Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βρεφη αγορακια & πεος


Recommended Posts

Σήμερα το πρωί πήγα τον μικρό μου στο παίδων σε χειρούργο να τον δει γιατί όλο το βράδυ δεν έκλεισε μάτι ο καημένος απο το τσούξιμο και τον πόνο που είχε στο πουλάκι του....θέλετε να ακούσετε το αποτέλεσμα?

Η χειρούργος μου είπε οτι το πουλάκι του είναι κατεβασμένο με πολύ βίαιο τρόπο με αποτέλεσμα να έχει κάνει μια πολύ μεγάλη πληγή εσωτερικά και θα πρέπει να του βάζω μια κορτιζονούχα αλοιφή για 1 ολόκληρο μήνα,να του κάνω σε κάθε αλλαγή της πάνας πλύσεις με χαμομήλι και να του αλλάζω πολύ συχνά πάνα, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάθει ουλόδη φίμωση (κάπως έτσι το είπε) και να χρειαστεί να του κάνουν περιτομή:-(, σε περίπτωση που πάθει ουρωλοίμωξη ή πρηστεί ή βγάλει πύον το πουλάκι του να το πάω κατευθείαν σε χειρούργο να το δεί και στην ηλικία των 1,5 χρονών να το δεί χειρούργος για να δούμε αν παραμένει ανοιχτό.

Και πείτε μου εσείς τώρα τί πρέπει να κάνω στην παιδίατρο που μεταχειρίστηκε με αυτόν τον τρόπο το μωρό μου.....

Η χειρούργος μου είπε οτι το πουλάκι του παιδιού δεν το πειράζουμε για κανέναν λόγο μέχρι το παιδί να φτάσει 2 χρονών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα το πρωί πήγα τον μικρό μου στο παίδων σε χειρούργο να τον δει γιατί όλο το βράδυ δεν έκλεισε μάτι ο καημένος απο το τσούξιμο και τον πόνο που είχε στο πουλάκι του....θέλετε να ακούσετε το αποτέλεσμα?

Η χειρούργος μου είπε οτι το πουλάκι του είναι κατεβασμένο με πολύ βίαιο τρόπο με αποτέλεσμα να έχει κάνει μια πολύ μεγάλη πληγή εσωτερικά και θα πρέπει να του βάζω μια κορτιζονούχα αλοιφή για 1 ολόκληρο μήνα,να του κάνω σε κάθε αλλαγή της πάνας πλύσεις με χαμομήλι και να του αλλάζω πολύ συχνά πάνα, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάθει ουλόδη φίμωση (κάπως έτσι το είπε) και να χρειαστεί να του κάνουν περιτομή:-(, σε περίπτωση που πάθει ουρωλοίμωξη ή πρηστεί ή βγάλει πύον το πουλάκι του να το πάω κατευθείαν σε χειρούργο να το δεί και στην ηλικία των 1,5 χρονών να το δεί χειρούργος για να δούμε αν παραμένει ανοιχτό.

Και πείτε μου εσείς τώρα τί πρέπει να κάνω στην παιδίατρο που μεταχειρίστηκε με αυτόν τον τρόπο το μωρό μου.....

Η χειρούργος μου είπε οτι το πουλάκι του παιδιού δεν το πειράζουμε για κανέναν λόγο μέχρι το παιδί να φτάσει 2 χρονών.

μυνηση την κανετε και με το πορισμα του γιατρου!!το κατεβαζεις σιγα σιγα στο μπανιο το ειπαν κοπελες ποιο πανω μα γτ κανουν οι παιδιατροι τετοια πραγματα!!!περαστικα σας και υπομονη

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ο δικοσ μ ειναι 4.5μηνων και του το κατεβαζω μερα παρα μερα αποταν γενηθηκε κατα την αλαγη της πανας κ δεν ενοχλειτε ποτε,η παιδιατρος δε μενηνερωσε ποτε κ γενικα δε κανει κ πολλα,μου το ειπε μια φιλη που εχει κ αυτη αγορακι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Σήμερα το πρωί πήγα τον μικρό μου στο παίδων σε χειρούργο να τον δει γιατί όλο το βράδυ δεν έκλεισε μάτι ο καημένος απο το τσούξιμο και τον πόνο που είχε στο πουλάκι του....θέλετε να ακούσετε το αποτέλεσμα?

Η χειρούργος μου είπε οτι το πουλάκι του είναι κατεβασμένο με πολύ βίαιο τρόπο με αποτέλεσμα να έχει κάνει μια πολύ μεγάλη πληγή εσωτερικά και θα πρέπει να του βάζω μια κορτιζονούχα αλοιφή για 1 ολόκληρο μήνα,να του κάνω σε κάθε αλλαγή της πάνας πλύσεις με χαμομήλι και να του αλλάζω πολύ συχνά πάνα, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάθει ουλόδη φίμωση (κάπως έτσι το είπε) και να χρειαστεί να του κάνουν περιτομή:-(, σε περίπτωση που πάθει ουρωλοίμωξη ή πρηστεί ή βγάλει πύον το πουλάκι του να το πάω κατευθείαν σε χειρούργο να το δεί και στην ηλικία των 1,5 χρονών να το δεί χειρούργος για να δούμε αν παραμένει ανοιχτό.

Και πείτε μου εσείς τώρα τί πρέπει να κάνω στην παιδίατρο που μεταχειρίστηκε με αυτόν τον τρόπο το μωρό μου.....

Η χειρούργος μου είπε οτι το πουλάκι του παιδιού δεν το πειράζουμε για κανέναν λόγο μέχρι το παιδί να φτάσει 2 χρονών.

Καλά έχω σοκαριστεί με αυτό!ΠΕραστικά σας, ελπίζω μετά τόσες μέρες να είναι καλά το αγγελούδι σας....και μη χειρότερα δηλαδή!!!!τι να πώ? έχω καταμπερδευτεί βρε κορίτσια με αυτό. Εμένα ο παιδίατρος του τεβε μου είπε δεν το πειράζουμε ενώ η παιδίατρος φίλη μου που τον βλέπει ενίοτε μου είπε αρχίζουμε να το το κατεβάζουμε σιγά σιγά (τώρα μπήκε στον 9ο). Εγώ ούτε κατα διάνοια να το κάνω πήγα να προσπαθήσω και φοβήθηκα μην τον πληγώσω οπότε αφήνω τον μπαμπά του και μέρα παρά μέρα περίπου του το κατεβάζει και ευτυχώς ως τώρα δεν γκρίνιαξε καθόλου. Είδομεν!!!! πάντως οι γνώμες απ' ότι βλέπω και εδώ διίστανται κι εγώ για να είμαι ειλικρινές δεν έχω άποψη γιατί είμαι ανίδεη με ιατρικά ότι ακούω απ'εδώ και κει....

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ένα μήνα με κορτιζονούχα αλοιφή και πολλήηηηηηηηη υπομονή γιατί το παιδί έσκαγε απο το κλάμα η πληγή επουλώθηκε και το περιποιούμε με ευκολία πλέον. Ούτε στον χειρότερο εχθρό μου δεν το εύχομαι αυτό.

Προσέξτε τα μωρά σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

RIA-P περαστικα στο αγορακι σου.και μονο που το διαβασα ανατριχιασα.φανταζομαι τι φρικη εφαγε το καιμενο το μωρο.και εμενα η παιδιατρος μου εδωσε μια κρεμα την φιμοσιν να την βαζουμε για 2 βδομαδες και αν δεν κατεβει να παω να τον δει και αν χρειαστει να του το κατεβασει αυτη η χειρουργος.για να πω την αληθεια χρησιμοποιησα την κρεμα αλλα δεν ειδα διαφορα.εψαξα μεσω internet και ρωτησα και αλλη παιδιατρο(της αδερφης μου)και ηταν ολοι κατηγορηματικη .ΜΕΧΡΙ ΤΑ 3 ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.και αυτο εκανα.ελπιζω να επραξα σωστα

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ένα μήνα με κορτιζονούχα αλοιφή και πολλήηηηηηηηη υπομονή γιατί το παιδί έσκαγε απο το κλάμα η πληγή επουλώθηκε και το περιποιούμε με ευκολία πλέον. Ούτε στον χειρότερο εχθρό μου δεν το εύχομαι αυτό.

Προσέξτε τα μωρά σας.

 

Μπραβο περαστικα σας!

Εμας η παιδιατρος του το εκανε το πουλακι του τον 7ο μηνα λιγο και μετα τον 10ο αν θυμαμαι καλα (τον επλενα με χαμομηλι για καποιες μερες και μας ειχε δωσει και αλοιφη) και μας ειχε πει στο μπανιο να το κανουμε και μεις και να το πλενουμε με νερακι και επειδη εγω δεν ηθελα να τον πονεσω το κατεβαζα λιγο και οταν πηγαμε ειχα μια υποψια και επιβεβαιωθηκα κολησε παλι και πρεπει να το ξανακατεβασει οσο σκεφτομαι οτι τωρα μεγαλωσε και καταλαβαινει ο καημενουλης.

Παντως θελει πολυ προσοχη γιατι ενα φιλικο μου προσωπο το εκανε σε μεγαλη ηλικια και ητανε επωδυνο και οχι μια απλη επεμβαση.!

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...