Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts

Νεκταρία, εσύ το φόρουμ ρωτάς, εγώ πάλι σου απαντώ!!:lol::lol::lol::P

 

Λοιπόν, πήγα πρόσφατα στο Cardhu Γεύσεις, σε μια βάπτιση. Πολύ προσεγμένος χώρος και ωραίο φαγητό. Έχε το υπόψη σου.;)

 

http://www.vita.gr/html/ent/522/ent.5522.asp

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας με λενε Εφη και βαφτισα προσφατα διδυμα.Εφαγα πολυ χρονο στο ψαξιμο και τελικα κατεληξα κι εγω στη Ροζαλινα. Πολυ καλες τιμες και επωνυμα ρουχα.Για μπομπονιερα εκανα ενα βατραχο πριγκηπα ρεσω, φανταστικη! η κ. Λιτσα πραγματι εξυπηρετικοτατη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λοιπόν τα κέντρα και οι τιμές ανατολικά μέχρι χθες που ρώτησα για βαπτιση μεσημέρι για να είναι συγκεντρωμένα κάπου και να μη τα ψάχνουμε

 

Χωριο της Ειρηνης: εχει διαφορα μενου που αρχίζουν απο 18-22 ευρώ. Το βασικό είναι ότι έχει και παιδότοπο οπου με 50 ευρώ τον "κλεινεις" για εκείνη την ημέρα.

Νεραϊδα- Θεσσαλονικιά: 15 ευρώ το άτομο. Απλά η χρέωση ανεβαινει αν θα θελήσεις μουσική (που δε μπορείς να πας τους καλεσμένους σε τέτοιο κέντρο χωρίς μουσική)

Εtoile (περαία): 18 ευρώ το άτομο.

Πόρτο άκρη περαια: 22-25 ευρώ το άτομο.

Alea (στη waterland): 25 ευρώ το άτομο, αλλά είναι μέσα στις πισίνες

χασαποταβέρνα σε περαία: 13 ευρώ το άτομο

Ψαροταβέρνα σε Επανωμη: 14 ευρώ το άτομο.

Γιαλός( ταβέρνα Αρετσού): δεν δίνει το χώρο για 100 άτομα. Θέλει λιγότερα, για να μη "κλείσει" το μαγαζί.

 

Αυτά για 100 άτομα που ρώτησα. Δε νομίζω ότι εμεινε κάτι ανατολικά που να μη πάρω τηλ. αν θελετε ναδειτε και φωτό κάντε αναζήτηση στο google για να δειτε τα site τους. Προσωπικά επέλεξα την ταβέρνα στην Επανωμη γιατί έτσι και αλλιώς φαϊ το μεσημέρι είναι. ελπίζω να φάνηκα χρησιμη.

pECmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...

Έχω μια ζουζούνα που κοντεύει 3 μηνών και είπα να αρχίσω να ψάχνω για τα βαφτίσια από τώρα... Λέμε να τα κάνουμε Μάιο ή Ιούνιο.

Θα ήθελα τα φώτα σας για εκκλησίες που επιτρέπουν catering στον προαύλιο χώρο καθώς και για catering. Μένουμε ανατολικά, αλλά δεν μας πειράζει να βγούμε και στα περίχωρα...Κατά προτίμηση κάτι γραφικό..

Ευχαριστώ πολύ!!

vxB0.jpgAL6kp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κι εγώ τότε σκοπεύω να βαφτίσω τη μπέμπα μας, είναι τώρα 3,5 μηνών, κατά πάσα πιθανότητα στον Άγιο Αλέξανδρο στην Αρετσού. Είναι πολύ γραφικά και με μεγάλο προαύλιο χώρο για το catering. Την μεγάλη μας, 26 μηνών (τόσο μεγάλη!!!) την είχαμε βαφτίσει στον Κύριλλο και Μεθόδιο, επίσης με catering μετά, αλλά δεν θα το ξανάκανα γιατί γινόταν χαμός από τις πολλές βαφτίσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, καλησπέρα,

βαφτίζω τη μπουμπού μου στις 9/5/10. θα ήθελα να φτιάξω μόνη μου τις μπομπονιέρες, αλλά δεν ξερω καθολου σε ποια μαγαζιά θα βρω υλικά. επίσης πόσο πρέπει να βγαίνει η μπομπονιέρα για να θεωρηθεί καλή η τιμή; ζω στη θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ετοιμάζω και γω τη βάφτιση του μπεμπούλη μου για την άνοιξη. Σκέφτομαι να μην πάρω φωτογράφο μιας και οι τιμές που πήρα μου φάνηκαν αρκετά υψηλές(για μένα 700? και 900? μου φαίνονται πολλά). Ο σύζυγος έχει ενστάσεις,θέλει να έχουμε φωτογράφο. Οπότε είπα να κάνω λίγη έρευνα αγοράς παραπάνω. Εσάς πόσο σας κόστισε? Υπάρχει κάποια που δεν προσέλαβε φωτογράφο? Μείνατε ικανοποιημένες από τις φωτό που έβγαλαν οι φίλοι ή το μετανιώσατε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ψαχνω για βαφτιστικο σταυρο στην Θεσσαλονικη. Εχει καποια να προτεινει αξιοπιστο και οικονομικο κοσμηματοπωλειο? απο που πηρατε εσεις?

Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου κοσμηματοπωλης ειναι πανω στην Εγνατια, λιγο πριν την πλατεια Αριστοτελους.Ειναι ενας ευγενεστατος κυριος και συνηθως μου κανει πολυ καλες τιμες.Λεγεται "Αφοι Σανδρου" ειναι το προτελευταιο,ερχομενοι απο Βαρδαρη, κοσμηματοπωλειο στο δεξι σου χερι πριν την πλατεια Αριστοτελους (ελπιζω να καταλαβες!!!:confused:).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ετοιμάζω και γω τη βάφτιση του μπεμπούλη μου για την άνοιξη. Σκέφτομαι να μην πάρω φωτογράφο μιας και οι τιμές που πήρα μου φάνηκαν αρκετά υψηλές(για μένα 700 και 900 μου φαίνονται πολλά). Ο σύζυγος έχει ενστάσεις,θέλει να έχουμε φωτογράφο. Οπότε είπα να κάνω λίγη έρευνα αγοράς παραπάνω. Εσάς πόσο σας κόστισε? Υπάρχει κάποια που δεν προσέλαβε φωτογράφο? Μείνατε ικανοποιημένες από τις φωτό που έβγαλαν οι φίλοι ή το μετανιώσατε?

 

Sissy καλημέρα!! Γνωμη μου είναι να πάρεις φωτογράφο οπωσδήποτε και να κάνεις και βίντεο. Αξίζει τον κόπο, είναι στο κατω κατω τα μόνα που σου μένουν. Μπορείς να περικόψεις από αλλού π.χ. μπουμπουνιέρες, προσκλήσεις, διακόσμηση. Εμένα μου κόστισε 700 ευρώ βιντεο και με ψηφιακό άλμπουμ το οποίο ήταν φανταστικό. 550 ευρώ είχε χωρίς το ψηφιακό. Βρίσκεις όμως και πιο φθηνούς φωτογράφους. Οι φωτογραφίες των φίλων με ψηφιακή μηχανή είναι ωραίες για το χαβαλέ και μόνο, οι επαγγελματικές είναι κλάσεως ανωτερες.

Με το καλό η βάπτιση! Φιλακια

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο δικος μου κοσμηματοπωλης ειναι πανω στην Εγνατια, λιγο πριν την πλατεια Αριστοτελους.Ειναι ενας ευγενεστατος κυριος και συνηθως μου κανει πολυ καλες τιμες.Λεγεται "Αφοι Σανδρου" ειναι το προτελευταιο,ερχομενοι απο Βαρδαρη, κοσμηματοπωλειο στο δεξι σου χερι πριν την πλατεια Αριστοτελους (ελπιζω να καταλαβες!!!:confused:).

Θα το βρω πιστευω...εχει σταυρους του Τριαντου και facadoro? επειδη ειμαστε και λιγο ψωνια βεβαιως βεβαιως!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

θα βαφτίσουμε την κόρη μας τον Ιούνιο και ψάχνω να βρω ένα όμορφο εξωκκλήσι, μάλλον προς Χαλκιδική. Γνωρίζει καμία σας κάτι σχετικό? επίσης μου άρεσαν και εμένα πολύ οι ιδέες από το evendi, αλλά μάλλον είναι πολύ ακριβά. σκέφτομαι μπομπονιέρες και προσκλητήρια από το χαμόγελο του παιδιού και για τα υπόλοιπα δεν έχω ιδέα.....

PIfqp2.png?4KTAm0Yw
Link to comment
Share on other sites

Ενα ομορφο εκκλησακι ειναι αυτο της Παναγιας στην Ποτιδαια.Ειναι μεσα στο χωριο, πανω στο λοφο, με ομορφη θεα προς τη θαλασσα.Εχω παει σε γαμο εκει και ηταν πολυ ομορφα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ Σοφία Τ. Βασικά σκεφτόμουν ανατολική Θεσσαλονίκη προς Χαλκιδική (συγνώμη δεν το διατύπωσα σωστά):oops:....έλεγα προς Ταξιάρχες....

Εγώ μένω Σουρωτή....Μήπως γνωρίζεις και καμιά καλή κομμώτρια?...

Ευχαριστώ:lol:

PIfqp2.png?4KTAm0Yw
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Σοφία Τ. Βασικά σκεφτόμουν ανατολική Θεσσαλονίκη προς Χαλκιδική (συγνώμη δεν το διατύπωσα σωστά):oops:....έλεγα προς Ταξιάρχες....

Εγώ μένω Σουρωτή....Μήπως γνωρίζεις και καμιά καλή κομμώτρια?...

Ευχαριστώ:lol:

 

Κομμώσεις Γιώτα!Δεν παίζεται!!!Στην αρχή ήμουν επιφυλακτική, γιατί φανταζόμουν πιο trendy την κομμώτρια/κομμωτή που θα με χτένιζε στο γάμο, αλλά...έδωσε ρέστα και έκτοτε πηγαίνω ανελλιπώς και φεύγω ΠΑΝΤΑ ευχαριστημένη!!!Δεν ανοίγουν τα link,θα σου έδειχνα το μαλλί μου!!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου δώσεις τηλέφωνο και διεύθυνση?

έρχεται και σπίτι? από τιμές?......

Ευχαριστώ πολύ....

Σήμερα πήγα στον Αγόρτζα (φωτογράφος), πολύ ωραίες οι φωτογραφίες δεν λέω αλλά 1200ευρώ μου φάνηκαν πολλά...Γενικώς όλα εμπόριο έχουν γίνει.....

PIfqp2.png?4KTAm0Yw
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα,

βαφτίζω τη μπουμπού μου στις 9/5/10. θα ήθελα να φτιάξω μόνη μου τις μπομπονιέρες, αλλά δεν ξερω καθολου σε ποια μαγαζιά θα βρω υλικά. επίσης πόσο πρέπει να βγαίνει η μπομπονιέρα για να θεωρηθεί καλή η τιμή; ζω στη θεσσαλονίκη.

 

Αυτά κάποτε τα έβρισκες στα Λαδάδικα από την πάνω μεριά της Τσιμισκή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Σοφία Τ. Βασικά σκεφτόμουν ανατολική Θεσσαλονίκη προς Χαλκιδική (συγνώμη δεν το διατύπωσα σωστά):oops:....έλεγα προς Ταξιάρχες....

Εγώ μένω Σουρωτή....Μήπως γνωρίζεις και καμιά καλή κομμώτρια?...

Ευχαριστώ:lol:

 

Σουρωτή έχετε κομμώτρια που μένει εκεί. Παλιά κούρευε στο σπίτι της.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα ήθελα στην βάφτιση της κόρης μου να είμαι π. όμορφη (Η ΨΩΝΑΡΑ!!!!!)και γιατί δεν μπορέσαμε να κάνουμε θρησκευτικό γάμο (τα οικονομικά μας δεν το επέτρεπαν) αλλά και γιατί νομίζω πως θα είναι μια πολύ όμορφη μέρα....

Γι' αυτό ακούω προτάσεις σας......

PIfqp2.png?4KTAm0Yw
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επειδη η αδερφη μου ειναι στη θεσσαλονικη ξερω οτι τις μπουμπουνιερες τισ κορης της τιςπηρε απο κει και εμεινε ευχαριστημενη

http://neraidamit.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ετοιμάζω και γω τη βάφτιση του μπεμπούλη μου για την άνοιξη. Σκέφτομαι να μην πάρω φωτογράφο μιας και οι τιμές που πήρα μου φάνηκαν αρκετά υψηλές(για μένα 700? και 900? μου φαίνονται πολλά). Ο σύζυγος έχει ενστάσεις,θέλει να έχουμε φωτογράφο. Οπότε είπα να κάνω λίγη έρευνα αγοράς παραπάνω. Εσάς πόσο σας κόστισε? Υπάρχει κάποια που δεν προσέλαβε φωτογράφο? Μείνατε ικανοποιημένες από τις φωτό που έβγαλαν οι φίλοι ή το μετανιώσατε?

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΜΕΝΑ ΠΕΡΣΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ Ο ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 300 Ε ΜΕ ΑΠΛΟ ΑΛΜΠΟΥΜ 150 ΦΩΤΟ ΩΡΑΙΟΤΑΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΗΛ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...