Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σύσφιξη κοιλιάς μετα τη γέννα - Thermage


yogini

Recommended Posts

ειναι ενεσιμο προιον (δε θυμαμαι πως λεγεται γμτ), αλλα απο ότι ειπε ο γιατρος το εχει μεσα μας ο οργανισμος μας, δεν ειναι ξενο δηλαδη....εμεις απλα βαζουμε λιγο παραπανω απο αυτο που εχουμε για να επιταγχυνουμε την λιπολυση. Το λιποκυτταρο καταστρεφεται κατα 1/3 περιπου , λενε, για αυτο θελει και παραπανω συνεδριες. Αυτο μετα μεταβολιζεται και αποβαλλεται απο το λεμφικο μας συστημα..... Το προιον αυτο μπαινει σε μια συριγγα που εχει πολλες βελονιτσες και ο γιατρος , τις καρφωνσει σε διαφορα σημεια της κοιλιας..δεν μου πολυαρεσε αυτη η μεθοδος, τη φοβαμαι και δε θεωρω ότι εχει ιδιαιτερα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 28 δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 16 δημοσιεύσεις

  • katerinak

    katerinak 9 δημοσιεύσεις

  • joe

    joe 5 δημοσιεύσεις

Κι εγώ μάλλον εαν καταφέρω να χασω και τα υπόλοιπα κιλά θα έχω σοβαρό θεμα χαλάρωσης. Για τις ραγάδες το προσπερνώ προς το παρρόν. Σκέφτομαι όμως να πάω κατευθείαν για κοιλιοπλαστική να ξεμπερδευω μια κι έξω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μάλλον εαν καταφέρω να χασω και τα υπόλοιπα κιλά θα έχω σοβαρό θεμα χαλάρωσης. Για τις ραγάδες το προσπερνώ προς το παρρόν. Σκέφτομαι όμως να πάω κατευθείαν για κοιλιοπλαστική να ξεμπερδευω μια κι έξω.

το καλυτερο ειναι αυτο....αν δεν κανεις αλλο παιδακι ειναι η καλυτερη λυση...Απλα θελεις 3-4 μερες στο νοσοκομειο και επισης για κανα μηνα να μη σηκωνεις βαρος

Link to comment
Share on other sites

aleca εμένα μου ειπε ο Σάνδρης να μου κάνει και κάτι ενεσούλες με υαλουρονικό οξύ μέσα στις ζάρες 150? η μια συνεδρία χ 3. Καλα ειπαμε μην φτάσουμε και στο Nip/tuck απο τώρα!...αλλα να σου πω τελικά σαν γιατρό δεν τον εμπιστεύομαι καθόλου. Ειχε και μια βοηθό παλαβή που του έλεγε "Πάνο δεν το κάνεις καλά στην κοπέλα" και του ειχε έρθει να τη στραγγαλίσει απ'οτι κατάλαβα!!!!....περίμενα πιο επαγγελματία να σου πω την αλήθεια μου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

γιογκινακι,ενοεις πως επειδη δεν σου εβαλε κεφαλη μιας χρησης γι αυτο κ το κοστος ηταν μικροτερο?

παιζει αραγε ρολο αυτο?

τι θα μπορουσε να προσφερει μια καινουρια κεφαλη?:?

στην αναγεννηση ποσα σου ζητησανε?(εχεις καταλαβει οτι καιγομαι ετσι???/:mrgreen:)

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

efitsa δεν ειμαι και σιγουρη αλλα νομιζω οτι το κόστος ειναι υψηλό λογω της κεφαλής ανα άτομο οποτε αν αυτος δεν αγοράζει κεφαλη αλλα αποστειρώνει λογικό ειναι να πέφτει η τιμή.

Στην αναγεννηση μου ειπαν 2400 αλλα τους το κατέβασα στα 2100 και εκεινος μου ειπε οτι ειναι σχεδόν το κόστος της κεφαλής.

Αν γυρναγα το χρόνο πισω θα πηγαινα εκει πάντως που μου φάνηκαν και πιο επαγγελματιες παρόλο που το παίζαν κάποιοι....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πόσο πρέπει να περιμένεις, μετά τη γέννα, για να κάνεις την "επέμβαση"?

Με ενδιαφέρει πολύ!

Γέννησα πριν 20 μέρες και έχω μείνει με το άγχος της κοιλούμπας...

Στην πρώτη γέννα είχε μείνει ένα προκοίλι μέχρι που ξαναέμεινα έγκυος (μετά από 13 μήνες) και τώρα σκέφτομαι πως θα το συμμαζέψω το "σύστημα".

Βέβαια έχω βάλει κορσέ (στην 1η δεν είχα βάλει) και λέω να κάνω και καμιά γυμναστική από Σεπτέμβρη συν τα καλοκαιρινά μπάνια...

Μέχρι πότε πρέπει να περιμένω για να δω πως θα πάει η πορεία της κοιλιάς, γιατί και τα 2500 ευρώ δεν είναι λίγα!!!! Σκέφτομαι για 1,5 χρόνο... Τι λέτε εσείς οι πιο έμπειρες? Σημείωση: έχω κάνει 2η καισαρική.

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

ψαράκι νομιζω πρεπει να περιμένεις 6 μήνες γιατί τότε ουσιαστικά εχει επανέλθει η μήτρα στη θέση της αλλα αν εχεις μεγάλο πρόβλημα καλύτερα να κάνεις κοιλιοπλαστική

Link to comment
Share on other sites

efitsa δεν ειμαι και σιγουρη αλλα νομιζω οτι το κόστος ειναι υψηλό λογω της κεφαλής ανα άτομο οποτε αν αυτος δεν αγοράζει κεφαλη αλλα αποστειρώνει λογικό ειναι να πέφτει η τιμή.

Στην αναγεννηση μου ειπαν 2400 αλλα τους το κατέβασα στα 2100 και εκεινος μου ειπε οτι ειναι σχεδόν το κόστος της κεφαλής.

Αν γυρναγα το χρόνο πισω θα πηγαινα εκει πάντως που μου φάνηκαν και πιο επαγγελματιες παρόλο που το παίζαν κάποιοι....

πασο για τον επαγγελματισμο , κ γενικοτερα για την αισθηση εμπιστοσυνης.

αλλα εχει κολλησει το μυαλο μου για το τι καλυτερο εχει η καινουρια κεφαλη:confused:.

τεσπα.

ας ελπισουμε πως ολα θα πανε πριμα για σενα κουκλα , θα εχεις το αποτελεσμα που θες , γιατι ειναι κριμα να κλαις λεφτα, ειτε τα χεις, ειτε οχι!;)

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για το τι διαφορά εχει η καινούργια με την μεταχειρησμένη κεφαλή αλλα σε οσα κέντρα πήρα τηλέφωνο ή πήγα μου τόνισαν οτι η κεφαλή ειναι αποκλειστικά για εσένα....μάλλον κάποια σχέση θα εχει...ισως πέφτει ας πούμε η αποτελεσματικότητα της με τη χρήση. Πάντως θα επικοινωνήσω και με την αντιπροσωπεία που φέρνει το μηχάνημα και θα ρωτήσω, ειναι η http://www.dermatech.gr

 

Καλα αμα μου εχει κάνει τσατσιά θα τον κυνηγήσω πολυ άσχημα λέμε! Χώρια το κράξιμο!

 

Επίσης παίζει ρόλο η κεφαλή στο πόσο αποτελεσματικό θα ειναι το αποτέλεσμα για το συγκεκριμένο σημείο σώματος. Η κοιλιά ήθελε κανονικά τη μεγαλήτερη κεφαλή που κανει 1200 shots. Στην Αναγέννηση μου ειχαν πει οτι αν μου βάλουν μικρότερη κεφαλή (500 shots) για να πέσει το κόστος στα 1200? τοτε θα τα κλαίω σίγουρα τα λεφτά μου και καλυτερα να τα κανω κατι αλλο....γι'αυτο με εχει διαολίσει αυτη η λεπτομέρεια με την κεφαλή...σκέφτομαι μήπως μου εκανε καμια τετοια τσατσιά και καλα γι'αυτο ειναι φτηνότερα. Επειδή τον ειχα ρωτήσει τότε μου ειχε πει οτι κάνει οντως μικρότερη ισχύ αλλα και καλά με τον τρόπο που το κάνει αυτός (dynamic lift το λεει και ειναι απλά οτι σέρνει την κεφαλή κατα μήκος του δέρματος ενω οι άλλοι το χτυπάνε μάλλον πάνω σε κάθε σημειο σαν τατουάζ) ειναι πιο αποτελεσματικό και γι'αυτο κανει και ενα μικρότερο επαναληπτικό στον ενα μήνα με 500?!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

aleca εμένα μου ειπε ο Σάνδρης να μου κάνει και κάτι ενεσούλες με υαλουρονικό οξύ μέσα στις ζάρες 150? η μια συνεδρία χ 3. Καλα ειπαμε μην φτάσουμε και στο Nip/tuck απο τώρα!...αλλα να σου πω τελικά σαν γιατρό δεν τον εμπιστεύομαι καθόλου. Ειχε και μια βοηθό παλαβή που του έλεγε "Πάνο δεν το κάνεις καλά στην κοπέλα" και του ειχε έρθει να τη στραγγαλίσει απ'οτι κατάλαβα!!!!....περίμενα πιο επαγγελματία να σου πω την αλήθεια μου.
καλησπερα!εγω όταν το εκανα ο Σανδρης ητραν ο μονος στην αθηνα μαζι με αλλον εναν...ουτε εμενα μου αρεσε ο τροπος του...γενικα το ολο κλιμα εκει μεσα....πολυ 'ελαφρυ' για τα βαρια μου γουστα χαχα....αλλα εκανε δουλεια. Παρ΄όλο που νομιζα ότι εχασα τα λευτακια μου..περιμενε ενα εξαμηνο..τοτε θα ξερεις.

 

γιογκινακι,ενοεις πως επειδη δεν σου εβαλε κεφαλη μιας χρησης γι αυτο κ το κοστος ηταν μικροτερο?

παιζει αραγε ρολο αυτο?

τι θα μπορουσε να προσφερει μια καινουρια κεφαλη?:?

στην αναγεννηση ποσα σου ζητησανε?(εχεις καταλαβει οτι καιγομαι ετσι???/:mrgreen:)

εμενα εβαλε καινουρια κεφαλη...θυμαμαι του ειχε περισσεψει λιγο και μου το εβαλε στο προγουλι:-P

 

Κορίτσια, πόσο πρέπει να περιμένεις, μετά τη γέννα, για να κάνεις την "επέμβαση"?

Με ενδιαφέρει πολύ!

Γέννησα πριν 20 μέρες και έχω μείνει με το άγχος της κοιλούμπας...

Στην πρώτη γέννα είχε μείνει ένα προκοίλι μέχρι που ξαναέμεινα έγκυος (μετά από 13 μήνες) και τώρα σκέφτομαι πως θα το συμμαζέψω το "σύστημα".

Βέβαια έχω βάλει κορσέ (στην 1η δεν είχα βάλει) και λέω να κάνω και καμιά γυμναστική από Σεπτέμβρη συν τα καλοκαιρινά μπάνια...

Μέχρι πότε πρέπει να περιμένω για να δω πως θα πάει η πορεία της κοιλιάς, γιατί και τα 2500 ευρώ δεν είναι λίγα!!!! Σκέφτομαι για 1,5 χρόνο... Τι λέτε εσείς οι πιο έμπειρες? Σημείωση: έχω κάνει 2η καισαρική.

εγω που εκανα δευτερη καισαρικη το νοεμβρη, θα κανω θερμαζ τα επομενα χριστουγεννα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τον ειχα ρωτήσει τότε μου ειχε πει οτι κάνει οντως μικρότερη ισχύ αλλα και καλά με τον τρόπο που το κάνει αυτός (dynamic lift το λεει και ειναι απλά οτι σέρνει την κεφαλή κατα μήκος του δέρματος ενω οι άλλοι το χτυπάνε μάλλον πάνω σε κάθε σημειο σαν τατουάζ) ειναι πιο αποτελεσματικό και γι'αυτο κανει και ενα μικρότερο επαναληπτικό στον ενα μήνα με 500?!

ααααα!!!!!!!

δε μαρεσει αυτο ομως!:mad:

τι ειναι αυτος , μαγκας?????ξερει "κολπα" που οι αλλοι αγνοουν?

μη χ@$ω!!!!!!

καλα....βρηκε κ ατομο να τα κανει ομως:rolleyes::lol::lol::lol:

απανω του!!!!!!!

(αν δεν εχει γινει δουλεια ναι?:mrgreen:)

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια τωρα για Αθηνα μιλατε παιζονται ολα αυτα .Για Θεσσαλονικη εχει κανεις ιδεα? χρειαζομαι επιεγοντως η thermage η μια χατζαρα να αφαιρεσω αυτη την αηδιαστικη πετσα που περισεψε μετα απο μολις 2 γεννες .Και ειμαι και κανονικη στα κιλα μου 1,69 59 κιλα .....αλλα αυτη η κοιλια ........αηδια .ουτε στο ντουζ δεν αντχω να την βλεπω οχι να κανω καμια .....τρελλιτσα .Θα παρω τηλ να ρωτησω τιμες κτλ γιατι μεχρι τωρα μονο την κοιλιοπλαστικη ειχα κατα νου την οποια φοβαμαι κιολας.

sppJp2.png

 

73j1p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τωρα για Αθηνα μιλατε παιζονται ολα αυτα .Για Θεσσαλονικη εχει κανεις ιδεα? χρειαζομαι επιεγοντως η thermage η μια χατζαρα να αφαιρεσω αυτη την αηδιαστικη πετσα που περισεψε μετα απο μολις 2 γεννες .Και ειμαι και κανονικη στα κιλα μου 1,69 59 κιλα .....αλλα αυτη η κοιλια ........αηδια .ουτε στο ντουζ δεν αντχω να την βλεπω οχι να κανω καμια .....τρελλιτσα .Θα παρω τηλ να ρωτησω τιμες κτλ γιατι μεχρι τωρα μονο την κοιλιοπλαστικη ειχα κατα νου την οποια φοβαμαι κιολας.

 

 

Άσπα διαβάζοντας την διεύθυνση του thermage που εχει βάλει η yogini βρήκα αυτο για θεσσαλονίκη :

Profile

Georgia Chorti, MD, PS

Adrianoupoleos 6

Thessaloniki, 55132

Greece

+30 (2310) 430910

NNPYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Άσπα διαβάζοντας την διεύθυνση του thermage που εχει βάλει η yogini βρήκα αυτο για θεσσαλονίκη :

Profile

Georgia Chorti, MD, PS

Adrianoupoleos 6

Thessaloniki, 55132

Greece

+30 (2310) 430910[/QU

 

να'σαι καλα , σε ευχαριστω .κι εγω βρηκα αυτα τα στοιχεια , απλα ειπα μηπως και καμια εχει παραπανω εμπειρια απο αυτα τα κεντρα.

sppJp2.png

 

73j1p2.png

Link to comment
Share on other sites

aspa νομιζω οτι το Αναγέννησης εχει και ιατρειο στη Θεσσαλονική. Για μπες στην σελιδα τους και δες. Πάντως δεν συγκρίνεται το αποτέλεσμα με της κοιλιοπλαστικής και δεν ειναι και μονιμο ενω της επεμβασης ειναι οπότε μάλλον εκει πρεπει να στραφείς γιατι ειμαστε και νεες κοπέλες δεν μπορουμε να αισθανόμαστε τόσο άσχημα με το σώμα μας

Link to comment
Share on other sites

aspa νομιζω οτι το Αναγέννησης εχει και ιατρειο στη Θεσσαλονική. Για μπες στην σελιδα τους και δες. Πάντως δεν συγκρίνεται το αποτέλεσμα με της κοιλιοπλαστικής και δεν ειναι και μονιμο ενω της επεμβασης ειναι οπότε μάλλον εκει πρεπει να στραφείς γιατι ειμαστε και νεες κοπέλες δεν μπορουμε να αισθανόμαστε τόσο άσχημα με το σώμα μας

συμφωνω....εκανα θερμαζ μετα την πρωτη γεννα γιατι ηξερα οτι θα κανω δευτερο παιδακι οποτε ηθελα κατι βοηθητικο....Όταν με το καλο δωσει ο θεος και με λυπηθει και χασω τα κιλα και αυτης της εγκυμοσυνης, θα δω σε τι κατασταση βρισκομαι και θα αρχισω τους χασαπηδες....

Link to comment
Share on other sites

το υλικο που βαζουν στις ενεσεις για την λιπολυση ειναι σαν και αυτο που εκρινει η ανθρωπινη χολη για να διασπα το λιπος.παντως εγω φοβαμαι το χειρουργειο κ ποσο μαλλον την ολικη ναρκωση αλλα νομιζω οτι η κοιλιοπλαστικη ειναι καλυτερη απο την λιποαναροφηση ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω βρε παιδια.απο την μια λεω οτι πρεπει να δεχομαστε τον εαυτο μας και με τα καλα του και με τα ασχημα του , απο την αλλη ....ειναι αντιαισθητικο οπωσ και να το κανεις !!!!μετα λεω αλλοι ανθρωποι υποφερουν πραγματικα και χειρουργουν ογκους για να καταφερουν να κανουν αυτο που αλλοι το εχουν απλοχερα , να μεινουν στην ζωη και καθομαι και ασχολουμε αν η κοιλια μου ειναι λεια η αν εχει γινει σαν της 80αρας γιαγιας .......

ετσι , σκεψεις κανω .....

sppJp2.png

 

73j1p2.png

Link to comment
Share on other sites

aspa μου εαν δεν σε ενοχλεί η κοιλιά 80αρας τότε γιατι να το κάνεις; εμένα που ειμαι 30 χρονών και ντρέπομαι τον ιδιο μου τον σύζυγο με ενοχλεί γιατι δεν ειναι κάτι που το ειχα πάντα και το εχω αποδεχτεί αλλα ειναι κάτι που προέκυψε στην εγκυμοσύνη. Δεν ειναι εικόνα που συμβαδίζει με ενα υγιές σώμα :( Πρέπει να φοράω κορμάκια απο μέσα μην τυχόν και σηκωθεί λιγο η μπλούζα και φανει η βιοχλαπάτσα! τωρα το καλοκαίρι βγάζω τη μπεμπελη!

Link to comment
Share on other sites

το υλικο που βαζουν στις ενεσεις για την λιπολυση ειναι σαν και αυτο που εκρινει η ανθρωπινη χολη για να διασπα το λιπος.παντως εγω φοβαμαι το χειρουργειο κ ποσο μαλλον την ολικη ναρκωση αλλα νομιζω οτι η κοιλιοπλαστικη ειναι καλυτερη απο την λιποαναροφηση ή οχι?

ναι...αυτο ειναι και καλα....αλλα εγω επιφυλασσομαι για δυο λογους. Πρωτον, και αυτο να ειναι, ειναι σε πολυ μεγαλυτερη ποσοτητα από ό,τι οριζει η σοφη μας φυση....κανει τον οργανισμο να υπερλειτουργει λοιπον χωρις να ξερω τι αποτελεσμα αυτο θα μπορουσε να εχει. Δευτερον, επειδη παιρνω Τ4 λογω αφαιρεσης θυρεοειδη, που υποτιθεται ειναι πανομοιοτυπο της θυρορμονης, τη στιγμη που ειναι τεχνητο εχει και ενεα σωρο αηδιες το χαπι μεσα (φαινεται στα συτατικα του)...οποτε ιδια ουσια αποκλειεται να ειναι.

Εγω αν θα εκανα χειρουργειο παντως θα εκανα λιποαναρροφηση σε συνδυασμο με κοιλιοπλαστικη.....και μετα...αχ.....τι ωραια που θα ηταν...

δεν ξερω βρε παιδια.απο την μια λεω οτι πρεπει να δεχομαστε τον εαυτο μας και με τα καλα του και με τα ασχημα του , απο την αλλη ....ειναι αντιαισθητικο οπωσ και να το κανεις !!!!μετα λεω αλλοι ανθρωποι υποφερουν πραγματικα και χειρουργουν ογκους για να καταφερουν να κανουν αυτο που αλλοι το εχουν απλοχερα , να μεινουν στην ζωη και καθομαι και ασχολουμε αν η κοιλια μου ειναι λεια η αν εχει γινει σαν της 80αρας γιαγιας .......

ετσι , σκεψεις κανω .....

σωστο και αυτο μωρε....αλλα η ματαιοδοξια ειναι ενα απο ατα αμαρτηματα της ανθρωποτητας.... ανθρωποι ειμαστε και εμεις....:rolleyes:

aspa μου εαν δεν σε ενοχλεί η κοιλιά 80αρας τότε γιατι να το κάνεις; εμένα που ειμαι 30 χρονών και ντρέπομαι τον ιδιο μου τον σύζυγο με ενοχλεί γιατι δεν ειναι κάτι που το ειχα πάντα και το εχω αποδεχτεί αλλα ειναι κάτι που προέκυψε στην εγκυμοσύνη. Δεν ειναι εικόνα που συμβαδίζει με ενα υγιές σώμα :( Πρέπει να φοράω κορμάκια απο μέσα μην τυχόν και σηκωθεί λιγο η μπλούζα και φανει η βιοχλαπάτσα! τωρα το καλοκαίρι βγάζω τη μπεμπελη!

εσυ, σα να νομιζω, ότι εισαι λιγο υπερβολικη...εκτος ανησουν παντα 'φετες' οποτε τωρα δυσκολευεσαι να συμβιβαστεις.:)

Link to comment
Share on other sites

( Πρέπει να φοράω κορμάκια απο μέσα μην τυχόν και σηκωθεί λιγο η μπλούζα και φανει η βιοχλαπάτσα! τωρα το καλοκαίρι βγάζω τη μπεμπελη!

οχι δεν εχω φτασει εκει και δεν θα φτασω νομιζω .απλα δεν υπαρχει κοντο μπλουζακι .τωρα για μαγιο με βλεπω με κανα ολοσωμο ...αναδικνιει καλυτερα το σωμα :wink: ..και τι σωμααααα!!!!!!:lol:

sppJp2.png

 

73j1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...