Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικό δωμάτιο και διακόσμηση


Recommended Posts

Έχω μία φίλη που κάνει αυτή τη δουλειά (παιδικές ζωγραφιές σε τοίχους) αλλά μένει Θεσσαλονίκη.

Aν ενδιαφέρεται καμιά σας, να σας στείλω τα στοιχεία της.

Έγινε κι αυτή όμως πρόσφατα μανούλα και ίσως να μην έχει πολύ διαθέσιμο χρόνο..

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 404
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

HELP ME PLEEEEEEEEEEEASE!!!!!!!!

 

Κορίτσια SOS!! μετά από πολύ καιρό ήρθε η ώρα ο πριγκιπάκος μου να πάει στο δωμάτιο του...

 

βάψαμε τον τοίχο λαχανί (με καμπύλες σαν λοφάκια) και το υπόλοιπο από πάνω, κιτρινάκι, σαν μια ηλιόλουστη μέρα!! το θέμα μας είναι ο Winnie! ήδη κοσμεί τις πάντες στην κούνια, τις κουρτίνες και τους τοίχους (εχω τα αφρώδη αυτοκόλλητα)

 

έχω όμως πρόβλημα με το φωτιστικό.... ή δεν βρίσκω κάτι να μου αρέσει ή είναι πάρα πολύ ακριβά.... καμιά προτότυπη ιδέα σχετική με το θέμα;;;

 

ή γενικότερα καμιά πρόταση για τη διακόσμηση δεν θα μου κακοπέσει...:lol::lol::lol::lol:

είναι που το δωμάτιο είναι ρε γμτ κυριολεκτικά μινιάτουρα....:evil:

 

θα προσπαθήσω να σας ανεβάσω σχετική φωτό!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

HELP ME PLEEEEEEEEEEEASE!!!!!!!!

 

Κορίτσια SOS!! μετά από πολύ καιρό ήρθε η ώρα ο πριγκιπάκος μου να πάει στο δωμάτιο του...

 

βάψαμε τον τοίχο λαχανί (με καμπύλες σαν λοφάκια) και το υπόλοιπο από πάνω, κιτρινάκι, σαν μια ηλιόλουστη μέρα!! το θέμα μας είναι ο Winnie! ήδη κοσμεί τις πάντες στην κούνια, τις κουρτίνες και τους τοίχους (εχω τα αφρώδη αυτοκόλλητα)

 

έχω όμως πρόβλημα με το φωτιστικό.... ή δεν βρίσκω κάτι να μου αρέσει ή είναι πάρα πολύ ακριβά.... καμιά προτότυπη ιδέα σχετική με το θέμα;;;

 

ή γενικότερα καμιά πρόταση για τη διακόσμηση δεν θα μου κακοπέσει...:lol::lol::lol::lol:

είναι που το δωμάτιο είναι ρε γμτ κυριολεκτικά μινιάτουρα....:evil:

 

θα προσπαθήσω να σας ανεβάσω σχετική φωτό!

 

Στο cosycorner είδες? Έχει κάποια φωτιστικά που ταιριάζουν με το θέμα σας. Δεν ξέρω πόσο ασφαλή είναι, όχι μόνο τα συγκεκριμένα, αλλά γενικά τα παιδικά φωτιστικά.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ένα ουδέτερο φωτιστικό σε κάποιο από τα χρώματα του τοίχου.

Μπορείς επίσης να πας σε ένα μαγαζί που φτιάχνουν κουρτίνες και να σου φτιάξουν φωτιστικό ίδιο με την κουρτίνα.

Link to comment
Share on other sites

HELP ME PLEEEEEEEEEEEASE!!!!!!!!

 

Κορίτσια SOS!! μετά από πολύ καιρό ήρθε η ώρα ο πριγκιπάκος μου να πάει στο δωμάτιο του...

 

βάψαμε τον τοίχο λαχανί (με καμπύλες σαν λοφάκια) και το υπόλοιπο από πάνω, κιτρινάκι, σαν μια ηλιόλουστη μέρα!! το θέμα μας είναι ο Winnie! ήδη κοσμεί τις πάντες στην κούνια, τις κουρτίνες και τους τοίχους (εχω τα αφρώδη αυτοκόλλητα)

 

έχω όμως πρόβλημα με το φωτιστικό.... ή δεν βρίσκω κάτι να μου αρέσει ή είναι πάρα πολύ ακριβά.... καμιά προτότυπη ιδέα σχετική με το θέμα;;;

 

ή γενικότερα καμιά πρόταση για τη διακόσμηση δεν θα μου κακοπέσει...:lol::lol::lol::lol:

είναι που το δωμάτιο είναι ρε γμτ κυριολεκτικά μινιάτουρα....:ev

 

il:

 

θα προσπαθήσω να σας ανεβάσω σχετική φωτό!

 

εγω προτίνω κάτι ουδέτερο. ενα απλο φωτιστικό είτε άσπρο είτε στα χρώμτα του δωματίου. το φωτιστικό από τηνμια θα το συντροφεύει σε όλες τις ηλικίες και από την άλλη δεν θα βαρύνει την διακοσμήση εαν έχεις ήδη πολλά με φιγουρες

.png
Link to comment
Share on other sites

.......είναι που το δωμάτιο είναι ρε γμτ κυριολεκτικά μινιάτουρα....:evil:

 

Γι'αυτό ακριβώς το λόγο δε θα πρέπει να φορτώσεις πολύ τους τοίχους.

Iδανικά για μικρά δωμάτια είναι τα φωτιστικά απλίκες, κολλητά στο ταβάνι, που είναι διακριτικά και δίνουν άπλετο φως.

Ένα κρεμαστό φωτιστικό θα τραβάει την προσοχή μαζί με όλα τ'άλλα

Aπό τη στιγμή που τα έπιπλα είναι γεμάτα φιγούρες, γνώμη μου είναι να μη βάλεις και άλλα πολλά γύρω-γύρω.

Δε θέλεις το δωμάτιο να γίνει κουραστικό, αλλά ευχάριστο!

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ του έχω πάρει ένα αερόστατο για φωτιστικό και είναι σούπερ. είναι δίχρωμο και έχει και καλαθάκι, είναι σαν μικρογραφία πραγματικού και δεν ήταν και ιδιαιτέρως ακριβό. επίσης έχει σε πολλούς χρωματισμούς, σε μονόχρωμα και σε δίχρωμα. αν σε ενδιαφέρει να σου πω που να κοιτάξεις γιατι και εγώ έψαχνα πολύ καιρό να βρω κατι που να μου αρέσει και να είναι και πρωτότυπο

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις...μου φάνηκαν πολύ χρήσιμες

θα το ψάξω λίγο ακόμη...

 

είχα σκοπό να τον "μετακομίσω" το ΣΚ αλλά ρε γμτ πάλι δε μου πάει καρδιά και μάλλον θα το αναβάλω για το επόμενο!!!

 

μολις έχω νεα... θα σας γράψω!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτα τα ουδετερα σχεδια

 

T-0701-387.jpg δεν έχω ακόμη τιμή....

 

9350_resize.jpg 34 ευρω 9370_resize.jpg 35 ευρω, αλλά μου κάνει λιγο κοριτσιστικο....

αυτό το κατάστημα έχει κι αλλά ωραία για οποια ενδιαφέρεται... http://diavgia.com

 

5-5374-08-02.jpg 180 ευρώ 5-5303-08-02.jpg 140 ευρώ, χμμμμ ωραία αλλά ακριβούτσικα...

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο σχεδιο που εδειξες xrysalis το εχω ηδη αγορασει για το παιδικο δωματιο μαζι με το αμπαζουρ.

Ειναι παρα πολυ ωραιο και μου εκανε εντυπωση οταν πηγα να ψαξω για φωτιστικα.

δε θυμαμαι ποσο το πηρα γιατι πηρα ολα τα φωτιστικα του σπιτιου απο κει αλλα αν σας ενδιαφερει μπορω να σας πω που να πατε να το δειτε. Εχει ολη τη συλλογη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...
Ξέρετε κάποιο κατάστημα με χρώματα στα Βόρεια Προάστια που θα μου δάνειζε το χρωματολόγιο; Είμαι αναποφάσιστη ως προς τα χρώματα!!!
νομιζω πως σε οποιο καταστημα χρωματων αν ζητησεις δειγματολογιο, εχουθν να σου δωσουν και μαλιστα οχι δανεικο! οι εταιρειες τα βγαζουν διαφημιστικα!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

http://www.dulux.gr/el/c_mp_index.html

 

εδω μπορεις να βαψεις ενα εικονικο δωματιο και να παρεις μια ιδεα!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

HELP ME PLEEEEEEEEEEEASE!!!!!!!!

 

Κορίτσια SOS!! μετά από πολύ καιρό ήρθε η ώρα ο πριγκιπάκος μου να πάει στο δωμάτιο του...

 

βάψαμε τον τοίχο λαχανί (με καμπύλες σαν λοφάκια) και το υπόλοιπο από πάνω, κιτρινάκι, σαν μια ηλιόλουστη μέρα!! το θέμα μας είναι ο Winnie! ήδη κοσμεί τις πάντες στην κούνια, τις κουρτίνες και τους τοίχους (εχω τα αφρώδη αυτοκόλλητα)

 

έχω όμως πρόβλημα με το φωτιστικό.... ή δεν βρίσκω κάτι να μου αρέσει ή είναι πάρα πολύ ακριβά.... καμιά προτότυπη ιδέα σχετική με το θέμα;;;

 

ή γενικότερα καμιά πρόταση για τη διακόσμηση δεν θα μου κακοπέσει...:lol::lol::lol::lol:

είναι που το δωμάτιο είναι ρε γμτ κυριολεκτικά μινιάτουρα....:evil:

 

θα προσπαθήσω να σας ανεβάσω σχετική φωτό!

 

θα σου πω τι έκανα εγώ...

αγόρασα το κλασικό χάρτινο φωτιστικό με τρυπουλες αστεράκια σε χρωμα πορτοκαλί και μετά κρέμασα απ το γίσο του κουκλάκια σε διάφορα χρώματα και μήκη... εσύ λοιπόν κρέμασε μικρούς Winnie ή κάτι ανάλογο της σειράς αυτής

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω τι έκανα εγώ...

αγόρασα το κλασικό χάρτινο φωτιστικό με τρυπουλες αστεράκια σε χρωμα πορτοκαλί και μετά κρέμασα απ το γίσο του κουκλάκια σε διάφορα χρώματα και μήκη... εσύ λοιπόν κρέμασε μικρούς Winnie ή κάτι ανάλογο της σειράς αυτής

Σ' ευχαριστώ! ωραία ιδέα :D

Αρχικά είχα σκεφεί να παρω τη χαρτινη μπαλα απο τα ΙΚΕΑ και να κανω κατι αναλογο, αλλα ειναι μεγάλη και το δωματιο μικρό!!

Για την ώρα, επειδη τελικα "μετακομίσαμε" προσωρινα του εφτιαξα ενα πανινο, με υφασμα απο τις κουρτινες μας!! μεχρι να δω τι θα αποφασισω!! δες εδω http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=PUSH8182feaf6977.jpg

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω τι έκανα εγώ...

αγόρασα το κλασικό χάρτινο φωτιστικό με τρυπουλες αστεράκια σε χρωμα πορτοκαλί και μετά κρέμασα απ το γίσο του κουκλάκια σε διάφορα χρώματα και μήκη... εσύ λοιπόν κρέμασε μικρούς Winnie ή κάτι ανάλογο της σειράς αυτής

Σ' ευχαριστώ! ωραία ιδέα :D

Αρχικά είχα σκεφεί να παρω τη χαρτινη μπαλα απο τα ΙΚΕΑ και να κανω κατι αναλογο, αλλα ειναι μεγάλη και το δωματιο μικρό!!

Για την ώρα, επειδη τελικα "μετακομίσαμε" προσωρινα του εφτιαξα ενα πανινο, με υφασμα απο τις κουρτινες μας!! μεχρι να δω τι θα αποφασισω!! δες εδω http://www.4freeimagehost.com/show.php?i=PUSH8182feaf6977.jpg

 

πιάνουν τα χέρια σου ε?

πλάκα έχει και μου άρεσε :D

κράτα το μέχρι να το βαρεθείς :wink:

Link to comment
Share on other sites

Εμεις για φωτιστικο εχουμε μια χαρτινη μπαλα απο το ΙΚΕΑ που απο την κατω τρυπα κρεμονται τιρκουαζ και λαχανι φαρδιες κορδελες,ενω περιμετρικα ειναι κολλημενοι μεγαλοι φιογκοι απο χοντρο διχτυ στα ιδια χρωματα.Το δωματιο ειναι βαμμενο κιτρινο με πρασινο ανοιχτο.

line_m121_beg_41_time_1174104000_text_cf20ecf0e5ecf0eff5ebe7f220ece1f220e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

πιάνουν τα χέρια σου ε?

πλάκα έχει και μου άρεσε :D

κράτα το μέχρι να το βαρεθείς :wink:

 

αυτο λεω κι εγω!! :wink:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δείτε κι αυτό:

http://www.gialamas.gr./home.php

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ψάχνω να βρω μπογιατζη για να μου βάψει 3 δωμάτια , που έχω! Αλλά εχω βρει κανα 2 αλλά είναι πανάκριβοι :cry: !

 

Μήπως κάμμια από εσάς ξέρει να μου συστήσει κάποιον; :roll:

 

Ευχαρστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Αστα και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Για ένα υπνοδωμάτιο (μη φανταστείς ότι είναι ιδιαίτερα μεγάλο) μου ζητάει 160 ευρώ!!! Ελεος δηλαδή!!! Αυτό είναι 3 ώρες δουλειά! Χειρουργείο θα κάνει ο μπογιατζής????? :shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...