Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ!!!


pitsirdeli

Recommended Posts

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ

&ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ

ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΡΓΑΤΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ & ΔΗΜ. ΣΧΕΣΕΩΝ ΑΘΗΝΑ 30/10/08

 

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Αρχίζει τη Δευτέρα 3 Νοεμβρίου πανελλαδικά η κατ’ αλφαβητική σειρά απογραφή των δικαιούχων παροχών του Οργανισμού Εργατικής Εστίας που θα συμμετάσχουν στο νέο , ετήσιο πρόγραμμα κοινωνικού τουρισμού έτους 2009.

Συμμετέχουν περίπου 2000 τουριστικά καταλύματα :

α) Ξενοδοχεία και Ξενοδοχεία τύπου επιπλωμένων διαμερισμάτων από 5 αστέρων μέχρι και 1 αστεριού

β) Ενοικιαζόμενα διαμερίσματα – δωμάτια από 4 κλειδιών μέχρι και 2 κλειδιών

γ) Παραδοσιακά καταλύματα α’ και β’ τάξης

δ) Τουριστικές επιπλωμένες κατοικίες – επαύλεις

ε) Κάμπινγκ, ανεξαρτήτως κατηγορίας και μόνο με παροχή ημιδιατροφής.

Ο κοινωνικός τουρίστας έχει τη δυνατότητα πρωινού , γεύματος , 7 διανυκτερεύσεων ,με ημερήσια οικονομική συμμετοχή ανάλογα τις παρερχόμενες υπηρεσίες , την κατηγορία του καταλύματος και τη χρονική περίοδο συμμετοχής του.

Σε περίπτωση απογραφής μεγαλύτερου αριθμού δικαιούχων θα υπάρξει κλήρωση.

Η διάρκεια ισχύος του προγράμματος είναι μέχρι 08 /01/2010. Ο Πρόεδρος του Οργανισμού Εργατικής Εστίας κ Δημήτριος Τζίφας καλεί από τη Δευτέρα 3 Νοεμβρίου πανελλαδικά τους ενδιαφερόμενους δικαιούχους να απογραφούν τις ώρες 8:00-17:00 :

 

Στην Αττική από τα γραφεία διανομής του ΟΕΕ

• Αθήνας : Αγ. Μάρκου 11

• >> : Πατησίων 125

• Πειραιά : Ομ. Σκυλίτση 192

• Περιστερίου : Θίσβης 7

• Ταύρου : Τιμ . Ευγενικού 5

• Ν. Ιωνίας :28ης Οκτωβρίου 42 & Αγ. Κωνσταντίνου

• Αργυρούπολης: Αργυρουπόλεως 94-96

• Χολαργού : Αγαμέμνονος 22

• Αιγάλεω: Πλαστήρα 105 & Κολοκοτρώνη 10

• Ελευσίνας : Χαριλάου 30

• το Κέντρο Εργαζόμενης Νεότητας Κερατσινίου , Ήρας 2

και το Εργατικό Κέντρο Λαυρίου, Μ. Μητροπούλου 49-51

 Στη Θεσσαλονίκη :

• στο Κέντρο Εργαζόμενης Νεότητας (κεντρικό) Κ. Κρυστάλη 2 πλατεία Αντιγονιδών

• στο Κέντρο Εργαζόμενης Νεότητας Πυλαίας , Λαζάρου Τσάμη 94, έναντι Αγίου Χριστοφόρου

• στο Εργατικό Κέντρο Θεσσαλονίκης , Αριστοτέλους 32

και στην υπόλοιπη Ελλάδα στα κατά τόπους Περιφερειακά Γραφεία και Τοπικές Υπηρεσίες του Οργανισμου Εργατικής Εστίας , με αλφαβητική σειρά ως εξής :

 

Οι δικαιούχοι με επώνυμο από:

 

Α ΔΕΥΤΕΡΑ 03/11/2008 - ΤΡΙΤΗ 04/11/2008

Β ΤΕΤΑΡΤΗ 05/11/2008

Γ ΠΕΜΠΤΗ 06/11/2008 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 07/11/2008

Δ ΔΕΥΤΕΡΑ 10/11/2008

Ε, Ζ ΤΡΙΤΗ 11/11/2008

Η θ , Ι ΤΕΤΑΡΤΗ 12/11/2008

Κ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/11/2008 – ΔΕΥΤΕΡΑ 17/11/2008 - ΤΡΙΤΗ 18/11/2008

Λ ΤΕΤΑΡΤΗ 19/11/2008- ΠΕΜΠΤΗ 20/11/2008

Μ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/11/2008 – ΔΕΥΤΕΡΑ 24/11/2008 -ΤΡΙΤΗ 25/11/2008

Ν ΤΕΤΑΡΤΗ 26/11/2008 – ΠΕΜΠΤΗ 27/11/2008

Ξ , O ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28/11/2008

Π ΔΕΥΤΕΡΑ 01/12/2008 -ΤΡΙΤΗ 02/12/2008 -ΤΕΤΑΡΤΗ 03/12/2008

Ρ ΠΕΜΠΤΗ 04/12/2008

Σ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 05/12/2008 - ΔΕΥΤΕΡΑ 08/12/2008 -ΤΡΙΤΗ 09/12/2008

Τ ΤΕΤΑΡΤΗ 10/12/2008 -ΠΕΜΠΤΗ 11/12/2008

Υ, Φ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12/12/2008

Χ, Ψ, Ω ΔΕΥΤΕΡΑ 15/12/2008 –ΤΡΙΤΗ 16/12/2008

Οι δικαιούχοι θα παραλάβουν τα δελτία τους από τα γραφεία όπου θα απογραφούν, με εξαίρεση τους δικαιούχους που θα απογραφούν στο ΚΕΝΕ Κερατσινίου , οι οποίοι θα παραλάβουν τα δελτία τους από το γραφείο διανομής του ΟΕΕ στον Πειραιά , Ομ. Σκυλίτση 19.

 

 

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΙ – ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ

 

Α.

 Οι εργαζόμενοι που καταβάλλουν εισφορές υπέρ του Οργανισμού Εργατικής Εστίας και έχουν πραγματοποιήσει 100 ημέρες εργασίας ή 50 ημέρες επιδοτούμενης ανεργίας το έτος 2008

 Οι εργαζόμενοι σε οικοδομικές εργασίες που καταβάλλουν εισφορές υπέρ ΟΕΕ και έχουν πραγματοποιήσει 75 ημέρες εργασίας ή 50 ημέρες επιδοτούμενης ανεργίας.

 Οι εργαζόμενοι στη Ναυπηγοεπισκευαστική Ζώνη Πειραιά που καταβάλλουν εισφορές υπέρ ΟΕΕ και έχουν πραγματοποιήσει 50 ημέρες εργασίας ή επιδοτούμενης ανεργίας το έτος 2008.

 Οι άγαμες μητέρες και οι μονογονεϊκές οικογένειες (που έχουν εν ζωή ένα γονέα), που καταβάλλουν εισφορές υπέρ ΟΕΕ και έχουν πραγματοποήσει 50 ημέρες εργασίας ή επιδοτούμενης ανεργίας το έτος 2008.

Β.

 Οι συνταξιούχοι που συνταξιοδοτήθηκαν από φορέα στη διάρκεια ασφάλισης του οποίου κατέβαλλαν εισφορές υπέρ ΟΕΕ τουλάχιστον 1.500 ημέρες εργασίας .

 Όσοι έχουν πραγματοποιήσει τουλάχιστον 4.500 ημέρες εργασίας στο κλάδο ασφάλισης κατά του κινδύνου εργασίας σε προηγούμενο της συνταξιοδότησής τους φορέα.

Εξαιρούνται όσοι έκαναν αυτασφάλιση προκειμένου να συμπληρώσουν τις απαιτούμενες ημέρες εργασίας . Γι αυτούς απαιτούνται 4.000 ημέρες εργασίας για κλάδο κατά του κινδύνου της ανεργίας .

Γ.

Τα άτομα με αναπηρία , με ποσοστό ίσο ή μεγαλύτερο του 67% , εφ’ όσον αυτό προκύπτει από γνωματεύσεις Α/βαθμίων ή Β/βαθμίων Υγειονομικών Επιτροπών των ασφαλιστικών τους φορέων , δικαιούνται δελτίων κοινωνικού τουρισμού έτους 2009 οι ίδιοι και τα προστατευόμενα μέλη τους, ανεξάρτητα αν έλαβαν την παροχή αυτή το έτος 2008 και δεν δικαιούνται εισιτήρια θερινού εκδρομικού προγράμματος ‘η κρουαζιέρας ή εκδρομής

στην Κύπρο ή εισιτήρια Διακοπών ,έτους 2009 .

Για το συνοδό τους θα χορηγείται δελτίο κοινωνικού τουρισμού στη περίπτωση που η αναγκαιότητα συνοδείας προκύπτει από βεβαίωση του ασφαλιστικού φορέα.

Διευκρινίζεται ότι προστατευόμενο μέλος οικογένειας που είναι άτομο με αναπηρία δικαιούται δελτίο κοινωνικού τουρισμού μόνο για το ίδιο και για το συνοδό του, εφόσον η αναγκαιότητα συνοδείας προκύπτει από βεβαίωση του ασφαλιστικού φορέα.

Όσα άτομα με αναπηρία δικαιούνται δελτία κοινωνικού τουρισμού από τον ΕΟΤ ή τον ΟΓΑ δεν δικαιούνται την παροχή αυτή από τον Οργανισμό Εργατικής Εστίας .

Δ. Οι υπάλληλοι του ΟΤΕ, μετά την ισχύ της διάταξης του άρθρου 28 του νόμου 2676/99 και του αριθμ19467/6/3/01 διευκρινιστικού εγγράφου του Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων .

Ε.

Οι υπάλληλοι του ΟΣΕ , μετά την ισχύ της διάταξης του άρθρου 8 του νόμου 2671/98

ΣΤ

Οι υπάλληλοι των ΕΛΤΑ ,μετά την ισχύ της διάταξης του άρθρου 26 του νόμου 2668/98

Ζ.

Οι εργαζόμενοι στον Ενιαίο Δημοσιογραφικό Οργανισμό Επικουρικής Ασφάλισης και Περίθαλψης

Η.

Οι ορκωτοί λογιστές που καταβάλλουν εισφορές υπέρ ΟΕΕ

Θ.

Οι συνταξιούχοι του ΤΑΠΟΤΕ (ΟΤΕ, ΕΛΤΑ, ΟΣΕ), που συνταξιοδοτήθηκαν μέχρι 31/12/1977 και όσοι συνταξιοδοτήθηκαν από 1/1/2006 και μετά

Ι.

Οι συνταξιούχοι του << ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ >> όσοι : α) συνταξιοδοτήθηκαν μέχρι και

20/3/1988.

β) όσοι συνταξιοδοτήθηκαν από 21/3/1988 και μετά ,εφόσον δεν υπήχθησαν στην ασφαλιστική κάλυψη του Δημοσίου .

 

 

Τα προστατευόμενα μέλη (παιδιά) των δικαιούχων δικαιούνται δελτίων κοινωνικού τουρισμού από ηλικίας 5 ετών και μέχρι της συμπλήρωσης του 18ου έτους, ή του 24ου εφόσον είναι άνεργα, ή του 26ου εφόσον σπουδάζουν σε οποιαδήποτε Δημόσια Σχολή.

Οι πολύτεκνοι , οι τρίτεκνοι , οι άγαμες μητέρες και οι μονογονεϊκες οικογένειες (που έχουν εν ζωή ένα γονέα), δικαιούνται δελτίων κοινωνικού τουρισμού 2009, ανεξάρτητα αν έλαβαν την παροχή αυτή το έτος 2008 .

Δελτία κοινωνικού τουρισμού έτους 2009 δικαιούνται να λάβουν όσοι εργαζόμενοι η συνταξιούχοι και τα μέλη των οικογενειών τους δεν έλαβαν το 2008 δελτία κοινωνικού τουρισμού ή εισιτήρια θερινού εκδρομικό προγράμματος η εισιτήρια κρουαζιέρας .

 

 

 

 

 

 

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

 

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ

1. Ατομικό και οικογενειακό βιβλιάριο ασθενείας (θεωρημένα)

2. Αστυνομική ταυτότητα άμεσα ασφαλισμένου και όσων εκ των προστατευομένων μελών έχουν

3. Απόσπασμα ατομικού λογαριασμού ασφάλισης εργαζομένων με 100 ημέρες εργασίας το έτος 2008 .Εξαιρούνται οι εργαζόμενοι στη Ναυπηγοεπισκευαστικη Ζώνη Πειραιά , οι άγαμες μητέρες και οι μονογονεϊκες οικογένειες , για τους οποίους απαιτούνται 50 ημέρες εργασίας, ή επιδοτούμενης ανεργίας έτους 2008. Για τους εργαζόμενους σε οικοδομικές εργασίες απαιτούνται 75 ημέρες εργασίας ή 50 ημέρες επιδοτούμενης ανεργίας .

Σε περίπτωση επιδοτούμενης ανεργίας θα προσκομίζεται απαραίτητα η εγκριτική απόφαση επιδοτούμενης ανεργίας από τον ΟΑΕΔ.

4. Οποιοδήποτε δημόσιο έγγραφο ή λογαριασμός στο οποίο αναγράφεται ο Α.Φ.Μ.

Στην περίπτωση που δεν έχουν εκδοθεί τα αποσπάσματα ατομικού λογαριασμού ασφάλισης για το έτος 2008 ,απαιτείται βεβαίωση από το ΙΚΑ , ή βεβαίωση εργοδότη με τον αριθμό ημερών εργασίας και τον κλάδο ασφάλισης θεωρημένη από το ΙΚΑ .

Οι απολυόμενοι από το στράτευμα , οι οποίοι πριν τη στράτευσή τους ήταν δικαιούχοι παροχών ΟΕΕ και μέσα σε διάστημα έξι μηνών από την απόλυση τους , θα προσκομίζουν απολυτήριο στρατού και θεωρημένο βιβλιάρια ασθενείας από το ΙΚΑ για το ετος 2008.

Οι διαζευγμένοι γονείς που προστατεύουν παιδιά , θα προσκομίζουν διαζευκτήριο ή αντίγραφο αγωγής , καθώς και απόφαση δικαστηρίου για τον καθορισμό της επιμέλειας των

τέκνων .

Άνδρες ή γυναίκες σε χηρεία που προστατεύουν παιδιά θα προσκομίζουν ληξιαρχική πράξη θανάτου.

Οι άγαμες μητέρες και οι μονογονεϊκες οικογένειες θα προσκομίζουν πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης .

Οι εργαζόμενοι στον ΕΔΟΕΑΠ και οι ορκωτοί λογιστές που είναι δικαιούχοι παροχών ΟΕΕ θα προσκομίζουν το δελτίο παροχών , την αστυνομική ταυτότητα και οποιοδήποτε έγγραφο ή λογαριασμό στο οποίο αναγράφεται Α.Φ.Μ.

 

ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ

1. Ατομικό και οικογενειακό βιβλιάριο ασθενείας (θεωρημένα)

2. 2.Αστυνομική ταυτότητα άμεσα ασφαλισμένου και όσων εκ των προστατευόμενων μελών έχουν

3. Αρχική απόφαση σύνταξης ή βεβαίωση από το συνταξιοδοτικό φορέα.

4. Οποιοδήποτε δημόσιο έγγραφο ή λογαριασμός στο οποίο αναγράφεται ο Α.Φ.Μ

 

ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ

1. Βιβλιάριο ασθενείας ,ατομικό και οικογενειακό σε ισχύ

2. Αστυνομική ταυτότητα

3. Γνωματεύσεις Α/βαθμίων ή Β/βαθμίων Υγειονομικών Επιτροπών των ασφαλιστικών φορέων από τις οποίες προκύπτουν παθήσεις που επιφέρουν αναπηρία ίση ή μεγαλύτερη του 67%

4. Οποιοδήποτε δημόσιο έγγραφοι η λογαριασμός στο οποίο αναγράφεται ο Α.Φ.Μ

5. Βεβαίωση του ασφαλιστικού φορέα για την αναγκαιότητα συνοδείας (χορήγηση δελτίου

κοινωνικού τουρισμού στο συνοδό)__

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νομίζω ότι το ΙΚΑ είναι στον πεζόδρομο στη Ν. Σμύρνη στην 25ης Μαρτίου .. έχω δύο τηλέφωνα 210 - 93.12.940 & 210 - 93.15.161 μήπως σε βοηθήσουν .. :wink:

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και κατι αλλο σχετικα με τα δελτια κοινωνικου τουρισμου.αμα περασει η μερα με το αρχικο απο το επιθετο σας μπορειτε να πατε την επομενη μερα.θα σας απογραψουν.οχι την προηγουμενη .και ειναι καλο να τυρουμε καποια σειρα.αλλωστε για αυτο το κανουν.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια να ρωτησω κι εγω κατι;

εγω που κανω χρηση του εξαμηνου απο τον Αυγουστο,θα πρεπει να παω να παρω καποιο χαρτι απο τον οαεδ ;

γιατι ενσημα δεν εχω απο την εργασια μου λογω αναρωτικης ιανουαριο-μαρτιο,και μετα γεννησα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΤΙ ΞΕΡΩ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ 100ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ 2008.ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΔΙΝΕΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ.ΤΩΡΑ ΛΟΓΟ ΓΕΝΝΑΣ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛ.ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΑΡΕ ΣΤΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΕΡΓΑΤΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΕ.ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ 100ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΦΑΣΗ.ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΠΑΝΤΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ.ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ .ΝΟΜΙΖΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ Η ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

εγω τα χω παρει και προπερσι και πηγα ΣΑΜΟΣ και περασα υπεροχα

το ξενοδοχειο τελειο και καθαρο και γενικα ηταν και το μερος οπου εγινε η συλληψη του Παναγιωτακη μου και ηταν ολα τελεια εκεινο το καλοκαιρι.

εγω απλα πηγα ΙΟΥΝΙΟ κατα της 22 για να μπορεσω να κλεισω οπου θελω.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΔΕΣ Η ΣΑΜΟΣ?ΓΟΥΡΛΟΥΔΙΚΟ ΝΗΣΙ!!!!!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΚΑΜΠΙΝΚΓ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΙΠΟΤΑ .ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΜΕΝΑ.ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΠΡΟΛΑΒΑΝΕ?ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ ΓΚΡΟΥΠ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Οι πολύτεκνοι , οι τρίτεκνοι , οι άγαμες μητέρες και οι μονογονεϊκες οικογένειες (που έχουν εν ζωή ένα γονέα), δικαιούνται δελτίων κοινωνικού τουρισμού 2009, ανεξάρτητα αν έλαβαν την παροχή αυτή το έτος 2008

 

Να το τονίσουμε διότι πολύ τρίτεκνοι και πολύτεκνοι δεν το ξέρουν ότι δικαιούνται κάθε χρόνο. :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:lol: καλημερα κοριτσια.εγω τα πηρα χτες.εδω στη μυτιληνη δεν ειναι με αλφαβιτηκη σειρα.εγω αμεσως εξυπηρετηθηκα!περυσι τα πηρα αλλα δεν πηγαμε πουθενα λογω οτι το μωρο μας ηταν πολυ μικρο.φετος πηγαμε διημερο στο πλωμαρι.ηταν πολυ ωραια και το βασικοτερο τζαμπα!φετος τα πηρα και ελπιζω να καταφερουμε να βγουμε και εκτος νησιου.κοριτσια το ουζο πλωμαριου το ξερετε?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρει ποτε τοσα χρονια, παντα το αμελουσα αλλα φετος θα παω να παρω... Αν δεν παμε εμεις οι ιδιοι μπορει να τα παρει καποιος αλλος για μας αν εχει τα δικαολογητικα??

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

CRISTIE ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΕΣΥ Η΄ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΒΙΒΛΙΑΡΙΑ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΤΟ ΑΦΜ(ΕΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΕΦΟΡΙΑΣ).ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ?ΠΑΡΕ ΤΗΛ.ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΚΑΙ ΡΩΤΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΕΙ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Καλα μαλλον θα στειλω τον μπαμπα μου να ρωτησει... Αλλα και παλιοτερα που ειχα παρει εισητηρια για το θεατρο, ο μπαμπας μου τα ειχε παρει και δεν ειχε χρειαστει εξουσιοδοτηση...

 

Ευχαριστω παντως :wink:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έψαχνα για 5-11 Αυγούστου το 2007 και θα 'χα πάρει και 200 τηλέφωνα (απ' τη δουλειά!) δεν βρήκα πουθενά!!! Έπαιρνα τηλέφωνο μόλις τα πήρα και μου λέγανε ότι είναι πολύ νωρίς για να κλείσουν και να πάρω μετά το Πάσχα. Την επόμενη φορά που πήρα μου λέγανε ότι όλα είναι κλεισμένα :evil: !!!! Τελικά πήγαμε επί πληρωμή και πήγαν χαμένα! Φέτος δικαιούμαι αλλά δεν θα πάρω γιατί ίσως να μη μπορώ να πάω με το μωρό. Θα πάρω του χρόνου, όμως αν δεν καταφέρει να πάρει άδεια ο άντρας μου εκτός της full season του Αυγούστου, πάλι χαμένα τα βλέπω να πηγαίνουνε...

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να παρεις ομως τα εκπτωτικα κουπονια για βιβλια.αν θες μπορεις να δεις στο site:http://www.oee.gr πατας ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΙ-ΠΑΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΧΟΡΗΓΗΣΕΙΣ.ΕΚΕΙ ΓΡΑΦΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΙ ΘΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έψαχνα για 5-11 Αυγούστου το 2007 και θα 'χα πάρει και 200 τηλέφωνα (απ' τη δουλειά!) δεν βρήκα πουθενά!!! Έπαιρνα τηλέφωνο μόλις τα πήρα και μου λέγανε ότι είναι πολύ νωρίς για να κλείσουν και να πάρω μετά το Πάσχα. Την επόμενη φορά που πήρα μου λέγανε ότι όλα είναι κλεισμένα :evil: !!!! Τελικά πήγαμε επί πληρωμή και πήγαν χαμένα! Φέτος δικαιούμαι αλλά δεν θα πάρω γιατί ίσως να μη μπορώ να πάω με το μωρό. Θα πάρω του χρόνου, όμως αν δεν καταφέρει να πάρει άδεια ο άντρας μου εκτός της full season του Αυγούστου, πάλι χαμένα τα βλέπω να πηγαίνουνε...

 

Ετσι την πάτησα και γω πρόπερσι!

 

Λοιπόν η Εργατική Εστία δίνει το καλοκαίρι 7μερες εκδρομές σχεδόν σε όλη την Ελλάδα (δωρεάν μετακινηση και ξενοδοχείο καθώς και οι εκδρομές που κάνουν) σε συγκεκριμένες όμως ημερομήνιες..

πας δηλώνεις που θέλεις να πας και πότε και μετά γίνεται κλήρωση.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά...

Στην περίπτωση που δεν έχουν εκδοθεί τα αποσπάσματα ατομικού λογαριασμού

ασφάλισης για το έτος 2008 ,απαιτείται βεβαίωση από το ΙΚΑ , ή βεβαίωση εργοδότη με τον

αριθμό ημερών εργασίας και τον κλάδο ασφάλισης θεωρημένη από το ΙΚΑ .

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ Θεσσαλονίκη (εν όψη Πολυτεχνείου) :lol:

το Κ ήταν Παρασκευή, σήμερα Δευτέρα και αύριο Τρίτη.

Πήγα λοιπόν την Παρασκευή στις 9.30 μέχρι να στείλω τα παιδιά σχολείο, να αφήσω την μικρή πέρασε η ώρα και φυσικά είχαν τελειώσει τα νούμερα.

Το "αστείο" της υπόθεσης είναι ότι πηγαίνουν λέει από τις 4 το χάραμα γράφουν τα ονόματά τους σε ένα χαρτί και έπειτα τους μοιράζει ο υπάλληλος τα νούμερα με την σειρά.

Κάτι σαν το ΙΚΑ όταν ήταν χωρίς ραντεβού... ένα και το αυτό...

Στέλνω σήμερα τον ανηψιό μου, έφτασε το παιδί κατά τις 8.30 πάλι τα ίδια.

 

Τί να κάνω τώρα;

Έβαλα ξυπνητήρι στις 5 όχι καλέ το απόγευμα... το χάραμα, θα πάω να πάρω την αδερφή μου, θα κατέβω με το αμάξι μου, θα γράψει τα ονόματά μας στο χαρτί και μετά θα την πέσουμε στο αμάξι με καφεδάκι μέχρι να πάει 8 να πάρουμε νουμεράκι.

 

Δεν έχω και μαλλί, να πλέξω κανένα κασκόλ όση ώρα θα περιμένω...

 

Και τώρα στο σοβαρό της υπόθεσης...

είναι δυνατόν να συμβαίνουν όλα αυτά το 2008;

να αισθανόμαστε σαν ζητιάνοι για παροχές που δικαιούμαστε;

τίποτα πια δεν μπορεί να γίνει σωστά σε ότι αφορά την εξυπηρέτηση του πολίτη;

πρέπει πάντα να αγανακτούμε; δεν μπορούν να εφαρμόσουν ένα σύστημα διαφορετικό που να βολεύει στο κοινό και στους υπαλλήλους τους που οι άνθρωποι δεν φταίνε σε τίποτα και εισπράτουν όλα τα παράπονα;

 

Εσείς στα γράμματα και στις περιοχές που ανήκετε, αντιμετωπίζετε κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...