Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικο παρτυ σε κήπο


Recommended Posts

καλησπέρα. Εχω ένα αγοράκι 6 χρονων και στις 16/7 έχει τα γεννέθλεια του. Θέλω να του κάνω ένα πάρτυ barbeque στον κήπο με 10 παιδάκια 4-9 χρονων και 20 ενήλικες. Σας παρακαλώ δώστε μου καποιες ιδέες για φαγητό και διασκέδαση γιατι δεν θα ήθελα παλι να παίζουν ben 10 ή ξύλο. Ευχαριστώ:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομιζω οτι καλο θα ειναι να εχεις καποια κοπελα που να τα απασχολησει η οποια θα σου δωσει και αρκετες ιδεες για παιχνιδια στον κηπο. Τωρα εαν θελεις να το κανεις μονη σου μπορεις να κρυψεις καποιες λιχουδιες ή παιχνιδακια στον κηπο και να ψαξουν να τα βρουν, μπορεις να αγορασεις καποια παιχνιδια οπως κορινες κλπ (εχω δει αρκετα στο elc) και φυσικα μουσικη για χορο. Παντως νομιζω οτι στον κηπο μπορουν να γινουν τα καλλυτερα παιδικα παρτυ!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι καλο θα ειναι να εχεις καποια κοπελα που να τα απασχολησει η οποια θα σου δωσει και αρκετες ιδεες για παιχνιδια στον κηπο. Τωρα εαν θελεις να το κανεις μονη σου μπορεις να κρυψεις καποιες λιχουδιες ή παιχνιδακια στον κηπο και να ψαξουν να τα βρουν, μπορεις να αγορασεις καποια παιχνιδια οπως κορινες κλπ (εχω δει αρκετα στο elc) και φυσικα μουσικη για χορο. Παντως νομιζω οτι στον κηπο μπορουν να γινουν τα καλλυτερα παιδικα παρτυ!

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και τις ιδέες. Και εγώ πιστέυω οτι τα παιδία θα το διασκεδάσουν πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τους απλώνεις χαρτί του μέτρου και ξυλομπογιές να φτιάξουν μια μεγάλη ζωγραφιά, ζωγραφίζεις ένα μεγάλο γαϊδαρο και με κλειστά μάτια τους βάζεις να κολλήσουν την ουρά, φτιάχνεις πινιάτα με χαρτί, κρύβεις μικροδωράκια και καραμέλες, το κρεμάς ψηλά και τους δίνεις ένα ραβδί να το διαλύσουν, σκυταλοδρομια με μπαλόνια κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Για φαγητό θα σου πρότεινα -εκτός βέβαια από τα κρεατικά που θα κάνεις αφού έχεις barbecue - να τα συνοδέψεις με πατατοσαλάτα, σαλάτα tabbouleh (είναι δροσερή αλλά έχει πολύ μαϊντανό που την κάνει βέβαια αρωματική αλλά ίσως να μην την τρώνε κάποιοι ), καλαμπόκι βραστό στον κορμό (όχι τα σπόρια το κατεψυγμένο). Επίσης και κρύα σαλάτα ζυμαρικών μπορείς να κάνεις με κοτόπουλο ή μόνο λαχανικά.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσιε και να ειναι γερος και τυχερός .

 

Εγω και φετος το πάρτυ της μικρης το εκανα στην αυλη του σπιτιου μου -πυλωτη.

 

Ειχα 65 ατομα και εψησα 120 χοιρινα σουβλακια , 50 καλαμακια μπιφτεκι 20 καλαμακια κοτοπουλο, ειχα τυροπιτα και σπανακοπιτα , μακαρονια με ζαμπον τυρια και κρεμα γαλακτος , κεφτεδακα , 2 μπομπες απλες και 2 σαλατες μια μαρουλι και μια ντοματα-αγγουρι.

ΦΟυσκωσα τοοοοοοσα πολλα μπαλονια και για την διακοσμηση αλλα και για να παιξουν που τα 2 δαχτυτου χεριου μου απο το δεσιμο μάτωσαν :)

Κλόουν δεν πήρα γιατι θεωρω αδιανοητο στις μερες μας να ζητανε απο 80 έως 180 ευρω να απασχολήσουνε τα παιδιακια για 1,30 -2.00 ώρες .

Παιξανε υπέροχα οι ηλικες ήταν απο 3 έως 7-8 και χαρηκα όταν ειδα οτι τα πιο μεγαλα εκατσαν καπου στον κήπο και ελεγαν τα δικά τους και τους αρεσε που ηταν όλα παρεα.

τα μικρότερα επαιζαν με τα μπαλονια , με ενα σπιτακι που εχω αγορασει απο τα τζαμπο και εκει που εγινε χαμός ειναι με τα βεγγαλικα που εχει το τζαμπο κατι σωληνες 1,99 έχουν που εκτοξευουν μικρες πολυχρωμες λωρίδες. Να πάρεις 3,4 και θα με θυμηθεις .

 

Καλη επιτυχια , να σου ζήσει και πάλι

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Κι εγω θα κανω τα γενεθλια των κοριτσιων μου στην αυλη φετος και θα ηθελα τις ιδεες σας για διακοσμηση καθοτι δεν εχω καθολου φαντασια.Τα θεματα θα ειναι δυο και αταιριαστα μεταξυ τους η Ντορα και η Βarbie πολυ πρωτοτυπα και τα δυο!!Στην αυλη υπαρχει μια περγκολα απο εκει ελεγα να κρεμασω μπαλονια και ισως και κανενα τουλι αλλα καπου εκει στερευουν οι ιδεες μου.Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...