ενα παιδακι..ψαχνω διεξοδους,αλλες φορες τα καταφερνω με επιτυχια και αλλες οχι.. τα ξερω ολα περι θετικης ενεργειας και αισιοδοξιας κτλ..καλως ή κακως ομως ολοι εχουμε τα πανω και τα κατω μας και ειδικα στο δυσκολο και ανηφορικο δρομο προς τη μητροτητα..η θεραπεια με τις ενεσεις avercap ειναι απο τις πιο δυσκολες(στο ψυχολογικο κομματι), αν την εχεις κανει σιγουρα καταλαβαινεις περι τινος προκειται.

Link to comment
Share on other sites

niki μου κι εμενα παλιοτερα βεβαια το τεστ παπ εδειχνε τραχηλιτιδα και αποτι θυμαμαι ειχαμε κανει κρυοπηξια και διορθωθηκε το προβλημα, απο τοτε ολα τα τεστακια βγαινουν οκ!δεν θυμαμαι να ειχα παρει αντιβιωση, παντως μην το αφηνεις να διαιωνιζεται θεραπευσε το.

ψυχολογικα ειμαι χαλια δεν ξερω αν ειναι απο την ενεση, πολλα νευρα ρε παιδι μου παρεξηγουμαι με το παραμικρο και κλεινομαι στον εαυτο μου..δεν εχω φυγει και διακοπες οπως καταλαβαινετε εχω πηξει στη δουλεια.

αισθανομαι οτι ποτε δεν θα κανω παιδι..4 χρονια περασαν:(

 

 

κοριτσακι μου ελα μην σε ακουω ετσι, και βεβαια θα κανεις παιδακι κι ολα θα γινουν, κοντευεις να μπεις στην τελικη ευθεια:wink:λιγο υπομονη ακομα, πριν δεν ηξερες, τωρα ολα περνουν τον δρομο τους, ξεχασε οσο μπορεις τα προηγουμενα χρονια και απο δω και περα με το καλο που θα τελειωσεις τις ενεσεις σκεψου οτι κανεις μια καινουρια ολοκαινουρια αρχη:-P Οσο για την κολποσκοπηση ναι θα παω 31/8, κι εγω ετσι το σκεφτομαι, οτι πρεπει να τελειωνει κι αυτο....σε φιλω:-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

astage μου καλως ορισες απο τις διακοπες σου, ευχομαι να περασες καλα και να ξεκουραστηκες!

εγω κοριτσια σημερα παλι ειδα αιμα:( χωρις πονο αλλα με ροη, το απογευμα θα παω στο γιατρο να δω τι γινεται.., μπορει να μη μου ταιριαξε αυτη η θεραπεια τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

astage μου καλως ορισες απο τις διακοπες σου, ευχομαι να περασες καλα και να ξεκουραστηκες!

εγω κοριτσια σημερα παλι ειδα αιμα:( χωρις πονο αλλα με ροη, το απογευμα θα παω στο γιατρο να δω τι γινεται.., μπορει να μη μου ταιριαξε αυτη η θεραπεια τελικα.

 

Καλως σας βρηκα κοριτσι μου.

Αμαν πια τι ταλαιπωρια και αυτη που περνας?Αν και νομιζω οτι δεν θα ειναι κατι κακο απλα ειναι καταλαβαινω αρκετα σπαστικο γιατι τωρα σιγουρα θα σου εχουν μπει ιδεες οτι δεν γινεται σωστα η θεραπεια.

Ελπιζω να πηγαν ολα καλα με τον γιατρο και να εχεις ηρεμησει λιγο.Να μπεις να μας πεις τι σου ειπε.

Οι υπολοιπες τσουπρες τι κανετε?

Εμενα το στηθος μου ποναει φοβερα και απιστευτα πολυ...ουτε μπρουμητα δεν μπορω να κοιμηθω.Σε μια βδομαδα περιμενω λογικα περιοδο και με ποναει ετσι εδω και 2 βδομαδες.Με το που καθαρισα απο την προηγουμενη μετα απο κανα 3 μερες αρχισε παλι να ποναει και επειδη εμενα αυτο ειναι το δειγμα της ωορηξιας μου παει να πει οτι και παλι εκανα νωρις αρα και παλι θα μου ερθει νωρις.Ειδωμεν....

Σας φιλω και περιμενω νεοτερα...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

astage μου καλως ορισες απο τις διακοπες σου, ευχομαι να περασες καλα και να ξεκουραστηκες!

εγω κοριτσια σημερα παλι ειδα αιμα:( χωρις πονο αλλα με ροη, το απογευμα θα παω στο γιατρο να δω τι γινεται.., μπορει να μη μου ταιριαξε αυτη η θεραπεια τελικα.

 

 

Ελα βρε κοριτσακι μου τι εγινε τελικα? Τι σου ειπε ο γιατρος σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα κοριτσι μου.

Αμαν πια τι ταλαιπωρια και αυτη που περνας?Αν και νομιζω οτι δεν θα ειναι κατι κακο απλα ειναι καταλαβαινω αρκετα σπαστικο γιατι τωρα σιγουρα θα σου εχουν μπει ιδεες οτι δεν γινεται σωστα η θεραπεια.

Ελπιζω να πηγαν ολα καλα με τον γιατρο και να εχεις ηρεμησει λιγο.Να μπεις να μας πεις τι σου ειπε.

Οι υπολοιπες τσουπρες τι κανετε?

Εμενα το στηθος μου ποναει φοβερα και απιστευτα πολυ...ουτε μπρουμητα δεν μπορω να κοιμηθω.Σε μια βδομαδα περιμενω λογικα περιοδο και με ποναει ετσι εδω και 2 βδομαδες.Με το που καθαρισα απο την προηγουμενη μετα απο κανα 3 μερες αρχισε παλι να ποναει και επειδη εμενα αυτο ειναι το δειγμα της ωορηξιας μου παει να πει οτι και παλι εκανα νωρις αρα και παλι θα μου ερθει νωρις.Ειδωμεν....

Σας φιλω και περιμενω νεοτερα...

 

Καλησπερα! Astage εγω αυτο το μηνα που περιμενα περασα ακριβως το ιδιο με το στηθος μου, πρησιμο (καλα αυτο το εχω πολλες φορες:confused:) αλλα και πολυ εντονος πονος που ξεκινησε γυρω στις 3-4 μερες μετα το τελος της περιοδου, οπως τα λες ουτε μπρουμητα, ουτε το σουτιεν μου δεν αντεχα. Μιλησα με χειρουργο που γνωριζω και μου ειπε πως ειναι απ την ορμονικη θεραπεια, μεχρι να επανερθει ο οργανισμος και το γραφει και το χαρτι μεσα στην arvecap( η αληθεια ειναι πως δεν θυμαμαι αν το γραφει), δεν νομιζω οτι ειχα πονεσει ξανα ετσι, αρχισε να ηρεμει 3-4 μερες πριν αδιαθετησω( ευχομαι σε σενα να μην συμβει το ιδιο;)). Επειδη αυτος ο πονος οπως λες κι εσυ κρατησε πολυ καιρο δεν το ξερω καθολου αν εχει να κανει με την ωορηξια.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα πηγα στον γιατρο απλα για να γραψω την ενεση(δεν τον ειδα)..τωρα ομως μιλησα μαζι του τηλ. και εκλεισα ραντεβου για αυριο για να με δει..και παλι οταν του ειπα οτι εχω αιμα μου λεει ενταξει να μην ανησυχω και οτι η θεραπεια γινεται κανονικα, τον ακουσα ψυχραιμο, μα του λεω γιατρε το επιθυμητο ειναι να σταματησουμε τελειως το αιμα γιατι να συμβαινει αυτο..και μου λεει ελα αυριο μετα τη δουλεια να σε δω

οσο σκεφτομαι οτι θα μου κανει υπερηχο ενω θα χω αιμα..:( πραγματικα θα ρθω σε δυσκολη θεση, αλλα τι να κανω πρεπει να δουμε τι συμβαινει..θα σας ενημερωσω αυριο το απογευμα..

astage ο πονος στο στηθος μαρεσει σαν συμπτωμα, ειναι καραμπινατο εγκυμοσυνης..αχ μακαρι να μην ερθει και να πανηγυριζουμε ολες εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

lagudaki καλημερα, πως εισαι? Πήγες στο γιατρο? Αργα στο λεω αλλα μην αγχωνεσαι με το αιμα στην εξεταση, εμενα ο γιατρος μου οταν με ειδε πρωτη φορα, ηταν η πρωτη μερα περιοδου, ενταξει δεν ειχα μεγαλη ροη, ειχα κανει το μπανιο μου αλλα δεν περιμενα οτι θα με εξετασει, ενιωθα περιεργα οπως εσυ...η απαντηση του οταν του το ειπα :καλα θα στεναχωρηθουμε για λιγο αιμα? Στην γέννα τι θα κάνουμε? Εντάξει επειτα ενιωσα πολυ καλυτερα, το ιδιο να σκεφτεσαι κι εσυ! Περιμενουμε νεα σου, αν και νομιζω οτι δεν θα ειναι τιποτα, απ οτι διαβασα στο internet συμβαινει αυτο καμια φορα, ειναι το πως αντιδρα ο καθε οργανισμος...φιλια, περιμενουμε νεα σου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...