Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το βαλιτσάκι του mothercare


Recommended Posts

Για φανταστείτε ε?Σήμερα θα τα παιξαν οι τηλεφωνήτριες εκεί με τόσες κλήσεις!!

Θα αναρωτιούνται τι στο καλό έγινε και παίρνουν τόσες γυναίκες ταυτόχρονα! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 763
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα. Το βαλιτσάκι είναι απο την εταιρεία care direct και απλά φέτος συνεργάζεται μεταξύ άλλων εταιρειών και με τη mothercare πρόπερσι πχ ήταν με την premaman. Βάση αυτής της συνεργασίας έχει διαφήμιση στον κατάλογο της mothercare. Το ίδιο βαλιτσάκι το δίνουν και κάποιοι συνεργαζόμενοι γυναικολόγοι (πχ εγώ το πήρα και στις 2 εγκυμοσύνες απο τη γιατρό μου, απλά στην πρώτη είχα πάρει και τηλέφωνο -δεν ήξερα οτί είναι το ίδιο- και μου ήρθε και ταχυδρομικά)..... Έχει μέσα δείγματα ( κάποια σε κανονικό μέγεθος) ενημερωτικό υλικό και εκπτωτικά κουπόνια. Κρατάνε τα στοιχεία σου και μετά σου στέλνουν το βαλιτσάκι των pampers και τους επόμενους μήνες ταχυδρομικά κουπόνια και ενημερωτικά φυλλάδια. Γενικά απο όσο έχω καταλάβει είναι απλά μια διαφημιστική εταιρεία και αν δώσεις μια φορά τα στοιχεία σου, μετά απλά τα "δωράκια" έρχονται... Πάντως σίγουρα δεν έχει άλλη σχέση με τη mothercare.

Μαμά της Ναταλίας και της Λυδίας...

Link to comment
Share on other sites

Για φανταστείτε ε?Σήμερα θα τα παιξαν οι τηλεφωνήτριες εκεί με τόσες κλήσεις!!

Θα αναρωτιούνται τι στο καλό έγινε και παίρνουν τόσες γυναίκες ταυτόχρονα! :lol::lol:

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Το θυμάμαι το περιζήτητο βαλιτσάκι...είχε διαφημιστικά έντυπα στο ιατρείο της η γυναικολόγος μου...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Για φανταστείτε ε?Σήμερα θα τα παιξαν οι τηλεφωνήτριες εκεί με τόσες κλήσεις!!

Θα αναρωτιούνται τι στο καλό έγινε και παίρνουν τόσες γυναίκες ταυτόχρονα! :lol::lol:

 

Και..τι λέτε ρε κορίτσια??? Γειά σας θέλω το βαλιτσάκι??? :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΙΠΟΤΑ DΙΝΑR!ΦΥΣΙΚΑ Κ ΤΟ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ ΤΟ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ.ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΛ Κ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΠΗΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ.ΣΕ ΡΩΤΟΥΝ ΠΟΤΕ ΓΕΝΝΑΣ ΚΛΠ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΠΙΤΙ...ΕΓΩ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΩΡΑΚΙΑ!

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ( 9/12/05 ), ΜΠΕΜΠΑ ( 20/3/08 )

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την συνονοματη. Και εγω πήρα και ήταν ενας πολύ ευγενικός κύριος. Έδωσα τα στοιχεια μου και μου είπαν ότι θα έρθει με τις ταχυμεταφορές του ΕΛΤΑ. Τι ειχαμε τι χάσαμε.....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο πρώτο μου παιδί μου το δώσανε στο μαιευτήριο,αλλά ήταν από τα Pampers. Νομίζω όμως έιχε και ένα καταλογό από mothercare.Καλό ήταν. Πριν 3 χρόνια βέβαια. Είχε και κάτι ωραία ενημερωτικά φυλλάδια με συμβουλές για το μωρό.Ακόμα τα έχω. Θα πάρω και εγώ να δω...

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

κάποιος/α να μου δώσει σε πμ κι εμένα το τηλ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ πολύ!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πηρα και εγω τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα μου το στειλουν

σε 1,5 με 2 μηνες μαλλον βεβαια που θα εχω γεννησει αλλα δεν πειραζει.

σας ευχαριστω για την ενημερωση !!!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια σήμερα μόλις παρέλαβα το περιβόητο βαλιτσάκι!!Μετά από 1,5 με 2 μήνες που πήρα τηλέφωνο.

Λοιπόν περιέχει:

ένα κουτί για μωρομάντηλα που έχει μέσα κρέμα για συγκάματα,μωρομάντηλα και αμπούλες φυσιολογικού ορού

 

μία πιπίλα για νεογέννητο

 

ένα δείγμα βρεφικού απορρυπαντικού και 1 μαλλακτικού

 

μία κρέμα για τους ερεθισμούς της πάνας (συγκάματα δεν εννοεί?)

 

ένα βιβλιαράκι-οδηγό εγκυμοσύνης απλό και περιεκτικότατο

 

διάφορες κάρτες με οδηγίες-συμβουλές για το μωρό πχ γιογιό,θηλασμός κλπ

 

διαφημιστηκά από βρεφικά έπιπλα και άλλα είδη

 

ένα αυτοκόλλητο για το αυτοκίνητο

 

φυσικά τον κατάλογο της mothercare

 

και διάφορα εκπτωτικά κουπόνια που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω γιατί έχουν λήξει!!(εκτός από του απορρυπαντικού που λήξανε σήμερα...οπότε άχρηστα)

 

Εννοείται οτι όλα είναι σε συσκευασία δείγματος κι όλα αυτά μέσα σε ένα χαριτωμένο κουτάκι.Εντάξει,δεν είναι και τίποτα σπουδαίο,αλλά γιατί να μην το πάρεις?

 

Πιστεύω να μην ξέχασα κάτι.

Εγώ πάντως ενθουσιάστηκα όταν ήρθε το πρωί!!

Είναι το πρώτο δωράκι για το μωρό μας άλλωστε..κατά μία έννοια!! :D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σήμερα μόλις παρέλαβα το περιβόητο βαλιτσάκι!!Μετά από 1,5 με 2 μήνες που πήρα τηλέφωνο.

Λοιπόν περιέχει:

ένα κουτί για μωρομάντηλα που έχει μέσα κρέμα για συγκάματα,μωρομάντηλα και αμπούλες φυσιολογικού ορού

 

μία πιπίλα για νεογέννητο

 

ένα δείγμα βρεφικού απορρυπαντικού και 1 μαλλακτικού

 

μία κρέμα για τους ερεθισμούς της πάνας (συγκάματα δεν εννοεί?)

 

ένα βιβλιαράκι-οδηγό εγκυμοσύνης απλό και περιεκτικότατο

 

διάφορες κάρτες με οδηγίες-συμβουλές για το μωρό πχ γιογιό,θηλασμός κλπ

 

διαφημιστηκά από βρεφικά έπιπλα και άλλα είδη

 

ένα αυτοκόλλητο για το αυτοκίνητο

 

φυσικά τον κατάλογο της mothercare

 

και διάφορα εκπτωτικά κουπόνια που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω γιατί έχουν λήξει!!(εκτός από του απορρυπαντικού που λήξανε σήμερα...οπότε άχρηστα)

 

Εννοείται οτι όλα είναι σε συσκευασία δείγματος κι όλα αυτά μέσα σε ένα χαριτωμένο κουτάκι.Εντάξει,δεν είναι και τίποτα σπουδαίο,αλλά γιατί να μην το πάρεις?

 

Πιστεύω να μην ξέχασα κάτι.

Εγώ πάντως ενθουσιάστηκα όταν ήρθε το πρωί!!

Είναι το πρώτο δωράκι για το μωρό μας άλλωστε..κατά μία έννοια!! :D:D

 

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στην εταιρία που έχει τα προϊόντα των κουπονιών και να ζητήσεις να σου στείλουν άλλα γιατί πες τους το κουτί ήρθε μόλις. Το λογικό είναι να σου τα αντικαταστήσουν

Link to comment
Share on other sites

Εμεις τους ειχαμε στειλει μηνυμα για το βαλιτσακι, μετα μας πηραν τηλ κ μας ρωτουσαν τα στοιχεια μας ,2,5 περιπου μηνες πριν γεννησω.Γεννησα,χθες σαραντησα αλλα που ειναι το βαλιτσακι???οεο??? :?:?:?

age.png
Link to comment
Share on other sites

naina αυτό δεν το είχα σκεφτεί αλλά μάλλον δε θα το κάνω.Ε δεν ήταν και τόσα πολλά τα κουπόνια,άσε που πχ τη συγκεκριμένη μάρκα κρέμας μπορεί να μην την αγοράσω έτσι κι αλλιώς.Το αναφέρω όμως γιατί μου έκανε εντύπωση.

 

 

alienaki μήπως ήρθε το βαλιτσάκι και λείπατε πχ τις μέρες του μαιευτηρίου?Ή μήπως έχει γίνει κάποιο άλλο μπέρδεμα?Εγώ θα έλεγα να τους πάρεις ένα τηλέφωνο να τους ρωτήσεις.

 

 

 

(κορίτσια το πιστεύετε οτι το βαλιτσάκι αυτό το πάω από δωμάτιο σε δωμάτιο το ανοίγω κάθε τόσο και το χαζεύω?Θαρρείς και μύρισε μωρό το σπίτι μας!Αχ ειδικά από χθες που κάναμε τον μεγάλο υπέρηχο κι είναι όλα καλά...το μυαλό μου όλο στο μωρό το έχω και στο τι θα του πάρουμε,αν και είναι ακόμη πολύ νωρίς για μας. Έχω ξετρελαθεί! :D )

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τέτοιου είδους τσαντάκια, ωραίο έχει το libero. Είχα πάει στο Λητώ να ρίξω μια ματιά και μου το έδωσε μια κυρία, μαζί με πολλές πληροφορίες. Είχε μέσα πάνες σε 2 μεγέθη, ένα λαδάκι Johnson, χαρτομάντιλα zewa, σερβιέτες, μωρομάντιλα, μια κρέμα penaten για το μωρό, persil κα πολλά

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Και εγω μολις χθες ελαβα το βαλιτσακι!!!!

Ειναι το πρωτο δωρο που μου δίνουν για το μωρακι μου.....!!!

Εχει ενδιαφεροντα πραγματα πιπιλα,μωρομαντηλα,ενημερωτικα εντυπα,μια χαρα δηλαδη..... :D:D

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το παρέλαβα προχτές, μπορώ να πώ ότι έχει μερικά πραγματάκια χρήσιμα και ενδιαφέροντα φυλλάδια. Από τα όλοτελα που λένε....... και για μας ειναι το πρώτο δώρο του μπέμπη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...