Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Baby Swimming


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 609
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα ρωτησψ κι εγω οπως μια κοπελα πιο πανω..για δυτικα προαστια ή πειραια ξερει καποια κοπελα κατι??λειτουργουν και μεσα στο χειμωνα ή μονο ανοιξη καλοκαιρι??

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κανένας από Νότια Προάστια εκτός από Γλυφάδα που οι τιμές ειναι απαγορευτικές? Να είναι όχι ανοιχτή γιατί μιλάμε για μικρά παιδιά και χειμώνα και οι πισίνες να μην είναι με χλώριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααχ!! Να ρωτησω κι εγω με τη σειρα μου κοριτσακια...

Μετακομισαμε λιγο μετα το Πασχα στο Λαγονησι και τωρα που αποφασισα να γραψω τη μικρη baby swimming δεν βρισκω τιποτα εδω γυρω (ουτε Καλυβια - Σαρωνιδα - Αναβυσσο - Παλαια Φωκαια)... Μηπως εχει παρει εσας τιποτα το αυτι σας?

 

Επισης τι αθληματα θα μου προτεινατε για ενα μωρο 18 μηνων? Δεν ζω σε μια ουτοπια, απλα θελω να κανει κατι οργανωμενα για να βγαζει ενεργεια γιατι μεχρι στιγμης κοντευει να μας κατασπαραξει το αγριμι... :?

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά ειναι και πανάκριβο, πέρισυ κόστιζε 80 ευρώ ο μήνας. Πολλά δεν είναι?

 

Με τέτοια κρίση αμα έχεις και 2 θα δίνεις τόσα λεφτά μόνο για κολυμβητήριο?

80€ ????????!!!!!!!! Εχουν τρελαθει τελείως??Και υπολόγιζα να παω τον μικρό τον χειμώνα....Επειδη είναι Γλυφαδα νομιζουν οτι μπορουν να ζητανε οτι τους κατεβει!!!:mad:

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

80? ????????!!!!!!!! Εχουν τρελαθει τελείως??Και υπολόγιζα να παω τον μικρό τον χειμώνα....Επειδη είναι Γλυφαδα νομιζουν οτι μπορουν να ζητανε οτι τους κατεβει!!!:mad:

 

Εμείς πηγαίνουμε στις γοργόνες και μάγκες περίπου ένα χρόνο, τα 80 είναι για 2 φορές την εβδομάδα και με δικαίωμα αναπλήρωσης αν ενημερώσεις 1 μέρα πιο πριν οτι δεν θα κάνεις το μάθημα. Επιπλέον έχει σύστημα καθαρισμού με όζον που δεν επιβαρύνει με επιπλέον χλώριο το νερό (εξακολουθεί να υπάρχει το χλώριο τηε ΕΥΔΑΠ βέβαια).

 

Σε σχέση με τα 40 για μια φορά την εβδομάδα σε πισίνες γεμάτες χημικά, ίσως δεν είναι και τόσο ακριβότερο, αλλά και πάλι τα 80 ευρώ είναι υποκειμενικό νούμερο, εξαρτάται από τις οικονομικές δυνατότητες του καθενός -π[αντως σίγουρα δεν έχει να κάνει με την Γλυφάδα (εξάλου είναι άνω γλυφάδα!).

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις ποιο ειναι το προγραμμα στις Νηρηιδεσ και στην Υδρια για να δω αν με βολευουν οι ωρες?

παιρνω τηλεφωνο αλλα δεν το σηκωνει κανεις

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τα 40 για μια φορά την εβδομάδα σε πισίνες γεμάτες χημικά, ίσως δεν είναι και τόσο ακριβότερο

Φαντάζομαι και οι άλλες πισινες που αναφέρουν τα κορίτσια θα πλοιρούν τις ίδιες προυποθέσεις (θα είναι χωρις χλώριο) για τα μωρά....

Από τι ηλικία πηγαίνεις το μωράκι σου??

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις ποιο ειναι το προγραμμα στις Νηρηιδεσ και στην Υδρια για να δω αν με βολευουν οι ωρες?

παιρνω τηλεφωνο αλλα δεν το σηκωνει κανεις

 

στην υδρια απο 14 κ μετα νομιζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι απο μένα,

 

Παίρνω κάθε μέρα τηλ 6974026681 αλλά τίποτα. Μένω Ν. Φιλαδέλφεια και σκέφτομαι κι εγώ για Νηρηιδες & Υδρια. Ξέρουμε το κόστος;

Υπάρχει κι αυτό στους Αγίους, αλλά δεν βολέβουν καθόλου οι ώρες.

"Τα παιδιά μπορούν να διδάξουν τρία πράγματα στους μεγάλους: πρώτο, να χαίρονται χωρίς να υπάρχει λόγος, δεύτερο, να ασχολούνται πάντα με κάτι και, τρίτο, να απαιτούν με όλη τους τη δύναμη αυτό που επιθυμούν." Paulo Coehlo

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι και οι άλλες πισινες που αναφέρουν τα κορίτσια θα πλοιρούν τις ίδιες προυποθέσεις (θα είναι χωρις χλώριο) για τα μωρά....

Από τι ηλικία πηγαίνεις το μωράκι σου??

 

Δεν υπάρχει πισίνα "χωρίς χλώριο" γιατί όλες χρησιμοποιούν το χλωριομένο νερό της ΕΥΔΑΠ. Υπάρχουν λίγες πισίνες που χρησιμοποιούν καθαρισμό με όζον και όχι επιπλέον χλώριο και χημικά, μια από αυτές είναι και στο γοργόνες και μάγκες...και πιθανότατα για αυτό είναι και λίγο πιό ακριβά. Όλες οι δημόσιες πισίνες έχουν επιπλέον χλωρίωση και χημικά, ιδίως οι ανοικτές, πρόσφατα υπήρχε και κρούσμα δηλητηρίασης από υπερβολικά χημικά σε δημοτική νομίζω πισίνα...

 

Εάν μιλήσετε με κάποιο συντηρητή πισίνας θα τρελαθείτε με το τι ρίχνουν μέσα... υπάρχει χημικό που διαλύει τα μικροσκουπιδάκια και έντομα στην επιφάνεια και τα κατεβάζει στον πάτο για να καθαριστούν πιό εύκολα (με τη σκούπα-ρουφήχτρα). Τα χημικά απαιτούν συγκεκριμένο χρόνο δράσης πριν επιτραπεί η είσοδος ανθρώπων στο νερό - άραγε ποιός το τηρεί αυτό...

 

Ο Νικόλας πάει από 5 μηνών στο γοργόνες και μάγκες, σήμερα στους 19 μήνες είναι πολύ άνετος με το νερό και με το "μακαρόνι" επιπλέει (και κινείται λίγο) μόνος του!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα,

 

Παίρνω κάθε μέρα τηλ 6974026681 αλλά τίποτα. Μένω Ν. Φιλαδέλφεια και σκέφτομαι κι εγώ για Νηρηιδες & Υδρια. Ξέρουμε το κόστος;

Υπάρχει κι αυτό στους Αγίους, αλλά δεν βολέβουν καθόλου οι ώρες.

 

Νηρηίδες - ΟΑΚΑ: 20 Ευρω εγγραφή και 48 Ευρώ το μήνα για 2-3 φορές την εβδομάδα. Ωρες 16:00-20:30 και το πρόγραμμα είναι 45λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

ενδιαφέρομαι κι εγώ για την Γλυφάδα, είχα αποφασίσει να το πάω στις Γοργόνες και Μάγκες, αλλά από κοπέλα που πήγαινε το γιο της, έμαθα τα χειρότερα, πρώτον ότι δεν έχει οριστική άδεια από την Νομαρχία και άρα ούτε το νερό ελέγχεται, ούτε έχουν κάποιο έλεγχο γενικότερα, ότι στις μέρες που οι εκπαιδεύτριες έχουν περίοδο δεν πέφτουν μέσα στο νερό και άρα δεν υπάρχει η ασφάλεια του ενός επιπλέον ατόμου, ότι η όλη κατασκευή είναι πρόχειρη και πχ τα πλακάκια στον χώρο που αλλάζεις τα μωρά γλυστράει πολύ και διάφορα τέτοια..

Και γενικά κόλλησα στο ότι δεν έχει άδεια ακόμα από την Νομαρχία..

Θα πάω να δω.... πάντως και τα 80 ? είναι πάρα πολλά!!

... θα είσαι πάντα υπεύθυνος γι'αυτό που έχεις εξημερώσει ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να ξεκινήσω με το γιό μου 18 μηνών babyswimming. Ξέρει κάποια μαμά να με βοηθήσει με λεπτομέρειες; Μένω στο Βύρωνα και επειδή θα το κάνω πρώτη φορά δεν ξέρω τίποτα για το θέμα, το θέλω πολύ όμως. Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα ψαχτούμε κι εμείς για Ηλιούπολη, Άλιμο ή Γλυφάδα οπότε οποιαδήποτε πληροφορία θα είναι χρήσιμη αν υπάρχει :)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε φαση του αποφασίζω σε πιο κολυμβητήριο θα παμε στην

Ηλιουπολή :

http://www.ilioupoli.gr/npdd/athetics-organization.aspx

 

το babyswimming αναφέρεται σε παιδάκια έως 3.5 ετών και ειναι μαζι με τον γονιο το παιδι στην πισίνα, το μονο ειναι οτι ειναι ανοιχτό το κολυμβητήριο και αυτο σημαίνει οτι μετα τον Νοέμβριο έχει κρύο .

Η μικρή η πισινουλα εχει στέγαστρο απο επάνω αλλα μια επιφύλαξη την για το ποσο ζεστά θα είναι μέσα.

εάν γνωρίζει κανένας ας με ενημερώσει και μενα .

θα πάω να επισκεφτώ και ενα κλειστό κολυμβητήριο αυτές τις ημέρες και θα επιλέξω ανάμεσα στα δύο .

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ μίλησα σήμερα το πρωί με το κολυμβητήριο στη Γλυφάδα και μου είπαν 30 ? εγγραφή και 85 ? το μήνα!!! Μου φάνηκαν πάρα πολλά και προσπαθώ να βρώ κάτι άλλο. Απλά θα ήθελα να τον πάω κάπου που να έχουν πάει και άλλες μαμάδες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...