Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Τελικα αποφασισαμε να παμε μια εβδομαδα στην Συρο. Γνωριζει κανενας ξενοδοχεια εκει να μας ενημερωσει? Και απο οτι εχω ακουσει ειναι ωραιο το Κινι να μεινουμε εκει?

Βοηθηστε αν γνωριζετε!!! :cool:

 

Διακοπες, ηλιοθεραπεια, ξαπλωστρα, βιβλιο, ηρεμια..........

:lol: Περασμενα μεγαλεια :lol:

 

 

Φετος θα ειμαι απο αυτες που ουρλιαζουν στην παραλια (και με ενοχλουσαν.....τοτε.....που διαβαζα το βιβλιο μου) .... θα εχει πολυ γελιο! :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σύρο είχα πάει το 1999..... Πω, πω....κοντεύει 10ετία!!!!! :):):)

 

Αλλά πέρασα τέλεια..... Οι καλύτερες παραλίες (για μένα) Αγκαθωπές, Γαλησσάς. Στο Γαλησά θα έμενα ευχαρίστως.... Κίνι δεν πήγα...

Είναι πολύ όμορφα και ξεφεύγει από τα υπόλοιπα κυκλαδονήσια. Έχει πολύ ωραία νεοκλασσικά και πύργους-σπίτια....

 

Το μόνο ξενοδοχείο που ξέρω καλό (αν και δεν έμεινα εκεί) είναι το dolphin bay στο Γαλησσά.....

Αλλά αν ψάξεις και λίγο στο ίντερνετ θα βρεις διάφορα.... Βλέπεις 10 χρόνια είναι αυτά..... Πλέον έχω ξεχάσει πολλά πράγματα.... Έχω και αλτσχάιμερ..... :)

 

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ..... και στείλτε μου χαλβαδόπιτες......

 

Ααααα, και να πάτε για φαγητό στου Λιλή (κάπως έτσι) στην παλιά πόλη.... Έχει τους νοστιμότερους κεφτέδες.... (να φανταστείς το έδειξε και στο Μαμαλάκη)....

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εμεινα Γαλησσα πριν αρκετα χρονια ομως.Περασα πολυ ωραια.Πολυ καλη θαλασσα και αμμος.πηγα την τελευταια βδομαδα ιουνιου και ηταν λαδι η θαλασσα.Η αδερφη μου που πηγε αυγουστο ομως δεν μπορουσε να κολυμπησει απο τον αερα τις μισες μερες.Πολυ γραφικο νησι, δεν εχει τις παραλιες της παρου, αλλα ειναι πιο ησυχο και πιο οικογενειακο.Εγω εμεινα σε ενα ξενοδοχειο Μπλε θαλασσα. καθαρο, καινουριο τοτε και φτηνο.Πιστευω αξιζει να μεινει Γαλησσα καποιος με παιδι γιατι εχει θαλασσα και ταβερνες.Το Ντολφιν μπει εχει πολυ καλη θεα, κυριλε, ακριβοτερο ομως και δεν σου εγγυαται οταν κλεινεις δωματιο αν θα εχει θεα θαλασσα.Ενας ξαδερφος μου πηγε περσι σε δωματιο ισογειο με κουζινα 70 ευρω θεα κηπο στο Ντολφιν μπει.Και πιο οικονομικο και πιο βολικο για οικογενεια.Περασαν πολυ καλα.Ειναι μοκρο νησι γενικα και δεν κουραζει.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ερμούπολη θα είναι δύσκολο να μένετε γιατί έχει πολλα σκαλοπάτια και σχεδόν όλα τα ξενοδοχεία είναι πάνω στα σκαλοπατάκια, εκτός απο 2-3, ΄που είναι ακριβώς πάνω στην παραλιακή. (Ο διογένης και ο Ερμής)

Σίγουρα θα χρειαστείτε αυτοκίνητο. Κίνι που σκεφτόσουν είναι πανέμορφα, είναι κοντά στην πόλη αλλά για να πας εκέι έχει πολλες στροφές και είναι λίγο ζαλιστικά, αλλά είναι απίθανο το μέρος και η καλύτερη παραλία.

 

Γαλησσά έχει πολλες τσούχτρες και κάποτε είχαν πει ότι ήταν λερωμένη η θάλασσα (πέρσι ή προπερσι). Εκεί έχει ταβέρνες και είναι σχετικά το πρώτο τουριστικό χωριό. Αγκαθωπές μόνο παραλία έιναι.

Αζόλιμνο έχει 6-7 ταβέρνες και έιναι μόνο 5 λεπτα από την Ερμούπολη για ψάρι να πάτε στο ζέφυρο (έιναι όμως λίγο ακριβούτσικο).

 

Στην Άνω Σύρο είναι πάρα πολύ ωραία αλλά είναι όλο σκαλοπάτια και με 2 μωράκια δεν θα τα καταφέρετε να ανεβείτε. (κάποιος θα κρατά τις αμαξούλες και κάποιος τα μωρά). Στην Ερμούπολη Κοντά στο Δημαρχείο, πίσω από τον Γερμανό έιναι όλες οι ταβέρνες, σας συνιστώ τα ουζομπερδέματα(αν θυμάμαι καλα έτσι λέγεται) (είναι ακριβώς πίσω από τον Τσακίρη Μαλλα).

 

Θα περάσετε παρα πολύ ωραία!!!

5 χρόνια ήμουν εκέι που σπόυδαζα.. Είναι πανέμορφα!!

Link to comment
Share on other sites

myiang ευχαριστω καταρχας για τις πληροφοριες!!! :D

Θα ηθελα ομως αλλη μια βοηθεια. Επειδη μαλλον σκεφτομαστε για το Κινι, υπαρχει αλλος δρομος για Ερμουπολη χωρις να περασεις τοσες στροφες και περιπου ποση ωρα ειναι με το αυτοκινητο?

Και αν μπορεις να μου πεις, γενικα ειναι μεγαλες οι αποστασεις?

Γιατι η μεγαλη μας εχει προβλημα στο αυτοκινητο ζαλιζεται.... :cry: και ειναι λιγο προβλημα αυτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εμεινα Γαλησσα πριν αρκετα χρονια ομως.Περασα πολυ ωραια.Πολυ καλη θαλασσα και αμμος.πηγα την τελευταια βδομαδα ιουνιου και ηταν λαδι η θαλασσα.Η αδερφη μου που πηγε αυγουστο ομως δεν μπορουσε να κολυμπησει απο τον αερα τις μισες μερες.Πολυ γραφικο νησι, δεν εχει τις παραλιες της παρου, αλλα ειναι πιο ησυχο και πιο οικογενειακο.Εγω εμεινα σε ενα ξενοδοχειο Μπλε θαλασσα. καθαρο, καινουριο τοτε και φτηνο.Πιστευω αξιζει να μεινει Γαλησσα καποιος με παιδι γιατι εχει θαλασσα και ταβερνες.Το Ντολφιν μπει εχει πολυ καλη θεα, κυριλε, ακριβοτερο ομως και δεν σου εγγυαται οταν κλεινεις δωματιο αν θα εχει θεα θαλασσα.Ενας ξαδερφος μου πηγε περσι σε δωματιο ισογειο με κουζινα 70 ευρω θεα κηπο στο Ντολφιν μπει.Και πιο οικονομικο και πιο βολικο για οικογενεια.Περασαν πολυ καλα.Ειναι μοκρο νησι γενικα και δεν κουραζει.

 

Το βρηκα το ξενοδοχειο, πηρα τηλεφωνο αλλα δεν το σηκωνει κανενας. Θα ξαναπροσπαθησω αν αποφασισουμε για Γαλησσα.

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!! :D

Link to comment
Share on other sites

 

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ..... και στείλτε μου χαλβαδόπιτες......

 

Ααααα, και να πάτε για φαγητό στου Λιλή (κάπως έτσι) στην παλιά πόλη.... Έχει τους νοστιμότερους κεφτέδες.... (να φανταστείς το έδειξε και στο Μαμαλάκη)....

 

 

Τις χαλβαδοπιτες θα σου της στειλουμε, οσο για τους κεφτεδες θα τους φαω οοοοολους!!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

 

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ..... και στείλτε μου χαλβαδόπιτες......

 

Ααααα, και να πάτε για φαγητό στου Λιλή (κάπως έτσι) στην παλιά πόλη.... Έχει τους νοστιμότερους κεφτέδες.... (να φανταστείς το έδειξε και στο Μαμαλάκη)....

 

 

Τις χαλβαδοπιτες θα σου της στειλουμε, οσο για τους κεφτεδες θα τους φαω οοοοολους!!!! :lol::lol::lol:

 

 

Ε, μην είμαστε και πλεονέκτες.....!!!! Θα αρκεστώ στις χαλβαδόπιτες..... :lol::lol::lol:

 

Πολύ ωραία για φαγητό (ίσως είναι η περιοχή που αναφέρει η myriag) είναι η περιοχή "καράβια" (αν θυμάμαι καλά). Είναι προς την άκρη της Ερμούπολης, σε μια ανηφορίτσα. Κάποια μαγαζιά, τω καιρώ εκείνω που είχα πάει :lol::lol: είχαν τις Παρασκευές και ζωντανή μουσική. Και ωραίους μεζέδες εννοείται..... (Μην ξεχνάμε και το σημαντικότερο...... :):) )

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Σύρος!!!!!!!!!

Οι πρώτες διακοπές που κάναμε με το Νίκο και την Αλκμήνη μας τότε 10 μηνών! Καταπληκτικό νησί και ότι πρέπει για οικογένειες.

 

Κοίτα οι αποστάσεις γενικά είναι κοντινές! Αλλά το Κίνι είναι πιο άβολο μου είχε φανεί πιο μακριά...(ας με διορθώσει κάποιος)

 

Πολύ ωραία παραλία που δεν αναφέρθηκε πιο πάνω έχει και ο Μ.Γιαλός (ότι καιρό και να κάνει είναι ήρεμη η θάλασσα) και η Βάρη.

 

Μερικές διευθύνσεις από ξενοδοχεία

 

http://www.dolphin-bay.gr

http://www.faros-hotel.com/

http://www.benois.gr

http://www.ioannis-apartments.com

 

Nα περάσετε υπέροχα!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την pam, το Κίνι είναι ποιο απομακρυσμένο από τα υπόλοιπα, φημίζεται δε για το ηλιοβασίλεμά του. Νομίζω ότι με τα μωρά είναι καλά να μείνετε κάπου κοντά στην Ερμούπολη, έτσι τα βράδια θα έχετε τη δυνατότητα να βολτάρετε με τα μωρά στην πλατεία και γενικότερα που έχει πολύ κίνηση και χάζι. Έχουν και καταπληκτικά γλυκά τα ζαχαροπλαστεία εκεί!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην Σύρο πήγαμε πέρσι και μείναμε στο Κίνι. Το μωρό τότε ήταν 4 μηνών. Μείναμε σε ένα συγκρότημα με στουντιο πολύ ωραίο για παιδιά γιατί είχε χώρο με γκαζόν. Θα ρωτήσω τον σύζυγο αν έχει κρατήσει το τηλέφωνο γιατι δεν θυμάμαι τώρα πως το λέγανε. Ήταν όμως λίγο ακριβό. Η παραλία ήταν στενή με δρόμο από πίσω. Θέλει λίγο προσοχή με τα παιδιά. Ήταν όμως βολικά γιατί είχε καφετέρειες και ταβέρνες δίπλα, έτσι δεν χρειαζόταν να μετακινηθούμε πολύ.

 

Όταν βρώ παραπάνω στοιχεία θα τα γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Στο Κινι δεν υπάρχει άλλος δρόμος, πραγματικά είναι πολύ κουραστικό. Αν πατε εκεί να πάτε με την προυπόθεση ότι δεν θα "ταξιδευτε" κάθε μέρα για Ερμούπολη.. Φυσικά 10 λεπτά είναι!!

Και ο Γαλησσάς 10 λεπτά είναι.

Μεγας Γιαλός, Φοινικας είναι χωριά, έχουν 3 ταβέρνες και μια παραλία.

Στο Φοίνικα έχει και ένα λιμανάκι που έχει πολλά σκάφη, αρέσει στα παιδάκια εκεί! έχει βαρκούλες!

Βάρη είναι ωραία, έχει ένα beach bar εκεί..hmm μάλλον δεν κάνει για παιδιά..

Θα πρότεινα είτε Κίνι. είτε Ερμούπολη!

Το βραδυ νομίζω έχει ζωή μόνο στη Ερμούπολη.. Έχει και διάφορα στην πλατεία, αυτοκινητάκια, ζωγράφους.. Αυγοθστο και Σεπτέμβρη είναι και τα Ερμουπόλεια και έχει πολλές εκδηλώσεις..

Ερμούπολη όμως δεν έχει παραλία.. Είναι μόνο τα αστέρια στην περιοχή Βαπόρια, εκεί κάνεις μπάνιο με θέα Τηνο και Μύκονο. Αλλά δεν έχει άμμο!

Παραλία να πάτε στο Κίνι, Είναι πιο οργανωμένα, έχει ξαπλώστρες και ομπρέλες και καφετέριες που σε σερβίρουν στην παραλία...

 

Το μεσημέρι η Ερμούπολη είναι άδεια.. Οπότε καταλήγω και λέω να μέινετε Ερμούπολη έτσι ώστε αν θέλετε να βγείτε έξω και κουραστούν τα παιδία να πάτε γρήγορα ξενοδοχείο. Αλλά να μεινετε κάπου που δεν θα έχει πολλά σκαλιά.

 

P.S. Να πάρετε ζακέτες, το βραδυ κάνει κρύο!

 

Θα περάσετε τέλεια..!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο πολυ ψαξιμο... :? νομιζω οτι καταληξαμε!!!

Βρηκα αυτο το ξενοδοχειο http:// www.sitemaker.gr/konstanstudios/ το οποιο ειναι 1χλμ απο την Ερμουπολη προς Ανω Συρο. Εχει 65 ευρω το δικλινο και μου ειπε, οτι αν θελω να μην κουβαλησω παρκοκρεβατο για το μωρο, γιατι μπορει εκεινη να με εξυπηρετησει. Επισης, εμαθα απο το forum της Συρου, στο οποιο γραφτηκα, οτι η κυρια που το εχει, ειναι πολυ καθαρη και περιποιητικη. Και επειδη μιλησα μαζι της, οντως, η γυναικα ειναι "ανθρωπος"!!! Απο ολα τα τηλεφωνα που πηρα ηταν η μοναδικη που μου ειπε "Μπραβο κοπελα μου, να σου ζησουν τα παιδακια σου!" Ολοι οι αλλοι μολις ακουγαν τις ηλικιες των παιδιων, μου ελεγαν οτι δεν εχουν δωματιο!!! :evil: ΤΡΑΓΙΚΟ!!!

Τελος παντων, απο οτι δειχνει μαλλον εκει θα κλεισουμε!

Αν και βρηκα αλλο ενα στη Βαρη http://www.giosifaki.gr το οποιο εχει 50 ευρω το δικλινο και 60 ευρω το τρικλινο. Ρωτησα αν ο δρομος μεχρι τη Βαρη εχει πολλες στροφες και μου ειπαν οχι! Βεβαια δεν εχω παρει τηλεφωνο να δω αν εχουν δωματια. Τι λες myiang??? Ηδη με βοηθησες πολυ με αυτα που μου εχεις πει. Ευχαριστω πολυ και παλι ολες σας!!!

 

 

Pam, τα ειδα αυτα τα ξενοδοχεια που μου εγραψες, ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ, αλλα μερικα εχουν και ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ τιμες, παναθεματα!!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Nai i Bari einai polu konta, einai to epomeno xwrio meta tin Azolimno.. Gia na katalaveis einai enas dromos kai perna apo ola ta xwria, ektos to Kini pou exei diko tou dromo (kai o galissas, alla gia galissa pas kai gurw gurw kai apeuthias apo ermoupoli)

 

Nomizw oti to 3erw to 3enodoxeio pou les..kai den exei skalia eutixws!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Fivi από κάτι γνωστούς που έχω μου είχαν πεί ότι είχαν περάσει πολύ ωραία στη Σύρο!!! Είναι ωραίο νησί!!!!

Εύχομαι να περάσετε ομορφες οικογενειακές στιγμές. Όσο για το βιβλίο επέιδή είμαι κι εγώ "μελετηρή" ειδικά στις διακοπές, πρέπει και λίγο να ΄κάνουμε καμιά βάρδια και να κυνηγήσουν και οι άντρες μας τα παιδάκια μας. Έστω βρε παιδί να ξεφυλλίσουμε καμιά σελίδα και λίγο να ταξιδέψουμε στους όμορφους κόσμους που σε παει ένα ωραίο βιβλίο! Καλές διακοπές και όπως είπαμε! :wink: Κάνε και λίγο την κουφή!! :wink::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!!

Ξέρει κάποιος/κάποια να μου πεί για καλό και φθηνό δωμάτιο στη Σύρο????

Μου είπαν οτι είναι ωραίο νησί με πολλά αξιοθέατα και καταπληκτικές παραλίες αλλά θέλω περισσότερες πληροφορίες αλλά βλέπω οτι έχει ακριβές τιμές σε δωμάτια κ ξενοδοχεία π.χ. πάνω από 70Ε

Για βοηθήστε λιγάκι.....

Link to comment
Share on other sites

ειναι οντως πολυ ωραιο νησι με μια εκπληκτικη χωρα και μια αριστοκρατικη Ερμουπολη που σου κλεβει την καρδια..

οι παραλιες ειναι ομορφες αλλα χρειαζεσαι σιγουρα αυτοκινητο ή καποιο αλλο μεσο για να τις προσεγγισεις..εκτος και αν μενεις πανω σε καποια παραλια..

εμεις μεναμε στην ερμουπολη αλλα δεν θυμαμαι την επωνυμια τωρα του στουντιο...ειναι παντως ακριβο νησι...οπως και τα περισσοτερα στην Ελλαδα αλλωστε..καλα να περασεις!!

Link to comment
Share on other sites

αχ Σύρος κάπου έχω ξαναγράψει.. οι πρώτες μας διακοπές με το παιδί ήταν στη Σύρο..

πολύ μου άρεσαν οι παραλίες της, η Ερμούπολη... ιδανική για οικογένεια...

 

λοιπόν για πάρε ενα τηλέφωνο εδώ http://www.manossyros.gr/

βρίσκεται στον Μέγα γυαλό..πας για μπάνιο με τα πόδια.. ο Μεγα γυαλός βέβαια εκτός από 1 ταβερνα και ένα περίπτερο το 2000 δεν είχε τίποτα άλλο αλλά ήταν κοντά στην Ερμουπολη...

 

Καλά να περάσετε!

Link to comment
Share on other sites

Παντως επειδη το ειχαμε σκεφτει κ εμεις για τριημερο με τη μικρη ειχαμε δει οτι θελαμε γυρω στα 250 με 270 να παμε κ με αυτοκινητο (αλλιως θα επρεπε να νοικιασουμε εκει κ ειναι το ιδιο) κ επισης για δωματια λιγο που κοιταξαμε πηγαινε σχεδον 100 το βραδυ. Βεβαια δεν το ψαξαμε πολυ, γιατι μας φανηκαν αρκετα για τριημερο.

Παντως εχω ακουσει κ εγω οτι ειναι πολυ ωραιο νησι, με αρκετη κινηση οποτε κ να πας. Κ εμεις παντως θα παμε καποια στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

αχ τι μου κάνεις μεσημεριάτικα.θα είναι η 2η χρονιά που δεν θα πάμε δυστηχώς.:|:|:|απο την Σύρο είναι και η καταγωγή του άνδρα μου.πάμε σε ένα πολύ ωραίο ξενοδοχείο που είναι ιδανικό για οικογένεια.έχει κουζινίτσα είνα πεντακάθαρα και δίπλα στη θάλασσα.αν θέλεις ρίξε μια ματιά εδώ http://www.syrosmikeandbill.gr/HOME_GR.htm. η θάλασσα είναι αρκετά ζεστή και το ξενοδοχείο είναι στο μέγα γιαλό, απέχει περίπου 10 λεπτά απο την ερμούπολη.για φαγητό ωραία είναι και στη Αζόλιμνο το πρώτο μαγαζάκι μπροστά στην παραλία (αχ δεν θυμάμαι το όνομα αυτή τη στιγμή)και αρκετά οικονομικό.σαν νησί πάντως είναι ιδανικό για οικογένειες με μικρά παιδιά.οτιδήποτε απορία μπορώ να στη λύσω.πηγαίνω τα τελευταία 7 χρόνια

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

Το αγαπημενο μου νησι...........πες μας τι ψαχνεις......ενοικιαζομενο? Κουζινα? Θες σε μεγαλο ξενοδοχειο? Στην ερμουπολη η σε χωριο?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εχω και εγώ να σου προτείνω ειναι στη Βαρη και είναι 2αράκι που άνετα μένουν και 2 οικογένειες. Ο κύριος που το έχει ειναι καταπληκτικός, και ειναι απέναντι από τη θάλασσα, αλλά δεν κάνεις μπάνιο εκεί. Θα πρεπει να πας Ποσειδωνία. Επίσης, πιο τουριστικό μέρος με σχετικά καλή θάλασσα ειναι ο Γαλησσάς.

για φαγητό ωραία είναι και στη Αζόλιμνο το πρώτο μαγαζάκι μπροστά στην παραλία
Φιλομήλα λέγεται!

Επισης θα φας παγωτάκι απο Daidadi στο λιμάνι και γλυκά από Αθυμαρίτη! Είναι must αν δεν φας, τότε δεν έχεις πάει Σύρο!!!!!!Χαχχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Επισης θα φας παγωτάκι απο Daidadi στο λιμάνι και γλυκά από Αθυμαρίτη! Είναι must αν δεν φας, τότε δεν έχεις πάει Σύρο!!!!!!Χαχχαχαχαχαχαχα

 

ΠΑΓΩΤΟ Δαγκωτό από τον Αθυμαρίτη!!!! ΘΕΟΣ!!

 

Φαγητό στα σοκάκια ανάμεσα στον ΟΤΕ (πλατεία Ερμούπολης) και την παραλία και συγκεκριμένα στο Πέτρινο και στη Μαρίτσα!

Ο Λιλής στην Άνω Σύρο έχει πολύ καλή Θέα αλλά μέτριο φαγητό, είναι ακριβός και χρεώνει και κάνα-δυο πιάτα κατά λάθος παραπάνω!, Για Άνω Σύρο προτιμήστε την Πιάτσα για φαγητό.

 

Επίσης βόρεια, φοβερό φαγητό και θέα έχει σε Ταβερνάκι στο Σαν Μιχάλη (μου διαφευγει το όνομα αλλά δεν έιναι πολλά)

Παραλίες για παιδιά: Αγκαθωπές, Γαλησσάς, Κίνι (όταν δεν έχει μποφώρ), Βάρη (όσα μποφώρ και να έχει δεν την πιάνει τίποτα), Αμπέλα. Γενικά όπως τα περισσότερα νησιά έχει το καλό, ότι όταν έχει πολύ αέρα και κύμα σε κάποιες παραλίες, υπάρχουν κάποιες άλλες που είναι ήρεμες.

 

Δωμάτια πολύ περιποιημένα, οικονομικά (τουλάχιστον μέχρι πριν 2 χρόνια) και πάνω στο κύμα έχει στην Αμπέλα. Το βράδυ όμως αγριεύεσαι λίγο, γιατί είναι στη μέση του πουθενά. Βέβαια οι αποστάσεις είναι πολύ μικρές στη Σύρο οπότε σε 15'-20' είσαι Ερμούπολη. Site δεν εχει, το τηλεφωνο είναι 2281043542.

 

Καλά να περάσετε όσοι πάτε στο ωραιότερο νησί των Κυκλάδων!

aECcp2.png

3vQ5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...