Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΧΟΛΕΣ ΧΟΡΟΥ


Recommended Posts

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 349
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ismeni

    ismeni 134 δημοσιεύσεις

  • st77

    st77 12 δημοσιεύσεις

  • rna

    rna 10 δημοσιεύσεις

  • ΒΕΡΑ

    ΒΕΡΑ 7 δημοσιεύσεις

καλημέρα σε όλες τις μανούλες

είμαι δασκάλα μπαλέτου και έχω σχολή χορού στην Αθήνα.

στη δική μου σχολή δέχομαι παιδιά από 2,5 χρονών κι αυτό γιατί έχω μία ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ δασκάλα που τα έχει αναλάβει. εκτός από παιχνιδάκια με μουσική τους κάνεις και απλά βήματα μπαλέτου, όπως πχ βηματάκια σε κύκλο, τρεξιμο σε διαγώνιο και άλλα πολλά και όλα αυτά με συνοδεία είτε μουσικής πίάνου είτε τα τραγουδάκια που ακούμε κάθε Σ/Κ από το Kids song.

αν λοιπόν θέλετε να κάνουνε τα παιδάκια σας μπαλέτο, επιλέξτε μία σχολή όχι επειδή είναι η πιο φθηνή ή η πιο ακριβή (δεν σημαίνει τίποτα ότι η πιο ακριβή είναι η καλύτερη, ούτε ότι η πιο φθηνή είανι η χειρότερη), αλλά γιατί είανι η καλύτερη για το παιδί σας.

να έχει μία καλή δασκάλα που σημαίνει ότι έχει δίπλωμα από ανώτερη επαγγελματική σχολή χορού, ότι ξέρει τι να διδάξει στην ηλικία του παιδιού σας και ότι αγαπάει τα παιδιά.

εγώ μπορώ να σας βοηθήσω και να σας συστήσω κάποια, εαν το επιθυμείτε!

είμαι υπερ των αγγλικών συστημάτων διδασκαλίας και να περνάνε τα παιδιά καλά στο μάθημα του μπαλέτου και να μαθαίνουνε σωστά την τεχνική του μπαλέτου!

 

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες για τη σχολή σου!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια στο Κολωνακι η οποια περνει απο πολυ μικρη ηλικια κ λενε οτι ειναι απο τις καλυτερες

 

Τελικά που είναι αυτή? Μ' ενδιαφέρει κι εμένα. Μένω Ιλίσια και έχω μία κόρη 2,5ετών. Θέλω να της κάνω κάτι σε μουσικοκινητικό - χορευτικό

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς η Ζέτα ξεκίνησε από πέρσι και συνεχίζει και εφέτος στην Σχολή Μπαλέτου της κας Γ.Σταυροπούλου στα Ιλίσια. Κάνουν μπαλέτο και μοντέρνο χορό. Μας τον είχε συστήσει η κυρία που έκανε μουσικοκινητική αγωγή στον δημόσιο παιδικό σταθμό που πήγαινε η Ζέτα μέχρι πέρσι.

 

Τα στοιχεία της είναι τα ακόλουθα:

Γωγώ Σταυροπούλου

Βακχυλίδου & Αλκαίου 31 Ιλίσια

τηλ. 210 7717652 , 7706291

 

Είναι αναγνωρισμένη σχολή με άδεια λειτουργίας από το Υπουργείο Πολιτισμού και μέλος της ΣΙΣΧΕ (σύλλογος αναγνωρισμένων σχολών χορού)

 

Αυτή η σχολή είναι στο δρόμο που είναι το σπίτι μου. Είστε ευχαριστημένοι? Από τι ηλικία παίρνουν τα παιδάκια? Επειδή το μπαλέτο είναι περίεργο και θέλει καλό δάσκαλο γι' αυτό πρέπει να είμαστε προσεκτικές!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στα ΙΛΙΣΙΑ προτέινω την ιλιάδα πενταβατζή

Λεωφ. Αυξεντίου Γρηγορίου 166 Άνω Ιλίσσια, Ζωγράφος - Ζωγράφου,

Τηλ.2107717466

Κιν.6939458402

 

Ναι αλλά από τι ηλικία παίρνει?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά από τι ηλικία παίρνει?

 

δεν το ξέρω αυτό. τηλεφωνησε να σου πει.

όμως... πολύ λίγες σχολές (όπως εγω) παίρνουν παιδιά από 2,5 χρονών κι αυτό γιατί εχω δασκάλα καταπληκτική γι' αυτή την ηλικία!

συνήθως παίρνουν από 4 ετών.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

δεν το ξέρω αυτό. τηλεφωνησε να σου πει.

όμως... πολύ λίγες σχολές (όπως εγω) παίρνουν παιδιά από 2,5 χρονών κι αυτό γιατί εχω δασκάλα καταπληκτική γι' αυτή την ηλικία!

συνήθως παίρνουν από 4 ετών.

 

Πού ακριβώς στο Βύρωνα είναι η σχολή σου? Βολεύει κάποιο μέσο μεταφοράς? Παρκάρισμα βρίσκεις? Εσείς κάνετε καθαρά μπαλέτο ή μουσικοκινητική αγωγή? Έχετε κανένα τμηματάκι τώρα για το καλοκαίρι (να τη δοκιμάσω και λίγο) ?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς στο Βύρωνα είναι η σχολή σου? Βολεύει κάποιο μέσο μεταφοράς? Παρκάρισμα βρίσκεις? Εσείς κάνετε καθαρά μπαλέτο ή μουσικοκινητική αγωγή? Έχετε κανένα τμηματάκι τώρα για το καλοκαίρι (να τη δοκιμάσω και λίγο) ?

 

η σχολή μου βρίσκεται στα σχολεία στα νταμάρια απέναντι.

βολεύει το τρολει 11, τα λεωφορεία 732, 203, 204 και το 140 που σε αφήνει πιο μακριά

 

άνετο πάρκινγκ!

 

σε αυτη την ηλικία κα΄νουν μουσικοκινητική και δημιουργικό χορό με τα πολύ απλά στοιχέια μπαλέτου.

 

μπορείς να έρθεις σε κάποιο μάθημα, να παρακολουθησετε και αν σας αρέσει να ξεκινήσετε τώρα μέχρι 30/6 που κλέινω. και από σεπτέμβριο... κανονικά. ιούλιο- αύγουστο είμαστε κλειστά.

 

τα μαθήματα είανι δευτέρα 4.30- 5.30μ.μ. και τετάρτη 7.30- 8.30μ.μ.

 

Ισμήνη

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η σχολή μου βρίσκεται στα σχολεία στα νταμάρια απέναντι.

βολεύει το τρολει 11, τα λεωφορεία 732, 203, 204 και το 140 που σε αφήνει πιο μακριά

 

άνετο πάρκινγκ!

 

σε αυτη την ηλικία κα΄νουν μουσικοκινητική και δημιουργικό χορό με τα πολύ απλά στοιχέια μπαλέτου.

 

μπορείς να έρθεις σε κάποιο μάθημα, να παρακολουθησετε και αν σας αρέσει να ξεκινήσετε τώρα μέχρι 30/6 που κλέινω. και από σεπτέμβριο... κανονικά. ιούλιο- αύγουστο είμαστε κλειστά.

 

τα μαθήματα είανι δευτέρα 4.30- 5.30μ.μ. και τετάρτη 7.30- 8.30μ.μ.

 

Ισμήνη

 

Αν έχει άνετο πάρκιν σίγουρα είναι πολύ καλό!! Δλδ εγώ από ούλοφ πάλμε πώς θα έρθω? Δεν ξέρω και πολλά από Βύρωνα.

 

Επίσης ... αν ξεκινήσει τώρα θα μπορεί να παρακολουθήσει που δε θα έχει αρχίσει απο΄το Σεπτέμβριο?

 

Στείλε μου και το κόστος αν μπορείς για μία φορά και για 2 φορές την εβδομάδα.

 

Α επίσης ... δεν έχει βγάλει την πάνα ακόμα!!!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει άνετο πάρκιν σίγουρα είναι πολύ καλό!! Δλδ εγώ από ούλοφ πάλμε πώς θα έρθω? Δεν ξέρω και πολλά από Βύρωνα.

 

Επίσης ... αν ξεκινήσει τώρα θα μπορεί να παρακολουθήσει που δε θα έχει αρχίσει απο΄το Σεπτέμβριο?

 

Στείλε μου και το κόστος αν μπορείς για μία φορά και για 2 φορές την εβδομάδα.

 

Α επίσης ... δεν έχει βγάλει την πάνα ακόμα!!!!!

 

σου απάντησα σε πμ

 

η πάνα δε μας ενοχλεί!

 

ευχαριστω

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

sorry Ισμήνη ... κι εγώ σου έστειλα πμ (δεν πρόλαβα να δω την απάντηση για την πάνα οπότε αγνόησε την ερώτηση περί πάνας!).

 

Τα λέμε από κοντά ...

 

Υ.Γ. Για το παρκάρισμα είναι σίγουρο ότι έχει άνετο γιατί γενικά ο Βύρωνας έχει πρόβλημα...

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

sorry Ισμήνη ... κι εγώ σου έστειλα πμ (δεν πρόλαβα να δω την απάντηση για την πάνα οπότε αγνόησε την ερώτηση περί πάνας!).

 

Τα λέμε από κοντά ...

 

Υ.Γ. Για το παρκάρισμα είναι σίγουρο ότι έχει άνετο γιατί γενικά ο Βύρωνας έχει πρόβλημα...

 

Θα βρείς εύκολα να παρκάρεις εκεί ΒΕΡΑ :)

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ισμήνη καμμία σχολή που να ξέρεις και να εμπιστεύεσαι στο Ν. Ηράκλειο???

Για 2,5 ετών κοριτσάκι???

 

προτείνω ανεπιφύλακτα ΚΑΚΚΑΒΑ ΕΛΕΝΗ: ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΕΩΣ 7 - ΠΕΥΚΑΚΙΑ ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΤΗΛ: 210.2750094

και στη Λυκόβρυση τη σχολή της Ελισσαβετ Γεωργούδη, Αλ. Παπαναστασίου 6, 210.2832883, 2848428

και στην Πεύκη (βολεύει;) ΠΑΠΑΡΟΥΠΑ ΦΩΤΕΙΝΗ: Λ.ΕΙΡΗΝΗΣ 29 - ΠΕΥΚΗ ΤΗΛ: 210.8063907, 210.8060655

 

για τόσο μικρή ηλικία θα πρέπει να περάσεις από εκεί να τα πείτε. δεν ξέρω αν δέχονται.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

προτείνω ανεπιφύλακτα ΚΑΚΚΑΒΑ ΕΛΕΝΗ: ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΕΩΣ 7 - ΠΕΥΚΑΚΙΑ ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΤΗΛ: 210.2750094

και στη Λυκόβρυση τη σχολή της Ελισσαβετ Γεωργούδη, Αλ. Παπαναστασίου 6, 210.2832883, 2848428

και στην Πεύκη (βολεύει;) ΠΑΠΑΡΟΥΠΑ ΦΩΤΕΙΝΗ: Λ.ΕΙΡΗΝΗΣ 29 - ΠΕΥΚΗ ΤΗΛ: 210.8063907, 210.8060655

 

για τόσο μικρή ηλικία θα πρέπει να περάσεις από εκεί να τα πείτε. δεν ξέρω αν δέχονται.

 

Ευχαριστώ πολύ Ισμήνη!!!

 

Και για τόσο μικρή ηλικία αν έχω καταλάβει καλά χρειάζομαι τμήματα μουσικοκινητικής αγωγής;;;;

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Ισμήνη!!!

 

Και για τόσο μικρή ηλικία αν έχω καταλάβει καλά χρειάζομαι τμήματα μουσικοκινητικής αγωγής;;;;

 

στη δική μου σχολή που εχω τετοιο τμήμα το "ονομάζω" δημιουργικό χορό, μουσικοκινητική με τα ευκολοτατα βηματα μπαλέτου.

απλώς ρωτα αν εχει τμήμα σε αυτη την ηλικία.

και τις 3 κοπέλες τις ξέρω και με ξέρουν, οποτε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το όνομά μου.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

ismeni, μηπως ξερεις τη σχολη Ρομανωφ στην Καλλιτεχνουπολη Ραφηνας?

 

την ξέρω από το σωματείο που ανήκουμε. δεν ξέρω την εκπάιδευση που προσφέρει.

 

αν σε ενδιαφέρει σε εκείνη την περιοχή υπάρχει η σχολή της Ρενεση Ρενέ που ακολουθεί το αγγλικό σύστημα RAD και εχω ηδη στειλει μια μαθήτριά μου εκέι, που μετακόμισε.

επίσης υπάρχει και η σχολή του Γιάννη Ντοντσάκη.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η σχολή της Ρενεση Ρενέ που ακολουθεί το αγγλικό σύστημα RAD και εχω ηδη στειλει μια μαθήτριά μου εκέι, που μετακόμισε.

επίσης υπάρχει και η σχολή του Γιάννη Ντοντσάκη.

 

στη Ρενε Ρενεση δυστυχως δε μας βολευουν τα ωραρια. 4 η ωρα αρχιζουν τα μικρα....και ειναι αδυνατον να παει εκεινη την ωρα η κορη μου.

Για τη σχολη του ντοντσάκη....ξερεις τηλεφωνα και που ειναι....δε βρισκω κατι.

επισης ξερεις καμια σχολη στη Ραφηνα?

Βρισκω τη σχολη "Εκφρασις-πανουσοπουλου-Κορελλη"...αλλα μαλλον εχει μετακομισει αλλου????

Επισης ξερεις για το καλλιτεχνικο εργαστηρι της Μαριας Συμιγδαλα στη Ραφηνα?

Link to comment
Share on other sites

στη Ρενε Ρενεση δυστυχως δε μας βολευουν τα ωραρια. 4 η ωρα αρχιζουν τα μικρα....και ειναι αδυνατον να παει εκεινη την ωρα η κορη μου.

Για τη σχολη του ντοντσάκη....ξερεις τηλεφωνα και που ειναι....δε βρισκω κατι.

επισης ξερεις καμια σχολη στη Ραφηνα?

Βρισκω τη σχολη "Εκφρασις-πανουσοπουλου-Κορελλη"...αλλα μαλλον εχει μετακομισει αλλου????

Επισης ξερεις για το καλλιτεχνικο εργαστηρι της Μαριας Συμιγδαλα στη Ραφηνα?

 

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ

ΜΑΡΑΣΛΗ ΕΒΕΛΥΝ: Λ. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ 17 - ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΤΗΛ: 22940.67918

 

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ

ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ "ΝΑΝΑ ΚΑΝΔΥΛΗ": ΠΕΤΟΥΡΗ 8 & ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΤΗΛ: 22990.40097

 

ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ

ΖΑΧΜΕΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ: ΘΗΣΕΩΣ & ΠΕΝΤΕΛΗΣ, ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑ - ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ ΤΗΛ: 22940.99215

 

ΡΑΦΗΝΑ

ΡΟΜΑΝΩΦ - ΠΑΡΘΕΝΙΑΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ "ΡΟΜΑΝΩΦ": ΘΕΑΤΡΟΥ 54 - ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΟΥΠΟΛΗ - ΡΑΦΗΝΑ ΤΗΛ: 22940.78782

"ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ" ΣΥΜΙΓΔΑΛΑ ΜΑΡΙΑ: ΠΡΩΤΕΩΣ 26 & ΕΡΑΤΟΥΣ - ΡΑΦΗΝΑ ΤΗΛ: 22940.28481

 

 

ισως μπορέσω να μάθω για τη σχολή του ντοντσάκη.

 

τις υπόλοιπες που παραθετω τις ξέρω από το σωματέιο και οχι για τη δουλειά που κάνουν. εκτος από την Εβελυν Μαρασλή που είανι φίλη και διδάσκει RAD και ξέρω τη δουλειά της.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ισμηνάκι μου έχουμε ξαναμιλήσει στο παρελθόν για σχολές αλλά τώρα το θέμα μας καίει άμεσα. Θέλουμε να ξεκινήσουμε από σεπτέμβριο όπου θα είμαστε 3 χρονών και 3 μηνών. Μένουμε στο Γέρακα και ψάχνουμε κάτι εκεί, το πολύ μέχρι Χαλάνδρι και Μελίσσια. Βασική προυπόθεση μας να είναι ένα γλυκό περιβάλλον που να την κάνει να αγαπήσει την τέχνη του χορού

Link to comment
Share on other sites

Ισμηνάκι μου έχουμε ξαναμιλήσει στο παρελθόν για σχολές αλλά τώρα το θέμα μας καίει άμεσα. Θέλουμε να ξεκινήσουμε από σεπτέμβριο όπου θα είμαστε 3 χρονών και 3 μηνών. Μένουμε στο Γέρακα και ψάχνουμε κάτι εκεί, το πολύ μέχρι Χαλάνδρι και Μελίσσια. Βασική προυπόθεση μας να είναι ένα γλυκό περιβάλλον που να την κάνει να αγαπήσει την τέχνη του χορού

 

ΜΕΛΙΣΣΙΑ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ ΗΒΗ "DANCERS": ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 39 & ΚΑΝΑΡΗ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ ΤΗΛ: 210.6137304

ΠΕΡΔΙΚΗ ΣΤΕΛΛΑ: Λ.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 73 - ΜΕΛΙΣΣΙΑ ΤΗΛ. 210.8047119

Χόνδου Μπίνη, Σερίφου 10

 

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΚΑΝΑΤΣΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ: ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 16 – ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΤΗΛ.: 210 68 11 043

ΚΑΝΟΝΗ ΜΑΡΙΛΥΝ: ΑΜΥΚΛΩΝ 28 & ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΤΗΛ: 210.6719188

ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ: ΚΙΘΑΙΡΩΝΟΣ 19β - ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΤΗΛ: 210.6842611ΧΡΗΣΤΟΥ ΕΙΡΗΝΗ: ΥΨΗΛΑΝΤΟΥ 11 - ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΤΗΛ: 210.6828244

 

στο Γέρακα, δεν ξερω κάποια.

εχεις δει εσυ στην περιοχή...γυρω σου;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...