Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση γυναικολόγου στο Γαία


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Ακούγεται απο πριν γεννήσω εγω αυτο για το κλείσιμο.γεννησα τον Ιούνιο με την Όλγα κουρή και απο τις εγκαταστάσεις κ το προσωπικό έμεινα παρα πολυ ευχαριστημένη.τη γιατρο μου την ήξερα απο πριν οπότε εννοείται ότι ήμουν ευχαριστημένη!:-)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ....ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ.

 

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΤΙΜΩΝ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΓΑΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ...

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.

ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΣΑΞΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΕΝΑΝ ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΤΟΥ ΓΑΙΑ ΦΥΤΡΟΠΟΥΛΟ ΘΕΟΔΩΡΟ. ΘΑ ΕΚΤΥΜΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ. ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΑΝΤΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

 

 

Καλημέρα,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν τελικά επιλέξατε τον συγκεκριμένο γιατρό, κο. Φυτρόπουλο, και αν ναι, αν μπορείτε να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεννησα τον Αυγουστο στο Γαια με τον Γιαννικο που ειναι διευθυντης της Μαιευτικης και εχω μονο τα καλυτερα να πω και για τον γιατρο και για το νοσοκομειο!Καταπληκτικη εμπειρια....!!!:eek::eek:

Απο οσο ξερω δεν κλεινει ακομα....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλες και όλους. Είμαι νέα στην όμορφη παρέα σας. Και νέα μανούλα, επίσης. Βρίσκομαι στην πέμπτη βδομάδα κυήσεως. Λέω να κλείσω ραντεβού με τον κύριο Βασίλειο Αναστασίου. Σκέφτομαι να γεννήσω στο Ρέα. Ξέρει καμιά σας τον συγκεκριμένο γιατρό? Με ενδιαφέρει να μου πείτε αν είναι καλός, πόσα χρήμματα ζητάει για τον τοκετό και αν σε αυτό το ποσό είναι μέσα και οι επισκέψεις στο ιατρείο του. Επίσης, από τη στιγμή που έχω Ι.Κ.Α, θα πάρω κάποια χρήμματα πίσω? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων, είμαι πάρα πολύ αγχωμένη για όλα αυτά και δυστυχώς δεν απολαμβάνω καθόλου αυτό που μου συμβαίνει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια!

 

Σε καταλαβαίνω όσον αφορά το άγχος... Εγώ είμαι στον 5ο μήνα και ακόμη δε λέω να ηρεμήσω!!!! Όλα μου φαίνονται βουνό και άγνωστα. Άσε που ακούς και διαβάζεις ένα κάρο πράγματα από παντού. Ψυχραιμία :wink:

 

Δεν τον ξέρω τον συγκεκριμένο. Ο δικός μου είναι Λεωφ. Κηφισίας. Αν θελήσεις κάτι μου λες.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και τα έχω χαμένα... Γενικότερα, αν κάποια γνωρίζει κάποιον πολύ καλό γιατρό που να συνεργάζεται με οποιοδήποτε μαιευτήριο, ας με ενημερώσει. Θα ήθελα κάποιον που να ζητάει έως 1000 ευρώ. Σας ευχαριστώ και πάλι.:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλησπερα σε ολες τις μανουλες θα ηθελα και εγω να γραψω την δικη μου εμπειρια.γεννησα και εγω στο γαια και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη και απο το προσωπικο και απο την διοικηση...πανω απο ολα θελω να ευχαριστησω τον γυναικολογο μου τον κυριο ΜΠΟΥΡΑ ΓΕΩΡΓΙΟ ενας υπεροχος ανθρωπος πολυ εμπειρος γιατρος ηταν απο την αρχη που με πιασαν οι πονοι μεχρι το τελος δεν εφυγε απο διπλα μου ουτε ενα λεπτο δεν ενιωσα ανασφαλεια καθολου..ηταν τοσο προσεκτικος και σε ολη την παρακολουθηση δεν με αφησε ποτε με ερωτηματικα παντα μου εξηγουσε τα παντα ακομα και 3 η ωρα τη νυχτα. τον εβρισκα παντα. και οι τιμες παρα παρα παρα πολυ καλες επειδη το εψαξα κοριτσια πολυ ειναι και καλος γιατρος και πανω απο ολα ΑΝΘΡΩΠΟΣ....:lol::lol:

 

ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΣ ΣΤΟ ΓΑΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΠΠΟΛΛΥΤΟΥ 4-6 ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 266

2 ΟΡΟΦΟΣ ΤΗΛ. 210-2018388 .. ΚΙΝ.6973859588

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
Καλημερα, η δικη μου εμπειρια απο το Γαια ειναι η χειριστη, απο τις περιπου 9 κοπελες που περασαν απο το θαλαμο μου οσο ημουν μεσα οι 5 αναγκαστηκαν να μην αγκαλιασουν τα αγγελουδια τους για καποιο διαστημα γιατι κριθηκε και καλα οτι εχριζαν εντατικη. Δυστυχως αναμεσα σε αυτες τις 5 ημουν κι εγω οπου η κορουλα μου κρατηθηκε μεσα 17 ολοκληρες μερες με 12 μερες ασιτιας παρακαλω γιατι καταπιε το μυκονιο...πουθενα στον κοσμο δεν κρατιουνται τα παιδια τοσο μεσα για ενα τετοιο λογο ποσο μαλλον που το μυκονιο δεν ειχε παει στους πνευμονες και η διαδικασια καθαρσης στομαχου διαρκει καποιες ωρες.

Στην εντατικη υπηρχε απιστευτο πληθος γονεων, κατι εμοιαζε να μην πηγαινει καλα, εκει σχεδον μια στις 2 γεννες κατεληγε εντατικη. Οσο για τον γιατρο μου που τον εμπιστευομουν τοσο και ελεγα ποσο υπερ του φυσιολογικου τοκετου ειναι ανακαλυψα αργοτερα οτι μαλλον μου εβαλε υποθετω στην τελευταια μου επισκεψη για να μου προκαλεσει τον τοκετο με αποτελεσμα να στρεσαρει την μικρη, να κανει τα κακα της (μυκονιο) μεσα στην κοιλια και να εχουμε αυτη την εξελιξη. Οποτε απλα συνιστω μεγαλη προσοχη και επιτελους ας υψωθουν οι φωνες μας για μια γεννα με σεβασμο στη μητερα και στο παιδι και οχι στην βολεψια και στο χρημα. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΓΑΙΑ, ΟΥΤΕ ΑΠ ΕΞΩ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΩ

 

 

μπορεις να μας πεις το ονομα του γιατρου?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μας πεις το ονομα του γιατρου?

 

Οπώς είπα δεν είμαι σίγουρη για το τι έφταιξε αλλά έχοντας ζησει πλεον μια ακομη γέννα με άλλο γιατρό καταπληκτικό δεν ειμαι καθολου σίγουρη για τον πρωτο μου γυναικολόγο που ηταν ο Λάμπρος Γιαννικος, τουλαχιστον είχα το δικαίωμα να μάθω πιο πολλές λεπτομέρειες γιατί κατέληξα να κάνω καισαρική και τι πήγε στραβά και μου πήραν τη μικρή μου.....

YAU0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Οπώς είπα δεν είμαι σίγουρη για το τι έφταιξε αλλά έχοντας ζησει πλεον μια ακομη γέννα με άλλο γιατρό καταπληκτικό δεν ειμαι καθολου σίγουρη για τον πρωτο μου γυναικολόγο που ηταν ο Λάμπρος Γιαννικος, τουλαχιστον είχα το δικαίωμα να μάθω πιο πολλές λεπτομέρειες γιατί κατέληξα να κάνω καισαρική και τι πήγε στραβά και μου πήραν τη μικρή μου.....

Ακριβώς τα ίδια έπαθα και εγώ...σε άλλο νοσοκομείο βέβαια,10 ημέρες ο γιος μου στην εντατική.όπως και τα περισσότερα παιδάκια του ορόφου.Σε καταλαβένω απόλυτα.Θα μπορούσες να μου πείς το όνομα του τωρινού γιατρού σου?

Link to comment
Share on other sites

Ο τωρινός γυναικολόγος είναι ο Γιώργος Μιχαλόπουλος, δεν έφυγε ουτε λεπτο απ το πλάι μου τις 10 και ώρες που προσπαθούσα για VBAC και παρόλο που δεν γεννησα τελικά φυσιολογικά ενιωσα τόσο περήφανη και πλήρης και οτι σε αυτή τη γεννά προτεραιότητα είχα εγώ και το μωρό μου, και σεβάστηκε όλες μου τις επιθυμίες και επιλογες , μου μιλούσε και μου εξηγούσε τα παντα. Αυτό είναι που ζητάω τελικά απο ενα γιατρό, να με καθοδηγεί με βαση τα δικά μου θέλω και τη δική του πείρα, άλλα όλα θέμα χαρακτήρα είναι....

YAU0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
μπορεις να μας πεις το ονομα του γιατρου?

 

Συγγνώμη για την αργοπορία απλα ημασταν διακοπές! Τον νεο γιατρό μου τον λένε Γιώργο Μιχαλόπουλο, και το μονο που έχω να πω είναι οτι δεν έφυγε λεπτο απο το πλάι μου για 10 και ώρες που προσπαθούσα να γεννησω φυσιολογικά και στο τέλος ηταν κοινη απόφαση να πάω παλι για καισαρικη αφού το μωρό δεν κατέβαινε άλλα αυτό που έχει σημασία είναι οτι ένιωθα ασφαλής εγώ και το μωρο και οτι οι επιθυμίες μου σεβάστηκαν και οι απορίες μου λύθηκαν. Ξαναλεω όλα θέμα γούστου είναι άλλα για μένα αυτή η στιγμη είναι σημαντική και πρεπει να είναι πανω απο όλα η γυναικα και το παιδι και να νιώθεις οτι η γνώμη σου είναι σεβαστή και η συμμετοχη σου ενεργή και όχι να πηγαίνεις σα πρόβατο στη σφαγή....

YAU0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...