Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθαρισμος καναπε κατ'οικον


Recommended Posts

Kαλημερα,θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεται καποιο συνεργειο που να καθαριζει επιπλα,συγκεκριμενα καναπε στο χωρο του σπιτιου.

Τα καλυματα βγαινουν αλλα ειναι πολυ δυσκολο να ξαναμπουν κ τωρα με την εγκυμοσυνη δεν παλευται με τιποτα !! Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το ειχε κανει η μαμα μου πριν 4χρονια κ ειχε πληρωσει 80ευρω κ της καθαρισαν 1τριθεσιο,εναν 1διθεσιο κ μια πολυθρονα,εγω θα σου προτεινα να πας να παρεις εναν ατμοκαθαριστη να βαλεις απορρυπαντικο μεσα κ να τον περασεις μονη σου,εκτος του οτι θα σου μεινει ο ατμοκαθαριστης ειναι κ πολυ ευκολος στην χρηση, κ αν πιστευεις οτι δεν μπορεις να τον χρησιμοποιησεις εσυ τοτε βαλε μια γυναικα κ παλι πιο φτηνα θα σιου βγει

Link to comment
Share on other sites

Εχει ατμοκαθαριστες παρα πολυ καλους απο 45-65ευρω πουλαει κ ο Σκλαβενιτης, εγω προσωπικα καθαριζω ολο το σπιτι με αυτο κ καθε μηνα περναω τις κουρτινες βαζω μεσα κ λιγο μαλακτικο ρουχων κ μυριζει ολο το σπιτι, κανω ταβανια τοιχους κ πιστευω οτι απολυμαινεται λιγο ο χωρος με το καυτο ατμο που βγαζει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν είσαι στην Αθήνα..εγώ δίνω τα χαλιά μου στον Κυριτσάκη.

Είδα στο φυλλάδιό τους ότι κάνουν και επιτόπιο καθαρισμό σαλονιών στο χώρο του σπιτιού.

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει (για σαλόνι)αλλά προς το παρόν δεν έχω παράπονο για τα χαλιά μου.

Μου φαίνονται καλοί επαγγελματίες.

Δες το site τους και πάρε τηλέφωνο για πληροφορίες σχετικά με αυτό που εσύ θέλεις.

http://www.kyritsakis.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κοριτσια πολυ καλη ιδεα ο ατμοκαθαριστης,μονο νερο βαζετε?θελω να καθαρισω τοιχους,φευγουν βρωμιες μονο με ατμο?

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω εχω παρει καινουριους καναπεδες αλλα η μικρη μου τους εχει κανει χαλια,οποτε λεω να βγαλω τα καλλυματα ειναι ολα με φερμουαρ και να τα πλυνω..αλλα βρε κοριτσια θα τα πλυνω βεβαια με κρυο νερο μην μου μεινουν μισα..αλλα μετα θα μπουν στα μαξιλαρια??

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω εχω παρει καινουριους καναπεδες αλλα η μικρη μου τους εχει κανει χαλια,οποτε λεω να βγαλω τα καλλυματα ειναι ολα με φερμουαρ και να τα πλυνω..αλλα βρε κοριτσια θα τα πλυνω βεβαια με κρυο νερο μην μου μεινουν μισα..αλλα μετα θα μπουν στα μαξιλαρια??

 

Ετσι και εμεις , χαλια το σαλονι μας. Σε πληρη αποσυνθεση και το σκεπαζω και με ρυχταρια!!!

Εγω δεν θα σκεφτω καθολου να τα πλυνω μονη απο το φοβο μηπως μπασουν ( το επαθε μια φιλη μου), θα ρωτησω και καθαριστηριο και το συνεργειο και οποιος με συμφερει θα μου τα καθαρισει.

4qhyp3.pngdGZ0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια και εμενα βγαινουν τα μαξιλαρια αν και ειναι χαλια και οι πλατες αλλα η ξαδερφη μου η κακομοιρα που τα εβγαλε τα δικα της,βασανιστηκε για να τα ξαναβαλει,και δεν εχω ορεξη ουτε υπομονη ειναι και οι ορμονες μου,κανα καθαριστικο στο σουπερμαρκετ δεν υπαρχει???

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια πήρα και γω ατμοκαθαριστή πριν 1 εβδομάδα αλλά γράφει το φιλάδιο πως πρέπει να βάζουμε μόνο νερό.

 

Μπορώ να βάλω και μαλλακτικό μέσα για να μυρίζει πιο ωραία ο ατμός?

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα πάρει έναν μικρό ατμοκαθαριστή πριν 2-3 χρόνια από μια διαφήμιση στην τηλεόραση, τον οποίο αργότερα βρήκα σε μαγαζί στην μισή τιμή και ο οποίος μου βγήκε μάπα.

Πριν πολλά χρόνια θυμάμαι που διαφήμιζαν μια σκούπα Cobra αλλά όταν την έψαξα πέρσι δεν την βρήκα.

Η κουμπάρα μου παλιά θυμάμαι ότι νοίκιαζε σκούπα επαγγελματική που έβγαζε και ατμό αλλά το τηλέφωνο που μου έδωσε δεν ισχύει πλέον. Και είχε πάντα το σπίτι στην τρίχα, με δύο γιούς διαβολάκια σκέτα.

Πολύ θα ήθελα να νοικιάσω μια τέτοια επαγγελματική συσκευή γιατί υποθέτω ότι θα κάνει καλή δουλειά. Ξέρετε που θα μπορούσα να βρω κάτι τέτοιο?

:-)
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ενδιαφέρομαι και εγω να αγοράσω κάποιον ατμοκαθαριστή . Εχετε κάποιον να προτείνετε ?

Θα μπορέσω να καθαρίσω και τις τέντες με αυτό το μηχάνημα ?

JJBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήρα και γω ατμοκαθαριστή πριν 1 εβδομάδα.

 

 

Ποιόν ατμοκαθαριστή αγόρασες?

Ενδιαφέρομαι και εγώ αλλά δεν ξέρω τί να αγοράσω..

 

Κορίτσια πήρα από το praktiker αυτόν τον καθαριστή,

12216394.jpgUnited SC-5197, 50 ευρώ, βέβαια βρήκα τώρα 1 site που έχει πολλούς.

http://ant1online.bestprice.gr/?cat=2068

Εγώ ήθελα να πάρω της KARCHER αλλά είχα πάει σε 2-3 μαγαζιά και δεν τους βρήκα, και βρήκα ένα μικρό με 300 ευρώ.

Δυστυχώς δεν διέθετα τόσα πολλά λεφτά, είπα θα τον πάρω να τον δοκιμάσω και ευτυχώς βγήκε πολύ καλός!

Χρειάστηκα επειγώντος έναν γιατί κάνω γενική το σπίτι, τα κουφώματα μου ειδικά είχα να τα δω τόσο καθαρά από τότε που τα βάλαμε στο σπίτι!!!!

 

Αλήθεια αν βάλω αιθέριο έλαιο, επειδή είναι έλαιο δεν αφήνει λεκέ?

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Koritsia sos!Oi kanapedes mas sto saloni se genikes grammes einai katharoi ektos.....Ta plaina kai oi plates tous!Einai mes thn broma sto kato meros kai einai kai to xroma tou saloniou anoixtoxromo kai katalabainete pos tha fainetai...Ti mou proteinete na kano..?Aksizei na paro til na mou to katharisoun sto spiti..?Eida kai kati times...25-30 euro i thesi??????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια,αγορασα ατμοσκουπα και ειμαι κατενθουσιασμενη!!!

καθαρισα σαλονι(ανοιχτοχρωμο)τζαμια(εχω πολλα μετρα και πραγματι κουραζομουν πολυ)τωρα στο πι και φι!

κουφωματα,στρωματα,δοκιμασα και στους τοιχους και τα κανει μια χαρα!φρεσκαρει τα χαλια τελεια!

κανει για αρμους,κουρτινες ,ρολα-παντζουρια κ.α.

και το κυριοτερο συλλεγει τις βρωμιες σε ειδικο καδο, κι ετσι δεν χρειαζεται να τα μαζευω.;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...